hipotiroidi olupta kolesterolü yüksek olan var mı?

Alweer

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2012
1.378
698
kızlar iki yıl önce hipotiroidi tedavisine başladım kolesterolüm giderek yükseliyor geçen hafta sağlık ocağında tahlil yaptırdım kolesterol 300çıktı tsh yükselmiş gene hekim ilacımı arttırdı fakat hipotitoidi ve kolesterol bağlantısı kurmadı nedense.Benim kilo sorunum yok un, şeker ve yağ ile hiç aram yok hergün 2 saate yakın yürürüm zaten doktorda yeme ile alakalı drğildir kalıtsal olabilir dedi yakında kolesterol hapına başlayabilirsin dedi.Aranızda böyle durumda olan var mı?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bende de aynı durum var. ldl,trigliserid ( 300-350 ) hep yüksek. 2-3 ay kolestrol ilacı kullanıyorum aylık kontrol yapılıyor biraz düşünce bırakıoyrum sonra tekrar yükseliyor tekrar ilaç. bana da diyetle ilgisi yok genetik galiba dedi doktor. 2 yıla yakındır diyetteyim bazen diyorum boşa aç kalıyorum herşeyi yesem nasıl olsa hep yüksek diyorum..

bende de aynı durum var. ldl,trigliserid ( 300-350 ) hep yüksek. 2-3 ay kolestrol ilacı kullanıyorum aylık kontrol yapılıyor biraz düşünce bırakıoyrum sonra tekrar yükseliyor tekrar ilaç. bana da diyetle ilgisi yok genetik galiba dedi doktor. 2 yıla yakındır diyetteyim bazen diyorum boşa aç kalıyorum herşeyi yesem nasıl olsa hep yüksek diyorum..

peki siz hipotiroidimisiniz kolesterol yüksekken tsh kaç çıkıyor?

hipotiroidim.

5 ay önce kolestrol 350-355
,trigliserid:305
tsh: 0.085
t4: 1.12
kolestrol ialcı kullanıyorum 2 aydır
geçen ay.kolestrol: 260
bu hafta cuma kontrol var bakalım durum ne? neler yaptım bu kez.ceviz kürü, yeşil mercimek çorbası(saraçoğlunun kürü) yeşil çay , bol yeşillik ..

hipotiroidim.

5 ay önce kolestrol 350-355
,trigliserid:305
tsh: 0.085
t4: 1.12
kolestrol ialcı kullanıyorum 2 aydır
geçen ay.kolestrol: 260
bu hafta cuma kontrol var bakalım durum ne? neler yaptım bu kez.ceviz kürü, yeşil mercimek çorbası(saraçoğlunun kürü) yeşil çay , bol yeşillik ..

canım senin tsh normal sanırım benimki 15 çıktı kolesterol ise 300.Sağlık ocağında yaptırdım tahlilleri zaten teşhis 1,5 sene önce koyuldu ve ozamandan beri kolesterolümde artış var.Benim kilo sorunum yok hergün yürüyorum sağlıklı besleniyorum kolesterole anlam veremedim hekim genetik olabilir dedi ama ben internette biraz araştırdım tsh ile alakalı olabiliyormuş.Şimdi ilacın dozunu arttırdı dr bir ay sonra tekrar tahlil yapacak tsh normal çıkar inşl bakalım ozaman kolesterol nasıl olacak.

geçmiş olsun herşeye dikkat edip te kolestrolün yüksek çıkması baya üzüyor insanı .bende dedim doktora sağlıklı besleniyorum neden böyle diye dediğiniz gibi genetik olabilirmiş veya vücut yapıyor olabilir diyor. inşallah güzel haberler alırsınız.

geçmiş olsun herşeye dikkat edip te kolestrolün yüksek çıkması baya üzüyor insanı .bende dedim doktora sağlıklı besleniyorum neden böyle diye dediğiniz gibi genetik olabilirmiş veya vücut yapıyor olabilir diyor. inşallah güzel haberler alırsınız.
sağolun sizede çok geçmiş olsun 32 yaşındayım şimdiden kolesterolümün yüksek olması korkutuyor beni statin kullanmakta istemiyor son zamanlar doktorlar dahi bu ilaçların işe yarayıp yaramadığı konusunda hemfikir değil:KK43:

Son düzenleme:
X