Ailelerin öğretmenlerden beklentisi

Koalina

Başlangıç:62.5 Güncel:60.85 Hedef:48
Pro Üye
Anneler Kulübü
26 Eylül 2010
17.404
32.390
Kızlar günaydın... 5. Senem bitti öğretmenlikte ve haziran ayında kına gecemden sonra İstanbul'a gidiyorum...
Heyecanlıyım, yeni bir sayfa açılıyor hayatımda...Her şeyim değişecek ve ben de özellikle mesleki yaşantımda değişikliğe gitmeyi düşünüyorum... 1. Sınıftan alsam çocukları ve 4 sene beraber gitsek, mezun etsem gibi hayallerim var:) her sene farklı bir sınıf okuttuğum için hiç bu tadı ve bağlılığı alamadım.

Hazır bu kadar çok veli varken sormak istiyorum. Çocukların öğretmenlerinden ne bekliyorsunuz? Tabi ki herkesi memnun etmek mümkün değil, velinin biri ödevlerden şikayetçi olurken diğeri az ödevden şikayetçi oluyor:) Yine de istekleri merak ediyorum, kendi velilerimin ağzı var dili yok, hep olumlu şeyler söylüyorlar objektif olmadıklarını yahut eleştiri yapmaktan çekindiklerini düşünüyorum. Bu sebeple size sormak istiyorum:)

EDİT: Yeni konu açmak yerine eski konumu buldum...
Maalesef 1. sınıfları alamadım. Ancak bugün önüme 2. seçenek konuldu. Hangisini seçeceğim konusunda kararsızım ancak sonuç olarak İstanbul'dayım.
Oldukça kalabalık bir okuldayız ve bunun zararlarını çok göreceğe benziyorum.
Başta dedikodu olmak üzere...
Velinin beklentileri konusunu tekrar açmak istiyorum çünkü kime sorsam "burası İstanbul herkese yüz verilmez, veliyi karıştırma, otoriter ol" benzeri cümleler duydum.
Mutlaka ki belirli bir sınırı olacak ama sizce o sınır nedir? Misal nelere müdahale etmek istersiniz? Telefonunu vermeyen öğretmenler de var, ödevlerini mesaj olarak atanlar da..
Bu demek değil ki her söyleneni uygulayacağım sadece bilmek istiyorum:KK51:

Son düzenleme:
Koalina simdiden hayirlisi olsun.
Lutfen tercih zamani okul secimlerinde dikkatli ol.İstanbul dipsiz bir kuyu.Veli profili cok degisken.İyice arastirin okullari esinle.3koca sene ayni yerde olacaksin.Dikkat.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Okulu eve en yakın yerlerden başlayarak yazmayı düşünüyordum :) kurtköyden başlayarak pendik civarı işte... aslında yavaştan araştırmaya başlamak lazım yönetici kadrosu da çok önemli...
Çok teşekkürler bu arada:)

Koalina tarafından yazılmıştır:)

ooo öyle bir soru ki her kafadan ses çıkar şimdi , çok ucu açık bir soru olmuş :KK52: bu işin eğitimini sen aldın , doğru bildiğini yap. yoksa herkes bir şey söyler, kimseyi memnun edemezsin :KK51:

Okulu eve en yakın yerlerden başlayarak yazmayı düşünüyordum :) kurtköyden başlayarak pendik civarı işte... aslında yavaştan araştırmaya başlamak lazım yönetici kadrosu da çok önemli...
Çok teşekkürler bu arada:)

merhaaba bende pendikte oturuyorum yakacikta bir koleje gidiyorum lise ogrencisiyim bence kesinlikle kolejlere basvurun hem ogretmenlerimiz cok rahat hemde iliskilerimiz iyi.üslerinize bakicak olursak gayet guleryuzluler ama atasehir kartal subelerimiz daha simarik tabii velilerde daha cigrindan cikmis vaziyette

velinin beklentisini çok da dikkate almamak lazım, neler geleceği belli olmaz. bu işin eğitimini almış, deneyimli bir öğretmen olarak en iyisini siz bilirsiniz unutmayın.

Velinin beklentisii dinlemem demek hepsini uygulayacağım anlamına gelmez :)
Somuçta eğitim 3 ayaklı veli-öğretmen-öğrenci, istekleri objektif olarak duymam iyi olur diyr düşündüm...

Kızlar günaydın... 5. Senem bitti öğretmenlikte ve haziran ayında kına gecemden sonra İstanbul'a gidiyorum...
Heyecanlıyım, yeni bir sayfa açılıyor hayatımda...Her şeyim değişecek ve ben de özellikle mesleki yaşantımda değişikliğe gitmeyi düşünüyorum... 1. Sınıftan alsam çocukları ve 4 sene beraber gitsek, mezun etsem gibi hayallerim var:) her sene farklı bir sınıf okuttuğum için hiç bu tadı ve bağlılığı alamadım.

