Soan Suyu Diyeti ve Deneyimlerimiz

ben günde sadece sabah ac karnina iciyorum. Sogan suyunu ilik ic o zaman o kadar kötü olmuyor Canim bende dogum kilolarimi vermeye calisiyorum. Insallah basarirsin. aklima geldi birde ben 1 bardak kahvaltidan önce ilik suya elma sirkesi ve 1/2 tatli kasigi bal koyup iciyorum.

bugün itibari ile 1300 vermişim yaa 10 günde hiç bişee
çubuk kraker sen ne yaptın canım kilon ne durumda

bugün itibari ile 1300 vermişim yaa 10 günde hiç bişee
çubuk kraker sen ne yaptın canım kilon ne durumda

bu arada diyet yaptınmı ben ekmeği kestim hiç yemek yemiyorum 5ğibi eşimle biraz yemek yiyorum gün boyunca su içiyorum cokmu yiyorum acaba ek oarak neler yaptınız:çok üzgünüm:

ekmei kesmedim her öğün bir dilim kepek ekmeği yiyorum kesmeyi hiç bi diyetisyen önermiyor zaten

slm arkadaşlar,
bende sizlerin arasına katıldım.uzun süredir yazılarınızı okuyorum.üye olmaya karar verdim.birlikde paylaşınca insan daha güçlü oluyor.özellikle bu zayıflamya kafayı takmış durumdayım.cok zor veren bir yapım var.sizin gibi bende sogan ve elma sirkesi içmeye yeni başladım.

arkadaşlar bende 1 haftadır soğan suyu içiyorum ama regl oldum günümde değildi ayrıca ben doğum kontrol ilacı kullanıyorum olmaması gerekiyordu. bi fikir verebilirmisin bu konuda.

bende 1 soğpan 2 yaprak lahanayı haşlayıp içiyorum sabah akşam bugün 8.günüm pazar günü ara verdim sadece
bugün regl olucam anca bitince yada bitmesine yakın ne kadar verdiğim çıkar meydana yazarım buraya

bende 1 soğpan 2 yaprak lahanayı haşlayıp içiyorum sabah akşam bugün 8.günüm pazar günü ara verdim sadece
bugün regl olucam anca bitince yada bitmesine yakın ne kadar verdiğim çıkar meydana yazarım buraya

niyesini sorma bilmiyorum ama ikisini beraber önermiyolar canım burda okumuştum yada lahana suyu topiğinde ayrı ayrı kullanmanı tavsiye ederim kürleri başarılar a.s.

niyesini sorma bilmiyorum ama ikisini beraber önermiyolar canım burda okumuştum yada lahana suyu topiğinde ayrı ayrı kullanmanı tavsiye ederim kürleri başarılar a.s.

ama burda hayat bu isimli arkadaş bi tanıdıklarının bu sayede kısa zamanda incecik olduğunu yazmıştı

ama burda hayat bu isimli arkadaş bi tanıdıklarının bu sayede kısa zamanda incecik olduğunu yazmıştı

doğrudur arkadaşım ama i.saraçoğlu beraber kullanmayın dedi kürleri tek tek uygulayın ne için uygulayacak olursanız olun dedi. ama nedenini bilmiyorum dedim zaten başka arkadaşlarda yazmıştı. bi zararı olacağını sanmıyorum ama bunlar ödem atıyoya idrarla birlikte vücut için yararlı şeylerde atılıyo acaba fazlası zarar verir diyemi yoksa etkileşimleri sorunmu çıkarıyo anlamadım vallafisfisfis sen bilirsin tabi sölim dedim sadece şimdi başka arkadaşlar gelir söyler yapılır yapılmaz diye a.s.

Arkadaşlar 1 baş büyük soğana 3 su bardağı su koyup 10 -15 dk kaynatıyorsunuz ben kaynamaya başlayınca ateşi kısıyorum soğanla iyice yumuşuyor.Zaten bu sürede su 3 bardak yada daha az kalıyor.Kuru soğanın beyaz olanları var.Hani arpacıktan ekilip soğan olan değil soğan tohumundan ekilip kocaman bembeyaz soğan olanlar vardır ya o soğanı kullanırsanız diğerine göre kaynarkenbile daha az kokuyor tadı daha tatlımsı oluyor.Bilmem soğanı tarif edebildim mi:)))Zaten marketlerde genelde o tür beyaz kuru soğanlar filelerde satılıyor.
Bu akşam uzakta olan akrabama ziyarete gitim.Yaz ayındakine göre kilo vermiş gördüm.Nasıl kilo verdin deyince oda bana bu soğan suyu ile zayıfladığını söyledi.Ama tek soğan değil bir baş soğan birkaç yaprak lahana yprağını kaynattım her sabah ve her gece yataken içtim dedi.Hımm benim formülümü çalmışın diye takıldım ona.İnanın haziran ayında resmen top gibi yuvarlacıktı.Oda soğan ve lahana bendeniz tombişin havasını indirdi diye espri yaptı.Şeker hastası ve yaşı olduğu halde bu kadar kilo verebilmiş.Oda toplam 4 ay süre ile bu ikili karışımı kullanarak 9 kilo vermiş.Aynı zamanda kollestrolüm ve şekerimde düştü doktor bile beni tebrik etti dedi.İnanın ben görüntüsünden 9 değil 20 kilo vermiştir diye düşündüm.Müthiş derecede incelmiş.Kilo çok vermediği halde yağları gitmiş.
Sakın hemen sıkılıp kilo vermedim diye suyu bırakmayın.Bünyeye göre hemen 1 ay gibi zamanda belki kiloda düşeleriniz lmayacak ama azimle devam edin en az 3 ay sonra kendinizle gurur duyacaksınız.İnanın ben her aynaya bakışımda kendimle gurur duyuyor kendimi daha çok seviyorum.Eskiden aynalara biraz küstüm:))) Lütfen sabır sabır eminim hepiniz kilolara veda edeceksiniz.

