seker hamurundan kurabiye

Umutsuz_vakaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2014
48
1
seker hamurundan kurabiye yapmak bi ara cok istediim ve hala da istyiorum kopatlari süsleri boyasi cok pahali bi kac bisey aldim ama tabiki onlar yeterli olmyuor benim gibi hamur sekerinden kurabiye yapmayi seven varmi

seker hamurundan kurabiye yapmak bi ara cok istediim ve hala da istyiorum kopatlari süsleri boyasi cok pahali bi kac bisey aldim ama tabiki onlar yeterli olmyuor benim gibi hamur sekerinden kurabiye yapmayi seven varmi

Bende yakın bir süre önce merak saldım. Koşa koşa eminönüne bütün malzemeleri aldım. Yeni doğan yeğenim için güzel bir sepet yaptım. Arkadaşımın oğlunun d.günü içinde güzel hediye buketi yaptım. Şeker hamuru kurabiyelerden. Şimdi pasta yapmak istiyorum. Deneyeceğim en azından. Şöye 2 katlı 3 katlısından . Bakalım yapabilecekmiyim :21:

Tabii biraz fazla zaman ayırmak gerekiyor. Uğraştırıcı. Ortaya güzel birşeyler çıkarmak istiyorsan modellere bakıyorsun. Hayal gücünü kullanıyorsun falan.
Bide benim kurabiyelerim küçülüyor. Fırından çıktıktan sonra. Daha çok uğraşıyorum. :KK30:

Bende yakın bir süre önce merak saldım. Koşa koşa eminönüne bütün malzemeleri aldım. Yeni doğan yeğenim için güzel bir sepet yaptım. Arkadaşımın oğlunun d.günü içinde güzel hediye buketi yaptım. Şeker hamuru kurabiyelerden. Şimdi pasta yapmak istiyorum. Deneyeceğim en azından. Şöye 2 katlı 3 katlısından . Bakalım yapabilecekmiyim :21:

Tabii biraz fazla zaman ayırmak gerekiyor. Uğraştırıcı. Ortaya güzel birşeyler çıkarmak istiyorsan modellere bakıyorsun. Hayal gücünü kullanıyorsun falan.
Bide benim kurabiyelerim küçülüyor. Fırından çıktıktan sonra. Daha çok uğraşıyorum. :KK30:

bende pek bi malzeme yok olanlarin fotoraflarini yükleyyeyim :S eminönünde var pastaci dukanlari ama istanbulda degilim malesef en uygun eminönünde malzemleri

merhaba :KK3:
bende yapıyorum hatta burda açtığım bi konumda var :)
benim kurabiyelerde biraz küçülüyor ya
mesela 50 tane kurabiye için elimdeki tarifi 3 katına filan çıkarıyorum
ilk pişen tepside bişi yok normal çıkıyo fırından
diğer tepsilerde hafif küçülme oluyor
geçen gün bi yerde okudum hamuru buzdolabında bekletmezsek 1 saat küçülürmüş dinlenmesi gerekiyormuş
arkadaşımın oğlu olacak ona yapıcam kurabiye bekleticem bu sefer bakalım nolcak :KK1::KK1:

merhaba :KK3:
bende yapıyorum hatta burda açtığım bi konumda var :)
benim kurabiyelerde biraz küçülüyor ya
mesela 50 tane kurabiye için elimdeki tarifi 3 katına filan çıkarıyorum
ilk pişen tepside bişi yok normal çıkıyo fırından
diğer tepsilerde hafif küçülme oluyor
geçen gün bi yerde okudum hamuru buzdolabında bekletmezsek 1 saat küçülürmüş dinlenmesi gerekiyormuş
arkadaşımın oğlu olacak ona yapıcam kurabiye bekleticem bu sefer bakalım nolcak :KK1::KK1:

Merhaba,
Ben beklettiğim halde küçülüyor. Hele yuvarlak kalıbım var kenarları tırtıklı. Kalıpla alakası yok fırından çıktığında. :KK9:

