Bosanmak icin illa siddet ya da aldatma mi lazim demistim ya hani... bosaniyoruz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence ikinizin de psikolojisi normal degil. Ikinizin de oncelikle kendinize, sonra birbirinize zarar verecek davranislari var, camdan atlamaya kalkmalar, kolda sigara sondurmeler filan.

Esiniz kendisini, ofkesini kontrol edemiyor, ne demek kolda sigara sondurmek, hadi birlikte camdan atlayalim diye sizi itmek, ne demek "bir daha agla, bicagi kendime saplarim" demek. Kusura bakmayin ama psikopatca seyler bunlar. Benim artik boyle bir adamla ayni odada bile bulunmaya gozum yemezdi. Birak evliligi... Her kizdiginda ya kendine ya karsisinakine zarar verecek demek ki. Korkunc. Esiniz ozellikle mutlaka bir doktora gorunsun bence.

Kimse mantikli bulmadi mi bosanmami ya :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben mantikli buldum. Bosanmak icin yeteri kadar sebep bence bu. Can guvenliginizden emin misiniz mesela? Ne belli bu kisinin bir gece eve sarhos gelip, hadi olelim diye yine sizi camlara itmeyecegi? Sinirlenince kendini kaybeden insandan korkarim. Illa siddet ya da aldatma mi lazim demissiniz. Butun bunlar yeterince siddet degil mi zaten?

Son düzenleme:
Canim psikologsun ama kendine neden disardan bakamiyorsun? Gerci biz kadinlar disardan bakamiyoruz. Esinin tum tepkileri seni cok sevdiginden ama bence icinde bastirilmis muthis bir siddet var. Esine ickiyi birak yerine tedavi olmayi ya da terapiste gitmeyi onermelisin bence. Balik yemek degil balik tutmak. Allah yardimcin olsun. Cok zor zamanlar gecirmissin cok uzuldum. Insallah mutlu bir yuvaniz olur canim.

Terzi kendi sokugunu dikemezmis hesabi iste bu da o dun soyledi zaten ilac kullancam sonunda diye

eşinizin davranışları çok anormal alkollü bile olsa kürdan, çatal batırmak sigara söndürmek nedir kendi vücüduna :KK53: bende korktum açıkçası ve nasıl bir tavsiye versem bilemiyorum size:KK43: Tek söyleyebileceğim ne olursa olsun yaptığı şeyler hiç normal değil ve ilerisi için düşündürücü:26:

Tabikide hayır ama bir arkadaşımızda dedigi gibi bastırılmış bir şiddet oldugu belli.Beraber terapiste gidin yoksa böyle çok yıpranırsınız çok üzüldüm senin için kötü şeyler olmuş...

Su an konusmaya cekiniyorum acikcasi adim da atamam

Ya kac kez elini yumrugunu kaldirdi kaldirdi indirdi en son ben pusmadim ben ustune yurudum oyle geri cekildi aklima geliyo o hali dislerini sIkmisken

Dun her sey normaldi. Tabi ben hastayim ayakta zor duruyorum artik . Esimle ciktik biseyler ictik cay kahve. Ama yorgunum yuzum dustu yine problemler geldi aklima ve icime kapandim sustum somurttum konusmadim onla bu boyle bir saat falan surdu en sonunda gel surda oturcaz dedi ickili bi yer arka arkaya icmeye basladi dur demem lazimdi diyemedim ictikce sapitti. Agladi karsimda ben ne yaptim sana seni rahatsiz eden gecmis yasantim ben degilim Allah kahretsin ki vazgecemiyorum sanki kaderimsin just dedi

Sonra konusma kufurluye donunce eski sevgilime gelince ben kalktim gittim kucagima kullugu atti hirkam yandi cunku. Sonra pesimden geldi ben melegim melek bi dedigini iki etmedim dedi bileklerimden tutup surukledi beni herkesin icinde inanir misiniz kimse de napiyosun sen bilader demedi kocama izlediler sadece oyle oturttu beni aricam anani babani alsinlar seni dedi telefonlarini firlatti yere gitme diye bacagini onume koyacakken tekme gibi bacagima geldi

