Eskişehir Hakkında

pinarsimsek7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2014
177
19
Arkadaşlar merhabalar. 11-12-13 nisan tarihlerinde eşim ve 2 çocuğumla birlikte Eskişehirde olacağız inşallah. kızım 6 yaşında oğlum 3 yaşında. Eskişehire hiç gitmedik ve bilgimiz yok. sadece internetten araştırdığımız kadar biliyoruz.

11 Nisan Cuma günü sabah 8 sularında bir aksilik olmazsa inşallah Eskişehire girmiş olacağız. Sabahtan doyuran isimli kahvaltı salonu varmış. oradan kahvaltı yapıp, sonrasında devrim arabasını görüp haller gençlik merkezine gitmeyi planladık. burada saat 11'de tiyatro varmış, bilet aldık. burada oyunu izleyip köfteci ali 'de öğle yemeği yiyip sazova parkına gitmeyi planladık. burada akşama kadar vakit geçirip akşamına Abdüsselam Balaban Kebapcısını övdüler buraya uğrayalım dedik. ertesi günü benim sınavım var. eşim ve çocuklar sabah saatlerinde gezecekler. şimdi sizden istediğim, eğer mümkünse ben gezilebilecek yerlerin alternatiflerini çıakrdım. bunları eskişehiri bilen olarak benim için sıralayıp öneri yapabilir misiniz? Bir akşam yemeği için osmanlı evi olabilir başka alternatif neler olabilir?

- - Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı)
- Şehri aşk adası
kentpark
Bal Mumu Heykel Müzesi

Karikatür Müzesi
Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
Atlı Han (Geleneksel El Sanatları Çarşısı ) Lüle taşı yapım ve satım atölyeleri Odunpazarı
Kurşunlu Külliyesi’ni ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan ), MevleviHane ve Lüle Taşı Müzesi İki Eylül Cd, Odunpazarı
Cumhuriyet Tarihi müzesi
Şelale Park

Cumartesi ve pazar günü planı yapamadım. pazar günü muhtemelen 14:00-15:00 sularında dönmemiz lazım.
şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhabalar. 11-12-13 nisan tarihlerinde eşim ve 2 çocuğumla birlikte Eskişehirde olacağız inşallah. kızım 6 yaşında oğlum 3 yaşında. Eskişehire hiç gitmedik ve bilgimiz yok. sadece internetten araştırdığımız kadar biliyoruz.

11 Nisan Cuma günü sabah 8 sularında bir aksilik olmazsa inşallah Eskişehire girmiş olacağız. Sabahtan doyuran isimli kahvaltı salonu varmış. oradan kahvaltı yapıp, sonrasında devrim arabasını görüp haller gençlik merkezine gitmeyi planladık. burada saat 11'de tiyatro varmış, bilet aldık. burada oyunu izleyip köfteci ali 'de öğle yemeği yiyip sazova parkına gitmeyi planladık. burada akşama kadar vakit geçirip akşamına Abdüsselam Balaban Kebapcısını övdüler buraya uğrayalım dedik. ertesi günü benim sınavım var. eşim ve çocuklar sabah saatlerinde gezecekler. şimdi sizden istediğim, eğer mümkünse ben gezilebilecek yerlerin alternatiflerini çıakrdım. bunları eskişehiri bilen olarak benim için sıralayıp öneri yapabilir misiniz? Bir akşam yemeği için osmanlı evi olabilir başka alternatif neler olabilir?

- - Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı)
- Şehri aşk adası
kentpark
Bal Mumu Heykel Müzesi

Karikatür Müzesi
Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
Atlı Han (Geleneksel El Sanatları Çarşısı ) Lüle taşı yapım ve satım atölyeleri Odunpazarı
Kurşunlu Külliyesi’ni ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan ), MevleviHane ve Lüle Taşı Müzesi İki Eylül Cd, Odunpazarı
Cumhuriyet Tarihi müzesi
Şelale Park

Cumartesi ve pazar günü planı yapamadım. pazar günü muhtemelen 14:00-15:00 sularında dönmemiz lazım.
şimdiden teşekkürler.

kent paraka gitmek yerine sazova parkına gidin çok güzel bi yer gezmenizi tavsiye ederim.şelale parka mümkünse gece gidin şehrin görüntüsü daha başka olur.

Tavsiyeniz için çok teşekkürler. fotoğraflarına bakınca bende dediğiniz gibi düşünmüştüm. Ama gerçekten çok güzel bir şehirmiş, daha gitmeden heyecanlıyız ailecek. umarım güzel olur.

bide adını unuttum ama çocukları midilli lere bindirdikleri bi yer vardı. plaj falanda var hatta orayada gidin çocuklar çok sever

Şehri aşk adasında pek görülecek bi yer yok o yüzden oraya gitmeyebilirsiniz, arkadaşın dediği gibi sazovaya kesinlikle gitmelisiniz, bir de çarşıda papağan çiğbörek var bence eskişehire gelmişken yemeden gitmemelisiniz, çarşıda adalar diye bi mevki var orayı gezebilirsiniz cafeler felan var

Sonradan görmelerin şehrine hoş geldin tabi Ankara yada İstanbul dan geliyorsan

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X