Ofise yeni geldim. Okudum teşekkür ederim. :KK54: Bi farklılık yok . Bi başka seçenek belki hamuru ince mi açıyorum acaba ondan mı küçülüyor ki?

ben kalın açtım sonuç hep aynı :KK1::KK1:
bi yerde okudum ama hamuru açıp tekrar toparlayıp açınca küçülme olur ilk seferde en çok kurabiyeyi elde etmeye çalışın diyordu :KK42::KK42:

ben kalın açtım sonuç hep aynı :KK1::KK1:
bi yerde okudum ama hamuru açıp tekrar toparlayıp açınca küçülme olur ilk seferde en çok kurabiyeyi elde etmeye çalışın diyordu :KK42::KK42:

Yani buzdolabından çıkardıktan sonra, Hemen açıcaz elimizde yumuşatmaya v.s oynama yapmayacağız öylemi ? :26:

Yani buzdolabından çıkardıktan sonra, Hemen açıcaz elimizde yumuşatmaya v.s oynama yapmayacağız öylemi ? :26:

Pardon düşününce , düştü :) İlk seferde ne kadar çok kalıp çıkarabilirsek o kadar iyi yani. Sonradan toparlayıp açınca sıkıntı oluyor anladığım kadarı ile.

zaman yaratabilirim nasıl yapıldığını ve gerekli malzemeleri anlatırsan çok sevinirim :KK16:

:KK42:

Tarifim evde. Yarın yanıma alıp yazabilirim. Ama burdada paylaşan var. Sayfanın Alt tarafında benzer konular bölümü var. Orda tarifi yazan bi arkadaşımız var ordan bakabilirsin.

Hamuru elde ettikten sonra 1 saat civarı dolapta bekletiyorsun. Dinlenmesi için.

Sonra hamuru açıp şekil elde ediyorsun kalıp yardımı ile.
fırına veriyoruz hamurları.

Çıktıktan sonra soğuması için zaman tanıyoruz. Sıcak olursa üstüne yapıştıracağımız şeker hamuru erir.

Sonrası eğlence.... Hayal dünyana kalmış. İster inernetten örneklere bakarak aynısını yap. İstersende kendin düşün üret. :KK3:

Zamanınız varsa neden olmasın :KK37:

:KK42:

Tarifim evde. Yarın yanıma alıp yazabilirim. Ama burdada paylaşan var. Sayfanın Alt tarafında benzer konular bölümü var. Orda tarifi yazan bi arkadaşımız var ordan bakabilirsin.

Hamuru elde ettikten sonra 1 saat civarı dolapta bekletiyorsun. Dinlenmesi için.

Sonra hamuru açıp şekil elde ediyorsun kalıp yardımı ile.
fırına veriyoruz hamurları.

Çıktıktan sonra soğuması için zaman tanıyoruz. Sıcak olursa üstüne yapıştıracağımız şeker hamuru erir.

Sonrası eğlence.... Hayal dünyana kalmış. İster inernetten örneklere bakarak aynısını yap. İstersende kendin düşün üret. :KK3:

teşekkür ederim en kısa zamanda denicem :KK42:

zaman yaratabilirim nasıl yapıldığını ve gerekli malzemeleri anlatırsan çok sevinirim :KK16:

Gerekli malzemelere gelince,

Nerde oturuyorsun?
İstanbul daysan süper eminönde bir dükkana girdiğinde sana tüm malzemeleri veriyorlar çeşit çeşit kalıplar süsler var.

Başka yerde oturuyorsan... İnternettende verebilirsin yada hamur malzemeleri satan yerden alabilirsin.

Beyaz şeker hamuru,
Gıda boyası (istediğin renklerden ),
Kalıplar,
Küçük desenli merdane (isteğine kalmış, ben almadım)
Harf ve rakam içeren kalıplar (işe yarıyor)
Hamurları hijyeniz biçimde içine koyup hediye etmek istersen şeffaf poşetler var onlardan alabilirsin
Birde hamuru çubuğa takmak istersen çubuk
:21:

X