Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

bugün keseyi de gördük resimde alıdı çok mutluyuz:KK9:.içimde büyüyen minik bir kalp var çok heycanlı:KK49:

Ben de hala keseyi görmek için doktora gidemedim. Gerçi bugün gittim ama gebelik ultrasonu yok ve bozuk dediler ben de kan ve idrar tahlili verdim bela hcg 4000 den yüksek olmalı hesaplarıma göre ve bi dahaki sefer karından kese gözükür. Doktor bana folice 1 diye her gün bir tane içmem için hap başlattı. Bebeğin omurilik gelişimi sakat olmaması vs için gebeliğin öncesinde ve ilk aylarında içilmelitmiş siz de içiyor musunuz?
Yarın Cumartesi ama özel hastanelerde keseye baktırabilirim. Yarın gitsem mi Pzt devlet hastanesine mi gitsem acaba? Ankara'da olanlar doktorda kimi tavsiye edersiniz?

Folikasit çok önemli kesinlikle kullanmalısın.Hatta hamillelikten en az 3 ay önce başlanmalıymış.Hastane konusu ise gerçekten çok zor bir iş ben çok arştırdım doktor iyi oluyor hastane koşulları kötü olabiliyor yada tam tersi . Ben medicanada Başak Hn.ilk muayenemi oldum çokda memnun kaldım.İlgili biri ileride ne olur bilemem.Doktor çok önemli sana her konuda yardımcı olmalı sorularına cevap verebilmeli.

Son düzenleme:
Bizde artık 7. Haftaya girdik.Geriye kaldı 33 hafta.Rabbim herkese bu mutluluğu yaşatsın.

herkese merhaba bende bugün sabah idrar testiyle öğrendim hamile olduğumu geçen yıl benimde ikizlerim 7 haftalıkken kalbi durmuştu çok mutluyum ama yinede endişeliyim rabbim herkese kucağına almayı nasip etsin kötü şeyler düşünmemeye çalışıyorum umarım bu sefer mutlu sona ulaşırız:))))))

Folikasit çok önemli kesinlikle kullanmalısın.Hatta hamillelikten en az 3 ay önce başlanmalıymış.Hastane konusu ise gerçekten çok zor bir iş ben çok arştırdım doktor iyi oluyor hastane koşulları kötü olabiliyor yada tam tersi . Ben medicanada Başak Hn.ilk muayenemi oldum çokda memnun kaldım.İlgili biri ileride ne olur bilemem.Doktor çok önemli sana her konuda yardımcı olmalı sorularına cevap verebilmeli.

Evet haklısın doktor da hastane de çok önemli aslında. ben yarın etlik Zübeyde hanım doğum hast. De bi bayan doktora gideceğim öğleden sonra için internetten randevu aldım umarım çok beklemem. İlk kez ultrasonla bakılacak çok heyecanlıyım. İnş kese gözükür hatta kalp atışı da duyulur 6 haftanın başı olacak yarın. Tüm bebek bekleyen anneler için inş herşey güzel gelişir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evet haklısın doktor da hastane de çok önemli aslında. ben yarın etlik Zübeyde hanım doğum hast. De bi bayan doktora gideceğim öğleden sonra için internetten randevu aldım umarım çok beklemem. İlk kez ultrasonla bakılacak çok heyecanlıyım. İnş kese gözükür hatta kalp atışı da duyulur 6 haftanın başı olacak yarın. Tüm bebek bekleyen anneler için inş herşey güzel gelişir.

İnşallah sıra beklemezsin.Kese kesin görülür.kalp atışıda ben 5+5 gittim 10 gün sonra dedi yani 7. haftada bakılacak ama arkadaşımında 6+3 kalp atışını duydular.İnşallah kalp atışını duyarsınız.

herkese merhaba bende bugün sabah idrar testiyle öğrendim hamile olduğumu geçen yıl benimde ikizlerim 7 haftalıkken kalbi durmuştu çok mutluyum ama yinede endişeliyim rabbim herkese kucağına almayı nasip etsin kötü şeyler düşünmemeye çalışıyorum umarım bu sefer mutlu sona ulaşırız:))))))

