8 haftalık gebeyim karaciğer enzimlerim yüksek çıktı

tugces23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2012
275
118
Arkadaşlar 8 haftalık gebeğim kontrol amaçlı yapılan testlerde AST ALT değerlerim 100 ün üzerinde çıktı ayrıca TSH da 6,9 çıktı bir hafta sonra tekrar test yaptırcam çok korkuyorum bebeğime bişey olcak diye; benim durumumda olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi

geçmiş olsun enzimleri bilmiyorum ama tsh benim de yüksekti gebelikle birlikte öğrendim sağlık ocağında 5,6 çıkmıştı ertesi gün emin olmak için bi daha yaptırdım 8,5 çıktı ve ilaca başladım 20 gündür ilaç kullanıyorum düştü şu anda 2 civarında ilaçla normale dönüyor merak etme yani ama hamilelik boyunca kullanacakmışım inşallah sonrasında geçer...

geçmiş olsun enzimleri bilmiyorum ama tsh benim de yüksekti gebelikle birlikte öğrendim sağlık ocağında 5,6 çıkmıştı ertesi gün emin olmak için bi daha yaptırdım 8,5 çıktı ve ilaca başladım 20 gündür ilaç kullanıyorum düştü şu anda 2 civarında ilaçla normale dönüyor merak etme yani ama hamilelik boyunca kullanacakmışım inşallah sonrasında geçer...

Canım sana da geçmiş olsun ben de tiroid için ilaç kullanmaya başladım ama asıl riskli olan enzim yükselmesiymiş benim her hün artıyor bu hafta sonunda ne olacağı kesinleşecek gebeliğimi sonlandırabilirler çok korkuyorum Allah bana bağışlar İnşallah

Arkadaşlar aynı durumu yaşayan kimse yok mu lütfen biri bişey yazsın kafayı yemek üzereyim

Arkadaşlar aynı durumu yaşayan kimse yok mu lütfen biri bişey yazsın kafayı yemek üzereyim

Merhaba benimde gebeliğimin 8.haftasında karaciğer enzimlerim yüksek çıkmıştı. sonucu bile değerlendiremeden bir hafta sonra bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Gerçi onunla alakası varmıdır bilemiyorum.. Dr.onunla ilgili birşey söylememişti. Hayırlısı olsun. Rabbim şifanı versin

Merhaba benimde gebeliğimin 8.haftasında karaciğer enzimlerim yüksek çıkmıştı. sonucu bile değerlendiremeden bir hafta sonra bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Gerçi onunla alakası varmıdır bilemiyorum.. Dr.onunla ilgili birşey söylememişti. Hayırlısı olsun. Rabbim şifanı versin

Canım size de çok geçmiş olsun; Allah hayırlı evlat versin tekrar.. Çok korkuyorum ben de bebeğime bişey olcak diye 10 gün oldu hastanelerdeyim enzimlerim yükseliyor, teşhis koyamadılar. Sebebi anlaşılmadı henüz. İnşallah bana bağışlar Rabbim yavrumu... Siz daha sonra gittiniz mi doktora tedavi oldunuz mu.. Hani en azından bi teşhis koyamadılar mı

Canım size de çok geçmiş olsun; Allah hayırlı evlat versin tekrar.. Çok korkuyorum ben de bebeğime bişey olcak diye 10 gün oldu hastanelerdeyim enzimlerim yükseliyor, teşhis koyamadılar. Sebebi anlaşılmadı henüz. İnşallah bana bağışlar Rabbim yavrumu... Siz daha sonra gittiniz mi doktora tedavi oldunuz mu.. Hani en azından bi teşhis koyamadılar mı

Saolasın.. Allah hepimize hayırlısıyla evlatlarımızı versin inş.. O zaman kürtaj olduğum için çokta ilgilenemedim enzimlerle. Dr.da pek fazla önemsemedi ilaçlar yapabilir dedi. Sanırım folbiol böyle birşey yapıyor. Sonradanda bir daha kan tahlili yaptırmadım. Burada bir arkadaş daha önce böye birşey yazmıştı yazısını şurada ;

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=98404&page=8551

dogaaalll06 isimli arkadaşla iletişime geç istersen.

İçini ferah tut Rabbim ne yazdıysa onu yaşayacağız. Hakkımızda hayırlısı olsun demekten başka çare yok. Bol Bol dua edeceğiz.

Saolasın.. Allah hepimize hayırlısıyla evlatlarımızı versin inş.. O zaman kürtaj olduğum için çokta ilgilenemedim enzimlerle. Dr.da pek fazla önemsemedi ilaçlar yapabilir dedi. Sanırım folbiol böyle birşey yapıyor. Sonradanda bir daha kan tahlili yaptırmadım. Burada bir arkadaş daha önce böye birşey yazmıştı yazısını şurada ;

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=98404&page=8551

dogaaalll06 isimli arkadaşla iletişime geç istersen.

İçini ferah tut Rabbim ne yazdıysa onu yaşayacağız. Hakkımızda hayırlısı olsun demekten başka çare yok. Bol Bol dua edeceğiz.

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.. Ama siz yine de gidin bence bi problem varsa da önceden önlem alınır bazı doktorların hiç umrunda değil çünkü ben iki hafta önce karın ağrısı şikayetiyle gittim doktora güya tüm tahlilleri e baktı hiç bişeyin yok dedi aynı gün kadın doğum uzmanına gittim orda karaciğer enzimlerinin yükseldiğini öğrendim.. İyi bi doktor bulun bence bi daha Allah yaşatmasın böyle şeyler hiç birimize...

