bebeğim ağlamaktan morarıyor ve elimden hiçbirşey gelmiyor gaz sorunu var

esra_123123

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2013
29
0
lütfen bilgisi olan paylaşsın bebeğimin acı çektiğini görmeye dayanamıyorum.henüz 1 aylık.metsil,zinko kullandık faydasını görmedim.kendim de rezene,papatya ,kimyon çayı içiyorum.bebeğe masaj da yapıyorum.çok deneyimsizim.ne yapabilirim.:KK43:

o dönemler çok zor oluyor bizde çok çektik.. biz genellikle arabayla dolaştırıyorduk gazını çıkarıncaya kadar.. aayak hareketleri yaptırabilirsin . nazikçe ayaklarını dizden bük karnına doğru baskı yap ama çok zorlama çoçuğu. ben hiç yapmadım ama bebeğin yanında saç kurutma makinesi ve süpürge çalıştırınca da susuyormuş gazını çıkarıyormuş ama ben hiç denemedim bilmiyorum doğrumu yanlış mı

Canım kıyamam ben ona. Benim bebeğim henüz doğmadı, inşallah 29 nisan'da gelecek :) Bahsettiğin şikayeti bir çok anneden duydum, çözüm olarak titreşimli ana kucaklarını önerenler çok. Hatta ben bugün bir tane sipariş verdim şimdiden. Yenidoğanda bile kullanılabiliyormuş, çok pahalısından almaya gerek olmadığını, titreşimi ve yıkanabilir kılıfı olmasının yeterli olduğunu söylüyorlar. Tabii bu çözüm, doktora gidip; bebeğin herhangi bir sağlık sorunu olmadığını, sadece gazdan ağladığını söylerse denenebilir. Çok geçmiş olsun, güle güle büyütün inşallah.

lütfen bilgisi olan paylaşsın bebeğimin acı çektiğini görmeye dayanamıyorum.henüz 1 aylık.metsil,zinko kullandık faydasını görmedim.kendim de rezene,papatya ,kimyon çayı içiyorum.bebeğe masaj da yapıyorum.çok deneyimsizim.ne yapabilirim.:KK43:

canım colica bitkisel şurup ve bıogaia damla ikisinden birini dene bide gaz sancısı geldiğini zaten belli ediyo spazmo panalgin fitil kat o zaman aynı sorunları 6 ay boyunca yaşamış bi anne olarak seni çok iyi anlıyorum sakın stres yapma

ben 1,5 sene kadar çektim neredeyse,hiçbir ilaç işe yaramadı.ben kaşık kaşık kimyon yemekten helak oldum,3 ay içnde eski halimden daha zayıfladım,36 beden giyer oldum..1 saat kesintisiz uyku hayal olmuştu..
ama iyi haber geçip gidiyor,oğlum 3,5 yaşına geldi :KK9::KK9:
bu zamanları en rahat şekilde atlatmaya çalışın,kendinize iyi bakın,takıntı yapmayın..yoksa olan size oluyor..bir şekilde geçecek emin olun...
ben banyoda musluğu açıp,sandalyede oturuyodum saatelerde.su sesi sakinleştiriyordu..kapatınca tekrar başlıyordu..kısır döngü emdikçe gazı oluyor,gazı oldukça emmek istiyor...bu döngüde yaşadık uzun zaman...

dediğim gibi,kendi ruh sağlığınızı korumaya bakın,bazı bebeklerin gazı bitmiyor,oğlum hala gazlı,çok şükür kendi çıkarıyor da bana zararı yok:):)
bir de dışarda sakinleşirler.atın pusete çıkın dışarı yürüyüş yapın,size de bebeğinize de iyi gelir..

biogaiamıdır nedir herkes onu öneriyor bizde sab simplex işe yaramıştı ama biogaia daha iyi heralde ben fön makinası sesi açıyodum pcden onunla susuyodu ahhhhhhh Allahıma şükürler olsunki bitti 3 ayda bende bitmek üzereydim ama :KK14:

cevaplarınız için eşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden.dün inernetten sap diye bi ilacın çok iyi olduğunu yazmışlar aldık.bi de onu deneyelim.aranızda kullanan varmı bu ilacı.varsa kaç damla ve günde kaç kez kullandınız

Canim kizim 2 yasina gircek hala gaz sancisindan uyumuyor geceleri.dr bize sapsimlex vermisti onun orjinalini bulduk biraz rahatlatti ve fon mak sesi rahatlatiyordu.cep telefonuna google playden babysnoze diye bir program indirmistim orda anne karnindaki seslere benzryen 4 ses var istedigini secip zamanini ayarliyosun cok rahat etmistim .gazli bebegi olmayan anlamaz 2 cocugumdada cok cektim cekiyorumda Allah yardimcin olsun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
benim oğlumda çok gazlıydı çok ağlardı şimdi 20 aylık gazı bitti ama ağlama alışkanlığı kaldı huy edindi ben her gün ılık suyla yıkıyordum banyodan sonra bebe yağı ile karnına masaj yapıyorum hem böyle yapınca iyi uyuyor. 3 aydan sonra bitmez ama azalır o günleri düşünerek sakin olmaya çalış.

cevaplarınız için eşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden.dün inernetten sap diye bi ilacın çok iyi olduğunu yazmışlar aldık.bi de onu deneyelim.aranızda kullanan varmı bu ilacı.varsa kaç damla ve günde kaç kez kullandınız

Benim kizimda 2 aylik gaz sancisindan cok cekiyoruz
Hergun rezene kimyon kayisi tuketiyorum usutmemeye çalışıyorum soguk su bile icmiyorum herseye cok dikkate etmeme ragmen yinede kivraniyoruz
Sab simplex kullaniyorim ilk başladığımda gunde 4 damla verdim ise yaradi sonraları 5 damlaya cikardim
Simdilerde günde 10 damlaya kadar veriyorum 5 er damla olarak

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende cok cektim gaz sancisindan. Degisik ilaclar denemdim bitkisel ilaclar ozel ilaclar.

