Esraa ile tesettür modaya dair herşey :)

aa hem çok sevindimm hemde çok şaşırdım tesadüflere bayılırımm :) merkezinde oturuyorum canımm sen neresindesin.? :)

[/QUOTE]

Ha yok canım ben simavdanım:) ama olsun çok iyi :KK70: bu arada kombinini de çok beğendim, daha başkalarını da bekleriz :)

merhabalar :KK3:
tesettür bayanlara çok yakıştırıyorum, tabii ki kendime de ama açığım dilerim bana da birgün nasip olur kapanmak

konu sahibesi kombinlerin ve sen çok tatlısın :KK16: çok beğendim takipteyim

öncelikle teşekkür ederim sayfama yorum yaptığınız için ben tesettüre girmeden evvel birçok hocama ve ilahiyat okuyan arkadaşıma danıştım
tesettürde belli çizgilere bağlı kalındıkça hiç bir mazeretin olmadığını öğrendim ve lüften bi gün seçici gözle çıkıp bakın dışarıya ve tesettür giyimi eleştirinceye kadar neler var bi görmenizi isterim..
Ben her daim niyetin önemli olduğunu düşünüyorum.Libastan öte tene önem veririm.
Mevlana celaleddin rumi'ninde dediği gibi;
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Bu yüzden tesettür giyime dair öneri ve sorularınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederimm

araştırmanıza çok sevindim inanın çoğu insan körü körüne bağlanıyor ve sadece çok yakıştığını düşünerek tesettüre uygun olmayan şeyler giyiyorlar .

çok hanım hanımcık bir insansınız öncelikle Allah daim etsin ve doğrudan şaşırmasın ama ben daracık kot üstüne allı yeşilli bağlanan eşarpları, o eşarpın üstüne boya badana gibi yapılmış makyajı, kalçayı örtemeyen bluzleri hiç ama hiç uygun bulmuyorum .

tarzınız çok güzel bazı şeylere dikkat ettiğinizi söylemişsiniz topuz yapmasanız bence daha hoş olacak sağlıcakla kalın.

önemseyip yazma emeğin için teşekkür ederim canımm :)
öncelikle kendimi tanıtayım kütahyallıyım 21 yaşındayım ve türkçe öğretmenliği bölümünde okuyorum :)
bu da benimm

öncelikle kendi kıyafetlerimi hemen seçip kısa bi tanıtım yapmak istiyorum :) :KK16:

mükemmel olmuşsun ...ben de kapalıyım ama giyim tarzımı oturtamadım...mesela etek giymek istiyorum ama öyle anne tarzı veya klsik istemiyorum iş dışında da spor giyinmek istiyorum amaa kilo da var gerçi diyetteyim bayadır kilo da veriorum ama ...
senden bilgiler almak gerek :)) tarzını beğendim:KK9:

Aynen yaa ben de etek konusunda baya dertliyim :KK43: istediğim gibi bol dökümlü bileklerime kadar uzanan etek bulamıyorum dellencemmm

$12.jpg

kızlar bu tunik üzerine eşarp veya şal önerilerinizi alabilir miiyim ?
nasıl bişey gider çok model baktım ama kafama yatan bişey yok

Konu sahibi hayırlı olsun,Allah daim etsin inşallah,isteyerek kapandığın o kadar belli oluyor ki giydiğin her kıyafet sana ayrı bir güzellik katmış :nazar:

Merhabalar önceliklee..

Daha tesettüre gireli 7ay oldu ve içimi kemiren merakım dolup taşınca bu topikte buldum kendimi.. :):KK9:

Her kadın güzeldir elbet yeter ki ince kurallardan biraz haberdar olsun..:)
Çizgileri aşmadıkça tesettüründe bi giyim stili olabiliceği fikrindeyim ve nacizane fikirlerimi sizlere aktarmaya çalışacağımm

bol bol takibinizi ve sorularınızı bekliyorum inşallah..:KK3:

Merhaba :KK3: Benimde 3 yıl olacak kapanalı :KK17:

İlk başta dar pantolon falan giyiyordum ama şimdi asla tercihim değil. Kesinlikle bol pantolon :KK16:
Yüksek bel ve kot etekleride çok severim dolabımda bi sürü var ama giymek nasip olmuyor bi türlü :KK1:
Onun dışında ispanyol pantolonu, uzun tuniklerle kombine etmeyi seviyorum :KK17:
Bide dışarıya çıkarken en rahat ettiğim pardüsem :KK17:

Konunu takipteyim :KK34:
Hayırlı uğurlu olsun, Rabbim devamını getirsin inşallah :97:

ben şahsen çok çok çokk zorlanıyorum..
büyükşehirdeyim birsürü mağaza var.. herşey elimin altında..
ama alamıyorum diyemiyorum..
gömlek etek giyemiyorum her tarafım dışarda oluyor..
bol pantolon giyiyorum tamam. ama üstüne tunik giyemiyorum. oda göğsümü belli ediyor..
kışın ne giydiksem üstüne hırka aldım hallettim..
ama şuan yaz oldukça sinir oluyorum :KK50::KK50:
pardüse çok rahat evet farkındayım.. ama 5gün çalışıyorum. bir pardüse ucuzunu bile alsan 150 200 lira.. kayra armineleri saymıyorum bile.. benim için çok çok çok büyük sıkıntı. gerçkten sabah uyanıp ne giyeceğini bilememek çok kötü..
çarşıya gidiyorum alışverişe çok şey var.. ama tunik alsam yapışacak.. pardüse almaya bütçem yok..
zaten kışın falanda ne alsam büyük beden alırım.. ama kalkıp 36 giyen biri gidip 42 alacak kadarda bol alamazya :KK50::KK50:
derdim kalktı walla :KK50:

öncelikle teşekkür ederim sayfama yorum yaptığınız için ben tesettüre girmeden evvel birçok hocama ve ilahiyat okuyan arkadaşıma danıştım
tesettürde belli çizgilere bağlı kalındıkça hiç bir mazeretin olmadığını öğrendim ve lüften bi gün seçici gözle çıkıp bakın dışarıya ve tesettür giyimi eleştirinceye kadar neler var bi görmenizi isterim..
Ben her daim niyetin önemli olduğunu düşünüyorum.Libastan öte tene önem veririm.

Bu yüzden tesettür giyime dair öneri ve sorularınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederimm

cnm Peygamberimiz soylemis ama deve horgucunun olmamasi gerektigini sen de biliyosundur
Ama deve horgucumden kasit ne anlayamiyorum
Ben de tesetture gircem insallah ama saclarimi deve horgucu olmamasi acisindan tam olarak nereden baglamam konusunda fikrim yok malesef enseden de baglamak iatemiyorum ortadan baglayinca horguc gibi olmuyo sanirim degil mi ?
Sizin de cekimden dolayi horguc gibi durmus sanirim zaten
Yani bazi bayanlar deve horgucu gibi yapmasa da baslari asagi sekilde durarak foto cekindiklerinde topuz yukarida kaliyo ve horguc gibi duruyo sizin de oyle geldi bana degilse de umarim biraz asagida yaparsaniz daha iyi olur
Niyet onemli tabi ama tesetturun amaci da belli kendimizi saklamak
Benim tek cekincem makyaj ilk asamada birakamam gibi geliyo hatta hic birakamam gibi geliyo umarim asabilirim bu konuyu
Daha girmedim ama gircem insallah size de hayirli olsun ne guzel Allah nasip etmis insallah bana da eder :)
Bu arada masallah çok şıksiniz :)
Ama keske yuzunuzu gostermeseydiniz kotu niyetli insanlarin kulllanmamasi acisindan iyi olurdu malum tesetturlu bayanlari bazi kesimler bilerek tesetturlu diye elestiri.bombardimanina tutuyo ve resmi kullanabiliyo lutfen darilmayin kirilmayin sadece uyarmak istedim kottu niyetlilere karsi cnm
Allah daim etsin insallah :)

Bahsettiğim bellaguler, post: 34851045, member: 548653"]öncelikle teşekkür ederim sayfama yorum yaptığınız için ben tesettüre girmeden evvel birçok hocama ve ilahiyat okuyan arkadaşıma danıştım

[/QUOTE]
Bahsettigin belli çizgilerden biri deve horgucudur. Benin danistigim büyük hocalar da günah diyor. Napcaz simdi?
Türkçe öğretmeni olarak daha iyi arastirip o hörgücü yapmanizi beklerdim.

Bahsettiğim bellaguler, post: 34851045, member: 548653"]öncelikle teşekkür ederim sayfama yorum yaptığınız için ben tesettüre girmeden evvel birçok hocama ve ilahiyat okuyan arkadaşıma danıştım

Bahsettigin belli çizgilerden biri deve horgucudur. Benin danistigim büyük hocalar da günah diyor. Napcaz simdi?
Türkçe öğretmeni olarak daha iyi arastirip o hörgücü yapmanizi beklerdim.[/QUOTE]
Size katiliyorum zaten ustte yazmistim ben de ama bence bu konukarda tesetture tesvik etmek sogutmamak acisindan cok da elestirmemeliyiz aslinda aksine sevdirmej icin ikerde insallah kebdiliginden rayina oturur dememiz gerek sadece guzel.bi sekilde kirmadam uyarsak daha iyi yapmis oluruz
Ben de tesetture girmek istiyorum arastiriyorum deniyorum sal esarp falan yapiuorum ve mesela ilkten pardesu ferace giyemem kendimi sogutmamak icin cunku bazilari malesef kendine yukleniyo sonra soguyo
Konu sahibi arkadas da yeni tesetture girmis zaten eminim ki o da biliyo dogrulari ve ilerde daha da farkinda olacaktir
Bu arada horgucten kasit nedir ? Yani enseden degil de ortadan topuz yapsak horguc olmaz degil mi ?

neden her tesettürlü paylaşımın altında bu tür yazılar var? okumuyor musunuz daha 7 ay olmuş kapanalı elbet herkes biliyor ve dediğiniz gibi yapmak istiyor ama herkesin nefsi buna izin vermiyor.
bakın arkadaşımız kendi kendine kapanmış belki devamı gelicek ama bu topuz baskıları yüzünden yapmaktan vazgeçecek kendini beğenmeyecek ve belki de tesettürden vazgeçecek.
ama bunun yerine tesettüre teşvik edici güzel olduğunu ama yavaşça tarzını sadeleştirmesi gerektiğini önerirsek belkide kendi kendine hepimizin imreneceği biri haline gelecek.
demem o ki evet uyarmak gerek ama usulünce bu günah bu yasak yapma etme şeklinde değil.

X