İğneli Epilasyon Kişisel kullanım iğneli epilasyon aleti almak istiyorum

rocan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2013
44
2
Selamlar, Kişisel kullanım iğneli epilasyon aleti almak istiyorum Bu şekilde tüylerimden kurtulmak istiyorum. Ama nereden alacağımı bilemiyorum. İnternetten aradım öyle uygun bir tane varsa bakarım. Sizce de mantıklı değil mi..?

Ben de internetten yaptığım uzun araştırma sonucunda sadece bu ürüne ulaşabildim ancak yurt dışı olduğu için sipariş etmek ve kullanımından olumlu sonuç almak zor bir durumdur. Doğrusu işe yararlılığını pille çalıştığı için pek inanmıyorum. Fiyatı, Elinize geçinceye kadar toplam 100 tl'yi aşabileceğini zannetmem.
Bugün ev tipi-kişisel kullanımın için DE kullanılabilecek ve fiyatı diğer iğneli epilasyon cihazlarına göre daha uygun olan (770 t) sıfır ve 2 yıl garantili bir ürün buldum; Onu yarın uzun süreli düşünmeden sonra :) sipariş etmeye karar verdim. Kullanımı ilk başta biraz zorlar kullanıcısı ama sonra alışmayı umut ediyorum. tabi az para da değil.
:18:

Evt. Gelişmeleri buraya yazacağım. Buradan takip edebilirsiniz.:KK17:

Ürünü sipariş ettim. Yakında kullanmaya başlayacağım. Detay ve sonuçları bize bildiririm.

Büyük bir sabırsızlıkla beklediğim İğneli epilasyon aleti geldi. Bazı bölgelerde kullanmaya başladım. Tabi orta ve yüksek ki çoğunlukla yüksek ayarla çalıştığımdan dolayı acısına katlanacak gibi değildi. Bu yüzden eczaneden anestezi iğnelerini alarak önce bölgeyi uyuşturuyorum sonra da acısız bir şekilde yapıyorum. İlk başka acemi olduğum için çok uzun sürüyor ve bir kaç gün sonra elim biraz daha alıştığı için artık daha hızlı ve pratik yapıyorum. Biliyorum kişinin anestezi iğnesinin nasıl yapıldığına dair eğitim almadan yapması tehlikeli bir durum ancak tüylerimden kurtulmam adına yapmayacağın bir şey yok. İşte biraz internetten araştırdım ve yüz bölgesi olmadığı için de anestezi yapmakla bir sorun görmedim veya görmek istemedim.
Bugün 3. günümdür ve tüylerin köklerini yakarak çıkmamasını umut ediyorum. Zaten hem de internetten edindiğim bilgilere göre iğneli epilasyon tüylerin korkulu rüyasıdır. Birkaç seansta tüylerden eser kalmıyor . Hatta her bir tüye sağlam şekilde bir atış yapılsa bir daha ortan kıl çıkmam. Ancak malumunuzdur ki bazı tüyler aktifken bazıları sonradan çıkan pasiflerdir. Sonuç olarak birkaç seansta biter. Gelişmeleri ilerleyen günlerde yazacağım. Görüşmek dileğiyle.:nazar:

Evt, Karın, Ayak ve yüz bölgesinde her bölgenin neredeyse yarısına yakın kısmı epilasyondan geçirdim; Şimdi şişkinlik ve kızarıklıkların geçmesini bekliyorum. Özellikle yüz bölgesi hassas olduğu için birkaç gün boyunda şişkinlik ve kızarıklık vardı. Bu yüzden özellikle yüz bölgesinde azar azar yapıyorum. Ben kıl köklerinin yakmak suretiyle yani iğneli epilasyonla ' Her bir kılın' sadece bir seansta biteceğine inanıyorum. zaten iğneli epilasyonun etkililiği kanıtlanmış bir durum. Sonuç olarak özellikle karın bölgesi için 1'5 Ay bekleyip gelişmeleri görecem-bekleyeceğim. Muhtemelen iğnelendirdiğim kıl kökleri tahrip olduğu için artık o kıl kökünden kıl çıkmaz ölmüştür o.
Çok zor ve travmatik bir yaşamım var. lanet olası tüylerden kurtulursam her açıdan benim için iyi olacak.
vİğneli epilasyon konusunda edindiğim gelişmeleri bildirmeye devam edeceğim.
Sağlıklı günler.

Aldığınız cihazın hangisi olduğunu söylemeniz mümkün mü?
Ben de araştırmalara başladım almayı düşünüyorum...

