sütüm azaldı lutfen tavsiye :(

merhaba kızlar benim de 4 aylık bebeğim var. ilk 20 gün hem emzirdim arkasından da az mama verdim.

emzirdim ama bu emme süresi 2-3 saati buluyordu. dayanamıyordum. sütüm vardı ama cok azdı. ama hiç pes etmedim .ısrarla emzirmeye devam ettim. bu arada rezene, humana, ısırgan otu cayı vs vs hep ıctım. hala da devam edıyorum.

benım sütümü getiren ve arttıran şu karışım oldu. bunu yapın Allahın izniyle bana dua edeceksınız :) Şifa Allahtan tabii

1 kg saf güvenilir bala 200 gr taze öğütülmüş çörekotu katacaksınız. tahta kaşıkla karıştırıp üstüne tülbent örtüp 3 gün 3 gece balkonda bekleteceksınız. sonra günde 3 defa yemeklerden once açken(30 dk önce) 1 su bard kaynamış suya 1 tatlı kaşığı bu karışımdan katıp içeceksınız.

hep tahta ya da plastık kaşık kullanın. çörekotunu siz öğüttürün ve hemen bala katın. hemen katılmazsa çörekotunun özü uçuyormuş.

ben bu karışımı yaptıktan sonra sütüm artttı ve yoğunluğu da arttı. suan tek gogsu emerek doyuyor ve 5 dk emıyor. Allaha binlerce krere şükürler olsun.

ben de cok ağladım cvok uzuldum. inş sizlere de şifa vesilesi olur. emzirdiğim müddetçe bu karışımlara devam edeceğim.

humana veya rezene içerseniz de aç karnına için öyle daha faydalı oluyor.

Sütünüz bol bebişleriniz mutlu olsun:nazar:

Merhaba
Benim de oğlum 4 aylık. İlk bir hafta ben de meme+mama şeklinde gittim sonra mamayı kestim oğlumun kilo alımı iyiydi çünkü. Fakat geçen ay sanki sütüm azalmış gibiydi. Dediğin gibi pes etmedim. Mama vermeden durmadan emzirdim. Emzirmek en iyi süt arttırıcı etken. Sütü arttıran en mühim şey suymuş. Kalitesini de yediklerimiz belirlermiş. Verdiğin tarifi deniycem de neden 3 gün bekletiliyor onu anlamadım canım? Şu an için iyi geliyor gibi sütüm ama elbette ki takviye yapıp daha da çoğaltmak en iyisi. Bu arada maltana içiyorum ben. Onun da faydası büyük.

canım bana verilen bi tavsiye denedim faydasını gördüm 5 aylık bi kızım var benim de tavsiye aynen şu ' bol süt iç kızım senin içtiğin 1 bardak süt bebeğine 1 bardak süt olarak döner.'

ara ara anne sütünde azalmalar olurmuş bu durumda anne sütüm azaldı bebeğim aç kalacak korkusuyla mamaya yönlenirmiş. bir kere psikolojik olarak strese giriyor ve kesileceği yoksada bu şekilde sütü kesiliyor.benim oğlum 4,5 aylık ara ara sütümde azalmalar oldu sonra sık emzirdikçe düzeldi.ben azalma dönemlerinde bol su+ vitamin hapı+hoşaf kullandım ve psikolojik olarak sütüm bol diye kendimi motive ettim.hatta bazı dönemlerde memeyi reddettiğinde bile ısrarla anne sütü verdim asla mamaya yönelmedim.

Leblebi ye beyaz olani bende senin gibi kizimi emzirememistim gorumcemle ayni dogurduk benim sut kesildikten sonra dedi bana beyaz leblebi ve su sut yapio diye 😡 is bitmisde ondan sonra diyo neyse ikinci yolda umarim o emer...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sanırım herkeste farklı yiyecekler süt yapıyor, ben dereotu ve taze soğanın biraz faydasını gördüm.

merhaba bayanlar,2.5 aylık bi oğlum var ve bu zamana kadar şükürler olsun hic manaya ihtiyaç duymadan sutumle besledim.ozellikle sağ gogsumden şakır şakır emdi kuzum.ama uç gün öncesinde halsizlik,eklem ağrısı derken ateşlenme başladı ve dun sabaha kadar sürekli ateslenmeyle savastım diyebilirim.doktorumuz ateşin sütle bebeği etkilemeyecegini söyledi ama benim içime sinmedi takviye mama verdim.ama dun sabahtan beri sutum kesik kesik geliyor.gece birikmisti bugün yine ara ara azalıyor.boyle bi durum yaşayan var mı yada ateşlenme yasayıp da sütü azalan? O kadar alısmısım ki sutumun bol gelmesine,çok çok üzgünüm.tavsiyelerinizi alabilir miyim ve deneyimlerinizi lutfeeennn?? :KK43:(

Canım benim ilk bir ay sütüm oğluma yetmiyordu hastalık geçirmedim ama sütü arttıran çok iyi bişey söylemişti arkadaşım bana eczanede emziren anneler için bi çay var humana still tea diye bana iyi geldi biraz pahalı ama çok kullanmadım 2 defa aldım sonra maşallah

