Anestezi Korkusu,Lütfen Yardım Edin !

valla ben simdiye kadar kac kere narkoz aldigimi hatirlamiyorum.ama cok rahat oluyor.ohh mis gibi uykuya daliyorsun.o o kadar guzel bir dalis ki...sigara da icmeme ragmen hic de zor olmadi uyanmalarim.aksine cok dinc uykumu almis dinlenmis olarak uyandim hepsinde.simdi bile uyumak icin ara ara narkoz verseler hic hayir demem

Yorumlar için herkeze çok teşekkür ederim.Yorumlarınız çok iyi geldi,az biraz korkum kaldı.O da geçecek inşallah.:26:

Arkadaşlar Merhaba ;

Cuma günü bi operasyon geçireceğim.Kürtajla polip alınacak.Çok ama çok korkuyorum.Şimdiye kadar hiç narkoz almadım.Ameliyat öncesi ve sonrası beni inanılmaz korkutuyor.Daha önce gidecektim,gidemedim korkudan.:KK5:Kalbim sıkışıyo sanki nefes alamıyorum.

Lütfen,deneyimlerinizi paylaşın.Yoksa ameliyata girmeden ölcem korkudan.:18:İnşallah boşuna panik yapıyorumdur.

narkoz verince o ilk gidiş hali çok güzel.. hiç korkma. Hem bu dediğin operasyon sürse sürse yarım saat sürecek canım o yüzden sana verecekleri narkozda o derece az olacak. Mesela kalp ameliyatı yada beyin gibi operasyonlarda hastayı en az 6 saat uyutmalı gerektıgınden bu oran artıyor ama sana az verecekler.Uyanırken hafif bir bulantı olabilir hatta ıstıfra da edebilirsin narkozu vücudundan atmak için ama hepsi o kadar. Korkulacak birsey yok

Arkadaşlar Merhaba ;

Cuma günü bi operasyon geçireceğim.Kürtajla polip alınacak.Çok ama çok korkuyorum.Şimdiye kadar hiç narkoz almadım.Ameliyat öncesi ve sonrası beni inanılmaz korkutuyor.Daha önce gidecektim,gidemedim korkudan.:KK5:Kalbim sıkışıyo sanki nefes alamıyorum.

Lütfen,deneyimlerinizi paylaşın.Yoksa ameliyata girmeden ölcem korkudan.:18:İnşallah boşuna panik yapıyorumdur.

canım benim yaa ben iki defa sezeryan oldum ilk doğumumda ölücem diye girdim çok korkuyordum uyanamayacakmışım gibi geliyordu çok acıyla uyanacağımı düşünmüştüm çok kişi öyle söylemişti çnkü ama çok şükür sıkıntısız atlatıık seninkide ağır bir operasyon değil sonuçta benim annemde polipten kürtajla kurtuldu anestezi alarak ertesi günde taburcu oldu hiçbirşey yok korkma kalbini ferah tut

bi kere ameliyattan önce rahatlatıcı bi iğne yapıyorlar kalçadan. O iğneyi olana kadar korkuyorsun panik oluyorsun filan ama iğneden sonra öyle bi hal geliyorki,kafa uçmuş her şeye gülüyorsun filan. Musmutlu gidiyosun ameliyata :KK1:

Narkozu ameliyathanede veriyorlar. Ama narkoz verilip de bayılana kadar aletleri filan hiç görmüyorsun. Damar yolu açmış oluyorlar ameliyata gitmeden önce. Narkozu ordan veriyor hissetmiyorsun bile. 5 e kadar bile saymadan bayılıyorsun. Ayılırken de ne düşünürsen öyle ayılıyorsun. Ben ayılırken doktora beni niye uyandırdın uyucam ben diye bağırıyordum. O da kendin uyanıyorsun kızım biz bişey yapmıyoruz diyordu ben de sus yalancı adımı söyledin uyandırdn beni diyordum çok komikti :KK53:

Yorumlarınız olması,kimse beni bu kadar rahatlamazdı.İyiki varsın K.K.:KK16:
Ben aynı şeyleri söyleyemicem üzgünüm :s niyetim seni asla korkutmak değil :s burnumdan bi opersyn geçirdim yarım saatlik bi ameliyattn 4 saatte çıkmıştım nefes alamayıp kalbim durmuş çok şükür ki atlattım çok panikle girmiştim ameliyata anestzi uzmanıyla daha sağlıklı bi görüşme yap umarım ameliyatın sorunsuz geçer geçmiş olsun :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar Merhaba ;

cnm korkma bende doğumda narkoz yemiştim.zaten alelacele oldu.dişçide nasılsa öle.iğne vuruluosun sonra küt zatn bişey yok.hatırlamıosun:)
sadece iğne olucaksın yan.bide bneim burnuma bişi takmışlardı galiba hatırlamıorum.inan hangisi narkoz onuda hatırlamıorum oderece yani.burnuma takılan şeydenmi.vurdukarı iğneden mi uyuştum bilmiorum:)
yanlız sana güzül bişi söliyim sigara içiosan içemiosun baya 10 gün fln cnn istemio.:)
kötü tarafı yemek yedirmiolar belirli bi süre. işkence gibi. en kötü tarafı bu.yoksa hhhhhhhhhhhhiiç bişi olmaz canını sıkma:)

