İlk Dans Olarak Tango

efzt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2014
178
9
33
Merhabalar

Biz ilk dans için beğendiğimiz bir videodan tango çalıştık. Onlarca kez izledik aynı şeyi tekrar tekrar ve uygulayarak :)
Bir süre sonra aynısını yapabiliyorduk fakat bir sıkıntı var o da gelinlikle -daha önemlisi tarlatanla- figürleri nasıl yapacağımız :KK53:

Gelinin geri geri gittiği adımlarda kuyruğa basmaktan da çok korkuyorum :18:

Düğünden bir kaç gün önce salonda gelinlikle prova yapacağız umarım sıkıntı çıkmaz. Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum :KK55:

Merhaba canım, benim kişisel görüşüm, gelinliğin tango için uygun bir kıyafet olmadığı yönünde. Bir kere, tangoda, çok zarif bacak hareketleri var, oldukça da yakın bir dans. O hareketlerde etek bacaklarınıza dolanacak, tarlatan yüzünden aranızda 30 cm mesafe olacak ve dansınız güzel gözükmeyecek. Tangoda da çiftler uzak durunca, güreş tutuyor gibi gözüküyor :KK1:
Eğer mutlaka tango yapılmasını isterseniz, profesyonel bir çiftle anlaşıp, misafirlerinize hoş bir dans gösterisi sunabilirsiniz.
Kendi dansınızı ise, romantik bir müzik seçimiyle, kesinlikle içinizden geldiği gibi yapın. Çünkü o an, dünya gerçekten duruyor, ve bütün ritüeller anlamını yitiriyor... Dans adımlarını takip etmeye çalışıp, o anın büyüsünü kaçırmayın. Sadece gözlerine bakın, ve kendinizi aşık olduğunuz adamın kollarına bırakın. Gül yapraklı konfeti patlattırmayı unutmayın, harika gözüküyor.:KK16:

Mutluluklar dilerim.

Çok teşekkürler yazdıklarınız mantıklı geldi

Bir daha düşünelim biz bu konuyu

:)

Merhabalar

Biz ilk dans için beğendiğimiz bir videodan tango çalıştık. Onlarca kez izledik aynı şeyi tekrar tekrar ve uygulayarak :)
Bir süre sonra aynısını yapabiliyorduk fakat bir sıkıntı var o da gelinlikle -daha önemlisi tarlatanla- figürleri nasıl yapacağımız :KK53:

Gelinin geri geri gittiği adımlarda kuyruğa basmaktan da çok korkuyorum :18:

Düğünden bir kaç gün önce salonda gelinlikle prova yapacağız umarım sıkıntı çıkmaz. Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum :KK55:

Tek sorun profesyonel bir dans okuluyla çalışmamanız :)

1 yılı aşkın süredir tango yapıyoruz zaten. Şimdi evlenmeye karar verdik ve düğünde tango yapmazsak ayıp olur diyorum :KK37:
biz tabi düğün dansı olarak hazırlanmadık hiç. Ama aynı soru benim kafamda da var. Nikah için bi elbise alıcam. O tarlatanlı olmadığından daha uygun olur görüşündeyim.. beyaz uzun abiye düşünüyorum. İlk dansı onla yapar sonra norma gelinliğimi giyerim diyorum. ne serden vaz geçesim var ne yardan... bakalım nasıl olacak

X