8 aydir bikmadan hamile kalmayi beklemek :(

evleneli 2 yıl olcak 30 yaşındayım yani çokta yeni değil...

Mrb canim seninle ayni durumdayim, 2 yildir evliyim 7 ay once dusuk yaptim 2 aylikti 7 aydir bir sey yok, bende 30 yasindayim banada bekle erken diyenlere kiriliyorum, etrafimda 30 yasina gelip iki cocugunu dogurup kenarda oturan tuzu kuru bir suru insan var, is yeride arkadasim var benle yasit 3 yasinda oglu var sabahtan aksama kadar cocuguyla bebeksi bebeksi konusuyor sinir oluyorum bi de bana donup erken diyor bu kiz, ilk once isim olsun dedim is buldum evlendim kocam hemen cocuk istemedi simdi istiyor ama olmuyor hic bir sorunda cikmadi kist bile yok, Allah bizimde yuzumuzu tez zamanda guldursun yalniz degilsin canim,

Mrb canim seninle ayni durumdayim, 2 yildir evliyim 7 ay once dusuk yaptim 2 aylikti 7 aydir bir sey yok, bende 30 yasindayim banada bekle erken diyenlere kiriliyorum, etrafimda 30 yasina gelip iki cocugunu dogurup kenarda oturan tuzu kuru bir suru insan var, is yeride arkadasim var benle yasit 3 yasinda oglu var sabahtan aksama kadar cocuguyla bebeksi bebeksi konusuyor sinir oluyorum bi de bana donup erken diyor bu kiz, ilk once isim olsun dedim is buldum evlendim kocam hemen cocuk istemedi simdi istiyor ama olmuyor hic bir sorunda cikmadi kist bile yok, Allah bizimde yuzumuzu tez zamanda guldursun yalniz degilsin canim,

evet canm insanlar anlamıyor malesef yani 2 yılda az bi zamn değil ki hem yaş ta geçiyor zamanla yumurta rezervleri azalacak.. inşalllah tez zamanda gelir yavrularımız... haziran gibi aşılama yaptırcaz biz.. eşim işi dolayısyla istanbla gitti mecbren 2 ay ayrıyız...

evet canm insanlar anlamıyor malesef yani 2 yılda az bi zamn değil ki hem yaş ta geçiyor zamanla yumurta rezervleri azalacak.. inşalllah tez zamanda gelir yavrularımız... haziran gibi aşılama yaptırcaz biz.. eşim işi dolayısyla istanbla gitti mecbren 2 ay ayrıyız...

Allah kavustursun canim, belkide asilamaya gerek kalmadan bebis gelir, bak senin eside sehir disindaymis benim esim vardiyali calisiyor bende vardiyali calisiyorum gece nobetleri fala inan hafatada bir gun denk gelirsek geliyoruz bebis yapmaya zaman kalmiyor 2 gunde bir iliski diyolar ya ben ayda 2 kere yapmak icin neredeyse senelik izin alacagim,

Allah kavustursun canim, belkide asilamaya gerek kalmadan bebis gelir, bak senin eside sehir disindaymis benim esim vardiyali calisiyor bende vardiyali calisiyorum gece nobetleri fala inan hafatada bir gun denk gelirsek geliyoruz bebis yapmaya zaman kalmiyor 2 gunde bir iliski diyolar ya ben ayda 2 kere yapmak icin neredeyse senelik izin alacagim,

eşim eğitim için istanbula gtii bi mağazann mdürü tokatta..bende yozgattaym öğretmenm yaza kadar ayrıyz yazn ben geçiş yapcam tokata dedğin gibi belkide o şeklde olur bebş.. hayırlısı olsun sende üzme kendini benm eşmde vardyalı bir hafta sabah 9 da gdp 5 te gelyo bir hafta da öğeln 2 de gdp 10 da gelyr hayrlısı olsun canm tedaviye başladnz mı??

eşim eğitim için istanbula gtii bi mağazann mdürü tokatta..bende yozgattaym öğretmenm yaza kadar ayrıyz yazn ben geçiş yapcam tokata dedğin gibi belkide o şeklde olur bebş.. hayırlısı olsun sende üzme kendini benm eşmde vardyalı bir hafta sabah 9 da gdp 5 te gelyo bir hafta da öğeln 2 de gdp 10 da gelyr hayrlısı olsun canm tedaviye başladnz mı??

Dr tedaviye gerek olmadigini soyledi simdilik hormonlarim lh fsh prolaktinprogestan hepsi oldukca iyidedi, adetlerimde gunu gunune olurdu bir gecenay is yerindesikintiyasadim uzu tu ve stresten hem ara kanamayasadimhemde12gungecikti 5 gun senelikizinaldim memlekete gittim kafam rahatladiadetim geldi 3 gun tekrar kanverdim degerlerimnormaldi, bi folikasit kullaniyorum 7 aydir araliksiz.

1 senedir dogum kontrol hapi kullandim,8 aydir da korunmuyorum ,

Ben hic hap kullanmadim bazi nedenlerden dolayi. Esim korundu hep. 4 senedir evliyim. Bende 8 aydir bekliyorum. Her adet donemi yaklasinca heycan basiyor. Sonra Dua ediyorum allahim yoksa umitlenmim diye o gicik adet sancisini hissediyorum duamin arkasindan.:KK5::KK5::KK5: Ilk basta esim istemiyordu simdide istiyor olmuyoor:KK5::KK5: Dnemedigim yontem, etmedigim dua kalmadi. Artik pes ettim yoruldum her ay ayni stresi cekip aglamayii. birde ben 3 seneden beri istiyorum sabir ettim bekledim esimi. O da istiyorum dedi bu seferde olmuyor. Nezaman rabbim ol dicek ozman olcak. Olacagi gunude rabbim bilir ama insanin ici aciyor iste. Kusura bakmayin uzun yazdim icimi dokmem lazimdi. Bu ayda olabilirmi dedim gene adet sancilari basladiii:KK5::KK5: :KK50:

Kızlarr ümitsiz olmayın bende korunmayı bırktıktan sonra 9 ay boyunca her ay hamileymişim gibi belirtiler yaşadım ama hep kırmızılarla karşılaştım. hep diyolar ya aklına koyma diye stres düşman diye gerçekten öyle. her ay aynı yıkımı yaşadım her adet olduğumda ağladım. ramazanda cok dua ettim rabbime ve ramazan diye pekte olacagını düşünmedim açıkçası. malum çok bi süre olmuyo beklemek için. Ama aklımdan çıktığı anda geldi mucizem. anladım ki hamileliğimi hep kendim engellemişim. Düşünmemeye çalışın Rabbim tez vakitte verir inşallahhh..

Cuma günü , ilk embriyo transferim yapıldı . Utrogestan vajinal hap ve progynova kullanıyorum . Fakat 2 gndür hapı vajinanın içine bırakırken elime iç taraflarda şişlikler geliyor , yurt dışında yaşıyorum , dr u aradık 3 gün yok ben çok korkuyorum . Önceden böyle bişey yoktu . Fikri olan var mı ???

Cuma günü , ilk embriyo transferim yapıldı . Utrogestan vajinal hap ve progynova kullanıyorum . Fakat 2 gndür hapı vajinanın içine bırakırken elime iç taraflarda şişlikler geliyor , yurt dışında yaşıyorum , dr u aradık 3 gün yok ben çok korkuyorum . Önceden böyle bişey yoktu . Fikri olan var mı ???
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/erkek-sperm-dusuklugu-tup-bebek.737906/ buraya bi bak belki yardımı olur..

X