2014 eylül anneleri geyik formatı :))

İŞTEE DUYMAK İSTEDİKLERİMMMMM ,

Çalışan bayan olmak demek tembel olmak mı demek yada ev kadınlığından annelikten uzak olmak mı demek böyle düşünüyorlar çalışan biri olduğum için herleye dört dörtlük yetişemiyorum bu gerçek ama iyi yönde güdülenmek benımde hakkım hele şu durumdayken saol canımmm inşallah alışıp düzene gireriz beni neler bekliyor biliyorum sadece iyi şeyler duymak istiyorum etrafımdan çok mu ,,,,
Canim hicbir zaman o güzel laflari duyamazsin çünkü insanlar negatif olmayi marifet saniyorlar.cocuklari annelerinin yaninda buyuyenlere bile sorsan cocuk bakmak cok zor hayatta bi daha yapmam modundalar.sanki kolay olan bisey var hayatta da.bi kere cocuk bakmanin zor oldugunu ama cok guzel oldigunu ve bu cocugu dunyaya getirdiysrk bundan yakinmak yerine sorumluluk almayi bilmek ve güzel taraflarini görmek lazim.kimse kafamiza silah dayayip anne ol demiyor, isteyetek sahip oluyoruz ki istemeden bile olsa bu bir sorumluluk, onlar bize emanet, o kadar bize muhtac vr masumlar ki onlardan surekli yakinmak acimasizca olur, elbette zor zamanlari oluyor ama güzellikleri bunu silip götürüyor
bende haftaya cumartesi yıkıcam hepsini annemde de kıyafetler var hepsini birleştirip , fileyle mi yıkayayım ?

Beraber yika bence de

Canim hicbir zaman o güzel laflari duyamazsin çünkü insanlar negatif olmayi marifet saniyorlar.cocuklari annelerinin yaninda buyuyenlere bile sorsan cocuk bakmak cok zor hayatta bi daha yapmam modundalar.sanki kolay olan bisey var hayatta da.bi kere cocuk bakmanin zor oldugunu ama cok guzel oldigunu ve bu cocugu dunyaya getirdiysrk bundan yakinmak yerine sorumluluk almayi bilmek ve güzel taraflarini görmek lazim.kimse kafamiza silah dayayip anne ol demiyor, isteyetek sahip oluyoruz ki istemeden bile olsa bu bir sorumluluk, onlar bize emanet, o kadar bize muhtac vr masumlar ki onlardan surekli yakinmak acimasizca olur, elbette zor zamanlari oluyor ama güzellikleri bunu silip götürüyor

Beraber yika bence de

File kullanayım ı gerek yok mu ?

Kızlar benım bebiş başı aşağıdaydı şimdi tekrar döndü sanırsam sabah hıçkırığını karnımın sağında hissettim daha çok döner mi böyle ?

bide baş aşağıdayken ben baya rahatsız oluyorum yuruyuşumu bile değiştiriyor annesine kıyak mı yaptı bayramda rahat etsin die acaba :KK1::KK1::KK1::KK1::KK49:

benimkininde baş aşagıda;ayakları gögüs kafesimi sıkıştırıyor başı kalça kemigimi sızım sızım sızlıyor kemiklerim valla :KK5:

Günaydın kızlar,

Dün gece bir mide bulantısı, bir şişkinlik ölüyorum sandım. Ayıptır söylemesi önceki gün kabız olmuştum, dün de ishal olmuşum. Sanki midem patlayacaktı. Sanırım çok su içtim ve sıkıntı oldu. Çünkü gaz yapan yiyecekler yemiyorum gaz çıkarmamda sorun oluyor diye.
Bugünden itibaren rezene çayı içmeye başlıycam.
Bebek resmen vajinamda hareket ediyor, sanırım doğum pozisyonundan çıktı yine :KK43:
Kontrolüm 7sinde kısmetse, herhalde o zaman doğum şekli falan kesinleşir artık.
Şimdiden iyi bayramlar herkese

Günaydın kızlar,

Dün gece bir mide bulantısı, bir şişkinlik ölüyorum sandım. Ayıptır söylemesi önceki gün kabız olmuştum, dün de ishal olmuşum. Sanki midem patlayacaktı. Sanırım çok su içtim ve sıkıntı oldu. Çünkü gaz yapan yiyecekler yemiyorum gaz çıkarmamda sorun oluyor diye.
Bugünden itibaren rezene çayı içmeye başlıycam.
Bebek resmen vajinamda hareket ediyor, sanırım doğum pozisyonundan çıktı yine :KK43:
Kontrolüm 7sinde kısmetse, herhalde o zaman doğum şekli falan kesinleşir artık.
Şimdiden iyi bayramlar herkese

