Haklimiyim, yoksa abarttimmi??

FFatmanurx

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2014
14
0
Merhaba kizlar, kafam cok karisik ve sizin goruslerinize ihtiyacim var. Nasil baslasam bilemedim. Ilk once kendimden bahsedeyim.
Hollandada yasiyorum, burda dogdum buyudum. Sevgilimle 3,5 sene oldu. Ve ben ilk senemizde ailesiyle tanistim. Tek cocugum ve evlenmek amacli gorustugumuz icin ailesini cok merak etmistim. Sonucta ailesiyle gecinemezsem bizim de evliligimizin zor oldugunu dusunuyordum cunku sevgilim Turkiyede..
Allaha sukur annesi babasi cok mukemmel insanlar, benim goruslerime cok saygi duyuyorlar. Bende onlara saygi duyuyorum. Cok sicak kanliyimdir hemen kaynastik. Beni herkes cok seviyor, bende onlari.
Simdi sorun su ; sevgilimin erkek kardesi var, gorucu usulu kiz istemeye gittiler ve aralarinda soz oldu. Kiz benden baya bi kucuk.. Okumicak, evlenicekmis. Bunlar sozlendiginde ben kardesini arayip tebrik etmistim, ama kizla hic muhattap olmadim. Cunku aileye giren en son o ve kendisini tanitmasini beklerdim. Yada ben oyle yapardim :) kiz aileye gire gire hep benden bahsetmisler, bekadar iyi oldugumu beni cok sevdiklerini anlatmislar. Dogal olarak kiz beni ya kiskandi yada kin tuttu. Hep annesine; cok iyi kiz ama beni hala tebrik etmedi demis. Bende bu sozune kalkip kizi aradim. Benden yasca cok kucuksun ve aileye en son giren sensin, sen kendini tanitsaydin arar tebrik ederdim dedim, icimden gelerekte aramiyorum annesine laf yapma diye ariorum dedim. Turkiyeye gittigimdede gorustuk, hic konusmadi benimle. Ben olsam merak ederim ne sin ne degilsin neler yapiosun diye. Bende o konusmadi diye konu acmadim, sevgilimin yaninda cok samimi davraniyordu sevgilisine. Benimde tuhafima gitti, sonucta abisinin yanindasin ne demek sapir supur opmek, yok kucagina oturmak. Bu haraketleri beni kizdan soguttu..
Ertesi gun ailesine davetliydim, ve davetli olmadigi halde kiz annesini alip gelmis. Birsey demedim tabiki butun aile ordaydi herkes benimle ilgileniyordu. Ben konuskan biri oldugum icin muhabbet muhabbeti acti. Kizin haraketleri degisti, sofraya buyukler oturmadan oturup yemek yedi, bende ayip olmasin diye yemekleri dagattim, ama kimse sesini cikarmadi. Neyse bunlar boyle birikti tabi icimde patlicak yer ariyordum. Eve geldigimde sevgilim beni aradi ve aynen sunu soyledi ; sen kiskanirsin ozenirsin diye kiz altinlarini takmamis, sen gittikten sonra altinlarini cikarip takti. Kaynar sular beynimden assaga dokuldu, ne demek kiskanip ozenicem ya. Bizim burda altina onem vermezler, evlenen kizin altini olur, ben altin filan istememistim zaten. Allah var hic kizin yuzugune yada koluna filan bakmadim, cunku onemsiz benim icin. Neyse ben cok kizdim ve artik o kizla bir araya gelmek istemedigimi annesinede babasinada belirttim, saygi duydular bana da hak verdiler. Ama yazin dugunleri var, gitmemmi gerekiyor? Yada gidip birsey olmamis gibi mi davranmam gerekiyor. Yada nasil davransam hic bilmiorum. Ilk gordugum anda yuzune herseyi soylesem belki rahatlarim, ama o bunu kaldiramaz herhalde.

Biraz uzun oldu ama insallah okursunuz :)

Ask'i yasadigin kisiye " es " denir ve o " essizdir "

Bence gitmelisin . Nişanlının ailesini arkandan konuşturtma ve yüzüne vurdurtma sonrasında zaten hiç muhattap olmasın :KK14: Sen kaynın için git o kız için değil :KK53:

Bence gitmelisin . Nişanlının ailesini arkandan konuşturtma ve yüzüne vurdurtma sonrasında zaten hiç muhattap olmasın :KK14: Sen kaynın için git o kız için değil :KK53:

Sorun belki burda, ben nisanli filan degilim, aileler iliskimizi biliyor ama okudugumuz icin nisan yapmadik daha.. Gerci nisanli sayiliriz bi farki yok gezioruz flan :))
Ama anneside benim icin gel dedi, sevgilimide orda yanliz birakmak istemiorum.

