bıngıldağımız küçükmüş şimsi ne yapmalıyım....:(

firstlose

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2014
6
0
33
merhaba arkadaşlar. bu kulüpte yeniyim ve cok tecrübesiz bir anne olarak sizlerden fikir almak istedim. kızım bi aylık ve maalesef kafa çapı küçük olarak dünyaya geldi. doktorlar zekasında bir problem olacağını sanmıyoruz ama zaman cok önemli takip edilmesi gerekiyor dediler. doğduğunda kafa çapı 32 cm idi şimdi 35 cm. Çok korkuyorum sağlık ocağındaki hemşire devit i kullanma bıngıldağı küçük dedi. güneşe çıkar dedi. ama devit te çok önemli kemik geişimi için ne yapmalıyım. bu konuda tecrübeli anneler varsa lütfen bana yardımcı olun...:KK50:

Benim aile hekimim ve hemsiresi israrla monovit( o da devitin esdegeri ) kullanmami soyledi icime hic sinmiyor vermek cocuk dr'uma soylefim kafadi buyuk olsaydi vrr derdim ama gerek yok dedi.havalar birkac gune isinir gunese cikar bebegini ben oyle yapicsm.eskiden d vitamini ilaci mi varmis ki.biz de problem yoksa bebeklerimuzde de olmaz.ayrica dr bana yarim saatlik gunes iki yillik d vitamini ihtiyacini karsilar dedi.dogali varken.o d vitamini ilaclari kutuplara yakin avrupa ulkelerinde gunes gormeyen ulkelerde lazim biz de degil.

X