Antidepresanlar ile tedavi hakkında ne düşünüyorsunuz ?Yardımlarınızı bekliyorum.

Aile sorunları bende de var coğu kişide vardır ama ben de senin gibi kafaya takanlardanım işte..
Antidepresan herkeste kilo aldırmaz doktora muhakkak git direk psikiyatriste gitsen de olur o ilaca gerek duymazsa zaten psikoloğa yönlendirir seni. Eğer antidepresana gerek görürse de belirtirsin kilo konusunu ona göre ilaç yazar.
Tabiki de altından kalkabileceğin biseyse hallet ama değil gibi.. eğer işin içinden çıkamıyorum diyorsan kendini kasma sıkma doktora git. Grip olunca nasıl doktora gidiyorsak bu da öyle. psikoloğa psikiyatriste gitmek ille de ilaçlar haplar kullanmak demek değil ki fikir danışmak için de gidilebilir ve ilaca gerek görülürse de bunda yadırganacak bisey yok zaten yadırgayanlar da bu durumun içine muhakkak düşerler

Aile sorunları + gönül işi. Nakavt oldum . Gönül işinde de iş başka boyuta vardı. Bana yaptığı muamelenin üstünden gelemiyorum. Resmen yıktı geçti. Ve ben burada ağlarken onun orda gülmesine tahammül edemiyorum olmuyor.

Teşekkür ederim. Uzun zamandır namaz kılmayı düşünüyorum. Ama yönelemedim.
Haddim değil belki ama ALLAHa çok kırgınım. Ona küsülmezmiş ama küskünüm işte.

canım öncelikle geçmiş olsun.depresan tedavisi görmüş biri olarak öncelikle kilo mevzu kullanacğın ilaca bağlı.eğer ki kilo artışı yaparsa dr bildirirsin ilaç değişikliği yapar.benim ilacımın biri yapan cinstendi.50 kilodan 57 lere getirdi beni.ama şikayetci değilim çok zayıftım azıcık hatuna benzedim ve yaşım 38 :)
dr a düzenli git konuş anlat içini dök.bu sana iyi gelecek.meselaben aynalara bile küsmüştüm.dr um bunu yapma önce kendinle barışık ol ki birşeyleri çözelim
hem kendini daha iyi hissedeceksin demişti ve o gün bugündür bakımlıyım.ha evdeyken biraz salaşım :) sakın olaki yarada küsme kızma.bunu bende çok yapardım.sen beni unuttun rabbim der isyan ederdim.dua etmeyi bile kesmiştim.her hafta sonunu iple çeker sabahlara dek içer ağlardım marifetmiş gibi.ve yıllar sonra baktım ki dertlerim katlanmış acım hüznüm dahada çoğalmış.öyle şeyler yaşadım ki ailem de dahil çevremdeki herkesin gerçek yüzünü gördüm.ve allahtan başkasının boş olduğuna inandım.yeniden ona sığındım.duamı eksik etmem kuranımı okurum.yıllar önce 5 vakit namazını kılıp bırakan biri olarak tek isteğim şu ara,yeniden başlamak.herşeyi ilaca bağlamamak lazım.onun ve senin azminle inşallah tüm sıkıntıların geçecek canım.bol bol yürüyüşe çık.buda bana dr tavsiyesiydi.halada uygularım.çok iyi geliyor.yeniden geçmiş olsun kuzucum.rabbim şifa versin...

Affedemiyorum . Bırakamıyorum. Sürekli onu takip ediyorum. Sürekli . Bugün onu gördüm sandım. Dizlerimin bağı çözüldü. Dizlerime titreme geldi. Sanmam yetti düşün ...

İşte senin zamanında gerektiğinden fazla değer vermenden kaynaklanıyor. Aslında hiçte gözünde büyüttüğün kadar değil
Buna ilk önce sen inanmalısın
Yaşananlar kolay unutulmuyor ama alışmayı öğrenmelisin