Ama bebegin gazini iyi cikarman lazim emzirdikten sonra. Degisik gaz cikarma yontemleri denedim ve kismen ise yariyordu tamamen cozum olmasada.Mesela genelde bebekleri kucagimiza alip sirtini sivazliyarak gazini cikartiriz. Benim kizimda bu sekilde kismen gazi cikardi ama hepsi cikmiyordu ve bu da sanciya neden oluyordu. Bende bu yuzden bebegimi kucagima alarak kendim hafif hafif zipliyarak dolasirdim odada. Ve buyuk bir insan ne kadar sesli gaz cikartirsa oyle cikartiyordu. Cunku midedeki kucuk baloncuklar bu sekilde daha kolay toplaniyor ve yukari cikiyordu. Ve baska bir yontem bebegini kucagina oturt poposu sabit kalicak ama basi ve govesiyle daireler cizeceksin. Bunu kadin dogumcu tavsiye etmisti ve gercekten kizim daha kolay gaz cikartiyordu.

Ve bebegini emzirirken ara ara gazini cikart. Cunku emzirme sonunda gazinin hepsi cikmiyor bir kismis kaliyor ve sonra bu da gaz sancisina neden oluyor. Karnini bebeginin sicak tut bir havluyu sicak utuleyip bebeginin karnina sarabilirsin. Dikkat et fazla sicak olmasin

Bebegini kendi vucuduna yasla ve hafif dizlerini buk ve geri kalk. Bir adim yana dogru hafif egiliceksin o sekil geri kalkicaksin Bilmiyorum nasil anlatsam. Bu sekilde bebek anne karnindaki sarsintilari hatirliyor ve hosuna gidiyor. sustugunu hissediceksin. Fon ve supurge sesi gercekten bebegi sakinlestiriyor anne karnindaki sese benzedigi icin bebek susuyor ve dinlemeye basliyor.

Canim ben hepsini kullandim kimyon rezene sab nurse harveys.... Bize iyi gelen debridat surup oldu. Ama her bebek farkli kimisine sab kimisine zinko hepsi bir olmuyor. Ama doktor versin mutlaka. Kendi basina ilaca karar verme buyuk ihtimal doktorda bunlardan birini verir ama ekstra bi agrisi flan varsa doktor onu farkeder. Ben 3 aydir gece gunduz gazdan ve 3 gunde bir kaka yapan bebegmle ugrasiyorm yalniz mama yerken ve uyurken susuyordu son 1 ay debridatla rahatladim onu veren doktordan Allah razi olsun. Ama diger ilackarida doktor yazmisti neyseki 1 haftadir gaz ilaci kullanmiyoruz. Buziki orhan dinlettim uyurken cok faydasi oluyor otomobil kesin cozum hemen susuyor ama anlik rahatlik cok zor yani seni cok iyi anliyorm benim bebegm gibi bebisn insallah 3. Ayda gazi azalirda biraz olsun rahatlarsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Cnm gecmis olsun sende bol bol rezene anason papatya tarcin ve kimyon cayi demle ic sute gecer.yalnz morarma dedn bence boyle devam ederse bi dr a goturn.korkutmk istemem ama bi arkadasmn bebegi agladgnda morariyordu cok dikkatmi cekmisti dr a götrduler kalp damrlari tikaliydi ve by pass oldu minik bebek.panige kapilma icin rahat etsn önlem amaçlı götür sen de..

Söylediklerinin aynılarını bende yaptım hiç biri fayda etmedi.Gasso Mini kullanıyoruz şuan uykuları düzeldi ağrıları azaldı bebeğimin tavsiye ederim.

Sab simplex kullanmıştık biz birde Dr acı elma yağı önermişti ayaklarının altına onunla masaj yapabilirsin diye ama kullanmadık biz onun yerine zeytinyağı ile karnına masaj yapıp ılık havlu koyuyordum ben o rahatlatıyordu birde bol bol bisiklet hareketi yapıyordum
Çok şükür şimdi geçti ilk 3 ay sürdü sonra bitti gitti
Umarım sizinkide biran önce geçer gider rahat eder minik kuzu

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Slm kizlar benimde kizimin cok gaz sancilari olmustu ilk uc ay ve 16 saat hic uyumadigini bilirim oncelikle sab simlex cok iyi geldi 6 saat arayla 7 damla verdim ayrica bio gaila diye bi damla var bagirsak duzeni icin o da cok iyi geldi suan 4 ayligiz ve hala kullaniyoruz bigun vermedimmi gece basliyo gaz sancilari cok yogun sancilari varsa elma yagi ve badem yagini karistirip

Cnm bebeğini yüz üstü yatır.sırtına hafif msj yap.önceleri zorlanır belki ama hastanelerde bebekleri bu sebepden yüz üstü yatırırlar.en rahat uyku pozisyonudur ayrıca.kustumu bogazınamı kaçtı düşünmezsin.malum ani bebek ölümlerinin bir çogu böyle oluyor. rabbim yavrularımıza şifa saglık hayırlı ömür versin.

X