Geçmiş olsun canım rezene sütü arttırıyor erken doğumu da tetiklemesin dikkat et. Gaz için de soda tuketebilirsin yardımcı olur bence

Selam.bugun yola cikiyoruz aksam.suan kuafordeyim.bayrama guzel gideyim dimi.bikac isim var.bebeleri uyuttum babaya biraktim ciktim.ins.aksam arabada uyurlar da yol rahat olur.valla durmazlarsa direksiyona ben gecerim belki cunku durmazlarsa daha zor oluyo kucak istiyorlar filan.firsat buldukca yazarim size.
Bademella ins hayirlisi olur dur bakalim erken dogurmaya heveslenme

Selam.bugun yola cikiyoruz aksam.suan kuafordeyim.bayrama guzel gideyim dimi.bikac isim var.bebeleri uyuttum babaya biraktim ciktim.ins.aksam arabada uyurlar da yol rahat olur.valla durmazlarsa direksiyona ben gecerim belki cunku durmazlarsa daha zor oluyo kucak istiyorlar filan.firsat buldukca yazarim size.
Bademella ins hayirlisi olur dur bakalim erken dogurmaya heveslenme

Ya heveslenmek değil zaten ağustos sonu doğuracağım. Eylüle kalmayacak çok fazla kilo aldığım için. Ama ben normal doğum istiyordum çocuk ters olursa sezeryan olurmuş. Napiim sezeryan da olsa birşey olmaz sonuçta alışkınım ameliyatlara ben :KK70:

Tek istediğim hayırlısıyla bir an önce doğurmak, insan rüyasında yüzüstü yattığını görür mü ya :KK70:

Son iki gündür yattığımda çocuk dürtüyor baya sola yatamıyorum o yüzden. Sağa yatınca düzeliyor. Ama büyük bir bölgesini vajinamın hemen sağında hissediyorum. Sanırım bacağı falan ya da ayakları olmalı baya büyük kısım çünkü :KK70:

Ben kendi çantamı da hazırlamaya başladım. Pijama, gecelik, orkid, külot koydum şimdilik.

Acaba havlu falan getirmek gerekir mi?

Havlu ben almıştım yanıma canım ufak bi dus havlusu doğumdan önce birkaç kez sonra da bi kez dus alıp öyle çıktım hastaneden tabi normal doğumda.
Kızlar tatildeyiz ama sanki cehenneme düştük tövbe tövbe. Ya ben aralıklı da olsa 14 senedir malatyadayim bir sene hariç böyle sıcak görmedim. Bi de annem klimayı usuyorum diye kapatıyor ya çatlıyorum artık. Kaynana mübarek. Dedim tek gecelikle dolaniyorum ben daha soyunamam ama sen giyinebilirsin. Bütün cam pencereleri toz gelir diye kapatıyor. Bütün kış dubleks evde 3 odayı yakan kadın yaz gelince üşüyor bu ne biçim iş Yarabbi? Oğlan da sahura kalkmaya başladı dünden beri dilli düdük bütün mahalleyi uyandırıyor balkondan. Günde 5 saate düştü uykusu şoklardayiz. Sıcaktan o da uyuyamiyor sanırım. Köye gitsek bi nebze diyorum o da çare olmazsa Walla trabzona geri kacicam çok kötü niyeti bozdum arkadaş! !

Havlu ben almıştım yanıma canım ufak bi dus havlusu doğumdan önce birkaç kez sonra da bi kez dus alıp öyle çıktım hastaneden tabi normal doğumda.
Kızlar tatildeyiz ama sanki cehenneme düştük tövbe tövbe. Ya ben aralıklı da olsa 14 senedir malatyadayim bir sene hariç böyle sıcak görmedim. Bi de annem klimayı usuyorum diye kapatıyor ya çatlıyorum artık. Kaynana mübarek. Dedim tek gecelikle dolaniyorum ben daha soyunamam ama sen giyinebilirsin. Bütün cam pencereleri toz gelir diye kapatıyor. Bütün kış dubleks evde 3 odayı yakan kadın yaz gelince üşüyor bu ne biçim iş Yarabbi? Oğlan da sahura kalkmaya başladı dünden beri dilli düdük bütün mahalleyi uyandırıyor balkondan. Günde 5 saate düştü uykusu şoklardayiz. Sıcaktan o da uyuyamiyor sanırım. Köye gitsek bi nebze diyorum o da çare olmazsa Walla trabzona geri kacicam çok kötü niyeti bozdum arkadaş! !

