Kocam en yakın arkadaşımın gizli sapığı çıktı :((

Merhabalar suan gerçekten yardıma cok ıhtıyacım var derdimi kımselere anlatamıyorum.şütfen bana bir akıl verin. Ben 3 yıllık evliyim 1 yasında bir bebegım var. Cok mutlu bir evliliğim ve beni cok seven cok deger veren bir dediğimi iki etmeyen eşim vardı.basıma ne geldiğine inanamazsınıZ.ben bir devlet kurumunda memur olarak görev yapmaktayım. Suan hala doğum ıznimi kullanıyorum.arkadaslar sımdı konuya gırıyorum.benim canımı feda edeceğim dünyalara sığdıramadığım kocam sapıkmış. Ve sapıklığını benım kurumda beraber çalıştığım en yakın arkadaslarıma yapıyormuş. Kızlar artık benımle konuşmaya karar vermişler geldiler birgün evime başladılar konuşmaya inanamadım.birine telefon sapıklığı yapıyormuş. Geceleri benı uyutup salonda onu arıyormuş peki bu nasıl ortaya çıktı. Arkadasım bu sapıktan kurtulmak için savcılığa veriyo ve eşim olduğunu öğreniyor.tabi aklını basına alsın diye uzun bir konuşma yapıyorlar eşimle eşim tabi ne korku var adam da biraz daha rahatsız etmiş kızı neler demiş eline parfümünü sıkmış bu benim kokum falan evine geliyim iki bira içelim neler neler :KK43:( .aradan aylar geçiyor bizimki sessiz duruyor arkadaslarım alkıllandı bu adam Serap a söylemeyelim diyorlar.bu arada eşimle beraber arkadaslarımla birbirimize gelip gidiyoruz.daha sonra en son diğer arkadasıma msj la sapıkça kelimeler yazmaya başlamış artık kızlar pes etmiş bana geldiler msjları gösterdiler dünya basıma yıkıldı.o gunün aksamı eşimle büyük bir kavga ettık. Yaptıklarını kabul etti başladı özür dilemeye ağlamaya niye yaptın diyorum cvp yok . Kaç gündür ne yeminler ediyor dün de bir buket çiçek almış ne olur ayrılma benden ben sana tapıyorum senı cok sevıyorum ben sizsiz yasayamam falan en son dün aksam evlilik danışmAnına gidelim evliliğimizi kurtaralım bugun yeniden evlenmiş say herseye yeniden başlayalım dedi.yanı benım tespitim bu adamın bır toplumsal yüzü var herkes bizi ornek gösterir iyi bir işi herkes içinde sayılır sevilir.birde öteki sapık yüzü var .ben ınanamadım duyduklarıma.sonuç olarak ne yapıcam bilmiyorum kaç gündür ne yemek ne su gözler şiş hayattamıyım bilmiyorum ruh gibiyim çok üzgünüm.Ne yapayım bilmiyorum ayrılsam kendi ayaklarımın üzerinden durabilirim ama bu cocuğum baba hasreti yasayacak daha cok küçük onun günahı ne diyorum.diğer yandan gururum arkadaslarıma rezil oluşum bir yandan sevgım tükendi sadakat bitti güvensizlik hat safada :KK43:( bi r yandan da arkadaslarımı suçluyorum çünkü bızımkıne cevap vermişler resmen konuşmuşlar benım basıma böyle Birşey gelse müm.n degıl konuşmam ilişkiyi keserim bunlar aylardır konuşuyorlar birde beraber gidip geliyoruz gidip gelmeyide kesmiyorlar anlamıyorum. Özetle pişman bir eş günahsız bir yavru ,ezilen rezil olan bayan .Ne olur bana bi akıl verın.yavrum için sizce devam etmelimiyim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım benim karşılıklı çok çirkin bir çevreye düşmüşsün inanamadım okuduklarıma hele evine gelen o arkadaşların ne yüzle o olaylardan sonra hiç birşey olmamış gibi gidip gelmişler evlere :KK19: eşinin ne kadar hatası varsa o kadınlarında o kadar hatası var o ayrı sen sormuşsun ne yapacağım diye kimse sana şunu yap bunu yap diyemez ki çünkü bu durumun içinde olan sensin tatlım Allah yardımcın olsun karar verirken çocuğunu ve kendi gururunu düşün

