160 kg.BİTİŞ VE YENİ DOĞUM TARİHİM 6 ARALIK...

Melikesat yapabileceğine inanıyorum. Boyun dolayısıylada zayıfladığında hakketen çıtı pıtı tatlı sevimli bir kız olursun. Bende 2 ay önce başladım diyete 7 kilo verdim ama 1- 1 buçuk haftadır kilo veremiyorum birazcık moralim bozuluyor ama bu süreçte geçecek. ben 77 kiloydum ve çevremden çok yoğun baskı görüyordum senin gibi. özelikle de annem örnek verilerek bana laflar sokuluyordu (annem 52 kilo) . Annene bak sana bak. Genç kız olacaksın birde sen (23 yaşındayım).Biraz dikkat etsene yediklerine. Senin göbek kıta değiştirecek yakında vs vs. gibilerinden bir sürü söz duyuyordum. Bu durumda beni sürekli abur cubur yemeye ve hareketsiz olmaya sevk ediyordu. 3 ay önce bir gün hayallere dalmışken aman tanrım ben düğünümde nasıl bir gelinlik giyeceğim diye kara kara düşünmeye başladım ve karar verdim. Hemen diyestisyen için randevu aldım ve ancak 1 ay sonrasına alabildim. 13 Şubat itibariyle başladım dediğim gibi şuan 7 kilo verdim. Tabiki kendi iradem ve motivasyonum zaman zaman çok düştü hala da düşüyor. Bu iş tek başıma bana kalsa başarılı olamazdım herhalde. Sağ olsun annem bu süreçte hep yanımda ve destekleyicim. Benimle yürüyüşlere çıkıyor. Çok fedakarlık yapıyor. Kendini çalıştığı için ancak ya sabah 6 da çıkıyoruz yürüyüşe ya da akşam 10 11 arası. Sende busreçte forum arkadaşlarının dedikleriniçok dikkate al çok etkisi oluyor. Ayrıca her gün mutlaka yeşil çay iç 2 fincan çok faydası var.
Sen kesinlikle başarabilirsin. Mümkün olduğunca çevrendekilerin söylediklerini takma. Motivasyonunu düşürür. Sürekli kendini telkin ver. En önemlisi bu

yap canım ya. cay poset cay şeklinde 42li satiliyo tok tuttugunu hesaba katarsak ki gercektende ara ögünü kaldrdm bu sayede ac iciyorum yani kahvalti 7de yapiyorum 9gibi icmeye basliyorum kahvaltimda 1yumurta zaten yada nesfit falan oluyo genelde neyse bu cay 40dak arayla iciliyo uymaya calisiyorum genelde 4 gündür iciyorum 1.5 kg daha verdm bu ara yavaslamisti yine vermeye basladm sükür 25kg oldu galiba ayy o kadar veriyorumki sayamiyorum kilolari hava atiyim mi:-) ben ögle yemegine kadar icmeyi bitirıyorum gün boyu metabolizmama etki etsin diye,kendi fikrim bu herkes denesin bence bende ise yariyor

Harikasın güzelim.... kesinlikle hava atmayı hakediyosun. hadi bakalım, aynen devam...

Canim biberiye cayini nerden aliyosun. Buyuk marketlerden mi. Bende 99 oldum. Birbirimizi motive edelim. Allaha emanet ol. Sevgilerle.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim biberiye cayini nerden aliyosun. Buyuk marketlerden mi. Bende 99 oldum. Birbirimizi motive edelim. Allaha emanet ol. Sevgilerle.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ay maşşallah sende cok iyi gidiyorsun yansın yaglar tey tey.cayim lokman hekim tarzı dükkanlardan aliyorum.adıda nurs biberiyeli bitki cayi marka yazmam sıkınti olmaz ins.

