Normal doğum :(

smtekece

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
137
37
Arkadaşlar normal doğumla ilgili konuları baya okudum. Korkularım hala geçmiş değil özellikle de doğum sonrası kesik yırtık ve dikişler...peki bu durum özel hastanelerde de mi aynı yani oralarda da hemen doğursun bitsin mantığı mi var o yüzden mi hemen kesiveriyorlar buna gerek kalmasın diye yeterli acilmanin beklenmesi gerekmez mi ne bileyim özele o kadar para dökülüyor aynı muamele yapılacaksa devlete de gidilir. ..ben korkudan mi saçmaliyorum acaba :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

:) korkuların yersiz değil bende bu konuda aydınlatılmayı beklıyorum normal dogum konusunda bılgısı olanlar bızımle paylaşsın lütfen....

Ben de henüz doğum yapmadım, ama araştırmalarım devam ediyor. Doğru nefes teknikleri ve perine masajını araştır bence. Ayrıca tavsiyem blogcu anne'deki pozitif doğum hikayelerini okuman. Korkmanı gerektirecek bir şey yok. Sen bilmesen de vücudun biliyor ne yapması gerektiğini. Rahat ol ki kolay olsun. Kendine güvenmen, çekeceğin ağrıları azaltacak; hatta kesiklere bile gerek kalmayacak. En azından, okuduğum onca doğum hikayesinden sonra edindiğim izlenim böyle. Kendimi bu şekilde motive ediyorum ben.

Bir avazda inşallah =)

Umarim dediğin gibi olur arkadaşım...zaten olumlu yazıları okuyorum artık ama diğer durumları da biliyorum ya aklımdan çıkmıyor yine de

Arkadaşlar normal doğumla ilgili konuları baya okudum. Korkularım hala geçmiş değil özellikle de doğum sonrası kesik yırtık ve dikişler...peki bu durum özel hastanelerde de mi aynı yani oralarda da hemen doğursun bitsin mantığı mi var o yüzden mi hemen kesiveriyorlar buna gerek kalmasın diye yeterli acilmanin beklenmesi gerekmez mi ne bileyim özele o kadar para dökülüyor aynı muamele yapılacaksa devlete de gidilir. ..ben korkudan mi saçmaliyorum acaba :KK43:

mrb canım ben normal doğum yaptım ve çok istedim normal yapmayı bunun için doğumumu özelde değil devlette yaptım bana göre korkulacak bişey yok rahimin açılmasını bekliyolar önce normal yolla kesik olmasın diye 10 cm olması gerekiyo eğer bebek burdan çıkabilirse senin ıkınmanla kesik atmıyolar eğer kilolu bir bebekse ve çıkamadıysa mecburen küçük bi kesik atıyolar ama hiç hissetmiyosun çunku o deri iyice genişlediği için inceliyor ve acı hissetmiyosun tıpkı soğan zarı gibi inceliyor sonra dikerken acımasın diye ağrı kesici vuruyolar yine hissetmiyosun... merak ettiğin bişey olursa sor canım

Peki ya bu kesik yırtık vs iyileşme süreci nedir yani zor olmuyormu ilk zamanlar tuvalet ihtiyacı falan...

Annem ablam tuvalet (idrar) in orayi acittigini solemisti.

o kesiler kolay doğum olsun çabuk bitsin diye yapılmıyor
bebek zaten doğarken vajinayı genelde yırttığı için kontrollü yırtık olsun sorun olmasın sonra dikiş ve iyileşmesi rahat olsun diye yapılıyor.

o kesiler kolay doğum olsun çabuk bitsin diye yapılmıyor
bebek zaten doğarken vajinayı genelde yırttığı için kontrollü yırtık olsun sorun olmasın sonra dikiş ve iyileşmesi rahat olsun diye yapılıyor.

E ben bebek doguramamki o zmn ... Uyutulsammi nabsam:KK43:((

valla cnm kesik sezaryandada var ben 10 gün tam oturamadım yan oturdum eve geldim hiç yatmadım bile misafirlerle birlikte bende oturdum bilinç altına korkuyu yerleştirme iyi düşün iyi şeyler yaşarsın.. sezaryan olanlar en az 1 hafta yatıyo normal doğumda ağrıyı doğurana kadar yaşıyosun sezaryanda doğumdan sonrada yaşıyosun he bu arada sezaryanı kötülemiyorum ama isteye isteye sezaryan olmayada karşıyım

E ben bebek doguramamki o zmn ... Uyutulsammi nabsam:KK43:((

yok yav acımıyor
ne kadar doğuma girdiysem tepki vermedi anneler :)
ben doğurmadım ama kendi annem de aynı şeyi diyor :)

tuvalet içinde kabız olmıycan yeter ıkınırken dikiş zarar görmesin diye.. bende idrar yakması olmadı

tuvaletteyken falan acı olmuyor özellikle yanma falan olmuyordu bende ,sadece ilk20 gün acılı oluyor poponun üzerine oturamıyosun hep yan oturuyordum :) sonra geciyor zaten

Malesef uyutmuyorlar tatlım. Ben sezeryan tercih ettim. Sanırım özel hastaneler hala devam ediyor isteğe göre olayına.

X