Evlat Edinme Eşim önceki evliliğimden olan kızımı evlat edinmek istiyorrrlütfen okuyun kızlar

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

aysenur0134

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
67
3
merhabalar ben 6yıl önce 2.evliliğimi yaptım ilk evliliğimden olan kızım2003 doğumlu velayet bende ve babasıyla 4yıldır telefonla dahi görüşmüyor buarada ben yada eşim istemediği için değil kızım istemediği için şuan ayrışehirlerdeyiz fakat kızımı her göndermek istediğimde babasıyla görüşmeye bana kızıyor o benim babamn değil benim1tane babam var oda şimdiki eşimi diyor hakikaten ama ben evlendiğimde kızım 4.5yaşındaydı babasını aratmadı değil öz babası gibi davrandı.böyle yazarken bile kötü oluyorum Allah razı olsun eşimden 2çocuğumuz daha oldu buarada kesinlikle ayırım yok olmadı sanki eşim hakikaten babasıymış demek istemiyorum babasızaten...yazmak istediğim çok şeyler var ama nasıl yazacağımı bilmiyorum ilkokul2de başladı sorularımız anne senin soyadın neden farklı benimde soyadım seninkinden olsun anlatılmasıgerekenleri anlattım geçiştirdik buarada soyadını nasıl değiştirceğimi araştırıyordum derken seneler geçti kızım5.sınıfta yani ortaokulda kızımnınarkadaşları annenin soyadı neden farklı gibi soruları olmuş kızımda annemin soyadını kullanıyorum demiş kimseye babasının başkası olduğunu söylemiyor bikaç gün önce hastaneye gitmek için kızımdan kimlikleri almasını rica ettim bende bebeğime mama hazırlıyordum mutfaktabiara ses kesildi ne yağtığını merak ettim odaya girdiğimdekimliklere baktığını gördüm neoldu kızım dedim bu hakikatençok zor bi durum anne bende babamın kızı olmak istiyorum deyince 6yıllık güçlü durmaya çalışan ben koptum artık lavaboya attım kendimi yarım saat çıkamadım...neyse akşam eşime anlattım sonra kızımızı aldık karşımıza tv kapattık eşim:kızım sen benim kızımsın zaten soyadın ne olursa olsun sen bana baba olmayı o duygularıyaşatan benim ilkgözağrımsın evlatlık demek istemiyorum evladımsın zaten ama bazı gerçeklervar onlarda babandan kalack bitakımlar malları alamazsın demeye kalmadı babacım ben hiçbişeyistemiyorum senin soyadını istiyorum onun hiçbişeyini istemiyorum bana babalık yapan hastalığımda yanımda olan sendin sen benim babamsın ...ağlaşmalar.....şimdi kızlar başınızı ağrıttım çoközür diliyorum bana bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsunbuaradaben karşı taraftan hiç nafaka veya kızıma herhangi bir harçlık maddi manevihiçbişey almadımalmadığım gibi kızım istemese bile benolsam gelir okulda görürdüm ama o yapmadı buarada ben o kişinin4.eşiymişim evlendikten sonra öğrendim 2kızı daha var adamın onlar onun yanında şimdi evlat edinmeyle bana yadımcı olursanız çok sevinirim ona göre dava açıcaz şimdiden çok teşekkür ediyorum

merhaba benimde 2.evliliğim
ilk evliliğimden 2010 doğumlu bir oğlum var biyolojik baba maddi manevi dogumdan sonrakı olusan ayrılıkta cocugun yanında olmayı tercıh etmedı
oğlumun soyadını üzerine alacak eşim ocak şubat gibi soyadı davası görülecek
fakat korkuyorum şimdiye kadar ortada olmayan bir adam başımıza iş acarmı onun görüşü alınacakmı hakim ikna olacakmı

merhaba benimde 2.evliliğim
ilk evliliğimden 2010 doğumlu bir oğlum var biyolojik baba maddi manevi dogumdan sonrakı olusan ayrılıkta cocugun yanında olmayı tercıh etmedı
oğlumun soyadını üzerine alacak eşim ocak şubat gibi soyadı davası görülecek
fakat korkuyorum şimdiye kadar ortada olmayan bir adam başımıza iş acarmı onun görüşü alınacakmı hakim ikna olacakmı