Kendi ustunde sigara sondurdu. Kurdanla orasini burasini desti batirdi. Gomlegini yirtti. Bu daha baslangic dedi bi de goreyim diye gozume gozume sokuyor ya kontrol ediyor kendini de zarar gormus mu diye sirf gozum korksun diye yapti biliyorum

Ben dikkati dagilinca kalabaliga karistim kaybettirdim kendimi tabi geldi eve artik sakin konusalim diyorum uzuluyorum bunalimdayim gulemiyorum ne yapayim sen depresyondayken ben sustum diyorum bana somurtamazsin ben bunu hak etmedim artik aylardir sabrediyorum tutamiyorum just delirttin beni alkolik yaptin karacigerim hastalanmis dedi

Agliyorum uzuluyorum diye kiziyo evet her gun agliyorum ben :KK43: napayim uzuluyorum tutamiyorum kendimi bikmistir tamam ama bu kadar tepkiye gerek var miydi.. bi daha agla sokarim bu bicagi kendime diyo elinde catal dizine batiriyo yemek yiyemiyorum korkudan diye. Bu daha baslangic sen benim deli halimi gormedin sen git ben kendimi oldurucem seni de kendimi de dedi

Aticam kendimi dedim cama yoneldim tuttu beni kaldirdi hadi beraber atlayalim diye cama asagi iterken kafami carptim pencere kenarina ve sisti alnim cizildi korktu hemen buz falan getirdi giderken de sarildi optu falan..

Sabah de ozur dileyen bir mesaj atmis benim kizim boyle bi adamla olsa gider vururum ben hicbi kadina fiske vurmadim hayatim boyunca bunu savundum ama seni sevdigimden gitmene dayanamadigimdan diyor bi daha ne ara ne sor avukatimla konus dedim

Simdi napicam ben. Nasil dik durucam. Evet bi sureci baslattim bosanicaz ama kendime guvenemiyorum irademe . Acaba surundurup bi daha agzina alkol koymamak sartiyla kabul mu etsem cunku alkolluyken ve alkolsuzken iki farkli insan gibi..

Ben bunu baslatirim ama karsi taraf asla yanasmaz bosanmaya bana yol gosterin bitirmek istemiyorum ama hayatim alasagi oldu artik bisey yapmaliyim nasil alisirim o soguk mahkemelerde davalarda yikilirim gibi geliyor dayanamayip geri donecegim diye korkuyorum off offf

Sevgili just, acikcasi asil derdin nedir onu bile bilmiyoruz. Gorunurde, icince sapitan bir adam var. Ama bu sapitmaktan ote, manyaklasmis, ve hayati tehlike arz eden birisi. Bence alkolu tamamen birakmak cok kolay bir sey deyil. Belki ugrasir, belirli bir sure ayik olur , ama nasil guvenebilirsin ki eyer bir kere bile icse nolucagina. Hele birde o ortamda bir cocugunun oldugunu dusun, eyer cocuk istiyorsan tabi.

Ki dedigim gibi asil dert ne onu bile bilmiyoruz, yok sen benim eski halime kiziyosun, simdiki halime niye somurtuyosun laflari nedemek anlamadim. Bu adam eskiden nasil di ki ? Napti sana da bu kadar problem oldu bu su ana geldi? Yasi da senden buyukmus, ki sen benim gozumde yanlis anlama ama taptaze cocuksun. Daha yasin 23 tu sanirim, cok kucuksun? Esin senden de buykse sana gore olgun olmasi lazim, nedir bu sacmalik? Ben acikasi durumuna cok uzuldum. Asil karakterini yada ugrastigi sorunlarini da bilmedigim icin bir sey soyliyemeiyecegim tam olarak.

Ama sana sunu soyliyim maddeler halinde genel olarak.

