Soan Suyu Diyeti ve Deneyimlerimiz

çıtır pıtırcımm bende cuma başladım henüz tartılmadım gerçi...cuma tarılıcam
sen nasıl yaptn haftada 1 kilo gitti anlatırmısın canım rejimmi azalttın mı..ben baya azaltmıştım ama dün kaçırdım bgn çok çok az yemem lasım....bakalım sonuçlar nasıl olacak?[/QUOTE

benım 5 aylık bebeğim oduğu ıcın emzırıyorum ve cok sıkı bır dıyet yapamıyorum.
ama yaptıklarımı anlatayım..
sabah kalkar kalkmaz soğan suyunu kaynatıyorum..içtikten yarım saat bır saat sonra kahvaltı edıyorum.
kahvaltım bıldiğiniz kahvaltı..ama azalttım tabağımdakılerı..
ama
1 gun yumurta yıyorum.1 gun yemıyorum.yumurta yemediğim gunlerde 4 adet zeytın yıyorum;(1 yumurtaya es deger,)
cay ıcmeyı bıraktım sabahları.onun yerıne emzırdığım ıcın yarım bardak sut ıcıyorum.
canım cok tatlı ısterse 1 cay k. bal atıyorum ağzıma.recel yok.ekmek ıse 1 dılım..

öğlene doğru bır meve yıyorum.
öğlen corba ya da aksamdan kalan ne varsa abartmadan yıyorum azar azar..
aksamda yıne ne varsa menude ama yıne az az yıyorum.
sadece sabah kahvaltısında 1 dılım ekmek yıyorum baska yemıyorum.
aksam yemeğinden sonra 1 buyuk fıncan cay ıcerım sekersız..

yanı boyle..herseyden yıyorum ama abrtmıyorum.sanırım emzırdıiğim ıcın daha cok kalorı harcıyorum.
plateste yapıyorum kızmdan denk geldıkce..
ama ınsan yemeyı azaltınca mutlaka kılo verıyor..bu gercek...(rahatsızlık yksa)
toplam 16 kılo aldım hamılelğimde 2 kılosu kaldı sadece..inş onuda vermeye calısıyorum..:teytey:

çıtır pıtırcımm bende cuma başladım henüz tartılmadım gerçi...cuma tarılıcam
sen nasıl yaptn haftada 1 kilo gitti anlatırmısın canım rejimmi azalttın mı..ben baya azaltmıştım ama dün kaçırdım bgn çok çok az yemem lasım....bakalım sonuçlar nasıl olacak?[/QUOTE

benım 5 aylık bebeğim oduğu ıcın emzırıyorum ve cok sıkı bır dıyet yapamıyorum.
ama yaptıklarımı anlatayım..
sabah kalkar kalkmaz soğan suyunu kaynatıyorum..içtikten yarım saat bır saat sonra kahvaltı edıyorum.
kahvaltım bıldiğiniz kahvaltı..ama azalttım tabağımdakılerı..
ama
1 gun yumurta yıyorum.1 gun yemıyorum.yumurta yemediğim gunlerde 4 adet zeytın yıyorum;(1 yumurtaya es deger,)
cay ıcmeyı bıraktım sabahları.onun yerıne emzırdığım ıcın yarım bardak sut ıcıyorum.
canım cok tatlı ısterse 1 cay k. bal atıyorum ağzıma.recel yok.ekmek ıse 1 dılım..

öğlene doğru bır meve yıyorum.
öğlen corba ya da aksamdan kalan ne varsa abartmadan yıyorum azar azar..
aksamda yıne ne varsa menude ama yıne az az yıyorum.
sadece sabah kahvaltısında 1 dılım ekmek yıyorum baska yemıyorum.
aksam yemeğinden sonra 1 buyuk fıncan cay ıcerım sekersız..

yanı boyle..herseyden yıyorum ama abrtmıyorum.sanırım emzırdıiğim ıcın daha cok kalorı harcıyorum.
plateste yapıyorum kızmdan denk geldıkce..
ama ınsan yemeyı azaltınca mutlaka kılo verıyor..bu gercek...(rahatsızlık yksa)
toplam 16 kılo aldım hamılelğimde 2 kılosu kaldı sadece..inş onuda vermeye calısıyorum..:teytey:

SÜPER VERMİŞSİN NE KADAR ZAMAN DA GİTTİ VE BUNLARI YAPARAK MI VERDİN

14 kılonun hepsi soğan suyu ıle gıtmedi 13 kılo vermıstım zaten.
hepsını uyguluyordum ama soğan suyu dısında sonra kılo verrısım durdu.soğan suyunu deneyım dedım.
1 hfta olmadan 1 kılo verdım.devaöm edıyorum bakalım..

bende yarın başlayacağım.Ama ben de yengemden duymuştumbir soğanı bölüp bir bardakta bir gece bekletip sabah o su içiliyormuş diye.Komşusu şeker hastasıymış ve ona bu hastalığı için tavsiye edilmiş.Fakat kadın bir süre sonra ki bu kadıncağız yaşlı bir teyze yeme düzeni değişmediği halde zayıfladığını farketmiş.Bunun üzerine gelini de yapmış ve kilo vermiş.Böylece bana kadar ulaştı.Evet bende çok sıcak bakmamıştım ama aynı başlıkla karşılaşınca böyle bişeyin gerçekten var olduğuna şimdi daha çok inandım.

