vicdansizlar

sinemelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
96
4
Artik engellileri bir para kazanmak olarak gorulup ve bu konuda pazar olusmus durumda kapiya geliyorlar ve macun karsiliqinda 10 tl bi para istiyolar makbuz karsiliqi diyince insanlar kaniyor arkadaslar lutfen gozumuzu acalim ve bu insanlara prim vermeyelim okadar eleman calistiriyorlar maas siqorta veriyorlar nerden cikio bu paralar insanlarin paralariyla emin olun o paralar akulu sandalye ye gitmiyor sakin almayin..

kimseye güvenmemek lazım aslında ama insan da yardım etmeden yapamıyor. arkamızı dönsek vicdan yapıyoruz. :KK50:

Bazı dernek ve vakıflar haricinde, para toplayan ve kendisinin dernek/ vakıf olduğunu söyleyen kurumlar, mutlaka belgelerini göstermek zorundadır. Dolayısıyla bir amaç için para topladığını ve bir kurumun çalışanı ya da gönüllüsü olsuğunu söyleyenlere kesinlikle belge sorulmalıdır.

bunların bir de gazete satan cinsleri var onlara da itibar etmeyin. engelliler için gazete satıyoruz diyorlar, neymiş tekerlekli sandalye alacaklarmış, yalana bakın. böyle gazetelere para vermeyin, verecekseniz de derneğe bankadan bağış yapın direkt.

doğru söylüyorsun zaten en iyisi kendi yardımınzı kendiniz yapmanız etrafınızda ihtiyacı olan bir aile illaki vardır 2-3 ayda bir erzak yardımı yapsanız daha fazla makbule geçer hemde verdiğinz para gerçekten ihtiyacı olan birine gider

herkes böyle kişilere kimlik sormalı. ama bir yandan da diğer insanlarla dayanışmak iyi bir şey tabii, ama belki boyle seyler gonullulukle olsa daha iyi olur.

Kesinlikle dediklerinize noktasından virgülüne kadar katılıyorum.Bizzat bu derneklerde tekerlekli sandalye alınmayıp kendi ceplerine gittiğini gördüm.Özellikle diş macunu,gazete satanlar,ayak üstü taksimde dergi satanlar...Bizzat kendi ağızlarıyla bana itiraf ettiler.Malesef büyük dernek adlarını kullananlarda var .Burdan isim vermicem.Bunlar bi şebeke olmuşlar.O kazanılanları bazıları direk alkole yatırıyor Allah korkusu yok bunların.Sizden ricam bunu satan kişiler orda piyonlar onlara bunun ne kadar günah olduğunu anlatın.Ve son olarak illaki yardım etmek istiyorsanız etrafınızda mutlaka engelliler vardır onlara hediyeler alın ,insan yerine koyup muhabbet edin alay etmeyin ve bu ailelere gıda yardımında bulunun.Benimde kardeşim engelli çok şükür her isteğini elimizden geldiğince karşılıyoruz fakat , komşudan hediye bile onu çok mutlu ediyor dua ediyor.Masumun duası kabul olurmuş Hepinize sevgiler :)

şu gazete satıp tekerli sandalye alacağız modaydı bi ara.. hiçbir zaman dönüp bakmadım bile, verdiğim paranın oraya gitmeyeceğini biliyordum..işin kötüsü de bunu yapanlar çoğunlukla öğrenci.
geleceğin nesline bakın..

X