Kontakt Lens Lens Süresi

14082013

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
52
3
Merhaba Arkadaşlar,

21.12.2013 tarihinde lens aldım hem astigmat hem miyopum her akşam çıkarıyorum.
Bu ilk lensim deneme aldım aylık.
Süresinin bitip bitmediğini nasıl anlarım, ilk günlerde de belli bir mesafeden sonra net görmüyordum.
Bir kere gözlerim kızardı battı kanlandı takmadım bir iki gün sonra taktım sorun olmadı.
Gözüme batmıyor ama çok nette görmüyorum
Şimdi benim lensim bittimi anlamadım :44:
engin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum

Merhaba Arkadaşlar,

Süresinin bitip bitmediğini nasıl anlarım, ilk günlerde de belli bir mesafeden sonra net görmüyordum.
Bir kere gözlerim kızardı battı kanlandı takmadım bir iki gün sonra taktım sorun olmadı.

canım bende aynı senin gibiyim benimde astigmat artı miyop var bana dr demişti astigmattı kişiler lensten tam verim alamıyormuş bendede aynı senin gibi olmuştu sorun bu ondan net göremiosun

işim gereği sürekli pc başındayım ondan daha çabuk ilerliyor diye düşünüyordum bende
çıplak gözle o kadar rahatsız hissediyorum ki kendimi
Allah önce sağlık nasip etsin cümlemize
teşekkür ederim bi araştırayım ben =)

cnm gözlerıne sureklı eskıye oranla daha fazla kuruluk yapıosa ki bunu hıssedersın
suresı dolmustur
bende 2 yıldır seffaf astıgmatlı mıyoplu lens kullanıomda

Merhaba Arkadaşlar,

Aylık lens ise evet bitmiştir.Aylık lenslere 3 ay kullanım süresi biçiyorlar; temizliğine ve ne kadar süre kullandığına bağlı 3 ay fazla bence:) Farketmeden gözünde kirpik,toz vs varsa batma,yanma yapar .Renkli ise görmede problem yasatır,mümkün oldugunca şeffaf lenslere yönelin. Gözünüzde kuruluk yapar ve yazın max seviyede olur,muhakkak göz damlası,jeli kullanın suni göz yaşı yani.:) Kuruyan göz sulanır bu arada :) Kısacası artık çöpe gitme vakti gelmiş lenslerinizin.:)

Son düzenleme:
Benimde aylık lensimin süresi geçmişti öyle kullanmak zorunda kaldım bi süre. Bulanık görüyodum, batıyodu, gözlerimi yakıyodu çok. Süresi geçince böyle oluyor yani :KK31: Fazla kullanma yeni lens al .

Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba canım çokk uzun yıllardır lens kullanyrum yaklasıkk altı yedı yıll :KK76: cokkk rahat gozumde varmı yokmuuu unutyrumm bazıları gozlerıne takarken sorun yasıyor goz kırpıstırma falan amaa azımle bir sure sonra alısyrsunnn ilk zamanlar bendede bır defa oyle gozume yanma yapmıstı bır ıkı gun takmadım ve normale dondu bırdaha da oyle bırsey olmadı..Dikkat etmen gereken kesınlıkle gozunde lens varken uyuma gunduz belkı bır ıkı saat uyuyablrsın ama gce uykusu daha farklı oldugundan gozunun ıcınde kurur kalır!!! dus alırken havuz veya denıze gırerken cıkartman lazım ellerını dezenfekte etmeden sakın cıkarıp takma kutusndakı solusyonu hergeceee yenılekı lensın temızlensınn gozunde lens varken gozunu ovalama ben bazen uc ay kullanıyrm aynı lensı :KK70: amaa tabı bu cokta saglıklı degılll:KK14: ve bırde sunı gozyası verdı doktorum bana sureklı pc basında calıstgımdan ve uzun yıllardır lens kullandgımdan goz kurulugu olusmus gozumdeee bunun dısındaaa ben ve lenslerımm cok mutluyuzzz bulanlaraaa sukurlerrr olsunnnn :KK9:

teşekkür ederim tavsiye ettiğin şekilde kullanıyorum zaten
ilk bi kaç gün çok zor takmıştım video izledim öğrendim çok şükür
iki dakikamı alıyor bugün deneme yaptım oturdum bi yere belli bir mesafeye baktım
lens varken gözümde üstüne gözlüğü taktım sanki daha netmiş gibi geldi bana ufak bir fark var
tuhafıma giden lensin süresi bitince batma yapmazmı
aylık aldım 3 ay oldu
bugün gözlük taktım pek sulanmadım gözüm

Merhaba Arkadaşlar,

yaklaşık 10 senedir lens kullanıyorum miyop astigmatım bende sormak istediklerini sorabilirsin...
gözüne batmaya başlayınca süresi bitmiş demektir anlarsın onu zaten takamazsın acıtır...bende 2-3 ay kullanıyorum..ama her akşam suyunu değiştir güzel bak yani o zaman uzun süre kullanabilirsin..
ayrıca gözün içine taktığın için normal göz bozukluğu değerinden yarım numara düşük verirler lensi..yani gözlük gibi arada mesafe olmadığında tolere edebiliyor...
ama tabiki gözlük kadar da net değil...

bende miyop ve astigmat var. 10 senedir lens kullanıyorum.
özel astigmatlı lensler var. ben araç ve bilgisayar kullandığım için bunları tercih ediyorum. en fazla 1 ay kalsın gözünde. fazlası gözü yorar. o bir ayda hergün akşamleyin gözünden çıkarıp solusyona koyuyor isen. eğer bunu yapmıyorsan 10 günden fazla tutma. batmaya ve bulanıklaşmaya başladıysa yenisini takacaksın...

Bende 6 senedir lens kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Eğer temiz kullanırsan ve gözünde kalma süresine bağlı olarak aylık lenslerini 2 ay falan kullanabilirsin ama daha uzun süre kullanmanı tavsiye etmem çünkü lens inceliyor ve kuruma batma yapmaya başlıyor. Süresi dolduğunu ben batma yapmaya başladığında anlıyorum ve gözlerim sanki günlerdir uykusuz gibi yanıyor o zaman değiştiriyorum ama 2 aydan uzun kullanmıyorum. Gözünde kalma süresi ne kadar önemli olan o canım.

teşekkür ederim herkese
bir süre gözlük kullanıp lens alacağım
gözlükle daha net görüyorum şu an

X