Sanırım ben soyadını değiştirmeye cesaret edemezdim çünkü
Erkeklerde saçma sapan bi gurur varya haklılarmış gibi..
Başıma dert alırım huzurum kaçar diye çekinirim..
Sen bence CuteMom davayı açtıysanız, davanızı görücek hakimle gidip konuşun..
Hani o şahısında gelmesi gerekiyor mu diye, bence gerekiyor çünkü onayı gerekiyordur..
Habersiz olmaz tahminim böyle benim :KK14:

Konu sahibi eşinizi taktir ettim helal olsun diyorum,
Allah bizleride merhametli insanlarla karşılaştırsın inşallah..
Adliyeye gidin we kalemler war orda onlardan bilgi alabilirsiniz..
Ama avukatsız biraz zor olur gibi, yada bir avukata danışın..
En doğru bilgiyi orda öğrenirsiniz..

Son düzenleme:
merhabalar ben 6yıl önce 2.evliliğimi yaptım ilk evliliğimden olan kızım2003 doğumlu velayet bende ve babasıyla 4yıldır telefonla dahi görüşmüyor buarada ben yada eşim istemediği için değil kızım istemediği için şuan ayrışehirlerdeyiz fakat kızımı her göndermek istediğimde babasıyla görüşmeye bana kızıyor o benim babamn değil benim1tane babam var oda şimdiki eşimi diyor hakikaten ama ben evlendiğimde kızım 4.5yaşındaydı babasını aratmadı değil öz babası gibi davrandı.böyle yazarken bile kötü oluyorum allah razı olsun eşimden 2çocuğumuz daha oldu buarada kesinlikle ayırım yok olmadı sanki eşim hakikaten babasıymış demek istemiyorum babasızaten...yazmak istediğim çok şeyler var ama nasıl yazacağımı bilmiyorum ilkokul2de başladı sorularımız anne senin soyadın neden farklı benimde soyadım seninkinden olsun anlatılmasıgerekenleri anlattım geçiştirdik buarada soyadını nasıl değiştirceğimi araştırıyordum derken seneler geçti kızım5.sınıfta yani ortaokulda kızımnınarkadaşları annenin soyadı neden farklı gibi soruları olmuş kızımda annemin soyadını kullanıyorum demiş kimseye babasının başkası olduğunu söylemiyor bikaç gün önce hastaneye gitmek için kızımdan kimlikleri almasını rica ettim bende bebeğime mama hazırlıyordum mutfaktabiara ses kesildi ne yağtığını merak ettim odaya girdiğimdekimliklere baktığını gördüm neoldu kızım dedim bu hakikatençok zor bi durum anne bende babamın kızı olmak istiyorum deyince 6yıllık güçlü durmaya çalışan ben koptum artık lavaboya attım kendimi yarım saat çıkamadım...neyse akşam eşime anlattım sonra kızımızı aldık karşımıza tv kapattık eşim:kızım sen benim kızımsın zaten soyadın ne olursa olsun sen bana baba olmayı o duygularıyaşatan benim ilkgözağrımsın evlatlık demek istemiyorum evladımsın zaten ama bazı gerçeklervar onlarda babandan kalack bitakımlar malları alamazsın demeye kalmadı babacım ben hiçbişeyistemiyorum senin soyadını istiyorum onun hiçbişeyini istemiyorum bana babalık yapan hastalığımda yanımda olan sendin sen benim babamsın ...ağlaşmalar.....şimdi kızlar başınızı ağrıttım çoközür diliyorum bana bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsunbuaradaben karşı taraftan hiç nafaka veya kızıma herhangi bir harçlık maddi manevihiçbişey almadımalmadığım gibi kızım istemese bile benolsam gelir okulda görürdüm ama o yapmadı buarada ben o kişinin4.eşiymişim evlendikten sonra öğrendim 2kızı daha var adamın onlar onun yanında şimdi evlat edinmeyle bana yadımcı olursanız çok sevinirim ona göre dava açıcaz şimdiden çok teşekkür ediyorum
çok zor bi durum okurken gözlerim doldu kötü oldum
eşin ne kadar düzgün biriymiş tebrikler valla
uyuyan yılanı uyandırmaya gerek yok bence
kızınız zaten 18 yaşına gelince dava açabiliyor soyadı değişikliği için bence o zmana kadar bekleyin derim...