Melikesat yapabileceğine inanıyorum. Boyun dolayısıylada zayıfladığında hakketen çıtı pıtı tatlı sevimli bir kız olursun. Bende 2 ay önce başladım diyete 7 kilo verdim ama 1- 1 buçuk haftadır kilo veremiyorum birazcık moralim bozuluyor ama bu süreçte geçecek. ben 77 kiloydum ve çevremden çok yoğun baskı görüyordum senin gibi. özelikle de annem örnek verilerek bana laflar sokuluyordu (annem 52 kilo) . Annene bak sana bak. Genç kız olacaksın birde sen (23 yaşındayım).Biraz dikkat etsene yediklerine. Senin göbek kıta değiştirecek yakında vs vs. gibilerinden bir sürü söz duyuyordum. Bu durumda beni sürekli abur cubur yemeye ve hareketsiz olmaya sevk ediyordu. 3 ay önce bir gün hayallere dalmışken aman tanrım ben düğünümde nasıl bir gelinlik giyeceğim diye kara kara düşünmeye başladım ve karar verdim. Hemen diyestisyen için randevu aldım ve ancak 1 ay sonrasına alabildim. 13 Şubat itibariyle başladım dediğim gibi şuan 7 kilo verdim. Tabiki kendi iradem ve motivasyonum zaman zaman çok düştü hala da düşüyor. Bu iş tek başıma bana kalsa başarılı olamazdım herhalde. Sağ olsun annem bu süreçte hep yanımda ve destekleyicim. Benimle yürüyüşlere çıkıyor. Çok fedakarlık yapıyor. Kendini çalıştığı için ancak ya sabah 6 da çıkıyoruz yürüyüşe ya da akşam 10 11 arası. Sende busreçte forum arkadaşlarının dedikleriniçok dikkate al çok etkisi oluyor. Ayrıca her gün mutlaka yeşil çay iç 2 fincan çok faydası var.
Sen kesinlikle başarabilirsin. Mümkün olduğunca çevrendekilerin söylediklerini takma. Motivasyonunu düşürür. Sürekli kendini telkin ver. En önemlisi bu
çok teşekkür ederim canım desteğin ve tavsiyen için :)

tebrik ederım canım senı benımde basım kılo ıle dertte ve tesadufen arastırma yaparken yazını gordum bana da ısık oldun verdıgın tarıflerı bende uyguluyorum yemegımı senın gibi pişiriyorum ızgarayıda yapıyorum ve ınanılmaz lezzetlı yenı keşfedıyorum daha once olsaydı hayatta agzıma surmezdım yazını 14 nısanda okudum bugun 19 u ve ben bu sure zarfında 3 kılo verdım cok mutluyummm :KK36: resmen senden destek aldım teşekkur ederımmm ... :)

ayy nolur bana güç verin bende burda olacağım 1 yıl süre verdim kendime...allah razı olsun herkesten

canım benim hikayeni okudummm seni tebrik ediyorummmm:KK9::KK9::KK9: asıl güç sensin asla unutma sana inanıyorum ve sık sık uğramaya çalışacağımm :KK19::KK19: yepyeni bir hayata kararlı adımlar atmışsınn bende 6 ayda 19,5 kilko verdim :21::21: ben karatay sağlıklı beslenmesini uyguluyorum ortak yönümüz dikkatimi çekti bende her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı çörek otunu çiğneyerek yutuyorumm biberiye çayı hibisküs çayı tüketiyorum :13::13: ayrıca yemeklerden 2 saat sonra elma tarçın kabuğu karanfil karabiber ve limon karışımını bir bardak içiyorum metabolizma çalıştırıyor bitanem
günlük bitirdiğim su miktarıda 2 lt ve bunun içine yeşilçay limon ve tarçın kabuğu ekliyorum her gün omega 3 alıyorum ve ayda bir d vitamini yaptırıyorum bitanem sağlıklı ve kalıcı bir şekilde hedefine ulaşmanı diliyorum canımcım her gün yapabileceğin şekilde sporda eklersen 1 yıla kalmaz hedefine ulaşacaksınnn canımmm sevgilerr:KK16::KK16:

