avukat ücreti hakkında

missdance

beden eğitimci
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009
1.585
19
3 hafta önce anlaşmalı olarak boşandım.en başta ücreti konuşmak istedim hallederiz dedi bir kaç kez sormama rağmen söylemedi.şimdi de 4 bin tl istiyor ve bunun 2012 yılının asgari ücreti oldugunu söylüyor.araştırdıgım kadarıyla çekişmeli mahkemelerde fiyat bu kadar yüksek olur diye biliyorum bana bu hakkında bir fikir verir misiniz?ve bu konu hakkında ne yapabilirim. sadece 3 dk süren bir mahkeme için bu kadar fiyat çok değil mi,ki bu kadarını verebilecek durumumda yok.

Avukatınızla sözleşme imzaladınız mı? Sözleşme imzaladıysanız oradaki hükümler sizi bağlar..

Hangi şehirdesiniz? Bulunduğunuz şehrin baro sayfasına girerseniz avukatlık asgari ücret tarifesini görürsünüz.. Kaldı ki avukatınız bu miktarlardan fazlasını isteme hakkına da sahiptir..

Vekalet ücreti sizin tabirinizle 3 dakikalık mahkeme + en az 4 sene süren avukatlık eğitimini kapsamaktadır. Ödeme yapmadığınız takdirde icralık olabilirsiniz..

Avukatınızla sözleşme imzaladınız mı? Sözleşme imzaladıysanız oradaki hükümler sizi bağlar..

Hangi şehirdesiniz? Bulunduğunuz şehrin baro sayfasına girerseniz avukatlık asgari ücret tarifesini görürsünüz.. Kaldı ki avukatınız bu miktarlardan fazlasını isteme hakkına da sahiptir..

Vekalet ücreti sizin tabirinizle 3 dakikalık mahkeme + en az 4 sene süren avukatlık eğitimini kapsamaktadır. Ödeme yapmadığınız takdirde icralık olabilirsiniz..

herhangi bir sözleşme imzalamadık o yüzden kızıyorum ya bana baştan söyleseydi ben ödeyemeyeceğimi söylerdim bu kadar ücreti :KK43:

Merhaba;
Avukatlık mesleğinin etik kuralları gereğince sorunuza cevap veremiyoruz.
Avukatlık mesleğinin, uzun bir eğitim dönemi, staj dönemi ve aktif çalışma dönemini kapsayan dışarıdan göründiğünden daha meşakkati bir iş olduğunu bu nedenle avukatların emeklerine karşılık talep ettikleri/edecekleri ücret konusunda yorum yapamayacağımızı belirtmek isteriz.
İyi günler dileriz.

X