Yaptiginiz En iyi Diyet ve Spor ?

axillaryartery

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
271
34
Merhaba kizlar uzun suredir diyetlere adapte olmaya calisiyorum ama surekli bir kendini kisitlamadan oturu her defasinda daha da cok yiyerek kilo aliyorum.

Evet simdi merak ettigim su ; sizin diyet yaparken en memnun kaldiginiz sizi zorlamadan , saglikli ve hizli bir sekilde zayiflayatan diyet yonteminiz nedir diyetisyenin verdigi menu de olur yaptiginiz kürler de olur ve eger kilo vermisseniz ne kadar surede kac kiloyu verdiniz?

Yine sizin en memnun kaldiginiz vucudumuzu zorlamadan ve sıkılmadan yaptiginiz spor nedir ?

Kizlar kendim ve akli karisik olanlar icin yararli bi topic olacagini dusunuyorum simdiden tesekkurler

Karatay yapiyoruz canim çooook kolay bir diyet pardon yaşam tarzi

karatay ile sağlıklı hayat :)
plates+koşu ve yürüyüş
Karatayda beni kuruyemisler ve yagli urunler korkutuyor sanki daha cok kilo aldirirmis gibi geldi gozum korktu :KK43: her ogunde bir cay bardagi cevizi yesem cok kalori almaz miyim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Karatayda beni kuruyemisler ve yagli urunler korkutuyor sanki daha cok kilo aldirirmis gibi geldi gozum korktu :KK43: her ogunde bir cay bardagi cevizi yesem cok kalori almaz miyim

işte hatalı bi düşünce :)
bol bol sızma zeytinyağı kullanıyorum+tereyağı 5.7 kilo verdim 33 gün oldu
her öğünde yemiyorsun tatlım sadece sabahları ince belli bi çay bardağı kadar çiğ olanlardan yiyorsun diğerleri işlenmiş olduğu için kilo yapıyor haklısın :)

benim diyetim kalori hesaplı değil sayı hesaplıydı.. mesela karbonhidrat için sayım günde 5 ti.. 1 dilim ekmek yiyince 4 e düşüyordu.. 1 kaşık pilav 3 e düşerdi gibi.. ama hem karbonhidrat hem süt ürünleri hem meyve hem et için di bunlar.. et için 4 süt ürünleri için 2 meyve için 4 .. kodlamayla

5k 2s 4m 4e idi..

benim biraz şeker sorunum olduğu için 1 kaşık da pekmezim vardı.. ama herkesin olmuyor :)

bu formülle ve hafta da 2 gün 2şer saat voleybol oynayarak 3 ayda 14 kilo vermiştim.. sadece 3 kilo geri aldım o da üniversite sınav dönemiydi :)

not: voleybol yerine her gün 1 saat yürüyüş yapın denir ama ben ona inanmıyorum çünkü 1 saate yakın zamanda vücut spor yaptığını anlamaya başlıyor.. her gün değil haftada 3 gün 2 saat yürüyüş bence uygun olabilir..

benim diyetim kalori hesaplı değil sayı hesaplıydı.. mesela karbonhidrat için sayım günde 5 ti.. 1 dilim ekmek yiyince 4 e düşüyordu.. 1 kaşık pilav 3 e düşerdi gibi.. ama hem karbonhidrat hem süt ürünleri hem meyve hem et için di bunlar.. et için 4 süt ürünleri için 2 meyve için 4 .. kodlamayla

5k 2s 4m 4e idi..

benim biraz şeker sorunum olduğu için 1 kaşık da pekmezim vardı.. ama herkesin olmuyor :)

bu formülle ve hafta da 2 gün 2şer saat voleybol oynayarak 3 ayda 14 kilo vermiştim.. sadece 3 kilo geri aldım o da üniversite sınav dönemiydi :)

not: voleybol yerine her gün 1 saat yürüyüş yapın denir ama ben ona inanmıyorum çünkü 1 saate yakın zamanda vücut spor yaptığını anlamaya başlıyor.. her gün değil haftada 3 gün 2 saat yürüyüş bence uygun olabilir..
Cok degisik bi yontemmis ilk kez duyuyorum bu yontemi ve hosuma da gitti :) 3 ayda 14 kilo cok cok iyi ve boleybol kesinlikle yuruyusten daha iyi bence daha zevkli olmasi arti 2 saat yapiyormussunuz 😌 2 saat yuruyebilir miyim bilir miyim bilmiyorum hic 😔 ama dediklerinize katiliyorum 😊😊
işte hatalı bi düşünce :)
bol bol sızma zeytinyağı kullanıyorum+tereyağı 5.7 kilo verdim 33 gün oldu
her öğünde yemiyorsun tatlım sadece sabahları ince belli bi çay bardağı kadar çiğ olanlardan yiyorsun diğerleri işlenmiş olduğu için kilo yapıyor haklısın :)