canım öncelikle geçmiş olsun.depresan tedavisi görmüş biri olarak öncelikle kilo mevzu kullanacğın ilaca bağlı.eğer ki kilo artışı yaparsa dr bildirirsin ilaç değişikliği yapar.benim ilacımın biri yapan cinstendi.50 kilodan 57 lere getirdi beni.ama şikayetci değilim çok zayıftım azıcık hatuna benzedim ve yaşım 38 :)
dr a düzenli git konuş anlat içini dök.bu sana iyi gelecek.meselaben aynalara bile küsmüştüm.dr um bunu yapma önce kendinle barışık ol ki birşeyleri çözelim
hem kendini daha iyi hissedeceksin demişti ve o gün bugündür bakımlıyım.ha evdeyken biraz salaşım :) sakın olaki yarada küsme kızma.bunu bende çok yapardım.sen beni unuttun rabbim der isyan ederdim.dua etmeyi bile kesmiştim.her hafta sonunu iple çeker sabahlara dek içer ağlardım marifetmiş gibi.ve yıllar sonra baktım ki dertlerim katlanmış acım hüznüm dahada çoğalmış.öyle şeyler yaşadım ki ailem de dahil çevremdeki herkesin gerçek yüzünü gördüm.ve allahtan başkasının boş olduğuna inandım.yeniden ona sığındım.duamı eksik etmem kuranımı okurum.yıllar önce 5 vakit namazını kılıp bırakan biri olarak tek isteğim şu ara,yeniden başlamak.herşeyi ilaca bağlamamak lazım.onun ve senin azminle inşallah tüm sıkıntıların geçecek canım.bol bol yürüyüşe çık.buda bana dr tavsiyesiydi.halada uygularım.çok iyi geliyor.yeniden geçmiş olsun kuzucum.rabbim şifa versin...

Amin inşallah ... Yürüyüşe çıkmalı evet. Yürümeliyim. İyi geliyor diyorlar hiç denemedim .
İçkiyi ben de seviyorum. Ben de bir ara sürekli sarmıştım. Baya iyi olana kadar içiyordum. Çünkü en güzel o zaman uyuyabiliyordum.
Hani böle hatırladıklarım koymuyordu. Ama bir süredir diyette olduğum için içmiyorum içki de. Zor geldi.
Teşekkür ederim çok çok çok.
Sağollll .....

Aile sorunları + gönül işi. Nakavt oldum . Gönül işinde de iş başka boyuta vardı. Bana yaptığı muamelenin üstünden gelemiyorum. Resmen yıktı geçti. Ve ben burada ağlarken onun orda gülmesine tahammül edemiyorum olmuyor.

Biz kadınlar zaten hassasız böyle seyler de olunca iyice hassaslaşıyoruz haliyle..
yasınız kaç okuyor musunuz

İşte senin zamanında gerektiğinden fazla değer vermenden kaynaklanıyor. Aslında hiçte gözünde büyüttüğün kadar değil
Buna ilk önce sen inanmalısın
Yaşananlar kolay unutulmuyor ama alışmayı öğrenmelisin

Alışmak istemiyorum . :/
Ben değer vermemeyi öğrenmem gerek.

Biz kadınlar zaten hassasız böyle seyler de olunca iyice hassaslaşıyoruz haliyle..
yasınız kaç okuyor musunuz

24 . Okul bitti iş başvurularını bekliyorum ama ingilizce kursuna yazıldım haftaiçi hergün. Başlasa da gitsem . Kafam dağılsın. Hatta işim de başlar ise hem kurs hem iş . Bir şey düşünecek vaktim kalmaz.
Beni bir kadının en hassas noktasından vurdu.

24 . Okul bitti iş başvurularını bekliyorum ama ingilizce kursuna yazıldım haftaiçi hergün. Başlasa da gitsem . Kafam dağılsın. Hatta işim de başlar ise hem kurs hem iş . Bir şey düşünecek vaktim kalmaz.
Beni bir kadının en hassas noktasından vurdu.

Rahatlarsan anlatmak istersen anlat onun ne yaptığını
evet iş kurs derken kafan dağılır daha iyi olursun

İlahi adaleti istiyorum ben ama güvenemiyorum. çok istiyorum İlahi Adaleti....

Allah sevdiği insanların duasını yani sesini duymayı sevdiği için istediğini geç verirmiş kuzum :KK34:
kimbilir belki senin de bu yüzden isteklerin geç oluyordur:KK34:

Terapi, psikolog diyorsun değil mi ? konuşarak çözme, taktikler ?
Yapamam galiba onu ben. Birine bir tepki verirken bile korkuyorum, beni sevmeyecek bana kızacak küsecek diye.
Doktor un söylediğini, o birilerine uygularken de korkarım büyük ihtimal.

