Bebek Beslenmesi Kardeşler arasında süt hakkı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bezm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
54
9
Hanımlar, ilk çocuğa ne kadar süre süt emzirirsen diğer çocuklara da o kadar süt emzirilmeli,şeklinde halk arasında yaygın bir inanış var.Sebebi kardeşler arasında hak ihlali olmasın diyeymiş.Konu hakkında dinen bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen.İlk çocuğum 14 ay süt aldı.İkincisini 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum.:emir_bebek:

Ben boyle bişey oldugunu dusunemiyorum ilk oglumu 10 ay emzirebildim kendidi emen bi bebek değildi sevmiyordu bi de emmefigi icin sutum daha azdi ikincisi ise emiyor sutum de iyi niye 10 ayda keseyim ki

yok yok her çocuğun hakkı iki yıl süt emmektir,her biri ayrı iki insandır ve hakları ayrı ayrıdır. birinci kardeş çeşitli sebeplerden dolayı iki sene doya doya ememediyse,diğer kardeşede aynı şekilde muamelede bulanmak onun için büyük haksızlıktır.

teşekkür ederim,cevabınız için.Ben de sizin gibi düşünüyorum,ama halk arasındaki bu inanış nerden geliyor,onu kestiremiyorum.Dini ya da bilimsel bir açıklaması yok sanırım bunun.Hurafe.

Hanımlar, ilk çocuğa ne kadar süre süt emzirirsen diğer çocuklara da o kadar süt emzirilmeli,şeklinde halk arasında yaygın bir inanış var.Sebebi kardeşler arasında hak ihlali olmasın diyeymiş.Konu hakkında dinen bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen.İlk çocuğum 14 ay süt aldı.İkincisini 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum.:emir_bebek:

Ay ne olur inanmayin böyle şeylere. Bütün kuzuların zevki keyfi ayri ayri. Dile gelseler anne kardesimi daha cok emzir derler eminim ki. Kiyamaz bunlar kardeslerine :)

Sevgiler

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ay ne olur inanmayin böyle şeylere. Bütün kuzuların zevki keyfi ayri ayri. Dile gelseler anne kardesimi daha cok emzir derler eminim ki. Kiyamaz bunlar kardeslerine :)

Sevgiler

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

doğru söylüyorsunuz.Ama buna eğitimli insanlar inanıp bana telkinde bulununca,ister istemez moralim bozuldu ve paylaşmak,danışmak istedim. İş bu kadar hak hukuk meselesiyse o vakit verdiğimiz lokmaları bile eşit vermek gerekmez mi? Sonradan düşününce çok saçma geldi zaten.

X