Aysebru nun diyet serüveni

Merhaba :) şimdiden 5 kilo verdiniz bile ,tebrikler :) inşAllah istediğiniz kiloya inersiniz :)
Kabul ederseniz eğer,yarından itibaren bende size katılabilirim .Aslında eskiden günlüğüme yazardım ama nedense artık yazmak istemiyorum...bende 38 yaşındayım,boy.171 cm..kilo 74....hedefim 70 kilo olmak...şimdilik.....diyetisyen desteği alıyorum....sevgiler :)

Gayet sağlıklı bir menü olmuş... Aynen benm eşimde bana bu konuda inanmıyor ve güvenmiyor...verdiğim sözleri tutsaydım şimdi çıtı pıtı olurdum:KK43:

Ben de artık başlayıp bıraktığım diyetler yüzünden eşime karşı mahcubum. böyle gizli saklı yapmaya karar verdim :) ama bu defa kararlıyım. kendime inanıyorum. eminim istersen sende başaracaksın.

Merhaba :) şimdiden 5 kilo verdiniz bile ,tebrikler :) inşAllah istediğiniz kiloya inersiniz :)
Kabul ederseniz eğer,yarından itibaren bende size katılabilirim .Aslında eskiden günlüğüme yazardım ama nedense artık yazmak istemiyorum...bende 38 yaşındayım,boy.171 cm..kilo 74....hedefim 70 kilo olmak...şimdilik.....diyetisyen desteği alıyorum....sevgiler :)

merhaba az kilo kalmış sizde verilecek katılın tabi. hem birlikten kuvvet doğar. ben eskisi gibi 1 haftada beni diyetten soğutacak şeyler yapmıyorum. sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorum. bol su yoğurt zaten zayıflamada en büyük yardımcı. günlük menülerimizi de yazıp paylaşırız hem güzel olur :) sevgiler.

öğle yemeğim biraz geçe kaldı. kızımın okuldan aldıktan sonra güzel havadan sebep parkta oynamak istedi. epey bir oyalandık. sonra da komşum kahveye çağırdı.

1 şekersiz türk kahvesi içtim.

eve gelince saat 15.30 civarı

1 porsiyon sebze yemeği az yalı kıymasız
1 kase yoğurt
1.5 dilim çavdar ekmeği yedim

su miktarım sanırım 2 litreye yaklaştı.

bu gün canım hiiiççç tatlı istemiyor çok şükür. tek sıkıntım regl olamamak. 12 gün gecikti gene. onun şişliği de var maalesef.

bir arkadaşımdan tatlı krizini kesecek bir tarif aldım canım tatlı çekince ara öğünde yapmak için...

1 kase yoğurt
1 elma rendele
1 çay kaşığının yarısı tarçın.

tarçın insülin seviyesini dengelediği için acıkmayı ve tatlı ihtiyacını frenliyor.
sütüme bile koyuyorum artık.

evet akşam oldu...

akşam üzeri 8 tane küçük fındık yedim. çok küçüklerdi leblebi kadardı nerdeyse.

akşam yemeğim öğlen le aynı sadece ekmek 1 dilim yedim.

suyum 3,5 litre oldu.

bu günüde böyle geçirdim. artık önümüzdeki salıya kadar tartılmam bakalım inşallah 2 3 daha gider.
bu hafta verdiğimin 2 3 kilosu sudur zaten bundan sonra vereceklerim önemli. haydi hayırlısı.:21:

merhaba az kilo kalmış sizde verilecek katılın tabi. hem birlikten kuvvet doğar. ben eskisi gibi 1 haftada beni diyetten soğutacak şeyler yapmıyorum. sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorum. bol su yoğurt zaten zayıflamada en büyük yardımcı. günlük menülerimizi de yazıp paylaşırız hem güzel olur :) sevgiler.
En güzelini siz yapıyorsunuz :KK66: bu şekilde kilo vermeye çok uğraştım ama bir türlü istediğim sonuçları alamadım....aslında kilo vermeye karar verdiğimde ,tartı tam 90,5 kilo gösteriyordu....10 kilo verdikten sonra,diyetisyene gitmeye karar verdim......kan şekerim biraz yüksek olduğu için ilaç kullanıyorum ve yavaş kilo veriyorum :KK43: 3 hafta sonra tekrar diyetisyene gideceğim :))evet,birlikten kuvvet doğar :)
evet akşam oldu...