canım benim hikayeni okudummm seni tebrik ediyorummmm:KK9::KK9::KK9: asıl güç sensin asla unutma sana inanıyorum ve sık sık uğramaya çalışacağımm :KK19::KK19: yepyeni bir hayata kararlı adımlar atmışsınn bende 6 ayda 19,5 kilko verdim :21::21: ben karatay sağlıklı beslenmesini uyguluyorum ortak yönümüz dikkatimi çekti bende her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı çörek otunu çiğneyerek yutuyorumm biberiye çayı hibisküs çayı tüketiyorum :13::13: ayrıca yemeklerden 2 saat sonra elma tarçın kabuğu karanfil karabiber ve limon karışımını bir bardak içiyorum metabolizma çalıştırıyor bitanem
günlük bitirdiğim su miktarıda 2 lt ve bunun içine yeşilçay limon ve tarçın kabuğu ekliyorum her gün omega 3 alıyorum ve ayda bir d vitamini yaptırıyorum bitanem sağlıklı ve kalıcı bir şekilde hedefine ulaşmanı diliyorum canımcım her gün yapabileceğin şekilde sporda eklersen 1 yıla kalmaz hedefine ulaşacaksınnn canımmm sevgilerr:KK16::KK16:
tesekkürler yazin icin evet dogru yolu bulanlardaniz ins.d vitamini neden yaptiriyorsun nasil oluyo nerdn aliyo filan ilk defa duydumda

tesekkürler yazin icin evet dogru yolu bulanlardaniz ins.d vitamini neden yaptiriyorsun nasil oluyo nerdn aliyo filan ilk defa duydumda

bitanemm d vitamini değerleri düşük olunca kilo vermemiz zorlaşıyor o yüzden d vit değerlerine baktır eğer düşükse iğne yaptır canım:KK16:

Nerden başlasam bilemiyorum .Bnun nereinden başlanabilirki bir yokoluş resmen,farkında olmayş.ilk hatırladığım 3.sınıfa giderken 30 kg dım sınfta en çok ben çıkmıştım hep çıktı bu böyle.18 yaşında 98 kg da açtım gözümü kendime geldim ünv.kazanmıştım böyle olmazdı günler boyu sirkeli salata,yoğurt,yürüyüş1 yılda 68 kg oldum 40 bedendim çok güzel günler beni bekledi tabi kilo diyeti bırakınca yine artmaya babşladı yavaş yavaş 27 yaşında 100 kg evlendim ünv bitirdim bu arada öğretmen olmuştum işim beni seven ve kilolarımı dert etmeyen kocam vardı beni böyle sevmişti...
Sonra hamile kaldım ki herkes arkamdan çocuğu olmaz demiş sonra öğrendim sorunsuz doğdu 1 kızım oldu hamileyken 5 kg aldım bu ilginç ezeryan doğdu kolaydı sorunsuzdu 1 yıl emzirdim bırakınca kg almaya başladığmı anladım ufak bi diyet ve bitiriş işe yaramadı yemeye devam...tab,i artk hiç tartılmıyordum erdim yoktu sanki:KK43:(
kızım 3 yaşındayken 1 gebelik daha oğlum oldu bu kez gebelik sorun dedi dr. morbid obezdim çünkü tansiyonum çıktı gebelikte onun dışınd iyiyidim ama sezeryan riskliydi doğuda yaşıyorm ve Dr.lar korkuyordu benden yanaşmadlar doğuma en son ilk doüumdaki druma gittim o yaparım dedi.ama ben sanki son günlerimi yşıyordum artık ölüme gider gibi gittim hastaneye.epidural oldu.kemik arasını bulup uyuşturabildiler şükür 1 saat sürdü zor bi doğumdu zor çıktı oğlum sıkıkşmıştı küvez falan derken hastaneden sağ salim çıktım.ilginç olan bunca kg a göre iyi toparlanıyordum dikiş patlar dediler neler dediler ben ertesi gün ayağa kalktm 2 doğumdada ...kiloluydum ama hep hareketliydim ev,okul,iş,hepsine yetiyordum şükür...
2013 yaza kadar aynı kilolu ve artık iyice zorlaşan hayatım....pişiklerr,bedensel temizlikte zorlanmalar ,kıyafetsizlik,aynı şeylere mecbur olmak ,cinsellik bile zorlaştı ama eşim hep sağlılğın için zayıfla ben seni üzmem diyordu aslında kötülük yapmış göremedim hiç bi şeyii.
bi gün markete gittik ben alış veriş yaparken o bi arkadaşını görmüş konuşurken beni gösterp aa kadına bak kendini taşıyamıyor yuhh demiş...
arabada suratı asıktı kızdı arkadaşına ama ben yerin dibine girseydim bu ilk DANNNN oldu kafamda eylülde okulumu değiştirdim yeni okulumda çocuklara yeni 1 yüzdüm tabiki koridorlarda gülüyorlar yanıma gelip teyze sen napıon burda diyorlar öğretmenim deyince hiç böyle öğretmen olurmu diyorlardı bunlar 2.DANNN OLDU hep diyetle başaramam dedim yapmadım kasım aynda sağ dizim ağrımaya başladı 1 ay idare ettim 1 ay sonra bi sabah yürüyemeyerek uyandım sağ ayayğmı basamıyordum topl oldum resmen .internetten araştırdım galiba menisküs olmuştum saatlerce ağladım ben ne yapmıştım kendime nolcaktı evim kocam,çocuklarm,işim,napardım Dr.a gittim ve MR istedi noldu biliomusunuz 120 kg ya kadar MR alıyrdu çektiremedim tam teşhisim konamadıdr zaten öyleye bile bu kg da bişey yaplmaz ZAYIFLAAAA diye haykıdı ve 3. DANNNN kendime geldim 6 aralıktı o gün değişti hayatım tartıya çıktım 120 de bitti ve tekrar 40 a geldi 160 kg dum gözlerime inananamadım kendime diyet listesi yaptım biliordum zaten herşeyi sizlere de anlatıcam hepsini bu sadece hikaye tarafı
3.5 ayda 20 kg giitti
Şükürler olsun iyileşiyorum 140 kg yum asla durmam hedefim 75 kg burdan paylaşcam herşeyimi yaşadıklarımı görenler şok oluyo 20 kg bile hayatımı çok mutlu kıldı hergün yeni bir umut bana destek olun beraber yürüyelim daha yazcak çok şey var...
SEVGİLER...:KK16:
:KK16::KK16:

