Hep beraber ufak ufak para biriktirelimm

yarim altin yaptim bu ayin 7snde falan:p:p

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Biz eşimle Şubat ayından beri biriktiriyoruz. Şu açılmayan kumbaralardan aldım.her gün içine atıyoruz 5 10 20 50 ne çıkıyorsa işte. Kumbara sigmiyo artık :) bin tlye yakın oldu hesaplarimiza göre.

Son düzenleme:
Biz eşimle Şubat ayından beri biriktiriyoruz. Şu açılmayan kumbaralardan aldım.her gün içine atıyoruz 5 10 20 50 ne çıkıyorsa işte. Kumbara sigmiyo artık :) bin tlye yakın oldu hesaplarimiza göre.

Maşallah ne güzel:nazar::nazar::nazar:
ha deyince belki çıkmaz ama bakın anlamadan nasılda birikmiş.:KK9:
Valla sizi bilmem hanımlar ama bu iş çok zevkli.arada bir açıp sayıyoruz oğluşumla.en çokta onun mutlu olduğunu görünce daha bir mutlu oluyorum,heveslendiği için:KK16:

Birde ben biriktirdiysem herkes biriktirir :KK17: benim paraya saygım yoktu en başta,ama şimdi buradaki konuları okuya okuya isteyince olurunu anladım

Maşallah ne güzel:nazar::nazar::nazar:
ha deyince belki çıkmaz ama bakın anlamadan nasılda birikmiş.:KK9:
Valla sizi bilmem hanımlar ama bu iş çok zevkli.arada bir açıp sayıyoruz oğluşumla.en çokta onun mutlu olduğunu görünce daha bir mutlu oluyorum,heveslendiği için:KK16:

Aynen canim hiç farkına varmadik bizde de heves oldu. Esime demiştim ki ben hamile kalana kadar acilmayacak onunla cocugumuza bişey alacaz diye ama olmadı daha hayırlısı bazen hiç acilmayacak diye düşünüyorum

Aynen canim hiç farkına varmadik bizde de heves oldu. Esime demiştim ki ben hamile kalana kadar acilmayacak onunla cocugumuza bişey alacaz diye ama olmadı daha hayırlısı bazen hiç acilmayacak diye düşünüyorum

Cocukmu istiyosunuzda olmadi..eger oyleyse emin olun cok isteyince veriyo rabbim.asla olmayacakti benimde guya,simdi 6 yasinda..
Umut varsa hersey var..hayirlisi allahtan

Kızlar ben de birikim yapıyorum.aslında hiç aklımda yoktu ama burda görünce başladım hergün kumbaraya para atmaya:) hergün eşimle düzenli1-2lira atıyoz., 5-10 tl atınca sanki paramız azalıyo gibi oluyo. Böyle bozukluk atınca pek anlamıyoz:)) sizler evinizde tasarruf için neler yapıyosunuz?:KK16:

Kızlar ben de birikim yapıyorum.aslında hiç aklımda yoktu ama burda görünce başladım hergün kumbaraya para atmaya:) hergün eşimle düzenli1-2lira atıyoz., 5-10 tl atınca sanki paramız azalıyo gibi oluyo. Böyle bozukluk atınca pek anlamıyoz:)) sizler evinizde tasarruf için neler yapıyosunuz?:KK16:

Valla evde pek tasarruf edebildigimi soyleyemem.ben ne kadar dikkat edersem o kadar kabariyo faturalar:confused:
Ama kendi harcligimdan(cogu kizsada ev hanimlarinin durumu bu:eek:) markete giderken sadece ihtiyacim kadar para aliyorum yanima.cok fazla deterjanim var evde ama hala aklim onlarda.o yuzden o reyonun yakinindan dahi gecmiyorum
70 lirayi bayilip heray boyattigim sacimi kendim boyayarak 6.50 ye malettim:KK66:
Bizim burda tupper yok anway yok avon oriflame yok su yok bu cok satilir cevremde.bu ay hicbirisine siparis vermedim.zaten hatir icin aliyorum cogu zaman ve artik kullanilmaya baslamistim.bir arkadasim resmen yuzume elimde kaldi sana kakalayim deyince,benimde aklim basima geldi nihayet.sebep oldu yani bu masraftanda kurtulmus oldum

Bide ben hep derlerya ne alirsan yaz diye.bu sekilde frenledim kendimi.buraya yazdigimdan beri 200 borc odedim ustune 145 lira para biriktirdim.dikkat etmek lazimmis.

Bende her seferinde liste yapıp öyle gidyorum markete. İş çıkışı eve gelince hızlı yemek için bazı hızlı tüketim malzemeleri alıyorum ama hergün para atıyom kumbaraya hatta bazen akşam olsa da eve gidip para atsam diyorum:))

Bende her seferinde liste yapıp öyle gidyorum markete. İş çıkışı eve gelince hızlı yemek için bazı hızlı tüketim malzemeleri alıyorum ama hergün para atıyom kumbaraya hatta bazen akşam olsa da eve gidip para atsam diyorum:))

Derlerdi de inanmazdim.kumbara bagimlilik yapiyo gercekten:):)

Ben bu ara para harcama konusunda biraz costum malesef. Isyerinde biraz zor gunler geciriyorum acisini bundan cikariyorum heralde 😔 Calisan hanimlar daha az para harcamak icin: aylik tum giderleri ve birikimi ayirip, kalani neyse (atiyorum 300TL) cuzdanda tutup ne kadar paran kaldigini gorerek mi, yoksa ihtiyacin
Oldukca bankadan cekerek mi devam
Etmeli sizcee?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bence cuzdandada olsa karttada olsa insan parasinin oldugunu bilince o parayi harciyo her sekilde :)

merhaba bayanlar sayfayı açan kişiyim ben :) fakat sizlerden çok özür dilerim ki bir süre uzak durmam gerekti kadınlar kulübünden birkaç gündürde paylaşım olmamış devam edelim isterseniz:)

terk etmeyin topiği. tasarruf her zaman lazım. :KK6:

birikim şart :) darısı başıma. şu an ki durumum için borçları ödemem kafi :KK9:

Ben kızim doğduktan sonra.canta ve cüzdan kullanmayı bıtaktım.cebimde kalan boZuk paraları herzaman olmadı ama genelde kumbaraya attım.1liralar hariç.300euro ve10dolar,1gr altın yapabildim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar selam, benim de para biriktirmem gerekiyor, ama öncelikle kendime büyük bir kumbara almalıyım sanırım, öteki türlü kavanoz vs harcarım ben :)

Bu arada ben annemle babama ev aldım. Zaten maaşımın bir kısmı ev kredisine gidiyor. Aileme yardım ettim vs derken fırsatım olmadı birikim yapmaya. Artık evden istemedikleri için benimde para biriktirmem çok kolaylaştı.

Cebimde ne kadar olursa olsun ufak ufak harcanıyor o bir şekilde, anlamıyor bile insan. O sebeple ben de haftalık cebime küçük bir miktar koyacağım. Mesela ben de sürekli kişisel bakım ürünü, ufak tefek makyaj malzemesi vs alırdım, artık bitmeden almıyorum. Her ay 100-200 lira kitaba veriyordum, ama artık bir sürü okunacak kitabım oldu, onları bitirmeden çok istediklerim hariç kitap almamaya karar verdim. Akşamları çok çıkıyordum dışarı, ondan biraz kıstım.

İlk kez bu ay tüm ödemeleri yaptıktan sonra cebimde para kalacak 4 yıl sonunda :) Artık sizleyim kısacası.

X