Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Mutfağınızı Aydınlatırken Aman Unutmayın!

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

KadinlarKulubu

Portal Editör
İçerik Editörü
21 Ağustos 2011
5.186
594
  • Mutfakta; hazırlama, pişirme, sofra gibi ayrı bölümlerde farklı güç ve tarzda aydınlatma tercih edilmenin gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçeceğini,
  • $kitchen-light.jpg
  • Hazırlama ve pişirme bölümlerinde en uygun ışığın düşük voltajlı ve göze dik gelmeyen olduğunu,
  • Mutfaktaki yemek masası için daha büyük ve masanın ortasına denk gelecek şekilde bir aydınlatma kullanılması gerektiğini, $small-kitchen-lighting-ideas.jpg
  • Işığın gücüne karar verirken mutfakta hakim olan renk tonuna dikkat etmek gerektiğini (dolaplar açık renk ise ışığı fazlasıyla yansıtacaktır. Koyu tonlar ise ışığı çeker),
  • Pişirme bölümüne yakın kumaş kaplı aydınlatmaların yemek kokularını saklayabileceğini,
  • Mutfağın evin can damarı olduğunu,
  • Gece uykudan kalkıp mutfağa gittiğinizde parlak bir ışığın nasıl rahatsızlık vereceğini,
  • İyi bir aydınlatmanın iyi bir ortam olduğunu,
  • Mutfakta avize kullanılmaz diye bir kural olmadığını $Vintage-Bright-kitchen-lighting-with-Beautiful-Chandelier-Awesome-Kitchen-Lighting-Design-936x76.jpg

Unutmayın!

Aydınlatmalar arasında kısa bir gezintiye ne dersiniz :) http://www.vivense.com/aydinlatma.html

$MT3-387.jpg $MT3-407.jpg $MT3-412.jpg $DD3-119.jpg $OR3-140.jpg

aydınlatma değil ama benim mutfakla bi ilgili bi sorum olucaktı.
mutfağım küçük oda ve salonun tam ortasında kalıyo
aradaki duvarı kırıp mutfağı salonamı katsam, yoksa küçük odayı mutfağa mı dönüştürsem bilemiyorum

biraz alakasız oldu konuyla ama bi fikir verebilirmisiniz :KK49:

aydınlatma değil ama benim mutfakla bi ilgili bi sorum olucaktı.
mutfağım küçük oda ve salonun tam ortasında kalıyo
aradaki duvarı kırıp mutfağı salonamı katsam, yoksa küçük odayı mutfağa mı dönüştürsem bilemiyorum

biraz alakasız oldu konuyla ama bi fikir verebilirmisiniz :KK49:

Merhaba,

İç mimarımız Gözde Köylüoğlu bu tip sorularınızı cevaplamakta ve çözüm bulmaktadır. Rica etsek bu konuyu İç Mimarımız Cevaplıyor kategorisi altına soru olarak açabilir misiniz? Böylelikle iç mimarımız en kısa sürede size dönüş yapıyor olacaktır.

X