Sorun belki burda, ben nisanli filan degilim, aileler iliskimizi biliyor ama okudugumuz icin nisan yapmadik daha.. Gerci nisanli sayiliriz bi farki yok gezioruz flan :))
Ama anneside benim icin gel dedi, sevgilimide orda yanliz birakmak istemiorum.

aynen canım sen üstüne düşeni yap ailesi için kız için yapma :KK53:

Benim anlamadigim nicin arada bir resmiyet olmadan bu kadar cabuk ailesini kendi aileniz gibi bellediniz?
Daha sonra bu samimiyet sizin icin sorun yaratabilir... Keske daha mesafeli kalabilseydiniz... :KK31:

valla açıkça fikrimi söyliyim canım..
bence ilk adım yanlış atılmış..
senden küçük olabilir ama seni araması gerekmez..
böyle sabit fikirlerle hayatı zehir etmeyin...
o aramış sen aramışsın ne farkeder..
ben o kızın yerinde olsam bende karşı taraftan beklerdim şahsen aranmayı...
aileye son girmiş olabilir çekinmiş olabilir sen ilk adımı atıp arayabilirdin hayırlı olsun diye...
baştan olumlu yaklaşmadığı için iki tarafta sonradan sıkıntı olmuş..
düğüne tabi ki gitmen gerekir ciddi bir gelecek düşündüğün kişinin kardeşi evleniyor çünkü...
benim fikrim böyle beğenmeyebilirsin...

Benim anlamadigim nicin arada bir resmiyet olmadan bu kadar cabuk ailesini kendi aileniz gibi bellediniz?
Daha sonra bu samimiyet sizin icin sorun yaratabilir... Keske daha mesafeli kalabilseydiniz... :KK31:

Hem öyle hem de su var ki aileye daha girmeden kizla anlasamadiginiz için ' oğlumu küçük oğlumdan uzak düşürecek bu gelin şimdiden kucuk gelinle anlasamadilar çünkü' edasiyla sizi artık özellikle işiniz ciddiye bineceği zaman istemeyeceklerini dusunuorum.çok iyi bi kiz olarak tanimalari inanin yeterli değil.çünkü insanlar hemen iyilikleri unutacak kadar zayftrlar kotudurler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Her ne kadar once siz tanismis olsaniz da ilk sozlenen isi resmiyete dokulen o bence arayip tebrik eden siz olmaliydiniz boyle boyle samimiyet kurulurdu siz daha ilk telefon konusmanizda tavrinizi koyup kopruleri atmissiniz kiz ne yapsin? Sizden nasil gorurse o da size oyle davraniyor belki de biraz daha ilimli yaklasamaz miydiniz? Diger konulari bilemem altin mevzulari fln orda oyle dusunmekte haksiz tabiki simdiden araya kiskanclik fesatlik tohumlari ekilmesin yanlis anlasilma gibi geliyor bana biraz cabalarsaniz ortak bir noktada bulusursunuz..

Kuma gemisi yürür elti gemisi yürümezmiş :KK14:Her neyse ben olanlara yorum yapmayacağım bir soru sormuşsunuz ona hitaben cevap vereyim eğer sevgilinizin ailesi davet ediyorsa gitmelisiniz konuşup konuşmamak size kalmış kimse kimseyi sevmek zorunda da değil zaten ama saygı duymak zorunda bir davet aldıysanız gidersiniz :112:

Son düzenleme:
Ilk olarak siz aramalıydınız tabiki hayırlı olsun demesi gereken sizsiniz. Hem arayıp benden yaşta küçüksün demenizde yersiz olmuş yaşının sizden küçük olması neyi değiştirir ki ? Birde ben kızın söylediklerinin size geliyor olmasından rahatsız oldum ki çünkü aynı şekilde sizin söyledikleriniz de ona gidiyordur buda aranızı iyice açar. Ama bence bu sorunları büyütmemelisiniz çünkü kültür farkından olmuş olabilir siz Hollanda da yetişmissiniz o Türkiye'de bu tarz iletişim kopuklukları normal . Siz düğüne gidin ve hiç bir şey yok gibi davranın bence .

