Hep beraber ufak ufak para biriktirelimm

topik canlanmışş sonundaa:KK16::KK16::KK16: bende aldığım besin takviyeleri için her ay en az 240 lira biriktirmem gerekkk ona uğraşıyorumm:)

Ben bizim markete veriyorum. Onların daha çok bozuk paraya ihtiyacı oluyo. Hem de benim işime geliyo valla:)

çocukluğumdan beri para biriktirme huyum var..
1.5 sene de 5bin tl para biriktirdim
en iyi taktiğim özellikle market alış verişlerimde malum ucuz marketlere gitmem ve indirimleri yakalamam... gereksiz alış veriş yapmam.. onun yerine kumbarama para atarım.. özellikle bozuk paraları ortaya saçmam derli toplu kumbaramda dururlar.. bir de cüzdanımda olan paranın asla hepsini bitirmem bi kısmını mutlaka birikimim için ayırırım öyle böyle derken bu kadar param oldu

kızlarrr bozuklukları biriktirince daha çok harcamıyor musunuz?
ben bozuklukları kenara atayım dedim bu sefer lazım olduğunda tümleri bozduruyorum eee haliyle nasılsa bozuldu diye gidiyo da gidiyo...

Ohh ne guzel canlanmis burasi.
Ben ev hanimiyim.esim esnaf bu yuzdende gunluk aliyorum.gerekeni harciyorum ve sadece aksam bozuk kalmissa atiyorum kumbaraya.ozellikle para bozdurmuyorum yani.iki kumbaram var.birinde 1 lik ve 50 kuruslar digerinde kagitlar.10-20 kuruslari markette kusuratta kullaniyorum.1 lik ve 50 kuruslari pazarda harciyorum.boylece pazar parasi olarak aldigim butunluklerde kagit para kumbarama giriyo.
Aslinda isteyince oluyor ama toplayip toplayipta harcayinca vicdan azabi cekiyorum.su an yine sifiri tuketmis durumdayim ama yine birbirimize destek olalimda pes etmeyelim hanimlar.insanin 3 ay yasamini idame ettirecek parasi olmaliymis kenarda.bizim neden olmasin

bende kocaman kumbara aldın haribonun.. onun içini doldurasıya kadar açmamayı düşünüyorum... para biriktirmeyi çok severim kendimi güvende hissediyorum... biriktirdiklerimle tüp bebek yaptırdım malesef olumsuz oldu şimdi tekrar basladım biraz kendimiz toparlayınca daha iyi atarım içine....inş... bol birikimler bereketli olsun inş amin...

arkadaşlar bu topik hep güncel olsun özellikle yazıyorum çünkü bugün bende karar aldım.Aslında 6 ay önce başlamıştım nasıl olduysa bıraktım şimdi keşke hiç bırakmasaydım diyorum.İnanın az paradan daha iyi birikim yapılıyor.her ay 20 tl bile atsaydım şimdi baya bi işime yarayacaktı.Benimde borcum çok ama bugün 5 tl ile başlıyorum.bozuk paraları biriktireceğim.Birbirimize destek olalım.Belki büyük bir şey alamayız ama en azından acil durumlar için güven olur.yalnız ben 2 aylık tatile çıkıcağım ayda birde olsa paylaşımda bulunacağım.Böylelikle hem her istediğimi alacağım hemde birikim yapmış olacağım.
Bazı arkadaşlar bütünlemeye çekindiklerinden bahsetmişler.Eğer ki çalışıyorsanız ay sonunda muhakkak bütün paranız olur hemen onunla değiştirin bozukluklarıda markette orda burda ihtiyacınıza göre harcayın.aylık birikimle çeyrek mi yoksa dolar mı alacağız kendimiz karar veririz.:KK9:
ayrıca konuyu açan arkadaşada teşekkürler

Son düzenleme:
Buradaki topikleri okudukça para biriktirme hevesim artıyor :KK70: ben de elimde para oldukça kumbarama arıyorum :KK66:
bende bi ara bozuk para attım tutumlu olcam dedım burdakı yazıları okuyuncs ama ok fazla sürmedi o paralar gıttı gerçekten çok imrenıyorum para biriktirenlere ev almak istiyorum ama nerde

merhabalarr hadii topiği canlanmdırmaya geldimm tekrardannn başlayalımmm !! :)

X