sözcü namazdan rahatsız oldu

Sözcü namazdan rahatsız oldu
Anaokulunda eğitim gören 520 çocuk, "Benim namazım şenliği" kapsamında, Ataşehir Mimar Sinan Camisi'ndeki etkinliklere katıldı, Sözcü gazetesi bu durumdan rahatsız oldu.

Mutlu Şirinler Anaokulu tarafından organize edilen şenlik çerçevesinde, çocukların namazla tanışmasını sağlamak amacıyla 11 anaokulundan 520 öğrenci Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde buluştu.

İlk olarak caminin konferans salonunda öğretmenlerin oynadığı ve namazın önemini anlatan tiyatro oyununu izleyen öğrenciler, ardından camiye giderek birlikte öğle namazı kıldı.
Eki Görüntüle 1083940

SÖZCÜ: "HÜZÜN DOLUYOR İNSAN"
Fakat Müslüman bir ülkede çocukların dinini öğrenmesinden daha doğal bir şey yokken, Sözcü gazetesi bu haberi "Bugün 23 Nisan, hüzün doluyor insan.." şeklinde gördü.

takvim

sonucta bu bir senlikmis. istemeyen cocugunu götürmez. sanki cocuklara kötü bir sey yaptiriyorlar. Medeniyet diyoruz ama inanc ve fikir özgürlügü olmadan cagdas olunmaz bunu unutuyoruz. Söyle söyleyeyim ak partili de degilim .bir cok seye sinirleniyoruz tamam da insanlarin oy verme özgürlgüne karisip onlara g..t kili diyoruz. biz mi cagdasiz??? böyle seylerle mi düzelecek bu ülke?:KK50::KK50:

Ulke hristiyanlara ozenip mum yakiyor yok yokus cikiyor iple bilmem ne.
Ama namaz kilmak suc. Gerci benim elestrim namazi elestirmeleri. Muslumanlar ibadetlerini gizli yapmalilar. Bu cocuklari oraya yolluyorlarsa anne babalari, onlar da namaz kiliyor demektir. E sen kiliyorsan ogret cocuguna evinde.
Neyse Allah herkesin duasini kabul etsin.

Yılbaşında çam ağacı süslemek aslen hristyan değil,pagan geleneğidir ve Orta Asya Türkleri'nde de mevcut olan bir gelenektir.

Ben bu kadar küçük yaşta verilen din eğitimini doğru bulmasam da herkes çocuğunu istediği gibi yetiştirmekte özgür,isteyen namaza yollasın isteyen başka yere yollasın.Çocukları zorlamadıkları sürece sorun yok bence.

bazilari yine milli bayrami karistirmis ve fark ettiyseniz sözcü ne güzelde ufacik yazmis 23. nisandan bir gün önce diye :)))
amac herhaliyle ortada fazla söze gerek yok...
ve kimse kimsenin evladina karisamaz isteyen istedigi yere göndere bilir...
herkezin yetistirme tarzi farklidir artik ailelerin kendi cocuklarini nasil yetistirmelerine de mi karisicaklar...:KK19:
ALLAHcc sayilarini artirsin... MasaALLAH BarekALLAH

Hiristiyanlarin dini günü olan Weinacht senligini alip ülkeye uygularlar.
Hani su yilbasinda sokaklari süsleyip cam agaclari süsleme olayi.
Ama kimse bune ya hiristiyan bir ülkemiyiz de onlarin dini gününü bizde yasiyoruz demez.
Almanyada o kadar müslüman var birgün olsun Ramazan bayraminda yada Kurban bayraminda bize eslik ettiklerini görmedim.
Ama bizim ülkemizde cocuklari camiye ve namaza alistirmak ve islamin korku degil sevgi dini oldugunu asilamak icin yapilan seyler abes karsilanir.
Bazen insan gercekten hayret ediyor:)