akşam üzeri 8 tane küçük fındık yedim. çok küçüklerdi leblebi kadardı nerdeyse.

akşam yemeğim öğlen le aynı sadece ekmek 1 dilim yedim.

suyum 3,5 litre oldu.

bu günüde böyle geçirdim. artık önümüzdeki salıya kadar tartılmam bakalım inşallah 2 3 daha gider.
bu hafta verdiğimin 2 3 kilosu sudur zaten bundan sonra vereceklerim önemli. haydi hayırlısı.:21:
Tebrikler,kaçamaksız bir gün geçirdiniz:KK9::KK9:

Günaydın:KK16:mutlu bir gün dilerim :)
Saat 8:30 da kahvaltımı yapacağım..
5 yk yulaf ezmesi,2 kuru kayısı,1 çay kaşığı tarçın,1 çay kaşığı keten tohumu...1 bardak sütle karıştırılıp,yenilecek....

Ara:1 bardak çay...

Öğlen:1 kepçe çorba,1 bardak ayran,1 dilim ekmek....

Uyanır uyanmaz 700 gr ılık ,limonlu su içiyorum....ve 1 fincan kahve....

Sevgiler :)

(Regliniz neden gecikiyor?doktora göründünüz mü?)

günaydın...
geç bir günaydın oldu ama tabi ki 7.00 de kalktım. eşim biraz geç gidince işler güçler derken anca bu saat oldu yazmak :)

kalkar kalkmaz suyumu içtim hatta bu saat oldu 2 litre su içmişim.

kahvaltıda
1 dilim çavdar ekmeği
1 parça peynir
4 siyah zeytin
bol yeşillik
şekersiz 2 fincan çay

öğle için henüz bir fikrim yok ama kızım okuldan çıkınca bakıcam artık :))

Günaydın:KK16:mutlu bir gün dilerim :)
Saat 8:30 da kahvaltımı yapacağım..
5 yk yulaf ezmesi,2 kuru kayısı,1 çay kaşığı tarçın,1 çay kaşığı keten tohumu...1 bardak sütle karıştırılıp,yenilecek....

Ara:1 bardak çay...

Öğlen:1 kepçe çorba,1 bardak ayran,1 dilim ekmek....

Uyanır uyanmaz 700 gr ılık ,limonlu su içiyorum....ve 1 fincan kahve....

Sevgiler :)

(Regliniz neden gecikiyor?doktora göründünüz mü?)

günaydın :)

sizin menüde güzel epey sıkı bir diyet. kardeşim selahattin dönmeze gitti bir süre o da öğlenleri çorba salata 1 dilim ekmek veriyordu. çok seri kilo verdi bu sayede.
bende bu öğlen çorba içiyim bana da güzel bir fikir oldu.

90 kilolardan bu kiloya inmen çok büyük bir başarı. tebrik ederim. bir süre böyle durur kilo vermek azimle devam edince bir süre sonra tekrar kilolar gitmeye başlıyor. mühim olan yılmadan devam etmek.
ben hep bu duraklamalarda bıraktım maalesef moralim bozuldu. ama bu defa inşallah yılmak yok yola devam.

regl gecikmelerim uzun zamandır var. doktor kiloya bağlı dedi. 110 un altına düşünce düzelmeye başlıyor. inşallah bu ayın sonunda 110 olurum.

Son düzenleme:
Kız kardeşim çok ünlü bir diyetisyene gitti... Nişantaşı'nda... epey bir zayıfladı. Doktorun metabolizam hızlandırıcı bir içeceği var.