Cuma günü,gelip geçti çok şükür.Damar yolu açılması açılırken,çok canım yandı.Onun dışında iyiydi.Ameliyat öncesi verilen serumlar yada ilaçlar kilo aldırdı.:KK14:

o zaman benim sorunuma da çare olun? Beni aydınlatın.ben narkozun etkisindeyken konuşmaktan bişeyler anlatmaktan korkuyorum, malum düğün öncesi kafa bi milyon :KK53: 6 aydır iki kez gün aldım ama olamadım ameliyat sırf bu yüzden...:26:

ben daha pek bişeyler anlatan hastaya rastlamadım canım.. Ama ameliyatta hangi yöntemle narkoz alacağın önemli tabi eğer sedasyonla olursa bi ihtimal bişeyler çıkabilir ağzından ama genel olursa bişey olacağını hiç sanmam. Kafanı rahat tut hiçbişey olmaz :d

Arkadaşlar Merhaba ;

Ahh çok güzel bir his anlık ama olsun :) Tövbe yarabbi bende delimiyim neyim :KK52: Bende ameliyat olsudugumda sinüzde kist vardı agız ıcınden girdiler o yuzden korkmuştum ama çok garıp bir his elinde yada kolunda zaten serum oluyor serumun içine salıyorlar kimisinin banada serumden ıgne vurdular sonra agzıma bişey koydular adınıda bilmiyorum 3 e kadar sayıcam dedi ama ben saedce1 i hatırlıyorum :KK52::KK52: Uyandıktan sonra acayip güzel bir kafa oluyor :KK52: İlk gözunu actıgında aman deyim ayaga kalkma kütt yere düşersin iyi gibi hissediyrsun kalktıgın gibi gözler gidiyor.Ama öyle içki sarhoslugu gibi knusturcak birşey degıl agzını acamıyosunki konusasın

ben doğum dahil 4 kere ameliyat oldum narkoz aldım..:):)
narkoz alınca böyle pembe düşlere dalıyor insan,kaydıraktan kayıp gidiyor şahane bir duygu..ameliuyata ne kadar rahat girerseniz ayılmanız da o kadar rahat olur..stresli girerseniz ağlayarak ayılabilrsiniz...
ilk ameliyatımda 19 yaşımda belimden oldum,iyileşeceğim ağrılarım yok olacak diyerek girdim,çok rahat ve mutlu ayıldımmm..çok şükür..
stres yapmayın sakin olun,iyileşeceksiniz..ne gğüzel olumlu düşünün hep..
geçmiş olsun şimdiden..[/QUO

Teşekkürler...

Ben de bi tek kendimi böyle düşünüyor sanırdım. Gerçekten çok güzel bir duygu. Bööyle uçuyor gibi, boşlukta geziyor gibi. 😄

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben iki kere narkoz aldım. İlki geçen sene gaz yoluyla uyuttular. Kadının elinde bir boru vardı kokla derin nefes al dedi ben onu kokladıkça tavandaki görüntüler birbirine geçti sonra uyumuşum. Uyanırken kahkaha atarak uyandım ki ben burnumdan ameliyat olmuştum burnumda tamponlar vardı nefes sıkıntısı falan yaşamadım.

İkinciyi Şubat ayında aldım bunu damardan uyguladılar. Şansıma anestezi uzmanı ve teknikeri çok tatlı kadınlardı. Anestezi uzmanı şu miligram şundan bundan diyordu yardımcısıda ilacı veriyordu o sırada uzmanda benimle konuşuyordu. Bunda çift görme falan olmadı direk bilincim kaybolmuş. Bunda da rahat uyandım sayılır bunu tam hatırlayamıyorum. Benimle konuşuyorlardı bir ara bende konuşuyordum sonra tekrar uyudum sanırım çünkü tekrar uyandım bu sefer kendimdeydim. Öyle nefes alamama mide bulantısı kusma ikisinde de yaşamadım. Artık anestezide kullanılan ilaçlar çok gelişmiş. Karın bölgesinden ameliyat olunca yine sıkıntı oluyormuş bulantı ve gaz açısından ama dediğim gibi ilaçlar artık daha az yan etki yapıyormuş.

Allah'ın izniyle çabucak sorunsuz atlatırsın inşallah.

X