Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

merhaba canım Allah kolaylık versin
evliliğinde de mutlu huzurlu bir yaşam diliyorum
çocuk vs yokken ya da küçükken rahat para biriktirilir sonra daha zor olur nispeten o nedenle çok iyi edersin borçlar bitince bence bulduğunu at kenara :KK34:
Teşekkür ederim. :KK31::KK31: amin inşallah hedefim o :21:

Ne güzel konuymuş bu böyle :KK16:

Bende bir buçuk yıllık evliyim düğün borcum yoktu ama adam akıllı eşyamda yoktu borç olmasın diye acilleri almıştık o yüzden ilk bir sene fazla birikim yapamadım eşya vs aldık ve birazda kendimizi ilke bir sene kısmayalım diye çok sıkmadım :KK53: ama son 4-5 aydır yapıyorum.
Allah'ın izni ile peşinatı yüksek tutup çok kredi borcuna girmeden ev alacağız :KK16:

çok güzel konuymuş devamı gelirse süper olur
bende birikim yapmayı çok seviyorum ama bu aralar felaket para harcama istegine kapıldım sürekli marketlerin indirimlerine bakıyorum
tamam indirimde almak aktüel ürünlerden almak iyi oluyorda illaaaa birşey almak zorundaymış gibi yada uygun diye bir sürü alınca offff çok açılıyorum

ama bi dur demek lazım
ben sürekli yazarım ihtiyaçlarımı ve isteklerimi
gelir giderlerimi faturalarımı not alırım kenarada para ayırmaya çalışırım
öncelikli amacım ev borcu sonra eşyaları yenilemek

çok güzel konuymuş devamı gelirse süper olur
bende birikim yapmayı çok seviyorum ama bu aralar felaket para harcama istegine kapıldım sürekli marketlerin indirimlerine bakıyorum
tamam indirimde almak aktüel ürünlerden almak iyi oluyorda illaaaa birşey almak zorundaymış gibi yada uygun diye bir sürü alınca offff çok açılıyorum

ama bi dur demek lazım
ben sürekli yazarım ihtiyaçlarımı ve isteklerimi
gelir giderlerimi faturalarımı not alırım kenarada para ayırmaya çalışırım
öncelikli amacım ev borcu sonra eşyaları yenilemek

marketlerin indirimlerinden yararlanarak harcama yapıyorsan ve de indirimlerin dışına taşmıyorsan bence sorun yok
sonuçta indirimli aldığın ürünleri ihtiyaç olduğunda almak zorunda kalacaksın nasılsa:KK34:

inşallah ev borcun da biter eşyaların da yenilenir

birikim yapmaya istekli olduktan sonra hepsi olur gider zaman içerisinde ...

Ben de her ay bir tane lira almaya çalışıyorum.Bazen alamadığım da oluyor.Kenara ayırıyorum parasını bir ihtiyaç çıkıyor para oraya gidiyor.Para biriktirmek için bir tane kumbara aldım.Doldu ama her zaman atamıyorum,aklıma geldikçe atıyorum.Buraları bolca okuyayım da şevk gelsin bana da:)

Ben de her ay bir tane lira almaya çalışıyorum.Bazen alamadığım da oluyor.Kenara ayırıyorum parasını bir ihtiyaç çıkıyor para oraya gidiyor.Para biriktirmek için bir tane kumbara aldım.Doldu ama her zaman atamıyorum,aklıma geldikçe atıyorum.Buraları bolca okuyayım da şevk gelsin bana da:)

sonuçta biriktirdiğin parayla ihtiyacını görüyorsun ya o da bir kazanım :KK34:

Ben çok bişi yapamıyorum size göre ama yinede yazayım. 1 yıldır evliyim eşimin etrafa saçtığı bozuk paraları toplayarak 2 çeyrek ve 3 gram altın yaptım. Daha fazla çabalamalıyım.

birikimin azı çoğu olmaz bence
ve süpersin bak o paraları azımsayıp değerlendirmemiş olsan bugün elindekilerde olmazdı :KK34:

Fotografini da koysaydin ya, sari sari, isil isil...😍
20200603_144740.jpg

Abla seni mi kıracağım 😂😀

Maşallah bol bereketli olsun ,benimde para olarak birikimim var ama tereddutteyim altın aksammi almasammi diye siz gramini kaça aldınız?
380 tl den aldım
En az 2 3 yıl bu paraya ihtiyacım yok diyorsanız altın alın tatbiki ytd
Altın her zaman kazandırır
Ama kısa sürede o paraya ihtiyacınız olacaksa almayın derim

Konu başlığı cok anlamlı ve doğru gercekten.
Her cok azdan oluyor sonucta
Evet tatlucum kuruş kuruş birikimlerimiz de kimi zaman bir eve arabaya yazlığa arsaya tarlaya dönüşüyor........ Aynen minik bir çekirdekten kocaman bir ağaca bir damladan okyanusa dönüştüğü gibi.

Evet tatlucum kuruş kuruş birikimlerimiz de kimi zaman bir eve arabaya yazlığa arsaya tarlaya dönüşüyor........ Aynen minik bir çekirdekten kocaman bir ağaca bir damladan okyanusa dönüştüğü gibi.
Benim torunum icin ufak ufak yaptigim birikim bir kac yila esyali aparta donusebilir...😍 Saka gibi. Bakalim nasip...

Benim torunum icin ufak ufak yaptigim birikim bir kac yila esyali aparta donusebilir...😍 Saka gibi. Bakalim nasip...
İnşallah abla inşaallah 🥰

Benim de yukarıdaki minik gramlar nasipse birgün bir arsa ya da gayrimenkule dönüşür diye umut ediyorum
Niyet hayır akibet de hayır olsun inşaallah 🥰🤗

İnşallah abla inşaallah 🥰

Benim de yukarıdaki minik gramlar nasipse birgün bir arsa ya da gayrimenkule dönüşür diye umut ediyorum
Niyet hayır akibet de hayır olsun inşaallah 🥰🤗
Yavrusumun paralarinin bir kismini ana babasina borc vermistim. Ara ara oduyorlar. Hersey onlara bagli. Insallah nasip olur. Ordan gelen kira geliri, egitiminin buyuk bir kismini karsilar.
Allah herkesin gonlunun muradini hayirlarla versin... 🤗

X