Çok doğru anlatmışsınız.
Şu batının teknolojisine değilde adet ve yaşayışına hayranlıklar mahvediyor toplumumuzu.
Çocuklar tabii ki dini vecibelerini bilecek ve küçüklükten alıştırılacak.
Yoksa dininden bihaber ve bilinçsiz bir müslüman olarak yaşayacaklar.
Medeniyeti en güzel yaşatan ve anlatan dinimize bu düşmanlığı anlamıyorum...
diğer dinlerden olanların tavrını anlıyorum da müslümanım diyerek dininden utanır gibi yaşayanları anlayamadım anlayamıyorum :26:
Yılbaşı kutlayıp,noel baba ziyareti yapıp öperek poz veren küçükler,yılbaşında kadeh tokuşturan büyüklerinden gördüklerini normal gibi anlayan o günahsız çocukların akıbeti ne olacak ?bunlardan etkilenmesinden korkmuyorsanız namaz kılanlardan hiç korkmayın...
Onlar ne sevimli olur ve zihinlerinde fazr ve helal olan şeylerin anımsanmasıyla müslüman evladı olduğunu idrak eden ve böyle yaşanmasını anlayan birer nesil olarak yetişirler...
Dilerim bütün müslüman ailelerin çocukları namaz kılar ya da ailesinde yoksa kılan islamı yaşayan o çocuklar bir şekilde uyanıp o ailelerin yanlışlarndan dönerler...

Weihnachten, hiristiyanlarin dini günü degilmismis:))))))
Baksen ya, desenize siz biliyorsunuz ama bu hiristiyanlar kendi dininden habersiz:)
Isanin dogum gününü kutluyorlar, cam süsleyerek, sokaklari süsleyerek.
Insanlarin bilmedigi konuda bile biliyor gibi konusmasi beni cok güldürüyor ya:)

Weihnachten yada Noel hiristiyanlara göre HZ Isa nin dogum günüdür, onun icin kutlarlar. Katolikler 25 aralikta, ortadoxlar 6 ocakta falan filan diye mezheplerine göre degisir bu tarih..

Hani, namaz kilmayi, Allah i sevmeyi, dini ögreten bir etkinlige " aaa kesin sov yapiyooo bunnarr, ay kesin gövde gösterisi vb vb" diyen insanlar varya, heh iste onlar Hiristiyanin dini gününün Türkiye ye monta edilmesine hiiiiccccc birsey demezler, hatta birsey demek isteyenide neredeyse bogarlar zira "ne var bunda beeee, geri kafalilarrrrr, size ne beeee" cevabi hazirdir

Ama namazi, Allah i sevmeyi, dini ögretmek icin yapilan bir etkinlige dil uzatmayi kendilerinde hak görürler..

Son düzenleme:
Konuya yorum yazıp boşu boşuna sinirimi bozmayacağım da asıl ilgimi çeken bu siyaset konusundaki tüm topiclerde bir arkadaşın sürekli "Almanyada bilmemne şöyle oluyor" demesi. Almanyada ne olduğunu neden belirtme ihtiyacı hissediyor sürekli Türkiyedeki konular üzerinden ona anlam veremedim:26:

Baksen ya, desenize siz biliyorsunuz ama bu hiristiyanlar kendi dininden habersiz:)
Insanlarin bilmedigi konuda bile biliyor gibi konusmasi beni cok güldürüyor ya:)

Weihnachten yada Noel hiristiyanlara göre HZ Isa nin dogum günüdür, onun icin kutlarlar. Katolikler 25 aralikta, ortadoxlar 6 ocakta falan filan diye mezheplerine göre degisir bu tarih..

Hani, namaz kilmayi, Allah i sevmeyi, dini ögreten bir etkinlige " aaa kesin sov yapiyooo bunnarr, ay kesin gövde gösterisi vb vb" diyen insanlar varya, heh iste onlar Hiristiyanin dini gününün Türkiye ye monta edilmesine hiiiiccccc birsey demezler, hatta birsey demek isteyenide neredeyse bogarlar zira "ne var bunda beeee, geri kafalilarrrrr, size ne beeee" cevabi hazirdir

Ama namazi, Allah i sevmeyi, dini ögretmek icin yapilan bir etkinlige dil uzatmayi kendilerinde hak görürler..

