Kontakt Lens Bugüne Kadar Kullandığınız En İyi Numaralı Lens Markası ve En İyi Lens Solüsyonu

Jennes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2011
62
3
Kızlar 3 yıl önce 1,5 yıl kadar lens kullanıp kaşıntılardan dolayı bırakmıştım. şimdi yeniden lens siparişi verdim Johnson & Johnson Acuvue Oasys marka. Gözlükçü onu tavsiye etti. Ama eve gelince kafama takıldı acaba en rahat edebileceğim en iyi marka bu mu diye. Lens kullanan arkadaşlara sorum bugüne kadar kullandığınız en iyi lens hangi markaydı???
Bi de lenslerim gelinceye kadar solüsyon almalıyım. Gözlükçü ReNu'yu önerdi. elinde ReNu, Opti-Free bi de bi marka daha vardı ama o 3. aklımda kalmamış. En ucuzu ReNu'ydu. Ucuzu önermesine şaşırdım. Eve gelip internetten bakınca bazıları ReNu'nun berbat olduğunu falan yazmış, kafam karıştı. Sizden ricam en rahat ettiğiniz lens solüsyonunu da yazarsanız bana yol göstermiş olur, beni çok mutlu edersiniz.
Yardımlarınızı bekliyorum :21:

Ben hic lens kullanmadim, dolayisi ile cok fazla kullanim acisindan bilgim yok.
Fakat esimin goz numarasi cok ileride oldugu icin, onun en cok tavsiye ettigi ve uzun yillardir kullandigi lens markasi Johnson & Johnson`in Acuvue OASYS...
Ozellikle de astigmati olanlar icin de lensinin bulunmasindan kaynakli saniyorum...
Tabii kullanan kisiler daha iyi yorum yapacaklardir.

@souvvenir ve @N0ram teşekkürler...

şimdi bir sorum daha var:
solüsyonum çok büyük şişede. çantama atıp taşıyabileceğim küçük şişelerde solüsyon satılıyor mu, bilgisi olan var mı? ya da solüsyonumu bölüp çantama atabileceğim steril solüsyon şişeleri satışı var mı? varsa Ankara'da nerde bulabilirim eczanelerde mi?

@souvvenir ve @N0ram teşekkürler...

şimdi bir sorum daha var:
solüsyonum çok büyük şişede. çantama atıp taşıyabileceğim küçük şişelerde solüsyon satılıyor mu, bilgisi olan var mı? ya da solüsyonumu bölüp çantama atabileceğim steril solüsyon şişeleri satışı var mı? varsa Ankara'da nerde bulabilirim eczanelerde mi?
optiklere bak çanta boyu satılıyor

Ben 1 senedir Johnson & Johnson`in Acuvue OASYS'yi kullanıyorum doktorumun tavsiyesi üzerine.
Bana ilk önce deneme lensi vermişti doktorum 1 aylık onu kullandım memnun kalıncada senelik sipariş verdim.
Gözümde ne batma, ne yanma ne de kaşıntı yapıyor.
Ancak bende göz kuruluğu olduğu için çıkardıktan sonra mutlaka suni göz yaşı kullanıyorum.
Solisyon olarak da hemen hemen hepsini denedim ve en çok memnun kaldığım Bio True oldu.
Zaten çoğu kişide Johnson & Johnson ile Bio True ikilisini tavsiye ediyor.

Kızlar 3 yıl önce 1,5 yıl kadar lens kullanıp kaşıntılardan dolayı bırakmıştım. şimdi yeniden lens siparişi verdim Johnson & Johnson Acuvue Oasys marka. Gözlükçü onu tavsiye etti. Ama eve gelince kafama takıldı acaba en rahat edebileceğim en iyi marka bu mu diye. Lens kullanan arkadaşlara sorum bugüne kadar kullandığınız en iyi lens hangi markaydı???
Bi de lenslerim gelinceye kadar solüsyon almalıyım. Gözlükçü ReNu'yu önerdi. elinde ReNu, Opti-Free bi de bi marka daha vardı ama o 3. aklımda kalmamış. En ucuzu ReNu'ydu. Ucuzu önermesine şaşırdım. Eve gelip internetten bakınca bazıları ReNu'nun berbat olduğunu falan yazmış, kafam karıştı. Sizden ricam en rahat ettiğiniz lens solüsyonunu da yazarsanız bana yol göstermiş olur, beni çok mutlu edersiniz.
Yardımlarınızı bekliyorum :21:

Tam 8 senedir lens kullaniyorum. İlk lensim icin doktoruma gidip muayene olmustum. O zamanin teknolojisinde olan lensler denenmis capima ve arkima en uygun olan ve en az sıkan lens olan Bausch & Lomb lensler onerilmisti yaklasik 6 sene bu lensleri kullandim ancak aldigim ilk gunden beri saat belli bi saati gectikten sonra kasinma batma hissi yapiyordu.
Bu sirada ben bilgilenmeye baslamistim ve oksijen gecirgenliginin bi lensin en onemli seyi oldugunu ogrenmistim. Bu nedenle Air Optix lensine gecme karari almistim ve 6 aylik rezalet bir donem baslamisti benim icin. Hayatimda bu kadar batma yasadigim baska bir lens yoktu. Ancak para verdigim icin 6 ay beklemem gerekti.
Ve son olarak hayatimin en dogru karatini verip Acuvue Oasys e gecis yaptim : ) kesinlikle gozunuzde lensin oldugunun farkina bile varmiyorsunuz. Muhtesem bi lens. Ve oksijen gecirgenligi cok yuksek.
Lens solusyonu olarak ReNu rezalet bakteri uremesi yaptigi soyleniyor brn de memnun kalmadim ve neden memnun degilim diye arastirinca bakteri uremesini gorunce atmistim. SoloCare idare eder pahali ancak cok hosuma gitmedi neden gitmedi dersen ReNu daki huzursuzluga benzer bi huzursuzluk yapti. Sabah uyadigimda gunun en temiz saatinde 8 saat solusyonda beklemis lens gozumde rahatsizlik hissi olusturdugu icin huzursuz oldum. Cikarip yikama istegi dogdugu icin suanda bile bu hos varsa demekki solusyon gorevini yapmiyor diye hissettim.
Opti free drn memnunum ustelik Ankarada 355 ml si 10 liraya bulunabiliyor.

Tam 8 senedir lens kullaniyorum. İlk lensim icin doktoruma gidip muayene olmustum. O zamanin teknolojisinde olan lensler denenmis capima ve arkima en uygun olan ve en az sıkan lens olan Bausch & Lomb lensler onerilmisti yaklasik 6 sene bu lensleri kullandim ancak aldigim ilk gunden beri saat belli bi saati gectikten sonra kasinma batma hissi yapiyordu.
Bu sirada ben bilgilenmeye baslamistim ve oksijen gecirgenliginin bi lensin en onemli seyi oldugunu ogrenmistim. Bu nedenle Air Optix lensine gecme karari almistim ve 6 aylik rezalet bir donem baslamisti benim icin. Hayatimda bu kadar batma yasadigim baska bir lens yoktu. Ancak para verdigim icin 6 ay beklemem gerekti.
Ve son olarak hayatimin en dogru karatini verip Acuvue Oasys e gecis yaptim : ) kesinlikle gozunuzde lensin oldugunun farkina bile varmiyorsunuz. Muhtesem bi lens. Ve oksijen gecirgenligi cok yuksek.
Lens solusyonu olarak ReNu rezalet bakteri uremesi yaptigi soyleniyor brn de memnun kalmadim ve neden memnun degilim diye arastirinca bakteri uremesini gorunce atmistim. SoloCare idare eder pahali ancak cok hosuma gitmedi neden gitmedi dersen ReNu daki huzursuzluga benzer bi huzursuzluk yapti. Sabah uyadigimda gunun en temiz saatinde 8 saat solusyonda beklemis lens gozumde rahatsizlik hissi olusturdugu icin huzursuz oldum. Cikarip yikama istegi dogdugu icin suanda bile bu hos varsa demekki solusyon gorevini yapmiyor diye hissettim.
Opti free drn memnunum ustelik Ankarada 355 ml si 10 liraya bulunabiliyor.

ben de Acuvue Oasys den son derece memnunum ve iyi ki bunu almışım diyorum :KK1:
ReNu'dan belirgin bi şikayetim yok ama BioTrue (böyle mi yazılıyordu?) alacağım bundan sonra. Ama elimde hala 2 kutu ReNu olduğundan epey bi kullanmaya devam edeceğim maalesef.

Merhaba

Yillarca miyop lensi kullandim bunda marka olarak air optix kullandim ve cok memnun kaldim. Gozumde hic hissetmiyordum sanirim 6 sene kadar kullandim. Sonra astigmatim da ilerleyince torik lens almak zorunda kaldim ve doktorum da johnson ans johnsun onerdi. Ancak sanirim astigmatindan dolayi hic rahat edemedim batma sulanma rahatsizlik hissim cok yuksek. Eski rahatligim kalmadi lenste hergun takamiyirum arada gozluk de kullaniyorum su markasi olarak da renu yu asla kullanma ama optifree ile biotrue bence iyidir yillarca optifree kullandim biotrue kullaniyorum suanda.

air optix kullanıyorum 4 yıldır ve cok memnunum, solusyon olarak da kesinlikle solo care aqua

2,5 aylık kullanımım sonrasında vardığım karar şudur arkadaşlar:
lensler: Acuvue OASYS kesinlikle tatmin edici bundan sonra yine bu marka almayı düşünüyorum
fakat
lens solüsyonu ReNu lensleri temizlemiyor sanırım. çoğunlukla lensi sabahları takınca batma ve yanma yapıyor, çıkarıp solüsyonla ovalayıp tekrar takınca batma gidiyor ama ilk takıştaki o hafif yanma hep var. hiç memnun değilim yani ve daha elimde 1,5 şişe var :KK52:

X