ya evet bu sene ayrı bir sıcak var. ben hiç bir sene terleyerek uyanmadım. gecelik ıslanıyor 2 posta kıyafet degstryorum.
pazar pazar bu saatte uyanıyorum, sıcaktan uyunmuyor, yürüyüşe çıkayım bari

Kızlar ağustos annelerini okuyorum arada orada arkadaşlar vardı beraber hamile kaldığımız. Walla doğumlar tam gaz başladı gidiyor. Ben de artık eylül ü göreceğime dair inancımı kaybettim. Tek derdim bir an önce bir yere yerleşip bebeğin kıyafetlerini yıkamak. Valiz hazır herseyiyle ama yikanmamis halde:-( sizde hiç ses soluk çıkmıyor.
Çılgın anne vardınız mı konyaya? Mona siz de bursaya gidiyordunuz galiba. Burada insanlarla vedalasiyorum beni bir dahaki görüşlerinde iki çocuk annesi olacağım ınş :-) bu arada kızlar sınav sonucum açıklandı. 80 bekliyordum bi sorumu saymamis osym 78 küsur geldi. Trabzonu yazacak pek yok diğerlerine göre ortalamam da bayağı iyi bu gidişle bebeği almadan mühendislik fakültesi giriş kağıdını alacağım :-)

Kızlar ağustos annelerini okuyorum arada orada arkadaşlar vardı beraber hamile kaldığımız. Walla doğumlar tam gaz başladı gidiyor. Ben de artık eylül ü göreceğime dair inancımı kaybettim. Tek derdim bir an önce bir yere yerleşip bebeğin kıyafetlerini yıkamak. Valiz hazır herseyiyle ama yikanmamis halde:-( sizde hiç ses soluk çıkmıyor.
Çılgın anne vardınız mı konyaya? Mona siz de bursaya gidiyordunuz galiba. Burada insanlarla vedalasiyorum beni bir dahaki görüşlerinde iki çocuk annesi olacağım ınş :-) bu arada kızlar sınav sonucum açıklandı. 80 bekliyordum bi sorumu saymamis osym 78 küsur geldi. Trabzonu yazacak pek yok diğerlerine göre ortalamam da bayağı iyi bu gidişle bebeği almadan mühendislik fakültesi giriş kağıdını alacağım :-)
Canim cok sevindim sinavina .Bebek simdiden bereketiyle geldi.canim hic kotu dusunme herkes bir olmaz.inatla gec doguralim ins.
Biz konyaya geldik de ilk gunden sinirim tepemde.tahmin ettigim gibi kimsenin umrunda degiliz.kaynanam da isterseniz gelin isterseniz gelmeyin modundaydi.dun agri girdi ara ara.bu tip seyler de olunca esim cok korktu gidelim istiyosan dedi.dedim gitmiyorum ama son gelisim bir daha gelmem.coluk cocuk rezil oluyoruz buralarda.
:nazar::emir_bebek::KK1: iyi bayramlar kızlar

Herkese iyi bayramlar umarim hepinizin guzel gecer

Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar =)

Sıcaklardan bayramdan da bişey anlamıyoruz. Kayınvalidemlere geldik 1 hafta kalıcaz vantilatörün karşısından ayrılamıyorum, ben nereye vantilatör oraya :KK4: Allah daha sıcak memleketlerde yaşayanlara sabır versin inşallah.

Arefe günü eşimle bebişin odasını boyadık, çok yorulduk ama güzel oldu çok da eğlendik =) önümüzdeki hafta mobilyası da gelecek inşallah, pazartesi ablam yardıma gelicek odasını kurucaz temizlik yapıcaz, bir de mevlütte dağıtılmak için küçük küçük tüllü sabunlar yapıyo, onu birlikte yapıcaz, fotoğrafını çekip eklerim yapınca :KK31:

Hastane çantam hazır, olur da bebiş erken gelmeye kalkarsa diye önceden onu hazırladım. Benim gecelik ve pijama takımım, bebişin hastane çıkışı takımı, bana iç çamaşırları emzirme sutyenleri, göğüs pedi, 1 paket bebişin yenidoğan bezi, bana ped, diş fırçası şimdilik bunlar var bavulumda. Havlu, terlik, hastaneden dönerken giyeceğim kıyafet, ne olur ne olmaz diyerek bebişin en küçük boy biberonu, emziğini de eklicem tamamen bitmiş olucak inşallah.

