Mide bulantilariyla başa çıkamıyorum.. :( lütfen yardim edin

aynen bana da ne kraker ne leblebi çare oldu ... ben sabah ve öğlen yemek yiyebilyrum kusmadan ama akşam 4 den sonra ne yesem kusuyorum yarım saat durmayı geçtm 5 dk da çıkıyor... çok ilginç... ben kusuyrm midem rahatlasın yanmasın diye bir şeyler atıyorum azıma onu da kusuyorum bu süreç 2-3 kere sürüyor ... geçen yıne kustum 3. artık midem cayır cayır biri bana 2 kaşık süt iç demişti denedm işe yaradı.. az olduğu içnde kusmadm rahatladı midem... belki işe yarar...tabi yine de yumurta süt meyvve ceviz fındık falan yıyemiyorum yani gündüz de bazı şeyler yıyebiliyorum... allah yardım etsin çok zor nasıl dayanıyorum vallahı bilmiyorum şimdiden 2 kilo verdim ..

cnm çok şükür ben o günleri atlattım
çk nadir şeyler dışında herşeyi yiyebiliyorum:KK56::KK56::KK56::KK56:
darısı başına o dönem bende kilo vermiştim

Bende ayniyim surekli istifra ediorum 10. Haftaya giricem yarin ama yemek yemek hak getire siz yine iyi ben 7 kiloya yakin verdm ne yesem hep cikartiorum midem eksio bazen aksamlari yiyp uzaniorm cikarmiorm sonra leblebi dediler denedim kabiz oldum cbk kraker artik oda asiri oldu ondan bile midm bulanio napsam yararsx doktorm ilac verdi cok kotu drumlarda ic die ama icemiorm korkudan zorda kalmadkca icmeyn yazio icnde bi kere ictm mecburen cok halsiz kalmstm iki gun idare etmsti beni ayrica bnim ikizlerrim olacak herseyi daha yogun yasiyorummm onlar saglikli olsunlarda elbet Rabbim yardm eder insallahhh

cnm çok şükür ben o günleri atlattım
çk nadir şeyler dışında herşeyi yiyebiliyorum:KK56::KK56::KK56::KK56:
darısı başına o dönem bende kilo vermiştim

ayy senn adına çook sevndm darısı başıma.... çok zor bir şey zaten normalde de zayıfım ruh gibi oldm ...ama 3 ay oldu nerdeyse pek düzlme görünmüyor umudumu 4. aya bıraktım....

ayy senn adına çook sevndm darısı başıma.... çok zor bir şey zaten normalde de zayıfım ruh gibi oldm ...ama 3 ay oldu nerdeyse pek düzlme görünmüyor umudumu 4. aya bıraktım....

cnm yanlış hatırlamıyorsam 3. ayla birlikte bir anda bitiverdi
inş senin de aynısı olur
bir anda bitiyor şaşırıp kalıyor insan :KK52::KK52::KK52::KK52:

cnm yanlış hatırlamıyorsam 3. ayla birlikte bir anda bitiverdi
inş senin de aynısı olur
bir anda bitiyor şaşırıp kalıyor insan :KK52::KK52::KK52::KK52:

gerçekdenmı yaa artık o kadr çok kusmaya alıştım kı sankı öncekı hayatm yokmş da ben hep kusuyrmuşum gibi hıssedyrm, iştahla yemek yemenn nasıl bir duygu olduğunu unttm ,yemeklerden korkuyorum artık ...hergn bugun ne yicem dıye deprosyana giriyorum... inşallah dedğin gibi olur ...