Benim kizkardesim aynen senin yasadigini yasadi
1 esiniz evlatlik alamaz
2 anca babaannem utanilasi bir durumu oldugunda kizimin resit olunca mahkeme Yolunda soyadini degisir
Bizimkiler cift soyadinda cozum buldu nasilmi
Kiz kardesim kizlik soyadini da kullaniyor kizinada kendi soyadini Verdi
Sonuc evde yine 2 ayri isim var tek fark Anne kiz bir ucundan tek isimdeler kismen
Ama onlar tc de degil burdaki kanunlar farkli bir avukata danisin

Sanırım ben soyadını değiştirmeye cesaret edemezdim çünkü
Erkeklerde saçma sapan bi gurur varya haklılarmış gibi..
Başıma dert alırım huzurum kaçar diye çekinirim..
Sen bence CuteMom davayı açtıysanız, davanızı görücek hakimle gidip konuşun..
Hani o şahısında gelmesi gerekiyor mu diye, bence gerekiyor çünkü onayı gerekiyordur..
Habersiz olmaz tahminim böyle benim :KK14:

Konu sahibi eşinizi taktir ettim helal olsun diyorum,
Allah bizleride merhametli insanlarla karşılaştırsın inşallah..
Adliyeye gidin we kalemler war orda onlardan bilgi alabilirsiniz..
Ama avukatsız biraz zor olur gibi, yada bir avukata danışın..
En doğru bilgiyi orda öğrenirsiniz..

suan dava acılmadı bu kadar erken olmaz cunku bızım suremız var doldurulması gereken onu beklıyoruz 2.5 sen evlı olmak gerekıyor
uıste o noktada ıs gurur meselesı olurmu dıyorum sadece adama sorulacaksa elbette ızın verılmez ama bunu ıstememızde haklı sebeblerımız var ben oglumla soyadım aynı degıl dıye esımın soyadını bıle kullanmıyorum kıyamıyorum ogluma cunku

1 esiniz evlatlik alamaz
2 anca babaannem utanilasi bir durumu oldugunda kizimin resit olunca mahkeme Yolunda soyadini degisir
Sonuc evde yine 2 ayri isim var tek fark Anne kiz bir ucundan tek isimdeler kismen

ne dediğinizi hiç anlamadım evlatlık almak dıye bır sey var neden yok dıyorsunuz
babaanneyle bu olay ne alaka babanne etkısız eleman
annenız kız kardesıne aynı soyadını verdıyse gayet tabı babanızın soyadınada alırdı bır acıklık getırırmısınzı?

suan dava acılmadı bu kadar erken olmaz cunku bızım suremız var doldurulması gereken onu beklıyoruz 2.5 sen evlı olmak gerekıyor
uıste o noktada ıs gurur meselesı olurmu dıyorum sadece adama sorulacaksa elbette ızın verılmez ama bunu ıstememızde haklı sebeblerımız var ben oglumla soyadım aynı degıl dıye esımın soyadını bıle kullanmıyorum kıyamıyorum ogluma cunku

1 dk nasıl yani, hala eski eşinin soyadını mı kullanıyosun :KK53:

1 dk nasıl yani, hala eski eşinin soyadını mı kullanıyosun :KK53:

Hayır hayır :) benim soyadım yabancı zaten ben yabancıyım bılıyorsun ınstagramdan goruyorsun benım soyadım ıngılızce oglumunkı ex sımdıkı kocamın soyadını almadım bende , ben oglumu cok sevıyorum onun hıc bır konuda ıncınmesını ıstemıyorum bu sebeble esımın soyadınıda benımsıyemıyorum garıp seyler
su davayı kazansam kazanırsam oglumun soyadı degısırse herhalde naparım bılmıyorum ya cok mutlu olurum Allahtan dılegım gerceklesmıs olur ınsallah Rabbım gerı cevırmez

Hayır hayır :) benim soyadım yabancı zaten ben yabancıyım bılıyorsun ınstagramdan goruyorsun benım soyadım ıngılızce oglumunkı ex sımdıkı kocamın soyadını almadım bende , ben oglumu cok sevıyorum onun hıc bır konuda ıncınmesını ıstemıyorum bu sebeble esımın soyadınıda benımsıyemıyorum garıp seyler
su davayı kazansam kazanırsam oglumun soyadı degısırse herhalde naparım bılmıyorum ya cok mutlu olurum Allahtan dılegım gerceklesmıs olur ınsallah Rabbım gerı cevırmez

Yabancı hatun senii :KK23:
Eğer davayı kazanırsanız,
ikinizde bence eşinin soyadını alın..
Anlayışlı dawranmış eşin yinede..
Bakalım ben napıcam..
Şu an kızlık soyadımı kullanıyorum..
Oğlumda o şahısın maleseff :KK4:

İnşallah geri çerwirmezz cnm
:KK16:

Yabancı hatun senii :KK23:
Eğer davayı kazanırsanız,
ikinizde bence eşinin soyadını alın..
Anlayışlı dawranmış eşin yinede..
Bakalım ben napıcam..
Şu an kızlık soyadımı kullanıyorum..
Oğlumda o şahısın maleseff :KK4:

İnşallah geri çerwirmezz cnm
:KK16:

Eşim hiç bişey demedi ama eşim baan kalırsa senin soyadın aynı kalsın cok havalı dıyor hatta herkez oyle dıyor ya ınan oglum gecsın benım soyadım hıc onemlı degıl soyadıyla aıt olma duygusunu ben bagdastırmıyorum ama oglum cok kucuk

Eşim hiç bişey demedi ama eşim baan kalırsa senin soyadın aynı kalsın cok havalı dıyor hatta herkez oyle dıyor ya ınan oglum gecsın benım soyadım hıc onemlı degıl soyadıyla aıt olma duygusunu ben bagdastırmıyorum ama oglum cok kucuk

Valla ne diyim helal eşine..
Bende mesela isterdim ki benim kızlık soyadımı alsın oğlum ama mümkün değill..
Ortalığı ayağa kaldırır o malükatt :KK4:
Hayırlısı olsun artıkk cnm:KK31:

Valla ne diyim helal eşine..
Bende mesela isterdim ki benim kızlık soyadımı alsın oğlum ama mümkün değill..
Ortalığı ayağa kaldırır o malükatt :KK4:
Hayırlısı olsun artıkk cnm:KK31:
senin alman daha zor
cunku cocukla bır ıletısımı var suanda maddı yardımı varmıb ılmıyorumda bende maddı manevı bır adım yok 5 kurus para yok tatlım zaten olsunda ıstemıyorum bu kadar zaman neredeydı onu asla affetmeyecegım, onun soyadını neden tasıyorkı ne emegı var ne yapıyor ne yaptı ne yapacak yanı bır takım seylerı one surecegız ınsallah genede rızasına bakılmadan hakım verır soyadını
pf

senin alman daha zor
cunku cocukla bır ıletısımı var suanda maddı yardımı varmıb ılmıyorumda bende maddı manevı bır adım yok 5 kurus para yok tatlım zaten olsunda ıstemıyorum bu kadar zaman neredeydı onu asla affetmeyecegım, onun soyadını neden tasıyorkı ne emegı var ne yapıyor ne yaptı ne yapacak yanı bır takım seylerı one surecegız ınsallah genede rızasına bakılmadan hakım verır soyadını
pf

