Doğuma Hazırlık sağdaki bebiş erkek soldaki bebiş kız

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

nilser

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2007
58
1
43
arkadaşlar gerçekmi bilmiyorum ama eğer ki bebeğimizi sağ tarafımızda taşıyorsak cinsiyeti erkek sol tarafımızda ise kız olurmuş.mesela sol yumurtalığını aldıran bi tanıdığa dr.kızın olmaz birdaha falan demiş çünkü sol yumurtalıkta kız bebiş döllenirmiş herkese soruyorum doğru çıkıyo sizde yorumlarınızı paylaşırmısınız siz ne tarafta taşıyonuz bebeşinizi

çok doğruymuş gibi gelmedi bana.ama belli olmaz:)
benim ki kız ve genelde sağ tarafımda duruyo

bende oyle duymustum benımkıde sağ tarafımda herzaman ve erkek belkı tesadüf bılmıyom:sm_confused::emir_bebek:

bebeğın ılk aylarda hangı yumurtada gelıstığı onemlı dedığın gıbı ben hep sol yumurtalığımda ağrı sancı hıssettım doktorada sormustum kız mı oluo burda olunca dıye bılgım yok demıstı.hakkatende kızım olacak ılerleyen aylarda zaten kıpır kıpır sağdada soldada duruo.

benim sol tarafımda ona benzer komsulardan duymustum ama sol tarafta kız sağ tarafta erkek olur demelerıne pek ınanmıyorum halamın solundaydı erkek oldu o kromozomlara baglı

benim ilk çocuğum hep sağımda idi oğlum oldu,sonra dış gebesi oldum sol tüpüm alındı,yumurtalığım kaldı ama orda hamile kalma şansım yoktu...sonra yine hamile kaldım bir tane daha oğlum oldu......gençkızlık arkadaşım zor hamile kalıyordu dr'u sol yumurtanda tembellik var dedi ve zaman içinde onunda iki oğlu oldu:)))k.kardeşim kolay hamilelekler yaşadı ve onunda 3 oğlu oldu yıllar sonra Jinekoloğu dediki sol yumurtan işlevsiz küçük ve rahime yapışık........tüm bunlar rastlantı için bence fazla:)))))))dr'uma bunu sormuştum bana"olur mu öyle şey ??bunu cahil bir insan sorsa anlarım ama sen sorma lütfen dedi ne yani spermler rahimde ilerlerken kızlar sola erkekler sağa ilerleyin diye bir şey mi var??"demişti o zaman birşey demedim ama niye olmasın?sağ ve sol yumurtalık özel bir hormon veya ne bileyim salgı veya benzeri birşey salgılıyarak x ve y kromozomlarını kendilerine çekemezler mi??vallahi ben bu konuya çok takıldığım için özellikle tek yumurta ile hamile kalmış birine rastlayınca hemen cinsiyetlerini sorarım bir kişi hariç hepsinde tuttu..o bir kişide hangi yumurtasının alındığından çok emin olmayan bir hatundu:))))(ne kadın ama hangi yumurtasını aldırdığını bilmiyordu gerçekten sadece galiba sol du dedi ama ondan sonra kızı olmuş)yine aileden bir yr.doç.bir akrabamız vardı benim dış gebelikten sağ yumurtadan bebek yapma şansım kalmadığını duyunca "senin artık kız evladın olmaz "demişti... benim b,ildiklerimde bunlar ha! birde yeni doğum yapan bir arkadaşım var hep solda oynadı bebeği dr'u demeden ben büyük ihtimal kız dedim ve kızı oldu üstelik sezaryanla doğumda sağ yumurtası kötü durumda olduğu için alındı...işte böyle ben buna inanıyorum sanırım...ama tabii istisnai durumlar vardır muhakkak......birde yumurtlamadan önceki üç gün erkek,yumurtlamadan sonraki üç günde döllenme olursa kız olam ihtimali daha çok diye biliyorum...bunu dr bir tanıdık yine dr bir bayan arkadaşına uygulamış ve tutmuştu bana da istersen sana da yapalım dedi ama iki çocuk yeter zaten sağlık problemim vardı istemedim yani.........

ben de erkek için böyle bir şey duymuştum;bir yumurtalık(testis)dişi sperm,diğer yumurtalık erkek sperm üretirmiş...cinsiyeti erkeklerin belirlediğini düşünürsek bu daha mantıklı sanırım:kahve:

valla benim her iki tarafımdada oynuyordu ve kızım oldu.ben inanmıyorum sağ sol durumlarına annenin yumurta sında xx kromozomu var babanınkinde xy hangisi gelirse o oluyor cinsiyet

Arkadaşlar bu yeni döllenme sırasında sağ yada sol yumurtalıklara giren kramplarla ilgili birşey.. Elbette bebek büyüyünce yer değiştirebilir. Ama ben bunu çok kişiden duydum ve doğru oldugunu düşünüyorum.

Bende çok Duydum Bunu Herzaman Almasada çoğunlukla Doğru çikiyo.benim Bebişte Sağ Tarafimda Baklaim Temmuz Sonunda öğrencez Cinsiyetini Allah Kismet Ederse Tutacakmi Bakalim.yazarim Buraya..

Gamze Benim Içime Seninki Erkek Doğuyor...genelde Tahminlerim çikar Daha Hiç şaşirmadim Bugüne Kadar Ama Hayirlisi Bakalim..

benımde hep sol tarafımda hıç sagda hıssetmedım.ultrason resımlerındede hep sagdaydı ve bır oglum olacak.iyi kandıller hepinıze

yok be gülüm doğru değil bence..ama söylediğini bende duymuştum..yada bende tutmadı..benim kızım olacak ve hep sağda sadece ortaya kadar geliyor..öyleki sol yanım da hiç hareket yok..sancılarım bile sağ kasıktaydı...

ben hep solda taşıdım ama son 3 ayda sağ tarafa geçtiiiii...belki bi ihtimal bi gerçeklik olabilir

BENCE DE DOĞRU OLMA iHTİMALİ YÜKSEK...

BENİM HALAM 3 DOĞUM YAPTI ve HEP SAĞ TARAFINA KRAMPLAR GİRİYORDU.
HAMİLELİK BELİRTİSİ OLAN KRAMPLARDA BİLE, BEBEĞİN CİNSİYETİNİ TAHMİN EDİYOR ESKİLER.
BENDE BUNUN MUHTEMELEN DOĞRU OLDUĞUNA İNANIYORUM...

benim ilk bebeğim sağ taraftaydı ve erkekti bundada aynı sağ tarafımda kıramplar hissediyodum bununda erkek olduğunu söyledi doktor bencede doğruluk payı olabilir 2 de 2fisfisfis

arkadaşlar bişeyi gözden kaçırıyorsunuz.. Bebek büyüdükten sonra yer değiştirebilir bu normaldir. ilk hamilelik günlerinde sağ yada sol tarafa giren kramplarla belli oluyor. Yani sağ ve sol yumurtalıkların döllenmesi ile. Mesela benim ilk hamileliğinin başlarında sol tarafıma kramplar giriyordu ve bebek kızdı. ikinci hamileliğimdede sağ tarafıma krapmlar giriyordu oda erkek ti. Çevremdekilerden duyduklarımda doğru çıkıyor hep. Ben inanıyorum kesinlikle doğruluk payı var..

Doktorum iki bebeğiminde sol tarafa yerleştiğini söylemişti.Bu bence anneye bağlı.Doğru çıkanlarda vardır mutlaka:)

X