Azmin, samimiyetin ve dürüstlüğün gerçekten takdire şayan,

Allah gönlüne göre versin inşallah.En kısa süre içerisinde sağlığına kavuşur ve çocuklarınla eşinle güzel günler geçirirsin

İlk günden beri takip ediyorum seni. Azmin birçok kisiye ışık oldu. Ben de diyetisyenle başladım. 15 kilo hedefledim senin gibi basarili oluruz insallahhh

İlk günden beri takip ediyorum seni. Azmin birçok kisiye ışık oldu. Ben de diyetisyenle başladım. 15 kilo hedefledim senin gibi basarili oluruz insallahhh

Olur arkadasim olur karar verdysen tamamdir bende hizla eriyorum asla durmak yok bazen duraksiyo bazen hizlaniyo öyle bóyle 4.5ayda 25 gitti bye bye

Ablacım 99.8 im :))) ikinci tartıldıgımda 99.7 cıktımmmmmm 2 rakamlılara indim yaa çok şükürrr

Çok mutluyum allahim herkese nasip et bu duyguyu bugün güzel seyler bi komsum katalog ürünleri satıyor hayatımda ilk defa XL olmayan bisey aldm L-M beden korse aldm ve oldu esnek bi kumaş gerci ama olsun sonucta XL yazmiyo ya ne güzel sey secebilmek ,bide vücut kitle indeksime tekrar bakayim yeni kiloma göre dedim bayagi düsmüs 10kg daha verirsem morbid obezlikten kurtulcam kısmen 1.5 ay sonra obez olurum buda cok önemli benim icin morbid obez asiri ölümcül sişman demek ne kötü bi kelime kurtulcam sükür hepinizn payi var bugün okulda bi arkadasin cocugu oldu baklava getirmisti tadina bile bakmadm canim bile istemedi irademe hayran herkes ne yiycem ya oda beni yer fakat dün piknige gittm itiraf mangal yedm ama sadece 2 but ayran bu kadar kahvaltida yapmamistm bisey olmaz dimi vicdan azabi cekiyorum ya bi arkadasim gördü bugün sok oldm dedi artik iri yari bi kadin olmussun cok kilolu durmuyosun dedi boyum uzunda toparliyorum ins.yoksa tarti igrenc hala 135 fena ama görüntm fitlesiyo yakinda koycam foto zaten ha bide gecen etek denedm 56 beden olmadi ama az kalmıs.sabir allahm.destekler için saolun

X