Eşim vardiyalı çalıştığı için nedense doğum başladığında tek olacakmışım gibi geliyor hep, yakınımda da kimsem olmadığından muhtemelen zor durumda kalırsam 112yi arayıp valizimi alıp doğuma gidicem eşimle de hastanede buluşuruz artık :KK1: gerçi doğum öyle pıt diye oluveren bişey değil bildiğim kadarıyla ama en kötü senaryomuz bu şimdilik. daha rahatını da düşünürsem sancım başlayınca eşimi ararım, o gelene kadar duş felan alırım, gelir beni hastaneye götürür =) Artık vakit yaklaştıkça bunları planlar olduk evde =)

Hepimiz hayırlısıyla, sağlıkla, sıhhatle yavrularımızı kucağımıza alırız inşallah sevgili eylül anneleri :nazar::nazar::nazar:

Canim cok sevindim sinavina .Bebek simdiden bereketiyle geldi.canim hic kotu dusunme herkes bir olmaz.inatla gec doguralim ins.
Biz konyaya geldik de ilk gunden sinirim tepemde.tahmin ettigim gibi kimsenin umrunda degiliz.kaynanam da isterseniz gelin isterseniz gelmeyin modundaydi.dun agri girdi ara ara.bu tip seyler de olunca esim cok korktu gidelim istiyosan dedi.dedim gitmiyorum ama son gelisim bir daha gelmem.coluk cocuk rezil oluyoruz buralarda.

Herkese iyi bayramlar umarim hepinizin guzel gecer
Sağol canım. İns geç dogururuz 39 u görmeden babamız gelemez çünkü [emoji17] Biz de bayram sabahı kaynimlar almaya geldiler beraber antep e geldik .burası ve insanlar harika. Hala böyle saf temiz yüce gönüllü insanların arasında gelin olarak.kendime yer bulduğum için çok mutluyum. Oğlan avludan içeri girmiyor kır.pas içinde ama çok.mutlu günlük banyo faslimiz var bana da serinlik bahanesi oluyor. Kuzenleri sahip çıkıyor ama yine de gözüm üstünde tabii. Ben rahatım evdeki eltim ne surat yapar ne iş yaptırır hayatımda onun kadar sabırlı kadın görmedim maşallah. Günde en az 40 kişiye yemek yapıyor 20 kadar da çocuğa. Kendinin 5.tane var sonkiler ikiz bir yaşında üstelik ciddi problemleri var çocukların sağlık.olarak. öff bile demez biz desek bize kızar :-) süper pozitif enerji alıyorum ondan. Eşim de kardeşleri günübirlik mersin e gidiyormuş onlara takıldı. Buğu. De babamlar buraya geliyor gayet kalabalık ve mutlu modunda yaşıyoruz yani. :-)
Bebiş de gece.çok hareketliydi şimdi yuruyemiyorum sanırım aşağı indi gece bayrağını gürültü patırtı oldu çünkü :-) son bir ay diyorum gelenlere zaten. Biz burada rahatız ama sen nerede rahat edeceksen orada ol canım benim bebislerin gözlerinden öp hayırlı bayramlar :-)

Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar =)

Sıcaklardan bayramdan da bişey anlamıyoruz. Kayınvalidemlere geldik 1 hafta kalıcaz vantilatörün karşısından ayrılamıyorum, ben nereye vantilatör oraya :KK4: Allah daha sıcak memleketlerde yaşayanlara sabır versin inşallah.

