Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımın Sırrını Açıklıyorum

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

belki1gun

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
263
48
Defalarca boyandi, bir kere acildi. Buna ragmen hala gur ve saglikli.

Yaptiklarim:

1. Asla sicak suda yikanmam.
2. Dalin kullanirim. Basta sac alisana kadar sert oluyor. Sonra bebek saci gibi oluyor.
3. Sac cozucu ve isi islemlerine karsi koruyucu sprey kullanirim. Oyle tararim.
4. Hafif kuruttuktan sonra Barcelino dogal sac bakim yagini elime dokuyoum biraz. Sac uclarima uyguluyorum. Durulama yok. Saclariniz cok yagliysa az uygulayin. Yoksa saclariniz agirlasir. Baska daha iyi marka varsa o da olur bu arada. Yeter ki icinde dogal 'bitki' yaglari olsun.
5. 2 haftada bir zeytinyagi ve sirke maskesi uygularim. Bazen bu sure uzayabiliyor.
6. Avon'un boyali saclara maskesi var. Onu arada uyguluyorum. O da cok etkili bir urun.
7. Cok sey denedim senelerce. Saclarim cok berbatti. Pahali markalara ne paralar yatirdim. Ama cozumu kimyasallardan arinmakta buldum. Su anda kullandigim en kimyasal 2 urun. Sac acici ve avon maske. Onlar yerine de baska dogal cozumler bulacagim. Buraya yazarim.

Eklentiler

• $1397386541532.jpg
    $1397386541532.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 261
Sac ve deri icin dogal bitkisel yaglar gercek sifa... Ha hormon bozuklugunuz vardir, deri hastaliginiz vardir bunlar ayri...

Kimyasallar, saci uyusturucu gibi kendine alistiriyor ve birakmiyor.

Allah sizi kahretmeye insan bi sag olasin arkadasim der :///

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Defalarca boyandi, bir kere acildi. Buna ragmen hala gur ve saglikli.

Yaptiklarim:

1. Asla sicak suda yikanmam.
2. Dalin kullanirim. Basta sac alisana kadar sert oluyor. Sonra bebek saci gibi oluyor.
3. Sac cozucu ve isi islemlerine karsi koruyucu sprey kullanirim. Oyle tararim.
4. Hafif kuruttuktan sonra Barcelino dogal sac bakim yagini elime dokuyoum biraz. Sac uclarima uyguluyorum. Durulama yok. Saclariniz cok yagliysa az uygulayin. Yoksa saclariniz agirlasir. Baska daha iyi marka varsa o da olur bu arada. Yeter ki icinde dogal 'bitki' yaglari olsun.
5. 2 haftada bir zeytinyagi ve sirke maskesi uygularim. Bazen bu sure uzayabiliyor.
6. Avon'un boyali saclara maskesi var. Onu arada uyguluyorum. O da cok etkili bir urun.
7. Cok sey denedim senelerce. Saclarim cok berbatti. Pahali markalara ne paralar yatirdim. Ama cozumu kimyasallardan arinmakta buldum. Su anda kullandigim en kimyasal 2 urun. Sac acici ve avon maske. Onlar yerine de baska dogal cozumler bulacagim. Buraya yazarim.

Saçların gerçektende çok bakımlı ve sağlıklı görünüyor üstelik renk bir harika...

Ay ben inanamadım şampuan reklamları olur ya orda ki saçlar gibi parlak ve gür :KK53:
Ben maşşallah diyorum bak bir şey olursa benden bilemezsin :KK37:
Bebe şampuanını muhakkak deniycem aslında denemedim değil hakikaten sertleştiriyor zaten bunu duyduktan sonra hımmm dedim :KK9:
Sertleştirdiği için yetişkin saçlarına uygun değil diye düşünmüştüm devam edicem yıkamaya , şunu merak ettim ama ben banyodan çıktıktan sonra saçlarım çok sert oluyor krem kullanmazsam , şampuandan sonra ne kullanıyorsun ?

bu arada rengi çok soran oldu.

yazayım:

kendim boyuyorum. loreal majiral mix red (kuaför toptancılarında ya da nette satılıyor) yarısı + koleston 77/44 1 tüp.

ikisini 1.5 %9'luk peroksitle karıştırıp basıyorum :ppp

Ay ben inanamadım şampuan reklamları olur ya orda ki saçlar gibi parlak ve gür :KK53:
Ben maşşallah diyorum bak bir şey olursa benden bilemezsin :KK37:
Bebe şampuanını muhakkak deniycem aslında denemedim değil hakikaten sertleştiriyor zaten bunu duyduktan sonra hımmm dedim :KK9:
Sertleştirdiği için yetişkin saçlarına uygun değil diye düşünmüştüm devam edicem yıkamaya , şunu merak ettim ama ben banyodan çıktıktan sonra saçlarım çok sert oluyor krem kullanmazsam , şampuandan sonra ne kullanıyorsun ?

saç açıcı sprey var ya. mavi su. onu :) hem ısıl işlemlerden de koruyor saçı.

Gerçekten çok güzel gozukuyor saclarin Teşekkürler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım özelden cevap veremedim o yüzden buraya yazıyorum, öncelikle yazdıkların için çok teşekkür ederim Allah senden razı olsun gerçekten :)
Peki saçlarında açıcı var mı? Benim saçlarım koyu kahve olduğu için bu renk tutmaz diye düşünüyorum açıcıdan da çok korkuyorum bir zararı olacak diye.
Sonradan bunun dökülmesi var, yanması var. Güzel olsun diye hepten mahvetmeyelim. Bir de ne kadar arayla 3 defa boyadın tutması için??

X