Sevgili elsiane, Link vermek yasak mı bilmiyorum ancak bu aleti; bu internet sitesinden aldım.:26: Uzun süren araştırma sonucunda en uygun olanı bunu bulabildim ve kendim memnunum. http://www.kozmetikcihazlar.com/tr/epilasyon-cihazlari/73-acisiz-igneli-epilasyon-cihazi.html
2 yıl garanti veriyorlar bir de ürünü sipariş edersen bedava iğne de isteyiniz sonuçta 770 tl veriyorsunuz.
Herhangi bi sorunuz olduğunda yardımcı olmaya çalışacağım. Hoşça kalın.

Tekrar merhabalar, Yaklaşık 100 saat falan işlem yaptım. yani birkaç günde bir ancak zamanım oluyor ve kendime epilasyon yapıyorum. Epilasyon gayet iyi gidiyor ve işlem yaptığım bölgeden bir daha kıl çıkmıyor. Yakın zamanda (1 ay sonra) düşündüğüm alanların tamamını bitirmiş olacağım. Dediğim gibi hayet güzel gidiyor tabi biraz sabır gerektirir; sonuçta herbir tüyle tek tek muamele ediyorsunuz.
:KK53: hoşça kalın

Son düzenleme:
Tekrar merhabalar, Yaklaşık 100 saat falan işlem yaptım. yani birkaç günde bir ancak zamanım oluyor ve kendime epilasyon yapıyorum. Epilasyon gayet iyi gidiyor ve işlem yaptığım bölgeden bir daha kıl çıkmıyor. Yakın zamanda (1 ay sonra) düşündüğüm alanların tamamını bitirmiş olacağım. Dediğim gibi hayet güzel gidiyor tabi biraz sabır gerektirir; sonuçta herbir tüyle tek tek muamele ediyorsunuz.
:KK53: hoşça kalın

bir de ben sorayım, nasıl gidiyor?? :)

İyi gidiyor. Tüylere uyguladığım iğneli epilasyon tüylerin köklerini imha ettiği için tüy bir daha çıkmıyor. Ancak bu, zaman ve sabır gerektirir. 10 cm karelik alanı bazen 3 saat alabiliyor. ayrıca çok hassas bir işlemdir. ben bir tek yüz bölgesine yapmaya cesaret edemedim. diğer bölgelere uyguladım.
( cihazın kullanımı için yukardaki yazılarımı okuyabilirsiniz) Zira anestezi (uyuşturma) yapılmadan acısına dayanmak mümkün değil. Tabi uyuşturmak için ben iğne kullanıyorum dişçilerdekinden ancak spreyde kullanılabilir mi onu bilmem.
Sorularınız olduğunda cvplamak isterim. hoşça kalın

ama senior plus gibi gibi makineler etkiliymis, ama cok pahalilar, 25bin dolar gibi ucretlerden basliyor. o yuzden bende salonda tedavi goruyorum yuzum icin. Ayrica sordugumda deneyim sart oldugunu, benim yapmamin bir sonuc vermeyecegini soylediler. gercektenigne epilasyon kaliciligi kanitlanmis tek yontem. ama tabi yavas. bide siz cok yuksek akim kullaniyorsunuz sanirim o yuzden dayanamiyorsunuz bence. Cildinizde iz birakir cok yuksek akim. Bende cok dertliyim kil yonunden sizin gibi. :KK43:

Merhaba rocan tesadüfen iğneli epilasyon ile ilgili araştırma yaparken sizin
yazdıklarınızı okudum.Kullandığınız makinenin adını alabilir miyim buradan verdiğiniz linki açamıyorum.Yüzümdeki ince kıllardan bıktım usandım yıllardır lazer epilasyona gittim çoğaldı iğneli epilasyona gidiyorum ancak çok acılı.Kendim alıp yapmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

yazdıklarınızı okudum.Kullandığınız makinenin adını alabilir miyim buradan verdiğiniz linki açamıyorum.Yüzümdeki ince kıllardan bıktım usandım yıllardır lazer epilasyona gittim çoğaldı iğneli epilasyona gidiyorum ancak çok acılı.Kendim alıp yapmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Link vermek yasak mı ? Bilmiyorum. Alın

Son düzenleyen: Moderatör:

Ayrıca sadece yüzünüz için bu aleti alacaksanız değmez. bir iğneli epilasyon merkezine gitmeniz daha ekonomik olacaktır. Yok eğer farklı gölgelere de :) yapacağım diyorsanız o farklı bir durum. Bir de iğneli epilasyon öncesi uyuşturmak için iğne yapmanız gerek.
hoşça klaın

X