Bende ayniyim surekli istifra ediorum 10. Haftaya giricem yarin ama yemek yemek hak getire siz yine iyi ben 7 kiloya yakin verdm ne yesem hep cikartiorum midem eksio bazen aksamlari yiyp uzaniorm cikarmiorm sonra leblebi dediler denedim kabiz oldum cbk kraker artik oda asiri oldu ondan bile midm bulanio napsam yararsx doktorm ilac verdi cok kotu drumlarda ic die ama icemiorm korkudan zorda kalmadkca icmeyn yazio icnde bi kere ictm mecburen cok halsiz kalmstm iki gun idare etmsti beni ayrica bnim ikizlerrim olacak herseyi daha yogun yasiyorummm onlar saglikli olsunlarda elbet Rabbim yardm eder insallahhh

seni o kadar ıyı anlıorum kı .. birde buyukler demezmı kussan da ye ... bitiroyolrar beni...benm boğazmda kapak var sankı aşağı inmiyor yemek.. ne leblebi ne kraker.. sarmsaksız soğuk cacık yiyorm ben iyi gelio bazen deneyeblrsn

cnm şukret ben ay hem hergun hastanedeydim. bulantı hapları işe yaramıyor susuz kalıyor serum alıyordum hep. dudaklarım çatlıyordu. karpuz la filan su ihtiyacımı azaltıyordum yemek yiyemiyor yanımda posetle geziyordum. dısarı çıkamıyor her seyden tiksiniyordum. 44 kiloya diştüm. 49 la hamiştim. bende öyle hissediodum. psikolojik olabilir demişti dr, istemiodum hazır değildim yani:) ama çok sükür 19 aylık bi melegim var.

merhaba :KK3::KK3:
allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah

benımde cok bulantılı geçti,en cokta folıc asıt etkılemıstı benı
şimdide kan ilacı etkiliyor malesef, sabahları özellikle safra kusuyorum , çok sık değil ama yaşıyorum bu durumu

ben ılk 3 ayki bulantılarımı hep ayva yiyerek bastırdım ,bu mevsımde varmıdır bılmıyorum şuan ama ,buyuk marketlerda bulabılırsın ,

bende işe yaradı inşallah sendede yarar canım,papaz erikte yiyebilirsin ,

hayırlı doğumlar şimdiden

Son düzenleme:
gerçekdenmı yaa artık o kadr çok kusmaya alıştım kı sankı öncekı hayatm yokmş da ben hep kusuyrmuşum gibi hıssedyrm, iştahla yemek yemenn nasıl bir duygu olduğunu unttm ,yemeklerden korkuyorum artık ...hergn bugun ne yicem dıye deprosyana giriyorum... inşallah dedğin gibi olur ...

anlıyorum cnm seni inş atlatırsın gerçekten bir gün kalkıyorsun ve istediğini yiyorsun
ama ben de şu da olmuştu bn kusamyordum bulntılar beni mahvediyordu
aklında olsun bana salatalık çok iyi gelmişti tuzlayıp tuzlayıp yemiştim
bir de muz :KK56::KK56::KK56::KK56:

anlıyorum cnm seni inş atlatırsın gerçekten bir gün kalkıyorsun ve istediğini yiyorsun
ama ben de şu da olmuştu bn kusamyordum bulntılar beni mahvediyordu
aklında olsun bana salatalık çok iyi gelmişti tuzlayıp tuzlayıp yemiştim
bir de muz :KK56::KK56::KK56::KK56:

soğuk tuzlu salata onu yıyorum canm muzda ıyı geliyor ama normalde de kabızlık sorunum var o yuzden çok tuketemıyrm ... annem 9 ay kusmuş 48 kılo ile doğmdan çıkmış .. eğer ırsiyse yandm...

soğuk tuzlu salata onu yıyorum canm muzda ıyı geliyor ama normalde de kabızlık sorunum var o yuzden çok tuketemıyrm ... annem 9 ay kusmuş 48 kılo ile doğmdan çıkmış .. eğer ırsiyse yandm...

