fikirlenirinize onem veriyorum ..

nesssl

...
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2011
369
30
Kızlar koltuklarim beş yıllık ve döşemesi eskidi,örtü diktirmek istiyorum ama hangi kumaş tercih etmeliyim bilmiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

Kızlar koltuklarim beş yıllık ve döşemesi eskidi,örtü diktirmek istiyorum ama hangi kumaş tercih etmeliyim bilmiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

tay tüyü denilen kumaşlar iyi oluyor canım su filan döküldüğünde hemen emmiyor suyu ve silinebiliyor döşemesini yeniletsen nasıl olur örtü kayar tay tüyü kumaşla yaptırırsan sanırım onlar yıkanmıyor

tay tüyü denilen kumaşlar iyi oluyor canım su filan döküldüğünde hemen emmiyor suyu ve silinebiliyor döşemesini yeniletsen nasıl olur örtü kayar tay tüyü kumaşla yaptırırsan sanırım onlar yıkanmıyor

Evet o yikanmiyormus,bana makinaya atabilecegim kumaş lazım ama klasik cekyat örtüsü gibi değil.Dosettirmek istiyorum ama biryandanda yeni evim olursakullandığım koltuğu götürmek istemiyorum.Kv evinde oturuyorum iskeleti falan iyice eskisin ki yenisini alim:-)Simdiki koltugum hem hic sevmedigim renk hemde kadifeydi surtunmeden dolayı döküldü tüyleri,örtüyü misafir odası koltuklarında da kullanırım ilerde yani bu koltuk eskiyip yenisini aldığımda diğerine orterim.offf kafam çok karisik..

Evet o yikanmiyormus,bana makinaya atabilecegim kumaş lazım ama klasik cekyat örtüsü gibi değil.Dosettirmek istiyorum ama biryandanda yeni evim olursakullandığım koltuğu götürmek istemiyorum.Kv evinde oturuyorum iskeleti falan iyice eskisin ki yenisini alim:-)Simdiki koltugum hem hic sevmedigim renk hemde kadifeydi surtunmeden dolayı döküldü tüyleri,örtüyü misafir odası koltuklarında da kullanırım ilerde yani bu koltuk eskiyip yenisini aldığımda diğerine orterim.offf kafam çok karisik..

Umarım en kısa zamanda kendi evine çıkarsın... Senin tercihin tabi madem öyle istiyorsun kumaşı iyi seçmen lazım eğer bulunduğun şehirde mobilya imalatçısı filan varsa onlara danış bazıları kendi kumaşlarından satabilir hoşunuza giden olursa neden olmasın :)

tam benlik bi konu olmuş. ben de koltuklarıma örtü diktirmek istiyorum.

ama istediğim gibi bişi bulamadım.

neyse konunu takip edeyim banada fikir olur.

ha bide şu kadife streç örtüler çıkmış...nettte gördüm ama kulanışlımı bilemem...

koltukların tarzını bilmediğimden çok yardımcı olamıyorum ama tay tüyü kullanışlı diyorlar ben de düşünmüştüm toz tutmayan kumaş aramıştım ama toz tutmayan yokmuş:)

$ikea-kose-koltuk-takimlari-1327996240.jpg
artık böyle giydirme koltuklar çok kullanılıyor. bu şekilde giydirme diktirebilirsiniz. kumaş için bir şey diyemeyeceğim.

Annemin rahatsızlığından dolayı pek vakit bulamadım yazmaya,bulunduğum şehirde kumaş ve dikim ücreti v ok pahalı,bizde istediğim kumaştan alıp dikimi farklı bir yere yaptırmayı düşünduk ama tabi biraz araştırma yapmamız gerekiyor.
Koltukların fotoğrafini eklemeyi beceremedim:-(

tam benlik bi konu olmuş. ben de koltuklarıma örtü diktirmek istiyorum.

ama istediğim gibi bişi bulamadım.

neyse konunu takip edeyim banada fikir olur.

ha bide şu kadife streç örtüler çıkmış...nettte gördüm ama kulanışlımı bilemem...

Evet,kk da gormustum bende,kahverengiydi sanırım,bende tam kk da gördüğüm gibi komple kapatsin kollarını vs istiyorum ama ekleyen arkadas çok ince olduğunu yazmis, aslında suan ne durumda yiprandimi örtüler yada esneyip yirtildimi ,arkadaşa ulaşıp sormak lazım,çünkü çok hoşuma gitmişti bayanın eklediği foto.

Evet,kk da gormustum bende,kahverengiydi sanırım,bende tam kk da gördüğüm gibi komple kapatsin kollarını vs istiyorum ama ekleyen arkadas çok ince olduğunu yazmis, aslında suan ne durumda yiprandimi örtüler yada esneyip yirtildimi ,arkadaşa ulaşıp sormak lazım,çünkü çok hoşuma gitmişti bayanın eklediği foto.

evet bende görmüştüm.
çokta beğenmiştim ama inceyse bilemiyorum.
benim iki çocuğum var e haliyle çabuk kirlenir ve yıpranabilir. ben hem kulanışlı hemde güzel bir örtü istiyorum...

evet bende görmüştüm.
çokta beğenmiştim ama inceyse bilemiyorum.
benim iki çocuğum var e haliyle çabuk kirlenir ve yıpranabilir. ben hem kulanışlı hemde güzel bir örtü istiyorum...

Aynen ya,kullanışlı makinaya atabiliecegim modern bir örtü..
Benden önce alırsan bana da fikir veririmisin?

Canim benim tay tuyu cikarip makinada yikiyorum hic bisey de olmadi 3 sene once kaplattim koltuklarimi hic lekede tutmuyo cok rahatim bide acik renk benim yinede pırıl pırıl.tavsiye ederim

Canim benim tay tuyu cikarip makinada yikiyorum hic bisey de olmadi 3 sene once kaplattim koltuklarimi hic lekede tutmuyo cok rahatim bide acik renk benim yinede pırıl pırıl.tavsiye ederim

acaba nasıl kaplattınız?
yani döşemecidemi yoksa terzilerdemi kaplattınız?
bide fotoraf varmı? bende kaplatmayı düşünüyorumda.....

nasıl yikadin anlamadim,tay tüyü örtümu diktirdin,dosettirdinmi?fotoğraf varmi:-)

acaba nasıl kaplattınız?
yani döşemecidemi yoksa terzilerdemi kaplattınız?
bide fotoraf varmı? bende kaplatmayı düşünüyorumda.....

Benim bulundugum sehirde koltuk örtüleri diken yerler var,biraz araştırdık ve kumaşı alıp verirsek yorgan diken dükkanlar oluyor üzerine nakış yapıyorlar hani satenden,öyle yerlerde dikiyormus.
Ama okadar güzel kumaşlar var ki ,karar veremiyorum, metresi 25liradan başlıyor 150liraya kadar,renk renk model model ,su örtü işini bi bitirsem çoook rahatlicam.

X