:KK9::KK9::KK9::KK9: helal sana :KK34::KK9::KK9::KK9:

bazilari yine milli bayrami karistirmis ve fark ettiyseniz sözcü ne güzelde ufacik yazmis 23. nisandan bir gün önce diye :)))
amac herhaliyle ortada fazla söze gerek yok...
ve kimse kimsenin evladina karisamaz isteyen istedigi yere göndere bilir...
herkezin yetistirme tarzi farklidir artik ailelerin kendi cocuklarini nasil yetistirmelerine de mi karisicaklar...:KK19:
ALLAHcc sayilarini artirsin... MasaALLAH BarekALLAH

Çok güzel bi noktayı yakalamışsın canım :KK34:
He ama görmezler o başka:KK1:

sen bilmiyormuydun bunu? avrupaya uyunca sorun yok hic bir zaman
hedef sonuna kadar medeni olmak bunuda avrupaya uyarak basarabiliriz ancak :KK43:
cocuklar namaz kilincada reklam olur, neyin reklami cok merak ediyorum, bu kadar korkmayin yahu müslümanlardan
orda masum masum namaz kilmislar kime neye zarari var reklamiylada ne cikari olabilir bu insanlarin, eminim simdi
bu camiiye akin akin insanlar gidiyordur imam da bu vesileyle zengin olucak mis gibi reklam olmus hemde :KK53:

Kurban kesenlerin samimiyetine nasıl gelinmiş bu arada ya:26:

Ne cok guzel noktasi yav? Gormeyen sizsiniz... Bu ulkede Bayram Haftasi denen bir olgu var, eskiler iyi bilir... Turkiye'de ve dahil dunyada hangi dini veya milli bayram 1 gunle kisitlidir ki? Bayramin onemi ve ehemmiyetinin anlatilmasi, hazirliklari gunler oncesinden baslar... Kutlama hazirliklari, bayram kiyafetleri, Kurban ise kurbanlik koyunun alinmasi, bayramliklarin hazirlanmasi, es dost ziyaretlerinin planlanmasi vesaire vesaire... Milli bayramlarda da okunacak siirlerin secilmesi, proivalar, kiyafetler.. Dunyada milli bayramlarda havaya atilacak havai fiseklerin, cat patlarin satilacak yerlerin hazirlanmasi, satilmaya baslanmasi, yollanacak hediye varsa secilmesi, yollanmasi nerdeyse bir ay oncesinden baslar.. Insanlar 1 gun de, uc gun de kutlasalar o bayram cok daha uzun sureye yayilir... Ulke cok daha oncesinden bayram havasina girer.. Sizinki zugurt tesellisi..

Isteerse 1 ay 23 nisan kutlansin, insanlar ve cocuklari nasil isterse öyle kutlar, kimseyede soracak degil nasil kutlayacaklarini! Bu kadar basit!

Çocuklar anaokulu çocuğu olunca neden ürküyorsunuz kaç yasında dini eğitim verelim söyleyin bakim emredin hadi?

Isteerse 1 ay 23 nisan kutlansin, insanlar ve cocuklari nasil isterse öyle kutlar, kimseyede soracak degil nasil kutlayacaklarini! Bu kadar basit!

Oyle mi? O zaman tepkilere, gazete yazarlarina sesin cikmayacak! Sen oyle istedin diye hersey senin istedigin gibi olmaz. Kurban bayraminda ben de koyun yerine domuz alip kessem, "bayram benim, keyif benim, istedigim gibi kutlarim, isteyene dagitirim, ya da hepsini kendim yerim, kime ne?" desem tepkisiz kalip susacak misin?

23 Nisanı böyle kutlamak kurban bayramında domuz kesmek gibiyse vay Türk halkının haline :)

X