Haklimiyim, yoksa abarttimmi??

Yorumlariniz icin tesekkur ederim kizlar.

Tebrik etmem konusunda hala fikirlerim degismedi. Belkide butun olaylari anlatmadim fazla olmasin diye :))
Herkesin gorgusu, yada yetisme tarzi farklidir. Bizde kucukler buyukleri arar, buyuklerde saygi gosterir yada hos gorur ne biliyim artik.
Aileye yada bir ortama girince ilk olarak kendini tanitirsin, arada resmiyet olsun olmasin. Ustelik arkamdan konusmasi beni tanimadan benim dusuncelerim hislerim hakkinda yorum yapmasi cok buyuk bir saygisizlik. Tabi bu bana gore olan bir saygisizlik. Bazilari bunu kabul edebilir yada hazmedebilir. Saygi duyuyorum.

herkese tekrar tesekkur ederim. Allaha emanet olun.
Dugune gitmeye de karar verdim :))

Siz bence çevredeki duyumlarınızdan etkileniyorsunuz. Bazen büyükler küçüklerini arayarak; yol, yordam, adet, görenek öğretir. Benzer konı biz de de oldu. Kardeşi değil ama beraber aynı evde büyüdüğü kuzeniydi. Üstelik biz onlardan önce nişanlandık ve ben ondan büyüğüm. Ama o benim nişanıma, (1 hafta sonra nişana hazırlık yaptıkları ciddiyette bir ilişkide olmalarına rağmen) , gelmedi. Ama ben onunkine gittim. Nişan önce ve sonrası arayarak yardıma ihtiyacı olup olmadığını sordum. O yok hallediyorum dedi, beni yormadı sağolsun. Hala daha önemli zamanlarda ondan bir mesaj bile gelmezken ben ona mesaj atıyorum. Bunu yaptığım için de ailede kimse bana kulp bulamıyor ve ilişkime dahil olamıyor. Gereken neyse yapıyorum ama kimseyi de sınırlarımdan içeri almıyorum. İşi beklentiye dökersen bir süre sonra işin içinden çıkamazsın. Nişanlanınca ya da evlenince bu konular temcit pilavı gibi mutlak önüne sürülür ve huzurun bozulur. Denge önemli bu konularda. Sen nişanlının "gitme, arama, yapma, vs" gibi keskin ilk cevaplarını baz al. ama "sen bilirsin" i bence yap olarak duy. Şahsen 6 aylık nişanlıyım. Hep bu yöntemi uyguladım. Zerrece ne kendim ne de nişanlım huzursuz oldu. Aynı şey onun için de geçerli. Sevmediği halde sırf ben " sen bilirsin" dediğim her konuda eyleme geçti ve beni aileme mahcup etmedi. Yani bence daha yolun başında büyük bendim küçük bendim, önce ben geldim ama önce o nişanlandı falandı fistandı fıstıkda tava da yandıya bakarsan o adam ve ailesiyle hayat sana geçmez.. Bence bir daha tarafsız ve mümkün mertebe geleceğini düşünerek hareket et. Ve ben olsam düğüne giderdim. Hatta öncesinde mutlak ara ara arayarak yapmamı istediği bir husus olup olmadığını sorardım. Ayrıca erkek evi olarak üstlerini düşenü yaparken kayınvalideme belli zaman aralıklarında yardımcı olurdum. Tabi bunlar mıc mıc bir ilişki ile değil ama minik ufak destekler ile olmalı. Uzun bir cevap oldu canım kusura bakma. Ama nedense pek bir yazasım varmış bu knu için benimde :KK66:

son aileye giren o ne ya?!
bence en son sen girceksin cünkü daha sözlü bile degilsin arada resmiyet yok
o ailenin gelini bile degislin
bos yere triplere girmsn bence
yok en cok beni seviyolar yok en cok ben ben ben
kiskanan sensin bence o degil

X