Arefe günü eşimle bebişin odasını boyadık, çok yorulduk ama güzel oldu çok da eğlendik =) önümüzdeki hafta mobilyası da gelecek inşallah, pazartesi ablam yardıma gelicek odasını kurucaz temizlik yapıcaz, bir de mevlütte dağıtılmak için küçük küçük tüllü sabunlar yapıyo, onu birlikte yapıcaz, fotoğrafını çekip eklerim yapınca :KK31:

Hastane çantam hazır, olur da bebiş erken gelmeye kalkarsa diye önceden onu hazırladım. Benim gecelik ve pijama takımım, bebişin hastane çıkışı takımı, bana iç çamaşırları emzirme sutyenleri, göğüs pedi, 1 paket bebişin yenidoğan bezi, bana ped, diş fırçası şimdilik bunlar var bavulumda. Havlu, terlik, hastaneden dönerken giyeceğim kıyafet, ne olur ne olmaz diyerek bebişin en küçük boy biberonu, emziğini de eklicem tamamen bitmiş olucak inşallah.

Eşim vardiyalı çalıştığı için nedense doğum başladığında tek olacakmışım gibi geliyor hep, yakınımda da kimsem olmadığından muhtemelen zor durumda kalırsam 112yi arayıp valizimi alıp doğuma gidicem eşimle de hastanede buluşuruz artık :KK1: gerçi doğum öyle pıt diye oluveren bişey değil bildiğim kadarıyla ama en kötü senaryomuz bu şimdilik. daha rahatını da düşünürsem sancım başlayınca eşimi ararım, o gelene kadar duş felan alırım, gelir beni hastaneye götürür =) Artık vakit yaklaştıkça bunları planlar olduk evde =)

Hepimiz hayırlısıyla, sağlıkla, sıhhatle yavrularımızı kucağımıza alırız inşallah sevgili eylül anneleri :nazar::nazar::nazar:
Ohh herşey hazır ınş canım. Biz daha firsat bulamadık bayram bitsin 4 ağustos itibariyle başlıyoruz hazırlıklara. Antepe gelmekten çok.korkuyordum ama.köyde hava öyle serin ki. Bi gündüz uykusuna alismistim sıcaktan ve sineklerden o olmuyor. Onun dışında 5ten sonra balkona çıkıp hem rüzgar hem güneş alırken kitap.okuyorum. geceleri de.cam.açık yatıyoruz sabaha karşı fırtına çıkıyor neredeyse ilk birkaç saat bazen durgun oluyor. Evi de yenilemiş kaynim. Alafranga wc bile yapmış içine. Benim şehirdeki evde bu kadar bakım yok yani öyle düşün. Mis gb her yer. Doğum haricinde şehre gidesim yok Walla.

Herkese Günaydın Arkadaşlar,

Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Bayramınız umarım güzel geçmiştir.

Biz cumartesi günü, doktor sorunsalımızı hallettik, mükemmel bir doktor bulduk içimden iyiki doktorum ayrılmış dedim neredeyse :KK49:

Cumartesi rapor için tekrar gideceğiz bakalım.

Günaydın herkeseeee ,
Hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsunnnnnnnn ,

Ben bayramda bursadaydım hepinizizn cayır cayır yandığı gibi bende yandım aman Allahım o nasıl terlemek ekşi ekşi koktum afedersiniz günde iki kere banyo yaptım , daha serin olur die gittim istanbuldan farksız değilmiş bursada ..
Onun dışında bol bol dınlendım 6 yiğen vardı evin içi curcunaydı ortalık , evden çıkamadık sıcaktan kımsenın gezesı gelmedi açıkçası benımde şıpır şıpır terlemekle meşguldüm sürekli ,
Allah yardımcımız olsun hepimizin ..

Evet canım gittik geldik bugün işe geldimm 2 gün izin alaydım iyidi , önumuzdeki haftalarda perşembe cuma günleri hep rapor alıcam aile hekımımden ,
dün akşam bursa dönüşünde evi süpürdüm sonra sildim , belim bir ağrıdı bir ağrıdı kuyruk sokumum battı yatakta dönemedim o derece , sevgili kocamda bursada tarla işine yardım ettiği için çok yorulmuştu yardım istemedim , çok yoruldu çünkü, bayram tatili mi yaptı ne yaptı anlamadı kuzucuğum ...

Herkese Günaydın Arkadaşlar,

Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Bayramınız umarım güzel geçmiştir.

Biz cumartesi günü, doktor sorunsalımızı hallettik, mükemmel bir doktor bulduk içimden iyiki doktorum ayrılmış dedim neredeyse :KK49:

Cumartesi rapor için tekrar gideceğiz bakalım.

saol canım senındeeee ,

e süper sana yakın hastanelerden birine gittin ozaman çok sevindim herşeyde bir hayır vardır :KK9::KK49:

X