Diş teli?

Gayet güzel görünüyor. Sordun mu neden içeri almıyormuş. Diğerlerinide içe alması gerekir diye mi yani simetri yüzünden mi?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yok şimdi eşitlendi. Tam olarak ice giremeyecek olmasini da kapanisla ilgili olarak açıkladı. Bircok kisinin ön iki disinin önde oldugunu soyledi. Ama ben hep esit olur diye dusunmustum tedavi bitince:/

6apazuhy.jpg

Bunu da bugun cektim. Temmuzda ust tel, eylülde alt tel takildi

6apazuhy.jpg

Bunu da bugun cektim. Temmuzda ust tel, eylülde alt tel takildi

Gayet doğal görünüyor. Üsttekinin biri aşağıda onu nasıl eşitleyecekler. Benim alta daha takılmadı. Benim altta seninki gibi. Yarın randevum var gerip gerip yollayacaklar beni :)

Gayet doğal görünüyor. Üsttekinin biri aşağıda onu nasıl eşitleyecekler. Benim alta daha takılmadı. Benim altta seninki gibi. Yarın randevum var gerip gerip yollayacaklar beni :)

Ya alta dolgu yapacakmis uzatmak icin ya da digerini kisaltacakmis canim. Yarin icin kolay gelsin sana canim

Kızlar bende üniversitede taktıracagım üst çenem dar alt çenemde dar sayılır aslında ben rengarenk takmak istiyorum ama kuzenlerim falan ıyy üniversitede rezillik diyince çekindim acaba şeffaf mı taktırsam :44:

rica ederim :) Benimde haftaya takılacak yaklaşık 4 aydır uğraşıyorum daha film çekilecekse belki çürük gibi şeylerde çıkarsa yazı bulur yanı sınavlara denk gelmez zaten hepsi bitse bile kalıplar alındıktan sonra 1 ay bekleniyor en azından benimkisi öyle oldu. :KK9:

Hangi hastaneye başvurduğunuzu öğrenebilirmiyim?

4 ay mı :18:
Ben tanıdığımızın bir tavsiyesi üzerine kendi kliniği olan bir diş hekimine gittik ama bize filmi çektirin hemen kalıp alıp tedaviye başlayalım dedi.

Ya alta dolgu yapacakmis uzatmak icin ya da digerini kisaltacakmis canim. Yarin icin kolay gelsin sana canim

kesinlikle diger disini kestirmeyin.benimde oyle suanda teli cikarali coook zaman oldu annem kisalttiralim birini demisti halbuku digeri zamanla asinmis cok goze batmiyor ilerde cok sorun yasarsiniz dedi doktor, tavsiye sadece

Kızlar bende üniversitede taktıracagım üst çenem dar alt çenemde dar sayılır aslında ben rengarenk takmak istiyorum ama kuzenlerim falan ıyy üniversitede rezillik diyince çekindim acaba şeffaf mı taktırsam :44:

Benimde üst çenem dar alt çenem çok genişmiş :KK1:
Bence neden rezillik olsun ki tam tersi çok tatlı duruyor hem eğer istiyorsan yaptır kime ne yani, benimde arkadaşlarım var dişlerinde tel olan ve renkli onlarda sonuçta üniversitede ve renkliler ve ben beğeniyorum :KK36:

pff bende zamanınnda takmıştım kalıcı telmi yoksa gece yatarken mi konuyu atlayarak okudum soylendiyse bilmiyorm :KK70: kalici telden bahsediyorsak ki ikisinide kullandım zamannda;
öncelikle dayanılmıcak degil ama ben senn yerınde olsam vizelerden hatta finallerden sonra yaptrırdım neden diye sorarsan dişlerinin yerinden oynagığını hissedebiliyosun baya ağrıyo zaten yemek falan hak getire:KK70::KK70: ama gün geliyo alışıyosun söyle bişey yapabilirsin yaptır şimdi vizelernde ne kadar zamanın var nilmiyorm eger 1 2 hafta varsa yaptır direk eğer yoksa biraz ertele ve ayda bir sıktrımaya gidiceksın telleri onlarıda finallere falan getirme ha bide son tavvsiye dişçiye gitmeden once yemek ye:KK70:

Kesinlikle bende bu yüzden istiyorum, insanların sürekli dişlerine bakarım özellikle dikkatimi çekiyor ne yapayım :KK1:
Ve eninde sonunda bende dişlerime tel taktıracaktım takıntı haline gelmişti çünkü, maddi durumumuz müsait olmadı lise dönemimde ama allaha şükür şimdi maddi açıdan sıkıntımız olmayınca hemen taktırayım dedim :)
Teşekkür ederim :)

İnşallah benimde öyle olur.