Belki yorumum sana çok acımasızca gelecek ama yapabileceğin en iyi şey en kısa zamanda arkadaşlarının şahitliği ve elindeki delillerle boşanmak. Bak kendi ayakların üzerinde durabiliyorsun. Ayrıca neden çocuğun babaya hasret büyüsün. Boşansanız da o adam her zaman çocuğun babası ve görebilecek. Bir de şöyle düşün bu adam ne olursa olsun normal değil. Çocuğunu böyle bir adamla mı büyütmek istersin. Bugün senin arkadaşlarına sapıklık yapan adam, yarın çocuğun büyüdüğünde onun arkadaşlarına da aynısını yapacak ve asıl çocuğun o zaman büyük travma yaşayacak. Duygularını bir kenara bırak ve aklınla düşün. Böyle bir adamla ömrünü heba etme. Sana da yazık çocuğuna da. İşin önemli olan kısmı arkadaşlarına rezil olmak falan değil, senin ve çocuğunun geleceği. Böyle bir adamla aynı evde büyüyeceğine ayrı büyüsün daha iyi. Aklıma daha da kötü şeyler geliyor kondurmak istemiyorum ama kendi çocuğunu taciz eden hatta daha beterlerini yapan babalar var. Allah yardımcın olsun. İnşallah doğru kararı verirsin.

Rabbım yar ve yardımcın olsun..gerçekten çok zor bir durum..ama güçlü birine benziyorsun..atlatacaksın yakında...
Dünyanın en güzel seyine sahipsin.. Evladın sana güç verecek..
O adamla barışsan bile ömür boyu mutsuz yaşayacaksın.. Hafızanın bir yerinde hep seni kemirecek..

En doğru kararı sen verirsin.. Kim ne derse boş ..evladını düşünüyorsun , çok da haklısın ama senin ruh sağlığın yerinde değilken onu nasıl güzel ve sağlıklı büyütebileceksin?

Bir an önce bitir, hayatına yön çiz ve devam et..
Hayat çok kısa gerçekten.. Ne kadar çabuk toparlanırsan o kadar çok yaşamış olacaksın güzel günleri..

Allah a emanet ol..

Allah yardımcınız olsun. Başa gelmeyince konuşmak kolay. İş yerinizden bir arkadaşınızla aldatsaymış keşke bu yaptıklarının yanında çok daha hafif kalırmış. Tedavi edilmesi gereken bir durum olabilir mi? Sapıklık demişsiniz bunun boyutunu tahmin edebilir mısınız? Allah affetsin insanın aklına binbir türlü şey geliyor. Çocuğunuzu korumanız gereken bir durum ortaya çıkar mı?

ben bu yaşımda yaşadığım duyduğum gördüğüm şeylerden sonra artık hiçbir şeye şaşırmamayı öğrendim.
o yüzden sizin durumunuz için de çok şaşırdım demeyeceğim..
sadece bu olaydan sonra nasıl devam edilir onu düşünüyorum..
bundan sonrası için devam etseniz de terapiye de gitseniz baştan başlıyormuş gibi farz etseniz de her zaman içinizde bir şüphe olacak, üzülerek söylüyorum ki asla düzelmeyecek.. bırakın arkadaşlarınızı kendi kardeşinizden hatta eşinizin akrabalarından bile korkar olacaksınız..
acı ama maalesef ki gerçek olan bu...
çocuğunuz için endişelenmeyin evet bu da bir travmadır ama çocuklar yeni durumlara bizden daha kolay adapte oluyorlar.. eşinizle olanlar karı-koca arasında olacak ; baba-çocuk ilişkisinin bitmesi gibi bir durum olmasına gerek yok, nerden mi biliyorum; ben de 3,5 yaşındaki çocuğumla boşanıyorum inşallah iki ay sonra...

Esinizin pisman oldugunu sanmıyorum ayrıca çocuğunuz o babadan uzak durması daha iyi . Cünkü ileride onu rol model alıcak.

Hani normal bir aldatma olsa gönlü kaydı sonra pisman oldu dersiniz ama adam sapık yani .bu bir kisilik bozukluğu. Degisecegini sanmıyorum.

Adam sapık ve resmen en yakinlariniza yürümüş daha bunu bir çiçekle bir özürle kabulmu edeceksiniz keşke bu konuyu bdv acsaydiniz daha çok yanıt alirdiniz. Gururlu bi insan asla böyle bişeyi kabul etmez ayrıca kızınız neden babasız olsun babasinida görecek

Merhaba Serapalandalan ,

Eşinizin pişman olduğunu düşünmüyorum. savcılıkça yapılan inceleme sonrası somut delil ortaya çıkınca ve yüzleşme sonrası durumu toparlama çabasında sanırım ki.