Rica ederim inşallah şifa bulursun. Artik her sey cok zor hamile kalmak ta hamileliği sürdürmek te. Saglikli bir gebeliğin takibini her Dr. Yapar önemli olan sorun ciktiginda Dr.un bu sorunun çözümünde iyi olabilmesi. O da gerçekten zor iyi Dr bulunmuyor pek piyasa da.kismetse bende tekrar degerlerime baktiracagim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Rica ederim inşallah şifa bulursun. Artik her sey cok zor hamile kalmak ta hamileliği sürdürmek te. Saglikli bir gebeliğin takibini her Dr. Yapar önemli olan sorun ciktiginda Dr.un bu sorunun çözümünde iyi olabilmesi. O da gerçekten zor iyi Dr bulunmuyor pek piyasa da.kismetse bende tekrar degerlerime baktiracagim.

Bence de canım değerlerine baktır sağlığın açısından hiç bi problem olmadığından emin ol sonra da Rabbim sağlıklı bebişler nasip etsin benim bebeğimi de bana bağışlasın artık doktorlara güvenim kalmadı zaten Allah korusun bebeğimi

İnşallah sorun olmaz. Benim bir akrabam ilk hamile liginde sorun yasadi erken doğum yapti tansiyon sorunu vardi.doğumdan sonra baya hastanelerde kaldi tabi sonra iyilestiler çocuk büyüdü ve ikinciye hamile kaldi sonra Dr.lar aldirmasi gerektiğini söylediler ölürsün dediler kaç Dr ayni şeyi söyledi amacen son gittiği Dr Rabbim bilir ben aldir diyemem dedi ve çok saglikli bir doğum yapti anlayacagin kim ne derse desin allah bilir dr.lara güvenip bebeğine birşey yapma

İnşallah sorun olmaz. Benim bir akrabam ilk hamile liginde sorun yasadi erken doğum yapti tansiyon sorunu vardi.doğumdan sonra baya hastanelerde kaldi tabi sonra iyilestiler çocuk büyüdü ve ikinciye hamile kaldi sonra Dr.lar aldirmasi gerektiğini söylediler ölürsün dediler kaç Dr ayni şeyi söyledi amacen son gittiği Dr Rabbim bilir ben aldir diyemem dedi ve çok saglikli bir doğum yapti anlayacagin kim ne derse desin allah bilir dr.lara güvenip bebeğine birşey yapma

saol canım içim rahatladı biraz.. yalnız normalde gebelik kolestazı veya preeklampsi oluşuyormuş gebelerde o da gebeliğin ikinci yarısından sonra gelişiyor bildiğim kadarıyla akrabanızın şikayetleri ne zaman başlamıştı; yani kaçıncı haftada.. kolestazda kaşıntı olumuş bi de gebeliğin son dönemine doğru gelişirmiş onu eledik preeklampsi de de tansiyon yükselirmiş o da son döneme doğru oluşurmuş ben de o da yok onu da eledik işte neden kaynaklandığını bulamıyorlar İnşallah ben de sağlıkla alırım bebeğimi kucağıma

Tansiyon ilk gebeliginde sonradan cikti ortaya ikinci gebelikte çok baski yapti Dr.lar aldir diye ama aldirmadi. Çok güzel bebeği maşallah tosun gibide oldu. Rabbim verecekse önüne geçilmez. Vermediğinde de vardır bir hayir diye düşün. Bol bol hayirlisi olsun diye dua er inşallah üzme kendine. Nerede yasiyorsun

Tansiyon ilk gebeliginde sonradan cikti ortaya ikinci gebelikte çok baski yapti Dr.lar aldir diye ama aldirmadi. Çok güzel bebeği maşallah tosun gibide oldu. Rabbim verecekse önüne geçilmez. Vermediğinde de vardır bir hayir diye düşün. Bol bol hayirlisi olsun diye dua er inşallah üzme kendine. Nerede yasiyorsun

Allah bağışlasın bebeğini :) iyi ki de aldırmamış ben de aldırmayı hiç düşünmüyorum zaten.. Ben elazığ'da yaşıyorum çok şükür sonunda iyi bir gastroenterolog buldum, profesör kendisi... şimdilik korkulacak bişey yok, gebeliğe bağlı olumsuz bi durum olursa da bi şekilde tedavi edilir dedi şimdilik korkularım azaldı bakalım çok dua da ediyorum Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin yavrumu

Çok sevindim inşallah saglikli bir şekilde kucagina alirsin. Rabbim isteyen herkese nasip etsin Yavrucaklari

Nasilsin arkadasim..

Teşekkür ederim canım şükür iyiyim geçen hafta gittim doktora enzimlerimde düşme vardı daha da iyi oldum en azından psikolojim düzeldi.. Sen nasılsın :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Teşekkür ederim canım şükür iyiyim geçen hafta gittim doktora enzimlerimde düşme vardı daha da iyi oldum en azından psikolojim düzeldi.. Sen nasılsın :)

İyi çok güzel düşmüş olmasına sevindim.. Bende bugün Dr.a gittim benimde yükselmişti ya enzimlerim onu konuştuk. Tekrar tahlil istedi p.tesi kan vereceğim bakalim değerler nasil cikacak. Hayirlisi Allahtan inşallah

Canım sende İnşallah hayırlı haber alırsın.. Rabbim bizi de bebişlerimizi de korusun O' na emanetiz...

İnşallah canim. İnsan çok korkuyor ama Allaha güvenip O na siginiyoruz ne verirse hayirlisini versin..

X