cam fırın tepsisi(borcam) normal fırında kullanıla biliyomu?

Ilaw

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2013
2
0
34
selam :) ben hic cam fırın tepsisi kullanmadım da..o yüzden bilmiyorum..bi tek mikrodalgalı fırınlarda mı kullanılıyo, yoksa normal fırında da kullana biliyo muyuz?cevap verirseniz sevinirim :) Azerbaycandan sevgiler :KK3:

Son düzenleme:
Tabii ki kullanılıyor canım adı üstünde fırın kabı :) Yalnız ben kek, börek v.b yaptım ama altı hiç kızarmadı nedense, fırın yemekleri için daha iyi oluyor.

hem sunum hem de yıkamak açısından fırın tepsilerine nazaran daha kullanışlı. kek, börek, yemek. her şeyde kullanırım. hiç bir sorun yaşamadım :KK56:

borcam sadece mikrodalgada kullanılır diye bir şey yok. Yanlış anlamışsın.
Borcam rahat ama tırtıklı şekilli borcamlarda sinir ediyor, temizlenmesi zor
düz almalı..

bende borcam ve fırın kaplarını çok kullanırım .. hep kullandığım bir borcamımda arefe günü karnıyarık yapacaktım fırına koymamla çatlaması bir oldu hemde tam orta yerinden.hep kullanırdım. gerçi ben bunu biraz nazara bağlıyorum o gün çok nazaruı değen fesat biri yine bişeyleri kıskandı.hayır yani kaç kez yaptım ısısıda farklı değildi ki ... gelde nazra deme yani

içerdiği bor mineralleri sayesinde ısıya dayanıklıdır borcamlar. bazen ocağın üzerine bile koyuyorum :)

fırınımda birlikte verilen tepsileri neredeyse hiç kullanmadım, telin üstüne cam ya da toprak kaplarla yaptım ne yapacaksam.

X