buzu çözuldukten sonra etlerın durumu? piştikten sonra tekrar dondurulabılır mı ?

selin1122

Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
2
0
merhaba ben ogrencıyım malum alısverısımı toplu yapıyorum en cok et ve et urunlerı ve bazı sebzelerı deepfreeze de muhafaza edıyorum. normalde kıyma aldıgımda kucuk parcalara ayırıyorum ya da kofte yapıp oyle koyuyorum. En son aldıgım kıymayı kasap bır kac parcaya bolmustu bende yorgunum dıye ılgılenmedım buzluga koydum fakat parcalar buyukmus kullanıcagım zaman bır kerede tuketemıyorum sık sık da bu olay basıma gelıyor ben de tecrubelı ablalarıma sorıyım dedım.

uzun lafın kısası basta et urunlerı olmak uzere buzu cözdurulmuş urunler pişirildikten sonra tekrar dondurulsa bakterı uremesı gb saglıga zararlı durumlar olur mu fıkırlerınızi beklıyorum bnm gb bır cok arkadasa da yardımcı olmuş olucaksınız ogrencılerın engın sıkıntılarından bırı :21: sımdıden tesekkurler :KK16:

benım bıldıgım dolap ıcınde cozdurulen kıymalar yapılan ışlemden sonra tekrar dondurulabılır..

Merhaba selin. Eger buzu cozundurulmus gidayi hemen pisirip dondurursan mikroorganizma acisindan bir zarari olmaz ancak cok uzun sure bekletirsen gidanin yapisini bozucu birtakim unsurlar sebebiyle bozulma gerceklesebilir. Bu arada cozundurme suren de cok onemli. Oda sicakliginda bekleterek buzunun erimesini saglarsan mikroorganizma bulasma riski yuksek olur. Benim tavsiyem buzluktan cikardiklarini buzdolabi sicakliginda sogutursan daha saglikli olur

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

piştiktan sonra tekrar dondurma çünkü pişerirken yağ kullanıyorsun ve yağ buzlukta donmayacağından çok sağlıksız olur :KK43:

çıkarınca kokusu bile farklı gelir, yiyemezsin :KK50:

hiç bir şekilde çözdürülen, çözdürüldükten sonra pişirilen et dondurucuya geri konmaz normalden 20 kat fazla bakteri ürüyormuş, zehirlenme ihtimali bile söz konusu.

X