Ewett her hafta alıyor pazartesi akşamı,
salı akşamı getiriyor..
Şu an orda mesela akşam gitti..
Düzenli olmasa da arada nafaka veriyor oda zorla
ben arayıp istiyorum 300 TL zaten, okadar istemiştim..
Gerçi onuda istemicektim, hakim bana delimisin sen söyle bi rakam yazıcam
buraya demişti..
Bakma benimkininde bir emeği yok, çünkü şu son 1 senedir, belkide daha az
korktu baktı ki çocuğunu kaybediyor etekleri tutuştu..
Ondan sonra düzenli almaya başladı..
1 gün kalması bile dengesini bozuyor yawrumun...
Dün ağlayarak gitti, dudağı titretiyorya ben orda bitiyorum işte..

Ewett her hafta alıyor pazartesi akşamı,
salı akşamı getiriyor..
Şu an orda mesela akşam gitti..
Düzenli olmasa da arada nafaka veriyor oda zorla
ben arayıp istiyorum 300 TL zaten, okadar istemiştim..
Gerçi onuda istemicektim, hakim bana delimisin sen söyle bi rakam yazıcam
buraya demişti..
Bakma benimkininde bir emeği yok, çünkü şu son 1 senedir, belkide daha az
korktu baktı ki çocuğunu kaybediyor etekleri tutuştu..
Ondan sonra düzenli almaya başladı..
1 gün kalması bile dengesini bozuyor yawrumun...
Dün ağlayarak gitti, dudağı titretiyorya ben orda bitiyorum işte..

gitmek istemiyormu? gitmek istemiyorsa gitmesin asla ağlayarak yollama derim
aldığın nafakayı sanırım kreşe veriyorsun dimi?

ben başlarda ugraştım alması ıcın görmesi için ama bütün cagrılarıma küfürle bagırarak hakaret ederek cevap verdi benim için orada bitti önce günler sonra haftalar sonra aylar sonra yıllar gecti
bir adımı olmadı o yüzden ben nafaka almıyorum suanda nafaka 500 tl olması gerek ama hıc almadıgımız ıcın sorun yok parasınıda kendısınıde ıstemıyorum ben zaten calısıyorum yeterınce kazanıyorum kaldıkı kazandıgı para helalmı harammı bılmıyorum benım son tedavımı aılem karsıladı tüp bebek masrafını ve bır tane kıra gelırı katmadılar o paraların hepsını babacım ınsaatta ustalık yaparak kazandı bır lıra ne kıra gelırı ne dukkan gelırı katmadı alın terı bende calısıyorum esımde kazandıgımız paramızı yedırıyoruz ıcırıyoruz

gitmek istemiyormu? gitmek istemiyorsa gitmesin asla ağlayarak yollama derim
aldığın nafakayı sanırım kreşe veriyorsun dimi?

ben başlarda ugraştım alması ıcın görmesi için ama bütün cagrılarıma küfürle bagırarak hakaret ederek cevap verdi benim için orada bitti önce günler sonra haftalar sonra aylar sonra yıllar gecti
bir adımı olmadı o yüzden ben nafaka almıyorum suanda nafaka 500 tl olması gerek ama hıc almadıgımız ıcın sorun yok parasınıda kendısınıde ıstemıyorum ben zaten calısıyorum yeterınce kazanıyorum kaldıkı kazandıgı para helalmı harammı bılmıyorum benım son tedavımı aılem karsıladı tüp bebek masrafını ve bır tane kıra gelırı katmadılar o paraların hepsını babacım ınsaatta ustalık yaparak kazandı bır lıra ne kıra gelırı ne dukkan gelırı katmadı alın terı bende calısıyorum esımde kazandıgımız paramızı yedırıyoruz ıcırıyoruz

Okulun parasını ben kendim ödüyorum cnm..
Çünkü zamananında waktinde wermiyor..
Ona güvenerek zaten kreşe yazdırmadım kii..
Verdiği zamanda nafakayı, duruyor cüzdanımda..
Kenara atıyorum bazen.. Genelikle sosyal aktivitelerde kullanıyorum paşam için..

