Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim her türlü konuda yardımcı olabilirim

Ben ankarada özel bir kolejde ögretmenim ve suan dogum iznindeyim aynı zamanda yeni anne oldum

Ben ankarada özel bir kolejde ögretmenim ve suan dogum iznindeyim aynı zamanda yeni anne oldum

Ben İstanbul'dayım. Buradan bile hiç tanımadığı insanlara yardım etmek isteyen bir insan, keşke çocuğuma öğretmen olsa diye düşündüm. Bir umut sordum size de diğer hanımefendiye de. Gerçekten çok teşekkür ederim ilginiZe.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çocuklar yarının ışıgıdır her çocuk degerli özeldir onların yarınına ışık olabilmek çorbada azda olsa tuz olabilmek ebevenleri kadar biz ögretmenlerde düşüyor görev

öğretmenim, ben anasınıfa giden çocuğumla gurur duyuyorum, öğretmenimizide çok seviyorum fakat şu veliler yok mu............ilk andan itibaren ben çocuğumun öğretmenine'' öğretmenim'' diye hitap ediyorum.... çocuğumu sınıftan almaya gittiğimde sınıf kapısından içeri dalmayıp kenarda hep bekleme nezaketini gösteriyorum... fakat velilerde öyle bir anlayış var ki sanki öğretmene çok yakın olurlarsa çocuklarıda bir okadar başarılı olacaklar...sürekli bir yarış halindeler... size sorum şu, seneye oğlum 1. sınıfa başlayacak sizce ideal veli-öğretmen ilişkisi nasıl olmalıdır? ben öğretmenimizle bunu yakaladım ama yinede genel doğruyu anlamaya çalışmak adına soruyorum sizce velilerin en itici halleri nelerdir??????????

İlgisini başka bir etkinlige çekmeye çalışın korkulacak bir durum yok onunla su drama çalışmasını yapablrsnz tamamen hayal gücünüze kalmş mutfak etkinligyle ilgili küçük ahçı olsun

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için...
Biraz geç oldu ama ancak yazabildim..
Bende sizin mesajınızı görmeden önce aynı sizin dediğiniz gibi.. hadi kızım kagıttan bi gemi yapalım sonra o geminin korsanı olalııııımmm..yüksek bi sesle diyerek..başka bi drama çalışmaaına geçirdim.kagıttan gemimizi yaptık kızımın vesilesiyle bnde kagıttan gemi nasıl yapılırmış öğrenmiş oldum....

Sonra güzelce beraber oynadık..dalga geliyo...eğilip büküldük...rüzgar sesi huuuu...gibi......
Anlatamam size sanki gerçekten ordaymış gibi hissediyo kendini o kadar mutluki..
Aslında ben kızımda bu drama çalışmasını yapmamın nedeni..kendi başına asla oyun oynayamıyor..biz küçükken evcilik oynarken hayalden şakacıktan bebek ağlardı.annemiz olurdu..öğretmen olurduk.. olmayan öğrencilere ders falan anlatırdım..ama baktım bnm kız hayal gücüyle oynayamıyo..bnde biraz geliştirmek istedim..ini, işe yarıyogibi..şimdi kendi kendine oyun oynamaya başladı.
Korsan oyunundan sonrada gece gemisiyle uyudu..ertesi gün biraz oynadı bıraktı..
Ordan orayaatladım..çok kötü cümleler kurdum.. özür dilerim..teşekkürler..

Öncelikle sunu söleyebilirim veliden dost olmaz yakın oldugumuz kadarda uzak olmamız gerek bu yazdıklarınıZla gün içinde o kadar karışılasıyoruzki inanın bana çogu okul ögrencileri ticari amaçla görü ve ögretmenin elinden hiç bisey gelmiyor üstüyle çatışck die bir ögretmn okul sınırları içinde ögretmn gbi davranck ve mesfesni koruyck nkdr içli dışlı olursan o kadar saygını itirirsin

Bir kere bencil olmayacaklar her çocuk oraya egitim görmeye geliyor vakitinden egitimininden çalıyolar ögretmenleri çok sıkıyolar bazen çok gereksiz davranıyolar konuşmak için konuşuyolar aşırı sıkıyolar sınıf içine müdale etmeye çalışıyolar biz kurum olarak bunun önüne geçmk için aile katılımı yapıyoruz ve çok hak veriyolar

Sorularınızı cevaplandırırım

Merhaba ; İkizlerim 4,5 Yasındalar 2013 Nisan ayında 4 ay kreşe gittiler.. Saatlerde anlasamayınca suan ablam bakıyor.. Eylül Ayında kreş hayatları baslıycak
tekrardan.... yanlız kızımın alışma süresinde zor oldu 1,5 ayda aşabildik.. Kızım suan eskı kresi çok istiyor...Ögretmenını görmek istiyor.. Aynı kreşi düşünüyorum Ögretmenler ve ortam çok iyi.. Aynı şartlarda bi kres daha actılar .. Yeni acılan yer bize daha yakın Saatler acısından..
Sizce cocuklarımın yeni acılan krese başlamasımı daha iyi yoksa eski kreş en azından kızım için dahamı uygun... Nasıl bir yol izlemeliyiz..Sevgiler

Sorunuzu iki şekilde cevaplaycam yeni acılan kreşlerde dezavantajı oldugu kadarda kötüsüde var yeni açılan kreşlerde tüm oyuncklar hersey yeni yanı çogun yas ve gelişim açısından tüm özelliklerini destekliyo yeni açılan kreşlerde ögretmenler çok degişiyo o yüzden eski krese göndermenizi tavsiye ediyorm çocugunuzun mutlu oldugu bir ortamda daha mutlu bir egitim alcaktır tşk .