1 lt su
1 yeşil elma 4 e böl
kabuk tarçın
karanfil
tane karabiber kaynat

soğutup şişeye koyuyordu gün içinde içiyordu.

tavsiye ederim..

Ablacım tebrik ederim verdiğiniz kilo için. . Diyetinizi çok beğendim. Açıkçası bunun beslenme biçimine dönüştürülmesi gerek. Çok sağlıklı menüler hazırlamışsınız. Birde şu paylaşımınızı bende deneyeceğim madem tavsiye ediyorsunuz. 1 litrelik şişelere koyup işe getirip içeyim bari bende hergün. :)

Ablacım tebrik ederim verdiğiniz kilo için. . Diyetinizi çok beğendim. Açıkçası bunun beslenme biçimine dönüştürülmesi gerek. Çok sağlıklı menüler hazırlamışsınız. Birde şu paylaşımınızı bende deneyeceğim madem tavsiye ediyorsunuz. 1 litrelik şişelere koyup işe getirip içeyim bari bende hergün. :)

çok teşekkür ederim. bu içecek metabolizma hızlandırıp kilo vermeye epey yardımcı. inşallah faydasını görürsün canım :)

Bu arada bende her akşam tarçınlı yarım yağlı süt içerim.

gece yatmadan önce 3 kaşık yoğurt yarım limon ve yeni öğrendim içine biraz da acı pul biber konup yendiğin de gece karın yağlarını yakıyormuş. midende bir sıkıntı yoksa tavsiye ederim. ben dün başlayacaktım ama limon kalmamış bu akşam yapıcam inşallah.

evet öğle için az şehriyeli domatesli çorba yaptım.
salata
çorba
1 dilim ekmek yiycem...

:21::21::KK8:

sanırım regl dönemim yakın olduğu için canım tatlı istedi...
ama şimdi ağzıma bir parça tatlı atarsam yenilmiş sayılırım...

yarım bardak süte 1 çay kaşığı tarçın koyup içtim.
gerçekten mucize gibi daha içer içmez bitti gitti o tatlı krizi :)

seni seviyorum tarçın :KK1:

çok teşekkür ederim. bu içecek metabolizma hızlandırıp kilo vermeye epey yardımcı. inşallah faydasını görürsün canım :)

İnşallah :)

Yoğurt tavsiyenizi de okudum ama bende göbek yok denecek kadar az bacaklarım çok kalın o yüzden inceltmeye çabalıyorum. :)

Tarçınlı sütü içince gerçekten bende içer içmez kesiyormuş gibi hissediyorum. Ve deli gibi tatlıya düşkün biriydim inanır mısınız 1 aydır 2 defa falan yedim tatlı. O da görmesem yine canım istemeyecek yani. :)

günaydın...
geç bir günaydın oldu ama tabi ki 7.00 de kalktım. eşim biraz geç gidince işler güçler derken anca bu saat oldu yazmak :)

kalkar kalkmaz suyumu içtim hatta bu saat oldu 2 litre su içmişim.

kahvaltıda
1 dilim çavdar ekmeği
1 parça peynir
4 siyah zeytin
bol yeşillik
şekersiz 2 fincan çay

öğle için henüz bir fikrim yok ama kızım okuldan çıkınca bakıcam artık :))
:) Afiyet olsun :) maşAllah,çok su içiyorsunuz:KK9:
günaydın :)

sizin menüde güzel epey sıkı bir diyet. kardeşim selahattin dönmeze gitti bir süre o da öğlenleri çorba salata 1 dilim ekmek veriyordu. çok seri kilo verdi bu sayede.
bende bu öğlen çorba içiyim bana da güzel bir fikir oldu.