Annemizin babamızın hakları hiç bir zaman ödenmez..
Bırak sende uğraşma, kafan daha rahattır şimdi boşver...

Aslında benim paşa gidiyor isteyerek ama dün akşam oldu
baktım almaya gelmediler bende yıkadımoğlanı banyo yaptırdım gördün resmini sende hatta dün akşam.
Saat 9 oldu, uyku saati geldi yatırıcam yatağına.. Pat bi telefon geliyorum almaya diye..
Bu sefer huysuzlandı oğlum, hem yorgun okuldan gelmiş banyosunu yapmış uyucak we ozamanlar çok
duygusal oluyor kucağımdan inmez.. Gideceğini duyunca annee diye yüzüme baktı gözleri doldu..
Annem werdi kapıdan işte, ayakkabılarını giydirirken, bende odamdayım duyuyorum oğlumun sesini annee diye kısık
sesle iç çekiyor.. O salakta diyor ki "ne oldu oğlum.. sana araba aldım" diyo.. öyle gitti işte oğlum ..
:KK14:

Son düzenleme:
Okulun parasını ben kendim ödüyorum cnm..
Çünkü zamananında waktinde wermiyor..
Ona güvenerek zaten kreşe yazdırmadım kii..
Verdiği zamanda nafakayı, duruyor cüzdanımda..
Kenara atıyorum bazen.. Genelikle sosyal aktivitelerde kullanıyorum paşam için..

Annemizin babamızın hakları hiç bir zaman ödenmez..
Bırak sende uğraşma, kafan daha rahattır şimdi boşver...

Aslında benim paşa gidiyor isteyerek ama dün akşam oldu
baktım almaya gelmediler bende yıkadımoğlanı banyo yaptırdım gördün resmini sende hatta dün akşam.
Saat 9 oldu, uyku saati geldi yatırıcam yatağına.. Pat bi telefon geliyorum almaya diye..
Bu sefer huysuzlandı oğlum, hem yorgun okuldan gelmiş banyosunu yapmış uyucak we ozamanlar çok
duygusal oluyor kucağımdan inmez.. Gideceğini duyunca annee diye yüzüme baktı gözleri doldu..
Annem werdi kapıdan işte, ayakkabılarını giydirirken, bende odamdayım duyuyorum oğlumun sesini annee diye kısık
sesle iç çekiyor.. O salakta diyor ki "ne oldu oğlum.. sana araba aldım" diyo.. öyle gitti işte oğlum ..
:KK14:

bende hatta ammada gec oldu yahu daha uyumamıs senınkı dıye dusundum
o saatten sonrada almaya gelıyor yakınmı oturuyolarkı?
keske gelmek ıstemıyor uyudu fılan deseydın sende
ne dıyım be tatlım bız kadınlarım ımtıhanı

bende hatta ammada gec oldu yahu daha uyumamıs senınkı dıye dusundum
o saatten sonrada almaya gelıyor yakınmı oturuyolarkı?
keske gelmek ıstemıyor uyudu fılan deseydın sende
ne dıyım be tatlım bız kadınlarım ımtıhanı

Yok cnm 8.30 en geç 9'da uyuyor..
o saate alışmış kendi diyor, anne uykum war diye..,
Bende tam yatıracaktım işte saat 9'za doğru telefon geldi..
Bizden uzak biraz cnm, avrupa yakasındalar ama uzak..
Arabayla gelmesi lazım, metrobüslerle de göndermem zaten o saatte..
Aynen imtahanımız bu bizim..
Allah dermansız dert wermesinn :KK14:

