evlilik sorunları üzerine!!!

emlytknr

Hayattaki tek doğrum sizsiniz...
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
3.406
191
38
Merhaba,
Birşey sormak istiyorum. Yorumlarınız benim için değerli. Şimdiden yorum yapan herkese sonsuz teşekkürler

Ben 11 yıllık evliyim. İletişim sorunu yaşadığım bir eşim var. Ne zamandır böyle derseniz.. yaklaşık 5 yıldır. 5 yıl önce bişey mi yaşadık.. hayır. Zamanla kavgalar tartışmalar yaşadık bazen o haklı oldu bazen ben. ama sorun da sonuc da değildi haklı olmak. Tartışmalarımızın hemen hemen hepsi ufak tefek nedensiz yere olan şeylerden kaynaklanıyordu. Ama en önemli şeyi başardık hiç hakaret etmedik hiç saygımızı kaybetmedik.
Eşim çok iyi bir insandır. Çevresi tarafından sevilir. Bİzim iletişim sorunumuz olduğunu düşündüğümden beri eşimle defalarca konuştum ama düzelmedi. her seferinde ikimiz de aynı şeyi savunuyorduk biz konuşamıyoruz. Ama konuşmak için de çok bir çabamız yoktu sanki...
Bu iletişimsizlik bizim yatak odamıza da girdi.
ben 29 eşim 32 yaşında.Çok araştırdım bu yaşlarda ki insanlar haftada en az 2 kez birlikte oluyorlar. Bizim ayda bazen 2 ayda bir... Yaklaşık 2-3 senedir böyle.
Bu sorunu çözmek için de oturduk konuştuk. Yine ortak noktaya vardık. Ama yine düzelmedik.
Sizce ben nasıl davranmalı nasıl düşünmeliyim.... :KK14:

sanırım kimse bu sorunları yaşamıyor.. Tek mi kaldım ben şimdiii :KK43:

Merhaba,
Birşey sormak istiyorum. Yorumlarınız benim için değerli. Şimdiden yorum yapan herkese sonsuz teşekkürler

Ben 11 yıllık evliyim. İletişim sorunu yaşadığım bir eşim var. Ne zamandır böyle derseniz.. yaklaşık 5 yıldır. 5 yıl önce bişey mi yaşadık.. hayır. Zamanla kavgalar tartışmalar yaşadık bazen o haklı oldu bazen ben. ama sorun da sonuc da değildi haklı olmak. Tartışmalarımızın hemen hemen hepsi ufak tefek nedensiz yere olan şeylerden kaynaklanıyordu. Ama en önemli şeyi başardık hiç hakaret etmedik hiç saygımızı kaybetmedik.
Eşim çok iyi bir insandır. Çevresi tarafından sevilir. Bİzim iletişim sorunumuz olduğunu düşündüğümden beri eşimle defalarca konuştum ama düzelmedi. her seferinde ikimiz de aynı şeyi savunuyorduk biz konuşamıyoruz. Ama konuşmak için de çok bir çabamız yoktu sanki...
ben 29 eşim 32 yaşında.Çok araştırdım bu yaşlarda ki insanlar haftada en az 2 kez birlikte oluyorlar. Bizim ayda bazen 2 ayda bir... Yaklaşık 2-3 senedir böyle.
Bu sorunu çözmek için de oturduk konuştuk. Yine ortak noktaya vardık. Ama yine düzelmedik.
Sizce ben nasıl davranmalı nasıl düşünmeliyim.... :KK14:[/QUOT
mutlaka birileri yaşıyorlardır ama yazıyı görmemişlerdir canım, ben evli değilim ama belki de bir aracı gerekiyordur , yani yardım almanız iyi olabilir belki, nerede yaşıyorsun yaz tavsiyede bulunalım canım

Iletisimsizlik cogu zaman bizdede oluyor. Seni anliyorum. Beraber Psikologa gitmeyi dusundunuz mu hic ?
Bu tur sorunlara cozum bulunmazsa allah korusun bosanmaya kdar gdyo .

Emin ol yanliz degilsin buna benzer sorunlari bende yasiyorum bide ustune biz artik ayni oda da bile kalmiyoruz ki Ben 5 yillik evliyim.. Baslarda cok uzuluyordum ama artik takmiyorum.. Bence sende biraz oluruna birak.. Yoksa mutlu olamazsin.. Ama olurda bi cozum bulursan bende ogrenmek isterim :))

Emin ol yanliz degilsin buna benzer sorunlari bende yasiyorum bide ustune biz artik ayni oda da bile kalmiyoruz ki Ben 5 yillik evliyim.. Baslarda cok uzuluyordum ama artik takmiyorum.. Bence sende biraz oluruna birak.. Yoksa mutlu olamazsin.. Ama olurda bi cozum bulursan bende ogrenmek isterim :))

çok erken olmuş senin canım ya.bende de durum aynı ama 19 yıl...bu 19 yılın 10 u eşimi önce kişisel temizliği sonra ilgisiz sevgisizliği konusunda savaşmakla geçirdim.tamamen pes ettim.gerçekten çok yıpratıcı.iki ev arkadaşı işte.yaşayıp gidioruz :KK50:

Alistim artik o cok yogun surekli calisiyor bende cocuklarla uyuyorum.. Bu duruma uzuluyormuyum evet ama esim gecici oldugunu soyluyor yogunluklari bitince tekrar beraber uyuyacakmisiz da Ben alistim artik bu duzene..