Peki ben niye sizden farkli dusunuyorum? Bi ortama girerken tanitirsiniz kendinizi, o da boyle bir durum. Benim aramami bekliyor, ama ben onu aramadan once ameliyat olmustum hic aramamisti? Sorun zaten aradi aramdi degil. Benim arkamdan altin konusunu acmasi, ve saygisiz davranmasi.

Okudugumuz icin 4 sene boyunca nisanli kalmak biraz anormal olurdu. Seneye nisanlanicaz, bi sene nisanli kalip evlenicez. Simdi nisanli olsaydik her iki aile icin de zor olurdu. Ailelerde boyle olmasini kabul etti. Illa nisanlanmakmi gerekiyor resmiyet olmasi icin? Bence gerekmez..

Ve ustelik aileside bana hak verdigi icin beni istememe gibi bi durumu olmaz. Olursada sorun degil sevgilim sonucta benimle ayni fikirde.

Ben herkesle iyi gecinen biriyim, eger kendini tanitsaydi yada benimle konusmayi deneseydi bende ona yaklasirdim. Ama kendini zaten geriye cekmisti. Yani benim onu aramam ne degistiriyor ki? Arasam ne aramasam ne bunu sorun yapan oydu ben degil..

Bence evet nişanlanmadan resmiyet kazanmış ve aileye girmiş sayılmazsınız ayrıca insanlara bu kadar çok güvenmeyin aile benim arkada beni çok seviyor vs yüzünüze gülüp arkanızdan ne konuştuklarını bilemezsiniz zira sudan sebeplerle kızla aranızı açmışsınız yarın o ailenin daha yakınında ve evli olacağı için bence sizin tarafınızda olmayabilirler bu benim yorumum

Bencede ilk araması gereken sizdiniz çünkü aranızda adı konulmuş bir şey yok evet yaşça küçük olabilir ama onlar nişanlı siz sevgilisiniz bu var..Onun yaptıgı çok kötü bir şey ne demek yani sanki sen altın istedin takmadılar ona taktılar gibi bence bir daha bir araya gelirseniz söyleyin sevgilinizin annesinin yanında ama şimdiden böyle olaylar yaşamasaymışsınız keşke :KK50:

Sen üstine düşeni yap canım git sevgilin ile hiç.bir şey olmamış gibi hem böylece ne kadar ağır başlısın onuda göstermiş olursun paranoyakça diyebilirsin ama gitmezsen bu kız bunu fırsata çevirebilir yani.laf.söz edebilir.

Yorumlariniz icin tesekkur ederim kizlar.

Tebrik etmem konusunda hala fikirlerim degismedi. Belkide butun olaylari anlatmadim fazla olmasin diye :))
Herkesin gorgusu, yada yetisme tarzi farklidir. Bizde kucukler buyukleri arar, buyuklerde saygi gosterir yada hos gorur ne biliyim artik.
Aileye yada bir ortama girince ilk olarak kendini tanitirsin, arada resmiyet olsun olmasin. Ustelik arkamdan konusmasi beni tanimadan benim dusuncelerim hislerim hakkinda yorum yapmasi cok buyuk bir saygisizlik. Tabi bu bana gore olan bir saygisizlik. Bazilari bunu kabul edebilir yada hazmedebilir. Saygi duyuyorum.

herkese tekrar tesekkur ederim. Allaha emanet olun.
Dugune gitmeye de karar verdim :))

Kayınvalidenle çok iyi anlaşıyormussun oda seni seviuormuş bence gitmelisin sonuçta sadece o kız için orda bulunmıcaksın:KK16:

Kayınvalidenle çok iyi anlaşıyormussun oda seni seviuormuş bence gitmelisin sonuçta sadece o kız için orda bulunmıcaksın:KK16:

Evet, dugun tarihini sirf benim gelmem icin tatilime denk getirmeye calistilar.. Gitmesem onlara cok ayip olur.
Tesekkurler!

Olaylar gereksiz yere çok büyümüş iki tarafta da iletişim eksikliği oluşmuş. Düğüne tabiki gitmeniz gerekir sonuçta kardeşi evleniyor ve siz de hiçbirşey yokmuş gibi davranın ki olay daha fazla büyümesin yoksa sevgilinizin ailesinin görüşleri de çok hoş olmaz

X