Öğretmen çok önemli özel çocuklar için zekanın ileri olmasında ve geri olmasında bireysel eğitim planı hazırlıyor çünkü
Benim sınıfımda da özel çocuklarım oldu zeka geriliği olan ve üstün zekalı çocuklar oldu bu palnlar sayesinde çocukların seviyelerine uygun etkinlikler yaparak,güzel dönütler alarak yılı tamamladık.İnşallah siz de öğretmeninizin ilgisiyle çocuğunuzdaki ilerlemeleri göreceksiniz.

Merhaba tekrar. Bu aralar yine kafam karışık. Danışmak istedim siZe. Oğlumu Çapa ya hastaneye zeka testi yaptırmaya götürmemi tavsiye ediyorlar bana. Sizce götürsem mi?

İçiniz rahat olması açısından tavsiye edyrm

Çok teşekkür ederim cevaplandırdığınız için. Peki gerçekten oğlum üstün zekalı çıkarsa okul konusunda bir avantajımız olur mu?Normalde bu yıl okul zamanı 5,5 yaşında olacak.

Üstün ve ozel yetenekli cocuklar diger akranlarindan ust duzeyde gelisim gosterirler. Bu durum cocugunuz acisindan avantajli olabilir. uzmanlar dogrultusunda bireysel egitim plani hazirlanir ve ogretmene sunulur. Egitimci bu konuda ayni ders saati icerisinde ayni etkinligin bir ust seviyesini ona yaptirabilir. ornegin; normal gelisim gosteren bir cocuk az parcali bir yapbozu 7 dakikada yapiyorsa ustun ozel yetenekli birey bunu daha kisa surede tamamlar. Boyle bir durumda ogretmen devreye girerek cocuga o etkinligi sevdirebilmesi ve sıkılmaması acisindan da ustun yetenekli cocuga daha cok parcali yapbozlardan verebilir. boylece etkinlik suresi bitiminde her iki cocuk da ayni surede sıkılmadan ve eglenerek (ki etkinligin basarili olabilmesi icin cocugun bu isi severek yapmasi gerekir)bir egitim gununu tamamlamis olarak evine donecektir. ve basari oykulerini evde sizlerle de paylasacaktir. .)

Merhabalar
Benim 2010 mart dogumlu oglum var birkaç aydır evde kendi kendine okumayı ögrendi 1 den 300 lere kadar sayabiliyor 10 ar 50 ser 100 er saymayı basit topmaya cıkarmayı yapabiliyor kendi ismi ve basit kelimeleri yazabiliyor suan dısarda herhangi bir tabelayı okuyabiliyor okul a baslama konusunda biraz endişeli bana cok düşkün oldugundan ayrılma korkusu var benim metak ettigim pkumayı ögrendigi için 1 sınıfda sıkılırmı ayrıca 1.sınıfa kac yasında baslamalı 66 aylık baslatmak istemiyor kimse suan kendi yasıtları olmadan 66 aylık 1 e mi baslamalı yoksa normal 5,5 yasında anaokulu 6,5 yasında mı baslamalı 1. Sınıfa ben nadıl hareket edecegini bilemiyorum etrafdan okutma sıkılır diyorlar ama yetenekli bir cocugun önünü tıkayıp
köreltnekdeistemiyorum bana yardımcı olursanız cok mutlu olurum tesekkürler şimdiden

Merhaba Hocam ... Çalışıyor olmam nedeniyle oğlun 30 aylıkkenden beri kreşe gidiyor. Geçtiğimiz yıl şehir değişikliği yaptık 1 yıl gene gitti. Şu an 54 aylık . Ben bu sene bir kreşe ya da anaokuluna yollamak istemiyorum . Evde benimle vakit geçirsin önümüZdeki sene yollayayım diyorum . Abimiz bu sene ilkokul 1 e başlayacak ve aralık ayında bir bebeğimiz daha olacak . Bunlar bu düşüncem için işleri çıkmaza sürer mi ? Teşekkürler

Etkinlik paylaşa bilirim proje türkçe dil sanat fen müzik drama
ıyı gunler aralık 2015 de işe başlayacagım kızım da 28 aylık olacak özel kreş bakıyorum beylıkduzu beykent cıvarında bakıyorum kafamda bı kac tane var ama cok kararsızım içim içimi yıyor ...yedı cuceler anaokulu kafama yattı kalıte belgesıne sahıp tek okul oldugu ıcın daha mantıklı geldı ama ne yapmalıyım bı akıl verın hocam....

X