1 esiniz evlatlik alamaz

canım öncelikle teşekkür ederim paylaşımın için bende kızlık soyadımı vericektim fakat soyağacı kaybolduğu için bu yasayı ortadan kaldırdılar hattaeşimde sadece soyadını vericekti ama olmadı işte şöyle bişey okudum internetten eğer evlendiğim kişiyle çocuğumla beraber 5yılı doldurduysak ve hem eşim hemde kızım isterse evlat edinebiliyormuş bakalım canım yaa dua edin bana avukatla görüşmeye gideceğiz mart 26 dan sonra çok heyecanlıyım:)

merhabalar ben 6yıl önce 2.evliliğimi yaptım ilk evliliğimden olan kızım2003 doğumlu velayet bende ve babasıyla 4yıldır telefonla dahi görüşmüyor buarada ben yada eşim istemediği için değil kızım istemediği için şuan ayrışehirlerdeyiz fakat kızımı her göndermek istediğimde babasıyla görüşmeye bana kızıyor o benim babamn değil benim1tane babam var oda şimdiki eşimi diyor hakikaten ama ben evlendiğimde kızım 4.5yaşındaydı babasını aratmadı değil öz babası gibi davrandı.böyle yazarken bile kötü oluyorum Allah razı olsun eşimden 2çocuğumuz daha oldu buarada kesinlikle ayırım yok olmadı sanki eşim hakikaten babasıymış demek istemiyorum babasızaten...yazmak istediğim çok şeyler var ama nasıl yazacağımı bilmiyorum ilkokul2de başladı sorularımız anne senin soyadın neden farklı benimde soyadım seninkinden olsun anlatılmasıgerekenleri anlattım geçiştirdik buarada soyadını nasıl değiştirceğimi araştırıyordum derken seneler geçti kızım5.sınıfta yani ortaokulda kızımnınarkadaşları annenin soyadı neden farklı gibi soruları olmuş kızımda annemin soyadını kullanıyorum demiş kimseye babasının başkası olduğunu söylemiyor bikaç gün önce hastaneye gitmek için kızımdan kimlikleri almasını rica ettim bende bebeğime mama hazırlıyordum mutfaktabiara ses kesildi ne yağtığını merak ettim odaya girdiğimdekimliklere baktığını gördüm neoldu kızım dedim bu hakikatençok zor bi durum anne bende babamın kızı olmak istiyorum deyince 6yıllık güçlü durmaya çalışan ben koptum artık lavaboya attım kendimi yarım saat çıkamadım...neyse akşam eşime anlattım sonra kızımızı aldık karşımıza tv kapattık eşim:kızım sen benim kızımsın zaten soyadın ne olursa olsun sen bana baba olmayı o duygularıyaşatan benim ilkgözağrımsın evlatlık demek istemiyorum evladımsın zaten ama bazı gerçeklervar onlarda babandan kalack bitakımlar malları alamazsın demeye kalmadı babacım ben hiçbişeyistemiyorum senin soyadını istiyorum onun hiçbişeyini istemiyorum bana babalık yapan hastalığımda yanımda olan sendin sen benim babamsın ...ağlaşmalar.....şimdi kızlar başınızı ağrıttım çoközür diliyorum bana bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsunbuaradaben karşı taraftan hiç nafaka veya kızıma herhangi bir harçlık maddi manevihiçbişey almadımalmadığım gibi kızım istemese bile benolsam gelir okulda görürdüm ama o yapmadı buarada ben o kişinin4.eşiymişim evlendikten sonra öğrendim 2kızı daha var adamın onlar onun yanında şimdi evlat edinmeyle bana yadımcı olursanız çok sevinirim ona göre dava açıcaz şimdiden çok teşekkür ediyorum

ne kadar merhametlimiş 2.eşiniz ablamında 2. evliliği 2.eşinden 2 çocuğu oldu. ilk eşinden 5 yasında kızı var ama eniştem kendi çocuklarını ayrı tutuyor hatta onun ağlamasına bile dayanamıo pozisyonda yavrumun kendi babasıda ilgilenmio o kadar büyük cıkmazdayızkki çözümü yok.anneannesi yan,i annem ve ben sevgimizi gösterior maddi manevi ilgilenioruz ama baba rol modelliğini yerine getiremioruz ki....:KK14::KK14:

X