İyi düşünelim iyi olsun.Kötü fikirleri sil kafandan olumsuz düşünmek biz hamilelere yasak :-)) rabbim sağlıkla kucağımıza almaya nasip etsin bebişlerimizi

Benimde doğumum aralık inş dün keseyi gördük

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sizi okudukça bi heyecan sarıyor beni.yarın benimde 6. haftaya giriyorum ultrasona göre.bu hafta inşallah bizde kalp atışlarını duymaya gideceğiz.bazen içim kıpır kıpır oluyor.ama kalp atışlarını duymadan bişeyler kesinleşmeden tam sevinemiyorum.etrafımda düşük yaşayıp çok hayal kırıklığına uğrayanlar var.o yüzden belki kendimi çok kaptırmıyorum.inşallah hepimize hayırlı uğurlu olur.:KK3:

Benim gebeliğim 5+5 şu an bız hafta sonu kalp atışlarını dinlemeye gidicez geçen hafta 4+5 te keseyi gördük zorda olsa

Selam hanımlar. Ben bugün doktora gittim ve hiç sıra beklemeden muayene oldum keseyi gördük, yolk kesesi mi nedir o da var ama Nebil henüz öok küçük gözükmez dedi doktor hanım. Karından baktı vajinadan ultrasona gerek yok dedi. 10 gün sonra tekrar görüşeceğiz. İnş o zaman kalp sesini de dinleriz. Yerleşimi güzel ve kese boyutuna 9 mm falan dedi Allahım ne kadar küçük kese bile o kadar küçükse bebek nokta gibi mi yani :))) sizin kese boyutu nasıl? Kızımda geç döllenme olmuştu sanırım 8. Haftada duymuştuk kalp atışını bunda da mı öyle olacak nedir.

Selam hanımlar. Ben bugün doktora gittim ve hiç sıra beklemeden muayene oldum keseyi gördük, yolk kesesi mi nedir o da var ama Nebil henüz öok küçük gözükmez dedi doktor hanım. Karından baktı vajinadan ultrasona gerek yok dedi. 10 gün sonra tekrar görüşeceğiz. İnş o zaman kalp sesini de dinleriz. Yerleşimi güzel ve kese boyutuna 9 mm falan dedi Allahım ne kadar küçük kese bile o kadar küçükse bebek nokta gibi mi yani :))) sizin kese boyutu nasıl? Kızımda geç döllenme olmuştu sanırım 8. Haftada duymuştuk kalp atışını bunda da mı öyle olacak nedir.

Şuan tam olarak kaç haftalıkmış senin bebiş.bu arada doktorun nasıl memnun kaldın mı?
bizde kese boyuna bakmadık ama ilk fotosunda 2.10 mm yazıyor ama o kese değil embroyonun galiba tabi bende heyecandan sormadım nedir nedeğildir.ama şimdi sorularımı not alıyorum unutmamak için :-))

Merhba kizlar bende 5+3 gunluk hamileyim cumartesi kalp atisini duymaya gidicez, cok heycanlı bekleyis ☺️

mrb ben de aralıkta doğum yapacağım inş. cuma günü gittim doktora 5 haftalık dedi keseyi de gördük. ancak düşük tehlikesi var dedi progestan diye bi hap verdi. folik asit vermedi neden acaba

mrb ben de aralıkta doğum yapacağım inş. cuma günü gittim doktora 5 haftalık dedi keseyi de gördük. ancak düşük tehlikesi var dedi progestan diye bi hap verdi. folik asit vermedi neden acaba

Kızlar düşük tehlikesi nasıl anlaşılıyor

Bide gebeliğin ilk aylarında ilişki tehlikelimi doktorum bişey demedi bana

Şuan tam olarak kaç haftalıkmış senin bebiş.bu arada doktorun nasıl memnun kaldın mı?
bizde kese boyuna bakmadık ama ilk fotosunda 2.10 mm yazıyor ama o kese değil embroyonun galiba tabi bende heyecandan sormadım nedir nedeğildir.ama şimdi sorularımı not alıyorum unutmamak için :-))