Haklisiniz aslinda , islenmis hersey sagliksiz :)
Ve tebrik ederim harika kilo vermissiniz 33 gunde nerdeyse 6 kilo cok cok iyi 😊 karatay kesinlikle aklimda dukan yapiyorum ama her an karataya gecebilirim

havalar düzelse ben tekrar başlayacağım bu formüle.. 2 saatlik yürüyüş hava şartlarına bağlı doğal olarak :) yalnız bu formül kişiye göre çıkarılıyor kan değerlerinizde falan bi sıkıntı yoktur umarım.. tansiyon şeker vb.. etkiliyor bu formülü..

1000 kalorilik diyet ve günlük 2-3 saat yürüyüşle çok güzel kilo vermiştim. Ama şu an aynı iradem yok, sürekli yeme isteğim var, diyete adapte olamıyorum :)

havalar düzelse ben tekrar başlayacağım bu formüle.. 2 saatlik yürüyüş hava şartlarına bağlı doğal olarak :) yalnız bu formül kişiye göre çıkarılıyor kan değerlerinizde falan bi sıkıntı yoktur umarım.. tansiyon şeker vb.. etkiliyor bu formülü..
2 saat cok guzel yuruyus icin ama tek olunca ben hemen sıkiliyorum 😕
Cok sukur bir sorunum yok gabrielcim gerci reaktif hipoglisemi demisti doktor ama baska bir doktorda hayir sagliklisiniz demisti ben de ustune dusmemistim
Simdi dukanla ilerliyorum ama olmadi ya bu formulu ya da karatayi yapacagim :)
1000 kalorilik diyet ve günlük 2-3 saat yürüyüşle çok güzel kilo vermiştim. Ama şu an aynı iradem yok, sürekli yeme isteğim var, diyete adapte olamıyorum :)
Tekrar yapabilirsin emma hem bak yaz da geliyooor :) surekli yine ye ama elma ye salatalik ye marul ye 😊 hem kalorisi az hem de doyurur seni bence baslamalisin 😊

Son düzenleme:
Merhaba kizlar uzun suredir diyetlere adapte olmaya calisiyorum ama surekli bir kendini kisitlamadan oturu her defasinda daha da cok yiyerek kilo aliyorum.

Evet simdi merak ettigim su ; sizin diyet yaparken en memnun kaldiginiz sizi zorlamadan , saglikli ve hizli bir sekilde zayiflayatan diyet yonteminiz nedir diyetisyenin verdigi menu de olur yaptiginiz kürler de olur ve eger kilo vermisseniz ne kadar surede kac kiloyu verdiniz?

Yine sizin en memnun kaldiginiz vucudumuzu zorlamadan ve sıkılmadan yaptiginiz spor nedir ?

Kizlar kendim ve akli karisik olanlar icin yararli bi topic olacagini dusunuyorum simdiden tesekkurler

50 kilo olmak grubunda yeni gördüm seni, merhaba öncelikle :)

burda karatay diyetini görünce yorum yapmak istedim, karatay diyetini yapmadım, okudum. karbonhidrat yememek dışında farklı bir şey söylemiyor zaten, bir de kuruyemiş yemek. karbonhidratı bu kadar azaltmak da zararlı.
ayrıca canan karatay tam bir geri zekalı. sırf yaşlı ve kısa saçlı diye saygı görüyor resmen.
bakın koyunlara ot yiyorlar ama yağlılar diyor, insan sindirim sistemiyle koyunun sindirim sisteminin arasındaki farkı azıcık araştırsan bile öğrenebilecekken
bu ikisini karşılaştırmaya kalkıyor. bu kadar mal işte, tıp bitirmiş olmasına rağmen böyle saçmalıyorsa gerisini siz düşünün.
az karbonhidrat yiyip doğal beslenmeye paleo diyin başka bi şey diyin, şu cahil karıyı boşverin çok sinirleniyorum bunu görünce.

benim yaptığım en iyi diyet sabah yulaf, öğle ve akşam pilav, makarna vs dışında evde ne varsa ondan küçük bir tabak yemekti. ara öğün de yapıyordum o zaman, bu diyette yapmamaya çalışıyorum. böyle 0 bedene düşmüştüm ama koruyamadım, zor gelmiş demek ki bana.

en iyi spor: pilates (onlarcasını denedim en iyileri mari winsor ve ebru şallı), callanetics, brazil butt lift (bunu bazen yapıyorum ilk ay bacakları bayağı şişiriyo çünkü).
cardio olarak terlemeyi sevmediğim için brazil butt lift in cardiosu, dans ve yürüyüş.

X