Merhaba,

Sizce ben nasıl davranmalı nasıl düşünmeliyim.... :KK14:

Merhabalar..
Çok küçük yaşlarda evlenmişsiniz.. Olay senin açından çok kötü.. Hem duygusal açıdan, hem de maddi açıdan..
Eşin açısından yaklaşırsak, gençliğini yaşayamadan bir evlilik sorumluluğun altına girmiş.. Belki de bunalmıştır..
Eşinin işi yorucu bir iş mi? Maddi sıkıntısını yada herhangi bir kaygısı var mı? ( tabi siz daha iyi tanırsınız eşinizi )
Eşinin ailesiyle ilgili sorunlarınız var mıydı?
Acaba bir aile terapistine gitseniz, çözüm bulabilirsiniz..
Benim aklıma bir şu geldi.. Biraz kendinle ilgilensen, saç şeklini rengini değiştirsen, evin içinde dekolteli giyinsen, belki eşinin hormonlarıyla birlikte seninle daha ilgili olur.. eşinizde, cinsel bir sorun varsa ondan dolayı da size karşı soğuk davranabilir... Çünkü kendilerine olan güvenlerini kaybettikleri için..

Bence iletişimsızliqin sebebi iki tarafında kendini aklayıp temize çıkarmak istemesndn kaynaklanıyor..
Örnegn kavga ettiniz(sözlü tartışma)
Sakinleştiniz..
Dediniz ki konuşalım..nie kavga ettik çözelm sorunumuzu..
Kadın başladı:..sen bna böyle yaptın..
Erkek: lafi kesip o anda sende bana şunu dedin..
Kadın:ama sende şöyle yapmıştın da ben ondan böyle yaptgm
Erkek: sende geçen şurda şunu yapmıştın
Kadın:sen hep böylesin ztn
Erkek:hiç hatanı kabul etme ztn.
...
...
...
...
Ve bu konu uzayp yeni bi tartişmaya zemin hazırladı..
Soruna çözüm ararken..
Soruna sorunla devam ettik..
Çünkü iki tarafta iletişimi çok yada dha bilgiç konuşmak sanıyor..
1 yillik evliliqimde yukarıdaki örnegmi her tartışmamda tescilledm üzerimde..
Sonra durup düşündügümde fark ettm ki kendimi hakli cikaricm die hem çok knuşuyorm hem de eşimi ezmeye çalişiyodm..eşimin ve benim aslında dger insanlarla ne kadr iyi anlaştgmizi ama birbrmzle didişmeyi çok sevdgmi fark ettm..
Biqün bi söz duymuştm
HAYIRLI Bİ EŞLE EVLENMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ..AMA SİZ HAYIRLI Bİ EŞ OLABİLİRSİNİZ..
Bu söz cok manalı gelmişti..
Düzelmeye önce kendimdn başlamalıydım..
Önce susmayi ögrettim kendime..snra öfke karşısında sabrı..ve konuşmaktan cok dinlemeyi..
Sonra eşimle paylaştım oda uygulamaya başladı aynı yöntemi..
Şimdi elhamdürillah aramiz bozulmuyor..ufak bi bozuldugu anda da bazen ben bazen eşim hemen topluyoruz..
Kısacası aslında sorun; sorunu ilk fark eden tarafta..
Ve ilk kendini düzeltmesi gereken taraf; sorunu ilk fark eden taraf olmalı..
Aktif Sabır ve Aktif Duayla birlikte..

çok erken olmuş senin canım ya.bende de durum aynı ama 19 yıl...bu 19 yılın 10 u eşimi önce kişisel temizliği sonra ilgisiz sevgisizliği konusunda savaşmakla geçirdim.tamamen pes ettim.gerçekten çok yıpratıcı.iki ev arkadaşı işte.yaşayıp gidioruz :KK50:

Ikı ev arkadaşı sözünüze cok güldüm:))))ay ben de nişanlıyım şimdılık bı sorunumuz yok tek sorunumuz aılesı ile aynı evde oturmaktı onu da düğünü ertekeyerk çözdük çok şükür..ama bu kadar sorunu okuyunca evlenmekten çok korkar oldum mm yaaaa.

Ikı ev arkadaşı sözünüze cok güldüm:))))ay ben de nişanlıyım şimdılık bı sorunumuz yok tek sorunumuz aılesı ile aynı evde oturmaktı onu da düğünü ertekeyerk çözdük çok şükür..ama bu kadar sorunu okuyunca evlenmekten çok korkar oldum mm yaaaa.

bu cümleme gülmen çok doğal canım.yaşamayan bilemez ve komik gelebilir.
ben 19 yılı devirdim evlilikte.çok şey yaşadım çok şey gördüm.umarım sen yaşamazsın..

X