Benim bebiş 6+1 olmalı 24 Nisan'da kalp atışlarını duymak için gideceğim tekrar. Doktorum çok iyi bir hanımdı. İlk kez gittim her zaman bulabilirsem ona devam etmeyi düşünüyorum. Çok nazik ve sorduğum tüm sorularıma içtenlikle cevap verdi. Sanırım ankara etlik Zübeyde hanım hast.de rotasyonla çalışıyorlar ve aynı birimde her zaman aynı doktor olmayabiliyormuş. Eğer kanamanız, ağrınız yoksa tekrarlayan düşüklerimiz yoksa eşinizde ilişkiye devam edebilirmişsiniz. Bi sakınca yokmuş. Yolculuğu da sordum doktora çok uzun saatler hareketiniz kalmıyorsan da yolculuk yapabilirsin dedi. Görev icabı ayda bir ya da iki kez başka şehirlerde araziye sahalara gidiyordum. Çok kötü yollara (orman yolu, dağ yolu) da denk gelebiliyoruz ne olur be olmaz ben gitmeyi kestim. Bu ay bir ay falan çok yorulma iyice dinlen diyor çevremdeki sağlıkçılar.

Düşük kendisini şiddetli kasık, karın, adet ağrısı gibi ağrı ve önce siyah, koyu kahverengi , koyu kırmızı , kırmızı tonlarında akıntı veya kanama ile belli eder. Zaman zaman adet kadar az az bazen yoğun kanama gelir ya da uzatan sümüksü kıvamda ( doğumdan sonraki kanamalar gibi olan) adet kanına benzeyen kanama gelirse bu düşüğün bir belirtisidir. Özellikle Yeni kesik gibi taze kan gibi geliyorsa ve çok şiddeti ağrı varsa muhtemelen düşük oluyorsun

Benim bebiş 6+1 olmalı 24 Nisan'da kalp atışlarını duymak için gideceğim tekrar. Doktorum çok iyi bir hanımdı. İlk kez gittim her zaman bulabilirsem ona devam etmeyi düşünüyorum. Çok nazik ve sorduğum tüm sorularıma içtenlikle cevap verdi. Sanırım ankara etlik Zübeyde hanım hast.de rotasyonla çalışıyorlar ve aynı birimde her zaman aynı doktor olmayabiliyormuş. Eğer kanamanız, ağrınız yoksa tekrarlayan düşüklerimiz yoksa eşinizde ilişkiye devam edebilirmişsiniz. Bi sakınca yokmuş. Yolculuğu da sordum doktora çok uzun saatler hareketiniz kalmıyorsan da yolculuk yapabilirsin dedi. Görev icabı ayda bir ya da iki kez başka şehirlerde araziye sahalara gidiyordum. Çok kötü yollara (orman yolu, dağ yolu) da denk gelebiliyoruz ne olur be olmaz ben gitmeyi kestim. Bu ay bir ay falan çok yorulma iyice dinlen diyor çevremdeki sağlıkçılar.

merhaba arkadaşlar bende iki gün oldu öğreneli aralıkta inşallah bende kucağıma alırım meleğimi. aklımız hep nasıl besleneceğimiz yönünde demi? benim bi de düşüğüm vardı. öncelikle sunu söyleyeyim folik asit kullanmayanlar hemen doktorlarına sorup başlasınlar bence 3 aya kadar içilmesi lazım. hatta gebelik planından 3 ay öncede başlanması. bir de maydanoz zararlıymış yemeyin arkadaşlar hele ki düşük tehlikesi olanlar ve de sıcak banyo yapmayın . cevizi de bol tüketin zeki olması için. burası biz aralık annelerinin sayfası burada sorunlarımızı ve duyduğumuz her olumlu yada olumsuz bilgileri paylaşalım.

merhaba kızlar bende 2 gün oldu hamile olduğumu öğreneli 4 haftalıkmış dün kese göründü. hepiniz çok mutlusunuz biliyorum ama ben sizlerden daha çok ama çooooooooookkkkk mutluyum en azından öyle tahmin ediyorum .
sebebine gelince 7 yıllık evliyim 2 başarısız tüp bebek denemesi ve umudun artık tükendiği noktada doğal yollarla oluşan tamamen sürpriz bir gebelik heyecanımı anlatamam sizlere. allah bir mani vermezse benimde aralık gibi olacak inş. rabbim hepimizin yardımcısı olsun...:KK9: :21: :21:

X