Son düzenleme:
Canım benim ilk bir ay sütüm oğluma yetmiyordu hastalık geçirmedim ama sütü arttıran çok iyi bişey söylemişti arkadaşım bana eczanede emziren anneler için bi çay var humana still tea diye bana iyi geldi biraz pahalı ama çok kullanmadım 2 defa aldım sonra maşallah

Ben de humana kullanıyorum tavsiye ederim sütüm hiç azalmadı çok şükür

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benim göğsüm tıkanmıştı bi ara sağınca 10cc süt geliyordu ancak. sonra kuru üzüm - kuru kayısı - dut kaynatıp suyunu içtim sabah akşam. bulabilirsen taze incir. bol su. yeniden göğüslerim süt dolmuştu bu sayede

Benimde bi gogsum tikanmisti. Hatta sürekli süt sıtmasi oldum 39e kdr cikti atesim. Surekli sagdim sutumu. Hosaf ve malt ictim. Bide en onemlisi sutum gelmiyo dememek. Psikoloji cok etkiliyo sütüm geliyo kizim doyuyor diye dusundum kendime hedef koydum 6ay sadece emziricem diye.cok problemli gecti kizim emmedi ama basardim suan ek gidaya baslicaz hala emziriyorum cok sukur. Moralini iyi tut asla gelmiyor yetmiyor deme ve pes etme

Joker mağazalarında promilk diye bi içecek satılıyor, gerçi bende pek işe yaramadı ama kullananlar memnun

Joker mağazalarında promilk diye bi içecek satılıyor, gerçi bende pek işe yaramadı ama kullananlar memnun

Sevgili casulet açtığın konuyu içim acıyarak okudum sütle ilgili olanı. Burda yazdığını görünce yazmak istedim sana İbrahim Saracoğlu'nun incir ve havuç kürü var süt için denedin mi hiç onu ? Vallahi benim sütüm nerdeyse 30 cc bile çıkmıyordu sonradan en azından iki öğün mama vermeden doyurabildim bebeğimi. Eğer denemek istersen tarifini uygulanışını yazayım yada sen internetten de araştırabilirsin. Promilk bende de çok işe yaramamıştı zira. Sevgiyle büyüt bebeğini.

Sevgili casulet açtığın konuyu içim acıyarak okudum sütle ilgili olanı. Burda yazdığını görünce yazmak istedim sana İbrahim Saracoğlu'nun incir ve havuç kürü var süt için denedin mi hiç onu ? Vallahi benim sütüm nerdeyse 30 cc bile çıkmıyordu sonradan en azından iki öğün mama vermeden doyurabildim bebeğimi. Eğer denemek istersen tarifini uygulanışını yazayım yada sen internetten de araştırabilirsin. Promilk bende de çok işe yaramamıştı zira. Sevgiyle büyüt bebeğini.

Sen nasıl uyguladın anlatabilir misin? Google da farklı şeyler yaziyor da

Ben 7-8 inciri ikiye kesip yarım litre suda 5 dakika kaynatıyordum sonra içerisine bi tane havuç dilimleyip koyup 3 dakika kaynatıyordum. Sonra diyelim onu sabah yaptımikiye bölüyorum yarısını sabah yarısını akşam içiyorum yada yarısını öğleden önce yarısını öğleden sonra olacak şekilde içiyordum yaklaşık 2 hafta devam ettim ben buna ve inanılmaz bir artış oldu. Tadı çok şekerli oluyor ben burnumu kapatıp bi dikişte içiyordum.sogutarak içince daha kolay içilebiliyor. Bilemiyorum ikiz sahibi bi arkadaşım var o da çok fayda görmüştü düşün ikizlerini sadece emziriyordu inşallah senin de sütün bollaşır bu şekilde.

Ben 7-8 inciri ikiye kesip yarım litre suda 5 dakika kaynatıyordum sonra içerisine bi tane havuç dilimleyip koyup 3 dakika kaynatıyordum. Sonra diyelim onu sabah yaptımikiye bölüyorum yarısını sabah yarısını akşam içiyorum yada yarısını öğleden önce yarısını öğleden sonra olacak şekilde içiyordum yaklaşık 2 hafta devam ettim ben buna ve inanılmaz bir artış oldu. Tadı çok şekerli oluyor ben burnumu kapatıp bi dikişte içiyordum.sogutarak içince daha kolay içilebiliyor. Bilemiyorum ikiz sahibi bi arkadaşım var o da çok fayda görmüştü düşün ikizlerini sadece emziriyordu inşallah senin de sütün bollaşır bu şekilde.

Kullandığın incir ve havucu da yiyor muydun?? Incir yemek de süt yapıyo diyolar. Kuru incir kullandın di mi?

Son düzenleme:
Kullandığın incir ve havucu da yiyor muydun?? Incir yemek de süt yapıyo diyolar. Kuru incir kullandın di mi?

Haşlandıktan sonra yemedim ama ilk dogum yaptığım zamanlarda kuru incir yemiştim.evet kuru incir kullanıyorsun bu kür için. İnciri tereyağında kavurarak da yemiştim ama hiç birisi bu hvucla yapılan kadar etkili olmadı bende.

Casulet sonuçlarını merakla bekliyorum

Kürü uyguladın mı casulet? Sonucu merak ettim?

Bi konuya daha yazmistim sanada yazayim; kuru beyaz dutu al sekersiz olarak kaynat komposto gibi ve ic tanelerinide ye Allahin izniyle goreceksin farki...

X