Çene Estetiği Çene yan tarafındaki kemikleri törpületen var mı

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

Alesta1234

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2013
51
3
34
çenemin yan tarafındaki kemikler bana çok büyük geliyo, oyüzden köşeli gibi duruyo yüzüm:KK43:
genelde uzakdoğulularda böyle çene olurmuş, burda çok yapıldığını duymadım bu ameliyatın, aranızda bu ameliyatı yaptıran varmı yada tavsiye edilcek doktor

Merhaba
Bu ameliyatı olmadım ama hakkında epeyce bilgim var. Çenenin köşeli görünmesi çiğneme kası iriliği veya kemik şekli yüzünden kaynaklanabilir. Oldukça masraflı bir ameliyat ve bence o köşeler gidince çene hattı kayboluyor. Bunun yanında hissizlik çok fazla karşılaşılan bir durum.Önerim ise botox yaptırman (eğer kaslardan kaynaklanıyorsa) veya yanaklarında çöküklük varsa oraya odaklanman, yanaklar dolgulaşınca köşeler daha az belirgin oluyor.

Merhaba
Bu ameliyatı olmadım ama hakkında epeyce bilgim var. Çenenin köşeli görünmesi çiğneme kası iriliği veya kemik şekli yüzünden kaynaklanabilir. Oldukça masraflı bir ameliyat ve bence o köşeler gidince çene hattı kayboluyor. Bunun yanında hissizlik çok fazla karşılaşılan bir durum.Önerim ise botox yaptırman (eğer kaslardan kaynaklanıyorsa) veya yanaklarında çöküklük varsa oraya odaklanman, yanaklar dolgulaşınca köşeler daha az belirgin oluyor.

Hissizlik derken sinirlere bir zararı mı varmış? Bunu bilmiyordum korktum şimdi :26: Yani komple hattı kaybetmeden estetik bir şekilde birazcık törpüleyemezler mi ki :44: Ameliyatı yaptıran bir yakınınız mı vardı acaba sizin?

Yakınım yok ama dediğim gibi çok fazla araştırma yaptım. Bir de o köşeleri törpülemiyorlar, kemiği kesiyorlar. Kesim ameliyatları törpüden daha tehlikeli diye okumuştum bir doktorun yazısında. Yüz şekline göre çene ucuna daha yakın kesim gerekebilir, diş etlerinin hemen altında bir sinir hattı var orası sakat işte.Jaw angle reduction diye google amcaya aratırsan prosedürü ve resimleri görebilirsin :)

Yakınım yok ama dediğim gibi çok fazla araştırma yaptım. Bir de o köşeleri törpülemiyorlar, kemiği kesiyorlar. Kesim ameliyatları törpüden daha tehlikeli diye okumuştum bir doktorun yazısında. Yüz şekline göre çene ucuna daha yakın kesim gerekebilir, diş etlerinin hemen altında bir sinir hattı var orası sakat işte.Jaw angle reduction diye google amcaya aratırsan prosedürü ve resimleri görebilirsin :)
Çok teşekkürler bilgilendirme için araştırayım ben :)

Kizlar masster kaslari amelyatini oytun idil diye bir dktr yapio aradim fiyat ogrendm 3.500 tl aranizda yaptiran war mi

çene ustune uzmanligını yapmıs kişilere sor ali mezdeği ve zeki güzel gibi

X