Hazır bu kadar çok veli varken sormak istiyorum. Çocukların öğretmenlerinden ne bekliyorsunuz? Tabi ki herkesi memnun etmek mümkün değil, velinin biri ödevlerden şikayetçi olurken diğeri az ödevden şikayetçi oluyor:) Yine de istekleri merak ediyorum, kendi velilerimin ağzı var dili yok, hep olumlu şeyler söylüyorlar objektif olmadıklarını yahut eleştiri yapmaktan çekindiklerini düşünüyorum. Bu sebeple size sormak istiyorum:)

Meehaba koalina oncelikle yeni yasaminda mutluluklar dilerim
1.sinif velisi olarak 1.sinif velilerinin biraz endiseli oldigunu soyleyebilirim ogretmen ogrenci ogretnen veli alisma surecinde bazi slklntilar olabiliyor
Ama ogretmenimin bu konuda hep bizi rahatlatti panik rttiricek kelimeler sarfetmedi endise ile girdigimiz toplantilardqn gulen yuzle ciktik hep sizin desteginiz cok onemli

Bizim tum veliler olarak ogretmenimizin memnun kaldigimiz ortak yonu az odev vermesiydi.kendisi on sayfayi bezmis olarak yapicaklarina iki sayfayi keyifle yaparlar demisti
gercekten ole oldu kizim ve diger ogrenciler hep keyifke yapiyorlar odevlerini
hem ogretmen odevleri tek tek inceleyebilip yanlislarini ogrenciye anlatma sansi oluyor

baslarda hic bir odul sistemi motivasyonu yok diye bu durumdan memnun degildik elestirmiyorduk desem yalan olur:KK43:
taki kizimin ogretmeninden aldigi aferini ne kadar buyuk coskuyla bize anlattigini gorene kadar....

Simdilik aklima bunlar geldi

Oncelikle istanbulda calisaagin icin allah sabir versin diyorum.ben bir yil calistim.o bir yil omrumden 10 sene goturmustur:18:es durumundan kucuk bir ile geldim rahat ettim.o kadar cok ogrenci olunca ne veliyi memnun edebiliyorsun ne de idareyi.ben avrupa yakasinda calismistim .sen asya da olacakmissin.belki daha rahat olur.

Teşekkürler yorum yapanlara:)

Bence verebildiğin kadar ödev ver, yoksa çalışmıyor çocuklar. Ödevi üstün körü de yapsa illa bişeyler görür konuyla alakalı hatrında kalır. Ödüllendirme yöntemi de etkili olabilir, yüksek alana bi kalemlik kokulu silgi süslü bi kalem filan.

Velileri çok fazla işine karıştırma arkadaşım.Sonradan pişman edebiliyorlar.

Yeni konu açmak yerine eski konumu buldum...
Maalesef 1. sınıfları alamadım. Ancak bugün önüme 2. seçenek konuldu. Hangisini seçeceğim konusunda kararsızım ancak sonuç olarak İstanbul'dayım.
Velinin beklentileri konusunu tekrar açmak istiyorum çünkü kime sorsam "burası İstanbul herkese yüz verilmez, veliyi karıştırma, otoriter ol" benzeri cümleler duydum.

Ben tecrübeli değilim henüz eğitim fakültesi öğrencisiyim ama bence velilerle mesafe olmalı aranda. Bu gün kuzenimin okuluna gittim ben bunaldım velilerin arasında herkes istediğini yaptırmanın peşinde. Velilerin taleplerini göz ardı et demiyorum ama işine karışmalarına izin verme. İpin ucu kaçarsa toparlanamıyor.

Bir arkadaşım toplantıya gitmiş.. veli toplantısı.

Performans ödevlerinden şikayetçi olmuş kendisi.

Öğretmene demiş ki: verdiğiniz performans ödevlerini ben mi yapayım yoksa çocuk kendisi mi yapsın?

Ben yapayım desem çocuk bir şey öğrenmiyor, kendisi yapsın desek diğer projelerden geri kalır, nasıl yapalım performasları?” herkesin anne babasının yapmasını dile getirirken aslında kapasitenin çok üstüne çıktıklarından şikayetçi.

Bence 1. sayfadaki kısmı güncelle yoksa az kişi bunu alıntılayacak. Diğerleri ilk yazanı alıntılayacak.

Bu arada ben seni Antalyada öğretmenlik yapacak sanıyordum. Baya yanlış anlamışım.

Bir arkadaşım toplantıya gitmiş.. veli toplantısı.

Performans ödevlerinden şikayetçi olmuş kendisi.

Öğretmene demiş ki: verdiğiniz performans ödevlerini ben mi yapayım yoksa çocuk kendisi mi yapsın?

Ben yapayım desem çocuk bir şey öğrenmiyor, kendisi yapsın desek diğer projelerden geri kalır, nasıl yapalım performasları?” herkesin anne babasının yapmasını dile getirirken aslında kapasitenin çok üstüne çıktıklarından şikayetçi.

Neyse ki bunlar kalktı artık :)

Aslında bir öğretmenin bu soruyu sorabilmesi bile yeterlidir bana göre.
Çünkü empati yapmayı becerebilen,anlaşılabilecek bir insansınız demekki.
İşin eğitim kısmını bilemem,ama güleryüzlü ama aynı zamanda disiplinli bir öğretmen isterim bir veli olarak.
Ve dahada önemlisi çocuğum hakkında bilgilendirilmeyi.
Kızımın öğretmeni ödevini yapmadığında defterine not yazıp ben imzalamadan getirmemesini söylerdi.
Bence velinin çocuğu takibi açısından güzel bir uygulamaydı.
Birde başımdan geçen kötü bir olayı anlatayım.Oğlum 2. sınıftayken bahçede tam ensesinden arı sokmuş.Okul bizim evimize 100 metre mesafede ama normalde ben çalışıyorum.O gün evdeydim.Öğretmen o çocuğu bana haber vermeden,yanına bir öğrenci bile vermeden eve gönderiyor.Çok şükür ki evdeydim(o anda markette veya hastanede de olabilirdim pekala) ,çocuğum ensesi davul gibi şişmiş vaziyette eve geldi ve hemen acile götürdüm.Arı sokmasına alerjisi varmış ve nefesi kesilip ölmediği için şanslıymışım:KK57: Yani o öğretmen beni aramadan çocuğu tek başına eve gönderdiğinde ben evde olmasam belkide çocuğumu kaybedecektim.Tabii aldım çocuğumu o öğretmenden.
Bu tarz olaylarda velinin mutlaka bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

X