Evet. Bence konuşmak, içindeki bütün kini kusmak çok etkili bi tedavi diye düşünüyorum. Öncelikle inancını kaybetme. Seni anlıyorum insan hayatın dibine vuruyor bazen. Ama yaşadığımız her şey birer tecrübe. Hayat gelip geçici. Bundan bi 20 yıl sonra geriye baktığında sadece kendini üzmekle gençliğini ,ömrünü harcadığını düşünmek seni üzmez mi ? Beni çok üzerdi. Zaman öyle çabuk geçiyor ki..

Rahatlarsan anlatmak istersen anlat onun ne yaptığını
evet iş kurs derken kafan dağılır daha iyi olursun

Rahatlatmıyor, daha çok hatırlamama vesile olup sıkıyor canım. O yüzden anlatmamam daha iyi.

Aynen süper olacak, kurs başlayınca.

Allah sevdiği insanların duasını yani sesini duymayı sevdiği için istediğini geç verirmiş kuzum :KK34:
kimbilir belki senin de bu yüzden isteklerin geç oluyordur:KK34:

ALLAH kullarını ayırıyor mudur ? Sevdiği ve sevmediği diye ? Bunu soruyorum hep kendime . bu yazıları okuyunca kuzum ? :26:

Evet. Bence konuşmak, içindeki bütün kini kusmak çok etkili bi tedavi diye düşünüyorum. Öncelikle inancını kaybetme. Seni anlıyorum insan hayatın dibine vuruyor bazen. Ama yaşadığımız her şey birer tecrübe. Hayat gelip geçici. Bundan bi 20 yıl sonra geriye baktığında sadece kendini üzmekle gençliğini ,ömrünü harcadığını düşünmek seni üzmez mi ? Beni çok üzerdi. Zaman öyle çabuk geçiyor ki..

Teşekkür ederim Shanna ... bundan 20 yıl sonra geriye bile bakmaya ihtiyaç duymayacak kadar çok mutlu olalım istiyorum , inşallah.

Ben artık yatayım. Erken kalkacağım . Cevap vereceğim herkese. Teşekkür ederim sağolun, var olun.

Teşekkür ederim Shanna ... bundan 20 yıl sonra geriye bile bakmaya ihtiyaç duymayacak kadar çok mutlu olalım istiyorum , inşallah.

Rica ederim :) İnşallah karşına öyle bi insan çıkar ki tüm yaşadıklarını unutursun :KK16:

ALLAH kullarını ayırıyor mudur ? Sevdiği ve sevmediği diye ? Bunu soruyorum hep kendime . bu yazıları okuyunca kuzum ? :26:

ben yazdıgım gibi biliyorum kuzum daha birkaç gün önce araştırdım bunu.
sevmediği insanın sesini duymayı sevmediği için hemen verirmiş istediğini öyle yazıyordu okudugum yerlerde. tabi her erken vermesinden de beni sevmiyor anlamı çıkarılmaz. benımki sadece okudugum bir kısımdı.

başka sebepleri de olabilir gec veya erken vermesinin,sabrı denemek olabilir, şükretmek olabilir. başka olabilir bilemiyorum.onları tabi Allah bilir. benim sana söylediğim kısmı belki sana iyi gelir ama:KK34:

Son düzenleme:
Rica ederim :) İnşallah karşına öyle bi insan çıkar ki tüm yaşadıklarını unutursun :KK16:

Amiiiiiiiiiiiiiiiin, aminnnnn , aminnnnn diyebilirim bu güzel kalbin güzel duasına ancak. Ve aynı derecede güzel bir duayı o kalbe sunarım ancak. :KK16:

ben yazdıgım gibi biliyorum kuzum daha birkaç gün önce araştırdım bunu.
sevmediği insanın sesini duymayı sevmediği için hemen verirmiş istediğini öyle yazıyordu okudugum yerlerde.

ama başka sebepleri de olabilir gec veya erken vermesinin,sabrı denemek olabilir başka olabilir bilemiyorum.onları tabi Allah bilir. benim sana söylediğim kısmı belki sana iyi gelir ama:KK34:

Evet çok iyi geldi. Ama onları sana sorduğum soru şeklinde hep sorguluyorum. Merak işte. Sağol kuzum çok çok.

X