Bende bu şekilde yaptım kilo verdim yediğime,içtiğime,sporuma dikkat ettim.10 günde 2,5 kiloyu rahat bir şekilde verdim.Bağırsaklarıma da faydası oldu.Ama dikkat edilmesi gereken bir nokta var soğanı kesinlikle bıçakla bölmeyin.peçetenin veya bir bez'in arasına koyup üzerine bastırıp soğanı kırın..

Bende bu şekilde yaptım kilo verdim yediğime,içtiğime,sporuma dikkat ettim.10 günde 2,5 kiloyu rahat bir şekilde verdim.Bağırsaklarıma da faydası oldu.Ama dikkat edilmesi gereken bir nokta var soğanı kesinlikle bıçakla bölmeyin.peçetenin veya bir bez'in arasına koyup üzerine bastırıp soğanı kırın..

CANIM BENİM BEN BİR HAFTADIR YAPIYORUM AMA HEP SOĞANI BIÇAKLA 4 E BÖLÜP ATTIM SUYA..
NE OLUYOMUŞ Kİ BIÇAKLA BÖLÜNÜRSE ACABA :uhm:

Yanlış uygulama yapıyorsunuz!
Ben soğan kürü yapmıyorum 15 gün düzenli yapamam belki diye, ama bazı arkadaşların yanlış uygulama yaptıklarını söylemek istiyorum.
Soğanı kaynattıktan sonra ılık olarak içeceksiniz. Sabah akşam taze yapılacak. Soğutup sonradan içmenin bir yararı yok. Çünkü diyette az yemek yediğiniz için içindeki vitaminler tok tutar, antibiyotik özelliği ile de direnç verir. Ne kadar bekletirseniz o kadar vitamin kaybına uğrar. Hele sabahtan akşama, akşamdan sabaha beklet diye bir şey olmaz. Beni yine de tok tutuyor diyorsanız psikolojiktir bence. İçindeki besinlerden yararlanamazsınız.

CANIM BENİM BEN BİR HAFTADIR YAPIYORUM AMA HEP SOĞANI BIÇAKLA 4 E BÖLÜP ATTIM SUYA..
NE OLUYOMUŞ Kİ BIÇAKLA BÖLÜNÜRSE ACABA :uhm:

Ahmet Marankinin açıklaması bu şekilde..ayrıca Prof. Dr. Nevin Eryücenin açıklaması ''Günlük yaşantıda kullanılan bıçakların metal olması nedeniyle sebze ve meyvelerin büyük parçalar halinde kesilerek, metalle ve atmosferle değinim yüzeyinin azaltılması gerekmektedir" şeklinde..

slm arkadaşlar, bende doğumdan sonra göbek kaldı 5 kiloda fazlam vardı
sizin yazdıklarınınızı okudum ve bende soğan suyu içmeye başladım bugün tam 2 hafta oldu başlayalı ama arada içemediğim günlerde oldu tabi amagerşekten faydası oluyo arkadaşlar 2 haftada 2 kilo verdim kaldı 3 kilo darısı başınıza

slm arkadaşlar, bende doğumdan sonra göbek kaldı 5 kiloda fazlam vardı
sizin yazdıklarınınızı okudum ve bende soğan suyu içmeye başladım bugün tam 2 hafta oldu başlayalı ama arada içemediğim günlerde oldu tabi amagerşekten faydası oluyo arkadaşlar 2 haftada 2 kilo verdim kaldı 3 kilo darısı başınıza

sizde yedikleriniz biraz dikkat ettinizmi acaba nasıl verdiniz bu 2 kiloyu yazarsanız sevinirim :eek:

sizde yedikleriniz biraz dikkat ettinizmi acaba nasıl verdiniz bu 2 kiloyu yazarsanız sevinirim :eek:

canım zaten içmeye başladıktan sonra iştahta azalma oluyo bençok ekmek yerdim şimdi kendime şaşırıyorum , sabahları 1 dilim kepek ekmeğiyle kahvaltı yapıyorum ama peynir yada başka şeylerden kısıtlama yapmıyorum karnım doyuyo aç kamlıyorum yani akşamlarıda sulu yemek varsa ekmek yiyorum biraz ama pilav vs gibi şeyler varsa ekmeksiz karnım doyuyo zaten aradada yiyorom ama inan hiç açkalmıyorum isteyince oluyo canım .

arkadaşlar ben soğan suyunu lahana çorbası diyetiyle yapıyorum 3gün sonunda 1.5 kilo gitmiş..ilk yaptıgım haftada 4 kilo gitmişti =)

arkadaslar belki soran olmustur onceden ama nası olyo bunun tadı bide gastrit varsa icilebiliomuu

ya kızlar bi soğan suyu ,bi lahana suyu hangisini yapcağımı şaşırdım valla deneyen arkadaşlar hangisi daha etkili?..bugun lahana suyu içmeye başladım ama soğan suyunamı dönsem acaba..5 kılo vermem lazım yardım edin plss

bence miden hangisini kaldırıyorsa onu iç.. ikisininde etkisi aynı..

soğan suyunu hiç denemedim lahana suyu ii şimdilik,bakalım bu bitince ona başlarım belki..

soğan suyuna başladığımda reglime iki gün vardı devam ettim bir hafta oldu nerdeyse ve regl olmadım.soğan suyu regl olmamı engelleyebilir mi ?yoksa......:KK43:((hamilemiyim

peki bu soğan kürüyle ibrahim saraçoğlunun anlattığı soğan kürünün bir ilgisi var mı? bir limon fazla sanırım..
ben kilo vermek istemiyorum ama iltihap vs için rahime iyi gelmesi açısından soğan kürü uygulayacaktım.. şimdi bunu uygularsam kilo verirmiyim hemen.
bana yardımcı olun lütfen...

X