hoşgeldin oğlum

hayırlı olsun ,allah analı babalı büyütsün ,darısı başımıza inşallah
normal dogummu yaptın canım,deneyımlerını paylasırmısın

hayırlı olsun canım:KK16:ayy maşallah yaa siz kavuştunuz:KK31:
Rabbim bizlere de nasip etsin:KK31:
İkinizde iyisinizdir inşallah sovicim :KK54:

Ay canim sagolasin...
Sorma erken geldik, kayinvalidem ameliyata girdi, o gun benim serseri oglum gelmeye karar Verdi...
Bir telas bir kiyamet ki sorma, bir baktim yarim saat icinde ameliyathanedeyim, 1 saat sonra da oglum dogdu...
Cok telasli cok sancili bir donem oldu bizim icin, ama simdi evimizdeyiz hamd olsun...
:KK16:
:KK16::KK16:

Canım çok sevindim gözünüz aydın Allah sağlık versiz size bağışlasın :emir_bebek::nazar: sabırsız bebiş erken geldi :KK9:

Allah anneli babalı, sağlıkla büyütmeyi nasip etsin, torunlarınızı göstersin inşallah :nazar: Bizim de 1 hafta kaldı :KK52:
Ben bebek ile ugrasmaktan mesajlara ancak cevap verebiliyorum...
O yuzden saniyorum ki sende bebegini kucagina almissindir.
Rabbim saglik ile, sihhatle, anali - babali buyutmeni nasib etsin insallah... :nazar::nazar:

gözünüzaydın canım, oğluşunla mutluluklar :emir_bebek::emir_bebek:

rabbim analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin inşallah darısı bizim başımıza..

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim...
Amin insallah, Rabbim tum isteyenlere hayirlisi ile evlat nasib etsin insallah...
Dunyanin en anlatilamaz duygusu... Insanin inanasi gelmiyor, bu ufacik beden benim vucudumdan mi cikti diye dusunuyor insan...
Yiyesi geliyor insanin... Evlat sevgisi bambaska birseymis...
Gun gectikce daha da iyi anliyorum... :KK16:
:KK16::KK16::KK16:

Canım Rabbim huzurla büyütmeni nasip etsin.:KK16::emir_bebek::nazar:
Hayırlı olsun ve endişelenecek bir durum yok annelik genin hemen harekete geçmiştir.
Maşallah e kaç kilo? sen nasıl hissediyorsun? Sezeryan mı?

Benim zaten erken dogum riskim vardi, o yuzden erken dogdu.
Fakat 3300 kg dogdu, yani normal bir bebek kilosunda :nazar:

Ilk haftalarda cok problem yasadik, cocuk doktorumuz iyi degildi, doctor degistirdik ve iyiki degistirmisiz.
Yavrum simdi sariliktan kurtuldu, kaybettigi kilolarini aldi, hamd olsun cok daha saglikli...
Dedigin gibi ilk basta insan panic oluyor fakat annelik geni hemen harekete geciyor.
Kimse birsey gostermedi, ogretmedi ama sanki kirk yillik anneymisim gibi hic birseyi zor gelmedi.
Biraz da rahat olmakla alakali, ben kafamda hic birseyi buyutmedim.
Logusalik sendromu denilen sey gercekten dogru, yeri geldi "ben bu cocuga bakamiyorum galiba" diyerek agladigim oldu.
Fakat anlik durumlardi, insanin hakikaten dengesi bozuluyor logusalik doneminde...
Ama cok pipiriklenmeden, sakin sakin davraninca, hersey olurunda ilerliyor....
Hamd olsun saglikli, saglik problemimiz yok simdi... :nazar:

Benim zorunlu sezeryan oldu, normal dogum dusunuyordum.
Zaten suyum gelerek hastaneye gittim, hastaneye gidip odaya yerlestigim vakitte zaten suyum bitmisti.
Karnimda sadece bebegi hissediyordum, cok garip bir duygu... Aslinda normal dogum yapsam yapardim.
Fakat doktorum cok iyiydi, Cihangir'in kuveze girecegini biliyordu. O yuzden sezeryanla alacagim dedi.
Solunum problemi olabilir dedi, nitekim solunum problemi oldu... 5 gun yogun bakim kuvezinde kaldi.
Bizi korkuttu biraz, fakat hamd olsun saglikliyiz. Artik solunum problemimiz yok cok sukur...
Ve bir seyi anladim ki, hastanelerin her dallari basarili olamayabiliyor.
Ben dogum doktorumdan cok memnumdum, fakat ayni memnuniyeti cocuk doktorunda goremedim malesef.
O yuzden farkli bir hastaneye goturuyorum cocuk doktoruna...