1) seni rahatsiz eden ozellikleri varsa, bunlar seni mutsuz edicekse, her mutsuz oldugunda eninde sonunda bu adam kanimca icer, ve buna benzer seyleri yasarsin diye dusunuyorum. O yuzden iyi dusun, bunlar ne, ben bunlari kaldirabilirmiyim.
2) Uzgun oldugumuz seyler her zaman olucak, herzaman problemlerimiz olucak, bu kesin, cunku bu hayat, o zaman sen arkanda direk mi istiyorsun, yoksa boyle aglayip zirlayan bir herif mi ?
3) bence kuzum cok gencsin, duygularina cok saygim var, eminim asiksin su an ama, bu ask dedigin sey nereye kadar gider hic bir fikrim yok, kanimca gitmez ve basini duvardan duvara vurursun.
4) hazir boyle bir vukuat olmusken, kac kurtar kendini, boyle tiplere de bir daha bulasma derim.

Umarim, dogru karar verirsin, ve hersey gonlune gore olur.

Su an konusmaya cekiniyorum acikcasi adim da atamam

Haklısınızda kötü bir zamanlama olur ama boşanmadan önce son kez bir konuşma yapın alkol bagımlısıysa amateme gidebilir tedavi olabilir..Ama bunlar boşanmak için yeterli bir sebep fakat yinede içinizde bir şey kalmasın diye son kez deneyin dedim

Son düzenleme:
Konunu hatirladim simdi canim senin kocan da boyle deliriyor mu ot kullaninca?

benimki atmayınca deliriyor atıncada beyni uyuşuyo kendinden geçio nasıl bi illetse otu tercih etti ayrı yatmayı göze alıyo adam rahat rahat yatmak için hiç bi ilgi sevgi yok yaklaşmıyoki azım kokmasında bilmeyim diee iki yabancı gibiyiz evde degmezsem benden iyisi yok napim ne hali varsa görsün

Ben de aile terapisti diyenlerdenim. Geçmiş olsun öncelikle ciddi bir rahatsızlığınız mı var ?

terzi kendi sokugunu dikemezmis diye buna diyolar galiba.esiniz ciddi bi bunalimda.sizide kendisiyle birlikte surukluyo buna.gecici bi durum gibi geldi bu bana.beraber aile terapistine gitmelisiniz.ve alkolu birakmasiyla birlikte bunuda sart kosarak esinize bu zor zamaninda destek olmalisiniz bence.birde bosanmak cozum olmaz gibi geldi bana bu durumda birbirinizden kopamazsiniz.yoruldugunuzu soylemistiniz ama disinizi sikarsaniz bu zor durumu atlaticaginizi dusunuyorum.insallah hersey duzelir.

Pes etmiyim mi yani .......

Bilmiyorum belki yanlis kaldi aklimda ama sizin birbirinizi çok sevdiğinizi saniyorum forumdaki yorumlarından. Ask her zaman kapisini calmiyor insanin. Artilarini eksilerini cikar iliskinizin öyle karar ver bence. Ama bu siddet egilimi gözümü korkutmadi değil. Sana değil kendine zarar veriyor diye anladim doğru anladiysam eğer ki sen daha iyi bilirsin nedenini icindeki uzuntuden caresizlikten diye düşünüyorum. Hani insan uzuldugunde sinirlendiginde falan bagirip cagirma etrafi kırıp parcalama istegi hisseder ya öyle.

Ben mantikli buldum. Bosanmak icin yeteri kadar sebep bence bu. Can guvenliginizden emin misiniz mesela? Ne belli bu kisinin bir gece eve sarhos gelip, hadi olelim diye yine sizi camlara itmeyecegi? Sinirlenince kendini kaybeden insandan korkarim. Illa siddet ya da aldatma mi lazim demissiniz. Butun bunlar yeterince siddet degil mi zaten?

Degilim beni camdan ittiginde dehsete dustum carsida bi kacisim vardi metroya atlayisim ilk kez bu kadar urktum ben ciddiye almazdim normalde ama

Haklısınızda kötü bir zamanlama olur ama boşanmadan önce son kez bir konuşma yapın alkol bagımlısıysa amateme gidebilir tedavi olabilir..Ama bunlar boşanmak için yeterli bir sebep fakat yinede içinizde bir şey kalmasın diye son kez deneyin dedim

Ben bagimli diye dusunmemistim burdaki herkes oyle dedi ama karacigere kadar gittiyse benden gizli de iciyordur belki bilemiyorum

Sevgili just, acikcasi asil derdin nedir onu bile bilmiyoruz. Gorunurde, icince sapitan bir adam var. Ama bu sapitmaktan ote, manyaklasmis, ve hayati tehlike arz eden birisi. Bence alkolu tamamen birakmak cok kolay bir sey deyil. Belki ugrasir, belirli bir sure ayik olur , ama nasil guvenebilirsin ki eyer bir kere bile icse nolucagina. Hele birde o ortamda bir cocugunun oldugunu dusun, eyer cocuk istiyorsan tabi.

