kapı ve fayans temizliği tavsiyeleriniz ????

petunya8i8

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2014
72
8
Kızlar siz kapıları ne ile siliyorsunuz? Bendekiler beyaz amerikan kapı.
Bi de fayanslar için cif dışında ne önerisiniz?

Kapılar pek içime sinmiyor.cif fayansları zamanla matlaştırir diye duydum.durulama suyuna sirke koyuyorum gayet iyi parliyor.ama sonradan sıkıntı olur mu diye düşünüyorum:26:

Kapılar pek içime sinmiyor.cif fayansları zamanla matlaştırir diye duydum.durulama suyuna sirke koyuyorum gayet iyi parliyor.ama sonradan sıkıntı olur mu diye düşünüyorum:26:

kapıları camsille siliyoruz annem bazen is lekesi varsa diye suya sıvı cif damlatıyo. fayans ev içimi koridormu yani? onları yüzey temizleyicilerle siliyoruz ama banyoyu diyosan tabi bol çamaşır suyu:KK1:

bende bişey sorim yeri gelmişken mutfak tezgahın nasıl canım şu plastik gibi olanlar var hani simli onları neyle temizliyosunuz sararıyo lekelerçıkmıyo kıracam sonunda:KK5:

kapıları camsille siliyoruz annem bazen is lekesi varsa diye suya sıvı cif damlatıyo. fayans ev içimi koridormu yani? onları yüzey temizleyicilerle siliyoruz ama banyoyu diyosan tabi bol çamaşır suyu:KK1:

bende bişey sorim yeri gelmişken mutfak tezgahın nasıl canım şu plastik gibi olanlar var hani simli onları neyle temizliyosunuz sararıyo lekelerçıkmıyo kıracam sonunda:KK5:

Kapıları cifle silmeden görünüşünü beğenmiyorum ama zarar veriyor diye içim yine rahat etmiyor.şu cifi elimden atamadım bi türlü.:KK43: fayans derken duvar fayanslarıni kastettim.

Mutfak tezgahin konusunda yardımci olamican:44: çunkü benimki mermer ve sarı zaten:KK1: istediği kadar sararabilir:KK9:

merhaba,

konuyu okurken gördüm yazayım dedim,sanırm tezgahın mermarit,benim anneminkide öyle sararan yerlerine domestos dok güzelce ovala,biraz beklet ve durula hiç birşey kalmıyor.fakat sararma sıcaktansa o zaman kötü,çünkü sıcak tencere çaydanlık direk tezgaha konulunca mermariti hemen sarartır.birde mümkün oldukta bulaşık süngerinin yesil tarafırla ovalama çnkü ince ince çizikler yapıyor ve aralarında dolan lekeler zamanla içine işliyor.

merhaba,

konuyu okurken gördüm yazayım dedim,sanırm tezgahın mermarit,benim anneminkide öyle sararan yerlerine domestos dok güzelce ovala,biraz beklet ve durula hiç birşey kalmıyor.fakat sararma sıcaktansa o zaman kötü,çünkü sıcak tencere çaydanlık direk tezgaha konulunca mermariti hemen sarartır.birde mümkün oldukta bulaşık süngerinin yesil tarafırla ovalama çnkü ince ince çizikler yapıyor ve aralarında dolan lekeler zamanla içine işliyor.

canım domestos çamaşır suyu dimi :26:

İç kapıların beyaz ise kumaşlara sıkılabilen boya attırmayan yağ çöz var sıkıyorsun akıtıyor uğrasmadan duruluyorsun. Ben diasa'dan almıştım şuan var mı bilmiyorum. Fayanslar için (toz değil) top top çamaşır sodası var. Onlardan al, Plastik şişeye Onunla limon tuzunu bire bir ölçüde karıştır. Su ekle. Kapağını del. Fayanslara Sıkarak kullan. Ovmana gerek yok. Derz kirliliği ve kireç kalmıyor. Bundan zararsız ve iyi bir deterjan bulamazsın fayanslara canım kolay glsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
arap sabunu acayıp ğüzel temizliyor deneyın süper bişi :) ben plastık botlarımı bile sildim hanı naylon olanalrdan .. acayip bişii...

bide bız bu yıl mutfak tezgahını değiştirdik ve aldığımız mermer fabrıkası bıze direk söledi arap sabunu ile silin.. öle domestos felan değil ..onlarda kımsasal var .. bizde burda arap sabunu ile siliyoruz diye.. :KK52:

Canim benim sana cok memnun kaldigim tavsiyem var kapilara yerlere rahatlikla kullanabilecegin lofcali arap sabunu sivi olarak alabilirsin birde aspirin genel temizleyici cok guzel ciften ben hic memnun degilim kuruyunca igrenc bir toz geliyor eline insanin ama bu yazdiklarim cok guzel.ozellikle.beyaz renkli kapilar icin parlak oluyo

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X