Butun hamilelere tavsiyem, dogum yapmadan once cocuk doktoru arastirmayi da ihmal etmeyin.
Ben bunu dusunmedigim icin zamaninda, 1 hafta kaybim oldu, cocugum 1 hafta ac kalmis diyebilirim.
O yuzden de sarilik problemi ile ugrastik, fakat doctor yonlendirmesi ile kisa surede sarilik sorunumuzu atlattik.:nazar::nazar:
Aklinizda bulunsun, muhakkak bir cocuk doktoru arastirin, hatta birden fazla, olur da birinden memnun kalmazsaniz, digerine gidersiniz... :KK34::KK34:

hayırlı olsun ,allah analı babalı büyütsün ,darısı başımıza inşallah
normal dogummu yaptın canım,deneyımlerını paylasırmısın

Yukarida biraz bahsettim canim, daha da anlatsam roman olur aslinda.
Sezeryan oldum, zorunlu olarak.
Benim sezeryanda yasadigim en buyuk sorun, hamileligimin son gunlerinde oksuruk ve burun tikanikligi problemim vardi.
Doktora gitmistim ve alerjik demisti, sezeryanim spinal oldu, gayet memnun kaldim, korkulacak birsey yok.
Fakat alerjik durumdan dolayi SIKINTI cektim biraz, sezeryan sonrasi oksurugum ve burun tikanikligim devam etti.
Bulundugum hastane cok iyiydi, agri kesiciler konusunda hic uzmediler beni.
Ameliyat yerimi tutarak oksuruyordum, bir gece cok izdirabim oldu oksurukten dolayi, o geceyi anlatamam zaten.
Hayatimda oyle aci yasadigimi hatirlamiyorum, fakat tabii bu acilar benim oksurmemden kaynakliydi.
Sonrasi zaten gulluk gulistanlik... 2 gunde ayaklandim, hic bir agrim sizim kalmadi.
Cok az tabii ki ameliyat yerinde sizlanma oluyordu olmuyor degil, sonucta kac kat kesip dikiyorlar...
Fakat korkulacak birsey degil, gonul rahatligi ile bunu soyleyebilirim.

Ben cok stress yapmistim cunku hayatta en korktugum sey ameliyat olmakti.
Genel anestezi yapamadilar alerjik durumumdan oturu, ama spinal en rahatiymis bunu da gonul rahatligi ile soyleyebilirim... :KK34:

allah analı babalı büyütsün adıyla yaşasın inşallah
Amin insallah... Cok tesekkur ederim... :KK16::KK16:

hayırlı olsun canım:KK16:ayy maşallah yaa siz kavuştunuz:KK31:
Rabbim bizlere de nasip etsin:KK31:
İkinizde iyisinizdir inşallah sovicim :KK54:

Hamd olsun canim, ilk haftalar zordu fakat simdi daha iyiyiz.
Rabbim sana da hayirlisi ile kucagina almayi, rahat dogum yapmayi nasib etsin.
Ben suyun gelmenin ne demek oldugunu, sancinin ne oldugunu tattim.
Oyle korkulacak birsey yok, insan hamile iken "nasil olacak acaba" diye dusunuyor ve dogum yaklastikca strese giriyor.
Benim acimdan oyle olmustu en azindan.
Fakat hic korkulacak, strese girecek birsey yok, bol bol dua oku, salavat getir tavsiyem bu.
Ayni zamanda eger seker problemin yoksa, gunde 3-4 tane hurma ye.
Gercekten faydasi oluyor bence... :KK34:

kucagina alinca, hersey bam baska oluyor canim.
Dunya artik onun etrafinda donuyor, herseyin ona odakli.
Yemek yemen, uyuman, lavaboya bile gitmen ona odakli... :KK9:
Fakat en guzel yani, kimsenin sana birsey ogretmesine gerek yok, annelik ic gudusu hemen devreye giriyor.
Sanki hep bebegin seninleymis, sanki kirk yillik anneymissin gibi herseyi kavriyorsun.
Esim ben hamile iken hep derdi ki "sen bu cocuga resmen hasret duyuyorsun, gozumle goruyorum sabirsizlikla bekliyorsun" derdi.
Hakikaten sanki yillarca beklemisimde, ancak kavusmusum gibiyiz... Dunyanin en guzel duygusu...
Allah tum isteyenlere nasib etsin... Hayatimizda esimle yaptigimiz en guzel sey... :KK17::KK16::KK16:

Canım çok sevindim gözünüz aydın Allah sağlık versiz size bağışlasın :emir_bebek::nazar: sabırsız bebiş erken geldi :KK9:
Amin canim cok tesekkur ederim... Rabbim sana da nasib etsin insallah...

hayırlı olsun rabbim uzun ömürler versin inşallah.. darısı başımıza..:nazar::emir_bebek:

Amin insallah, Allah size de hayirli dogum nasib etsin insallah..
Saglikla alin kucaginiza.. O kokusu yok mu, cennet cennet mubarek...
Insan koklamaya doyamiyor... :KK16:

Hayırlı olsun güle güle büyütün bebeğinizi.:nazar:

Amin insallah cok tesekkur ederim... :KK16:

• Beğen
Reactions: 2k1
Souvvenir maşallah
Anne oğul nice mutlu seneler dilerim :emir_bebek::KK19:
Gözünüz aydın vatana millete ailesine hayırlı bir evlat olur inşallah :KK16:

Hayırlı olsun cnm Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inş

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X