Banada damaklık takılacakmış sanırım dediğiniz o, nasıl çok mu rahatsız edici?

Aynen küçücük çocuklarda bile görüyorum :)

Canim, damaga takilan kisiden kisiye degisir, benimki kimseninkine benzemiyordu valla.
Cok uyuz biseydi ama olsun yinede dumduz disler icin deger valla.
Ha bide en onemlisi telden sonra arkaya sabit kalmasi icin tel taktir.
Taktirmamis olanlarin dislerinde tekrar egrilme oluyor..

Benimde üst çenem dar alt çenem çok genişmiş :KK1:
Bence neden rezillik olsun ki tam tersi çok tatlı duruyor hem eğer istiyorsan yaptır kime ne yani, benimde arkadaşlarım var dişlerinde tel olan ve renkli onlarda sonuçta üniversitede ve renkliler ve ben beğeniyorum :KK36:

Benim alt sonradan bozuldu aslında normaldı :KK1: Üste takılan şey çok ağrıtıyormu ve tedavi ne kadar sürerki :KK31: Bende öyle düşünüyorum şeker durur yanı cıvıl cıvıl çünkü şeffaf telde sararma falan olur benim kuzenim takıyor dişinde bir şey kalmış gibi duruyor o yuzden evet onları dinlememeliyim :KK4:

Benim alt sonradan bozuldu aslında normaldı :KK1: Üste takılan şey çok ağrıtıyormu ve tedavi ne kadar sürerki :KK31: Bende öyle düşünüyorum şeker durur yanı cıvıl cıvıl çünkü şeffaf telde sararma falan olur benim kuzenim takıyor dişinde bir şey kalmış gibi duruyor o yuzden evet onları dinlememeliyim :KK4:

Seffaf telde sararan braketler değil lastikler. Her kontrolde onlar değişiyor zaten, ya da baska renk lastik kullanabilirsiniz. Bir de benim lastikler sararmiyor o kadar. Dis bakimina dikkat etmezseniz, kahve ve sigara icerseniz sararir

Seffaf telde sararan braketler değil lastikler. Her kontrolde onlar değişiyor zaten, ya da baska renk lastik kullanabilirsiniz. Bir de benim lastikler sararmiyor o kadar. Dis bakimina dikkat etmezseniz, kahve ve sigara icerseniz sararir

Evet lastikler iste sararınca kötü görünüyor bence kuzenim yemeklerden sonra fırçalıyordu mutlaka ama sigara içiyordu o demek ondan

4 ay mı :18:
Ben tanıdığımızın bir tavsiyesi üzerine kendi kliniği olan bir diş hekimine gittik ama bize filmi çektirin hemen kalıp alıp tedaviye başlayalım dedi.

Bu yüzden sormuştum hastaneyi zaten ozaman sizinkisi özel klinikse 2-3 hafta içinde takılır sanırım belki daha da erken. benimkisi araştırma hastanesi olduğu için bekleme süresi oldu sanırım. :)

Son düzenleme:
Seffaf dis telleri daha kolay duzeltilebilir carpikliklarda takiliyor.metal renkliler daha saglam oluyor.buna dis hekimi karar veriyor.tel takildiktan sonra o carpik disler cekme ve sikistirma yontemiyle yerlerine oturtuluyor.2ayda farki gorursun

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için inş kurtulurum bu dişlerden

2a6ugany.jpg
u5u7a8aq.jpg

Disci alta dolgu yapti. Dislerim eşitlendi. Bu kadar beyaz degil dislerim. Biraz renklerle oynadım. Sizce bu beyazlik nasil? Yapmacik olmasıni da istemiyorum

2a6ugany.jpg
u5u7a8aq.jpg

Disci alta dolgu yapti. Dislerim eşitlendi. Bu kadar beyaz degil dislerim. Biraz renklerle oynadım. Sizce bu beyazlik nasil? Yapmacik olmasıni da istemiyorum

Çok beyaz gibi duruyor ben çok anlamam gerçi o_O ben de tel taktırmak istiyorum daha doktor ismi falan aldım en baştayım yani :KK16: ama benim dişlerim biraz küçük seninki gibi değil acaba dolguyla falan ayarlanır mı :KK61:

Çok beyaz gibi duruyor ben çok anlamam gerçi o_O ben de tel taktırmak istiyorum daha doktor ismi falan aldım en baştayım yani :KK16: ama benim dişlerim biraz küçük seninki gibi değil acaba dolguyla falan ayarlanır mı :KK61:
Kucuk olmasi avantaj. Konuşun bir doktorunuzla

X