Hamile yogası ve pilatesi

Ben izmirde yaşıyorum, evime yakın bir kurs bulamayınca netten araştırıp Dr Neslihan İskit in 3 lü dvd seti aldım. Yapmaya başladım fakat, yerde sırt üstü yatarak yapmam gereken hareketler var ve de köprü hareketi var eğitim setinde..aldığım doğum kursunda bunun çok tehlikeli olduğunu öğrenmiştim, şimdi tekrar bakıyorum nete, hamile yogasında olmaması gereken hareketler içinde görünüyor. Kendisi tıp doktoru ve dvd nin de memorial hastenesince onaylı olması sebebiyle almıştım ama kafamda bir sürü soru işareti oluştu...yogaya giden arkadaşlar, bu tür hareketler yapıyor mu?

Merhaba; ben de İzmir'deyim ve burda hamile yogası ve nefes egzersizleri konusunda İstanbul kadar imkan yok sanırım. Bu konuda eğitim veren burada bir hastane bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Hamilelikte Yoga ile ilgili kitap okudum ve yakın zamanda başlamayı düşünüyorum. Zorlayıcı hareketler için endişesi olan arkadaşlara kitaptan tavsiyem. Zorlandığınız hiçbir hareketi yapmamanız özellikle başın aşağıya geleceği pozisyonlar, sadece nefes egzersizi bile hareketlerde zorlananlara yeter, en çok faydası olanlar ise pelvik kaslarını çalıştıranlar.

Merhaba; ben de İzmir'deyim ve burda hamile yogası ve nefes egzersizleri konusunda İstanbul kadar imkan yok sanırım. Bu konuda eğitim veren burada bir hastane bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Hamilelikte Yoga ile ilgili kitap okudum ve yakın zamanda başlamayı düşünüyorum. Zorlayıcı hareketler için endişesi olan arkadaşlara kitaptan tavsiyem. Zorlandığınız hiçbir hareketi yapmamanız özellikle başın aşağıya geleceği pozisyonlar, sadece nefes egzersizi bile hareketlerde zorlananlara yeter, en çok faydası olanlar ise pelvik kaslarını çalıştıranlar.
paylaşımınız üstünden çok zaman geçmiş gerçi ama yine de hamileliğiniz döneminde bulup bulmadığınızı merak ettim. çünkü ben de şu an aynı araştırma içindeyim ve evet izmirde seçenek az ve hamilelikle ilgili olan her şey ekstra pahalı:) umarım sağlıklı bir hamilelik ve olduysa doğumunuz olmuştur.

Arkadaşlar merhaba, ben hamile pilatesine fizyofite gidiyorum. Yaklaşık 2 aydır devam ediyorum. Herşey çok iyi gidiyor. Bence özellikle hamile konusunda bilinçli yerlere gitmek çok önemli. Zaten doktorumda burayı önerdi. Eğitmenimiz fizyoterapist, çok bilgili ve çok iyi çalıştırıyor. Bi bebek kolay yetişmiyor ☺️bence hamileyseniz spor için güvenli bir yeri tercih edin.

X