Ki dedigim gibi asil dert ne onu bile bilmiyoruz, yok sen benim eski halime kiziyosun, simdiki halime niye somurtuyosun laflari nedemek anlamadim. Bu adam eskiden nasil di ki ? Napti sana da bu kadar problem oldu bu su ana geldi? Yasi da senden buyukmus, ki sen benim gozumde yanlis anlama ama taptaze cocuksun. Daha yasin 23 tu sanirim, cok kucuksun? Esin senden de buykse sana gore olgun olmasi lazim, nedir bu sacmalik? Ben acikasi durumuna cok uzuldum. Asil karakterini yada ugrastigi sorunlarini da bilmedigim icin bir sey soyliyemeiyecegim tam olarak.

Ama sana sunu soyliyim maddeler halinde genel olarak.

1) seni rahatsiz eden ozellikleri varsa, bunlar seni mutsuz edicekse, her mutsuz oldugunda eninde sonunda bu adam kanimca icer, ve buna benzer seyleri yasarsin diye dusunuyorum. O yuzden iyi dusun, bunlar ne, ben bunlari kaldirabilirmiyim.
2) Uzgun oldugumuz seyler her zaman olucak, herzaman problemlerimiz olucak, bu kesin, cunku bu hayat, o zaman sen arkanda direk mi istiyorsun, yoksa boyle aglayip zirlayan bir herif mi ?
3) bence kuzum cok gencsin, duygularina cok saygim var, eminim asiksin su an ama, bu ask dedigin sey nereye kadar gider hic bir fikrim yok, kanimca gitmez ve basini duvardan duvara vurursun.
4) hazir boyle bir vukuat olmusken, kac kurtar kendini, boyle tiplere de bir daha bulasma derim.

Umarim, dogru karar verirsin, ve hersey gonlune gore olur.

Asil derdim gecmis evliligindeki kadinin ailesiydi borcu da bunlara dolayisiyla bi turlu kopmuyor bazi seyler gorusmuyorlar tabi de huzursuzum tehdit ediliyorum. Gencim dimi asarim yine ayaga kalkarim unuturum dimi ablacim yine gulerim dimi ben :KK43:

Şu üzerinizdeki ağlama hallerini bir yana bırakın,yoksa bu aciz hissetme duygusuyla çıkmazdan çıkamazsınız.şöyle bir sirkelenin,canlanın.sdonra eşinizi karşınıza alarak sırf anlayabilmek için dinleyin,sorunu netleştirip,bir uzmandan eşiniz için tedavi alın.ve bir evlilik danışmanına başvurun en kısa sürede.ALLAH'IN izniyle sorunlarınızı çözmek için yeterince çaba gösterin,hemen boşanmak, en kolay çözüm ya da çözümsüzlük...

Ben bagimli diye dusunmemistim burdaki herkes oyle dedi ama karacigere kadar gittiyse benden gizli de iciyordur belki bilemiyorum

hergun icse ama cok az icse karacigere kolay kolay zarar vermez. ama zaten bagimlilik hergun aliskanlik gibi birseyi yapmak demek deyilmidir, illa dozunun cok olmasina gerek yok. Boyle asiri icmesi insanin karacigerine zarar veriyor iste. isterse hayatinda bir kere oyle icsin, o zarar vermis oluyor.

benimki atmayınca deliriyor atıncada beyni uyuşuyo kendinden geçio nasıl bi illetse otu tercih etti ayrı yatmayı göze alıyo adam rahat rahat yatmak için hiç bi ilgi sevgi yok yaklaşmıyoki azım kokmasında bilmeyim diee iki yabancı gibiyiz evde degmezsem benden iyisi yok napim ne hali varsa görsün

Sen neden doktora goturmuyosun bosanmiyosun ki:KK43:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X