anladım cnm inş ırsi değildir ya
senin için daha iyi olr inşş

Şuan 11+6 oldum ve bende neler çektim neler ama benim akşamları çok bulantım oluyordu hala da az var ama şuan çıkartmam yok şükür..Ben aç kaldığımda bulantımın arttığını farkettim ondan beri de saat başı hatta yarım saatte bir az az, yağsız ,salçası az ve baharatsız,süt et ve tavuk balık sarımsak soğan hariç herşeyi yiyebiliyorum ve bulantım azalıyo..bi de o şiddetli zamanlarda kızarmış ekmek,ekşi şeyler,salatalık,haşlanmış patates,yoğurtlu semizotu yemeği,yoğurtlu Mantı ii geliyodu..hiç unutmuyorum 1 gün sadece çubuk kraker ve leblebi yemiştim akşam 7 gibi kusmaktan mahvoldum ondan beri az ve sık yiyorum..ben mis kokulu eşimden bile kendi elimin kokusundan bile tiksinmiştim düşün yani..iştahsızım diye yememezlik yapma yani..bi de yemekleri sen yapma parfüm temizlik malzemesi kokusundan bile uzak dur..şimdi de günde 1 tane patlıcan turşusu yemeden duramıyorum tuzlu diye 1 tane ile sınırlıyorum ama çok canım istiyo..inşallah bi zararı yoktur

cnm şukret ben ay hem hergun hastanedeydim. bulantı hapları işe yaramıyor susuz kalıyor serum alıyordum hep. dudaklarım çatlıyordu. karpuz la filan su ihtiyacımı azaltıyordum yemek yiyemiyor yanımda posetle geziyordum. dısarı çıkamıyor her seyden tiksiniyordum. 44 kiloya diştüm. 49 la hamiştim. bende öyle hissediodum. psikolojik olabilir demişti dr, istemiodum hazır değildim yani:) ama çok sükür 19 aylık bi melegim var.

hadi yaaaa hayretle okudum valla... bende süpriz hamıle oldm .. dedğin gibi piskolojik etkıleride vardr mutlaka... allhım nasıl dayandn...

Valla cnm basa gelen çekiliyor. Çok yıprandım ama iyikide olmuş, çok şeyi unutturuyor. Doğum anı çok güzl normal yap derim. Böbreğime baskı yapmştı hala ağrır..2.ye hiçç cesaretim yok ama....

Valla cnm basa gelen çekiliyor. Çok yıprandım ama iyikide olmuş, çok şeyi unutturuyor. Doğum anı çok güzl normal yap derim. Böbreğime baskı yapmştı hala ağrır..2.ye hiçç cesaretim yok ama....

ben böbrek amilyatıda oldm birde arada ağrı yapıyor.. umarm sorn olmaz .. 3.ayım bitti ama bir düzelme olmadı ... umarm ılerde bende senn gibi unututrm bebegimi sağlıklı bir şekılde kucama alınca... inşallah...

ben böbrek amilyatıda oldm birde arada ağrı yapıyor.. umarm sorn olmaz .. 3.ayım bitti ama bir düzelme olmadı ... umarm ılerde bende senn gibi unututrm bebegimi sağlıklı bir şekılde kucama alınca... inşallah...

cnm bana da stend takılacaktı canım kanal genişlemesi ve iltihap vurdu böbreğimi dr. a ağladım cok. yaptırmadım adam acıdı ilaçlı tedavi gördüm sonra düzeldi biraz. yüksek ates ve asırı ağrı 6 7 aylık hamilelik... 2 büklüm hastanelerde geziyorduk.. allah yasatmasın kimseye attı bulantı. gecmiş olsun cnm kucagına hayırlısıyla alırsın inş.

cnm bana da stend takılacaktı canım kanal genişlemesi ve iltihap vurdu böbreğimi dr. a ağladım cok. yaptırmadım adam acıdı ilaçlı tedavi gördüm sonra düzeldi biraz. yüksek ates ve asırı ağrı 6 7 aylık hamilelik... 2 büklüm hastanelerde geziyorduk.. allah yasatmasın kimseye attı bulantı. gecmiş olsun cnm kucagına hayırlısıyla alırsın inş.

hadi yaaa çok uzuldm gerçekden canım ınşallah öyle olmam zaten hamılelgm zor geçiyor o da eklnırse mahfolurum... işe bile 1gün geliyrm 1 gün gelemıyorm gerçekden dayanması zor .. böbrek ağrısıda çok kötü bilirim çok ıyı... karın buyurken sıkıştrma oluyormuş böbregi ozmn ortaya cıkarsa çıkar diye düşünüyrum.. umarm olmaz... allah sabır ve dayanma gücü versin... sağlıklı hayırlı bir şekilde kucamıza almayı nasip etsin...

X