işte canım bunu yapıyorum biraz zor oldu bulmam arkadaşın yazısını

doğrudur arkadaşım ama i.saraçoğlu beraber kullanmayın dedi kürleri tek tek uygulayın ne için uygulayacak olursanız olun dedi. ama nedenini bilmiyorum dedim zaten başka arkadaşlarda yazmıştı. bi zararı olacağını sanmıyorum ama bunlar ödem atıyoya idrarla birlikte vücut için yararlı şeylerde atılıyo acaba fazlası zarar verir diyemi yoksa etkileşimleri sorunmu çıkarıyo anlamadım vallafisfisfis sen bilirsin tabi sölim dedim sadece şimdi başka arkadaşlar gelir söyler yapılır yapılmaz diye a.s.

anladım canım sağolasın bakalım lahanam bitsin onu çıkarayım o zaman

buarada hatunlar bişey belirtmeden geçemmiicem geçen lcw den kot alduım kendime 2-3 hafta falan oldu gayet güzel oturuyodu üzerime 30 du bedeni pazar günü giydim baktım belimden düşüyo çekiştirip durdum yol boyu galba meyve toplamaya başladım çok şükür:sm_cool:

ibrahim saraçoğlu Selülit için lahana kürü-ibrahim saraçoğlu

•Kadınların kabusu selülitleri üç haftalık kürle yok ediyor.
•Kış boyunca biriken fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.
•Vücutta biriken toksinleri atıyor, kolon kanserini önlüyor.
•Kan dolaşımını düzenleyip, vücudumuzun canlanmasını sağlıyor.

Prof. Dr. ıbrahim Saraçoğlu 'ndan Lahana kürü

•3-4 adet beyaz lahana yaprağı, kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve hafif ateşte ağzı kapalı olarak 15 dakika pişirilir.

•Aç veya tok karnına Sabah bir su bardağı ve akşam bir su bardağı olmak üzere için. Bu işleme toplam 3 gün devam edin.

•Bu kürü 3 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verin ve tekrar 3 gün uygulayın. Bu şekilde toplam 21 gün içerek kürü tamamlayın.

•Bu uygulamadan sonra 21 gün ara verin.21 gün aradan sonra sadece haftada bir defa sabah ve akşam,aç yada tok karnına 1 su bardağı içilerek selülitler yok olana kadar bu küre devam edilir.

• Damak tadına uygun olsun ya da içimi kolay olsun düşüncesiyle haşlama suyuna hiç bir şey ilave etmeyin .

•21 günlük kür için kesinlikle ihtiyacınız olan miktarı bir defada değil, her gün taze olarak hazırlayın.

•Kan dolaşımını düzenlemek amaçlı kullanımda :

•3-4 adet beyaz lahana yaprağı, kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve hafif ateşte ağzı kapalı olarak 15 dakika pişirilir.

•Birinci hafta Sabah ve akşam aç veya tok karına bir su bardağı içilir.

•ıkinci ve üçüncü haftalarda gün aşırı (bir gün atlayarak) Sabah ve akşam aç veya tok karına bir su bardağı içmeye devam edin.

•Dördüncü haftadan itibaren iki günde bir olmak üzere iki hafta daha uygulayıp kürü sonlandırın.

Üç ay ara verdikten sonra aynı kürü tekrar edin.

alıntıdır demeyi unuttum Alıntıdır :)

Son düzenleme:
anladım canım sağolasın bakalım lahanam bitsin onu çıkarayım o zaman

buarada hatunlar bişey belirtmeden geçemmiicem geçen lcw den kot alduım kendime 2-3 hafta falan oldu gayet güzel oturuyodu üzerime 30 du bedeni pazar günü giydim baktım belimden düşüyo çekiştirip durdum yol boyu galba meyve toplamaya başladım çok şükür:sm_cool:

Hadi bakalım inşallah canım diyet yapıyosan normal zaten 3 haftada incelmen :1closedeyes: nette arattım saraçoğlunun tarifini buldum ekledim sen kararını kendin ver canım a.s.

slm kizlar..düne kadar elma sirkesi+bal kurunu yaptim bende istah kesmedi..kendim aksam 6dan sonra yemek yemiyerek günde yarim saat sporla birlikte bugün sabah tartildim tam 2 kilo vermisim..
bugünde bu sogan kuruna basliyom insallah bu istahimi azda olsa keserde aksamlari rahat ederim.. suan ocagimda kayniyo soganlar:roflol:

bende 3 haftadır yapıyorum 2 kilo verdim venesu sen ne kadar zamanda verdin

ben 1 haftada 2 kilo verdim elma sirkesi ile bal kurunu yaparak.. ama dedigim gibi bende istah kesmedi.. sabah kahvaltimi düzenli yaptim.. öglen yemegimide yedim ama aksam 6dan sonra yesil elma haric kesinlikle bisey yemiyorum..birde elimden geldigi kadar aksamlari spor yapmaya calisiyorum 30-45 dakika..
biraz tereddüt icinde kaldim o karisimin mi faydasi oldu yoksa kendi yediklerime dikkat ederek mi zayifladim diye.. bugünde sogan suyuna basladim simdilik bende bi degisiklik yok.. yine aciktim yine yesil elmamla acligimi giderdim..

meraba kızlar ben aranıza yenı katıldım 9 aylık bı kızım var sogan suyu ıcmek ıstıyorum ama bebege bı sakıncası olurmu emzıren annelrden cevap beklıyorumbenneyaptımki

X