90 kilolardan bu kiloya inmen çok büyük bir başarı. tebrik ederim. bir süre böyle durur kilo vermek azimle devam edince bir süre sonra tekrar kilolar gitmeye başlıyor. mühim olan yılmadan devam etmek.
ben hep bu duraklamalarda bıraktım maalesef moralim bozuldu. ama bu defa inşallah yılmak yok yola devam.

regl gecikmelerim uzun zamandır var. doktor kiloya bağlı dedi. 110 un altına düşünce düzelmeye başlıyor. inşallah bu ayın sonunda 110 olurum.
Kardeşinizi tebrik ederim :) peki verdiği kiloları koruyabiliyor mu? en büyük sorun bu....
Teşekkür ederim :) evet,kilo veremeyince moralimiz de bozuluyor..ve yemeğe saldırıyoruz ne yazık ki...
Bu defa sizi çok kararlı gördüm,kolay kolay pes etmezsiniz:KK34:
Anladım...inşAllah:nazar:bu azimle olursunuz:nazar:
evet öğle için az şehriyeli domatesli çorba yaptım.
salata
çorba
1 dilim ekmek yiycem...

:21::21::KK8:
Süper:KK9:
sanırım regl dönemim yakın olduğu için canım tatlı istedi...
ama şimdi ağzıma bir parça tatlı atarsam yenilmiş sayılırım...

yarım bardak süte 1 çay kaşığı tarçın koyup içtim.
gerçekten mucize gibi daha içer içmez bitti gitti o tatlı krizi :)

seni seviyorum tarçın :KK1:
Evet,tarçın çok işe yarıyor :)) bende suyuma koyup içiyorum :KK66:

Ara öğünüm:1 portakal,1 bardak tarçınlı süt...süt kaçamak oldu...
Akşam;:1 kepçe çorba,3 köfte,salata,ayran..
Ara:1 bardak yoğurt..

Aslında geçen liste bu kadar fakir değildi..ama bir ara motivasyonum bozuldu ve biraz kaçamak yaptım...ve yarım kilo aldım...bu yüzden diyetisyenim bu defa cezalandırdı:KK9:
Normalde yürüyüş yapıyorum...ona da ara verdim...yarından itibaren tekrara başlarım inşAllah...

Merhaba Aysebru :) yoksunuz...bir yaramazlık yok inşAllah:nazar::nazar:
Bugün kahvaltıda 1 dilim ekmek,3 parmak kadar peynir,2 ceviz içi,domates,salata yedim...
Ara olarak 1 kahve içtim...
Öğle yemeğim:1 kepçe çorba,1 dilim ekmek,1 bardak ayran ...
Ara:1 portakal...
Yağmur yağmazsa saat 4 te yürüyüşe çıkmaya düşünüyorum....
Bir kaç gündür nedense iştahım çok açıldı....hayırdır inşAllah:44:
Sevgiler:KK16:

merhabalar :) dün yoktum diyetim dün aksadı hem gündüz hem de akşam davetli olduğum için yazamadım. gittiğim yerlerdede yemezsem olmaz durumları vardı. :KK50: ama bu sabah bol suyla günüme başladım.

kardeşim çok kilo verdi bir kısmını maalesef geri aldı. geçen sene şanssız bir böbrek taşı ameliyatı oldu. lazerle mesanede girilip böbrek taşını alırken maalesef doktor hatasından sebep idrar kanalı parçalandı. 45 dakikalık operasyon 11 saatlik tehlikeli bir ameliyatla son buldu. 2 gün yoğun bakımda kaldı. tabi uzun bir tedavi süreci zorlu geçen bir yıl kilolar geri geldi. fakat şimdi tekrar başladı diyetine inşallah verecek o da inanıyorum. o Ayça Kaya nın 5333 diyetini uyguluyor ve vermeye başladı çok şükür.

bana gelince bende dün kü durumdan sonra bu sabah 10 gün sürecek protein ağırlıklı diyete başladım. 11 gün sonra kızımın okuluyla bir geziye katılıyoruz bende o güne kadar biraz daha seri ve yağdan kilo vermek için 10 gün böyle diyet yapıcam. daha sonra 10 gün tekrar 10 gündür yaptığım diyetime dönücem inşallah.

dün yediklerimi yazmak istemiyorum.
açıkçası midem de çok rahatsız oldu bu gün daha iyi :)

X