Üzüntünüz nedeniyle eşinizi aklayacak nedenler aramaya yöneliyorsunuz. Arkadaşlarınızın cevap vermesinden kasıt nedir mesela ? Arkadaşlarınız kesinkes emin olmadan bir yuvayı temelinden sarsacak bir ithamda bulunmaktan kaçınmış olamazlar mı ?

Evladınızı güle güle büyütün. Annesi her zaman tetikte , babasının yarın aynı girişimi tekrarlamayacağı belirsiz bir süreçte çocuğunuzu sağlıklı bir ortamda büyütebileceğinize inanıyor musunuz ?Ve en önemlisi bu süreçte siz ruh sağlığınızı koruyabilecek misiniz ?

Sadece yavrunuz için devam etmeyi düşünüyorsanız , annesi mutsuzken bir çocuk mutlu olamaz ki.
Haklı olabilirsiniz ama gidip gelme olayını ben de anlamadım. Adamın biri size sapıklık yapacak sız de aman düzelir diye gidip gelmeye devam mı edeceksiniz?

Arkadaslar cok düşündüm eğer çocuğum olmasaydı asla şans vermeyi düşünmezdim. Yavrum babasını görünce nasıl seviniyor gülüyor onun gözünün içine bakıyor.o benim herşeyim onun bu mutluluğunu elinden nasıl alırım.onun baba sevgısını tatmasına nasıl engel olurum.sadece bir şans verdim ve psikiyatri tedavisine başladık.nasıl anlatıcım bilmiyorum umarım anlayabilirsiniz .doktorun yanına önce cıft sonra tek tek girdik eşimin çift kişilikli olması toplumsal yüzünün yanında diğer ahlaksız davranışları sergilediğinde toplumdaki kimliği aklına bile gelmiyormuş .bu hastalıkta kendinden iki kişi varmış gibi hasta hareket edermiş.ne Yapıcaz nasıl atlatıcaz bu günleri bilmiyorum. .arkadaslarıma gelince onlarla konuşmuyorum hem utancımdan hemde yanlış tutumlarından dolayı . zaten konuşacakta yüz kalmadı.onlar benım en ıyı dostlarımdı onlarda şaşırdılar tabi böyle bi durumla karşılaşınca sok oldular.ama keşke 3. 4. Kişilerden fikir almak için bu olayı baskalarına anlatmasalardı yada keşke eşimle bu yaptığının yanlış olduğunu günlerce sohbet ederek anlatmaya çalışmasaydı,yada keşke iş çıkışı eşimi çağırıp arabasına binip hala bişeyler anlatmaya çalışmasaydı,bizim akıl sağlığı yerinde olmayan deli bunların hepsini naz saymıştır kesin Buda benım tespitim.bu arada arkadaslarım bekar.onlar durumun yanlış olduğunu bunu bana söyleselerdi ne kadar cok uzulecegımı biliyorlardı .o yüzden kendince hamleler yapmışlar.ama yinede durumu düzeltmek için bence yanlış tutum sergilemişler.bu Arada bu hastalık çocukluk dönemınde tacız tecavüz gıbı olay yaşayan kişilerde daha cok görülüyormuş. Ilerleyen zamanlarda herşeyı ögreniceZ allahım bana yardım eder inş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
.

Merhabalar , benim kocam da benim en yakın arkadaşımın sapığı. Üç sene önce çıktı ortaya. Ailemin ve benim isteğimle evliliğimizi devam ettirdim. Ama üç sene sonra öğrendimki, kocam arkadaşıma takıntı etmiş ve sapıklığa devam ediyor. Bende artık düzelmiyeceğine inandım ve ayrıldım. Sapıklığı öncesinde varmış. Yani sapık olan değişmiyor. Ben tam otuz yıllık evliyim ve iki kızım var. Onlar bana hep ayrıl demişlerdi dinlememiştim. Kızlarım babalarıyla görüşmüyorlar.
Çok zor Allah hepimize sabır versin.

çocuğun bi sapığa baba demesi daha mantıklı yanı sana göre? adam yakalandığı için pişman olduğunu söylüyor yakalanmasa pişman olur muydu acaba? arkadaşları suçlamaya çalışmak yerine adamı boşa hem onurunu gururunu kurtar hem çocuğun psikolojisini.

X